Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Motorlu Otomobil 15,000 TL'ye Satışa Sunuluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Gözümüz aydın! Ben de motosiklet motorlu otomobile bineceğim diyenlere müjde! Türkiye’nin ardından dünyanın 16 ülkesinde satışa sunulacak aracın lansmanı çarşamba günü Hintli Bajaj’in ve Kuralkan Holding’in üst düzey yöneticilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşecek.

Avrupa Quadricycle standartlarına uyumlu ve hızı saatte 70 kilometre ile sınırlı araçta 13 beygir gücünde 217 cc’lik su soğutmalı motosiklet motoru bulunuyor. Bajaj bu ürünü triportörlerin evrimi olarak görürken, ucuz taşıtların da güvenli olabileceğini kanıtlalmayı amaçlıyor. Quadricycle tipi araçlar Afrika ve Güney Asya ülkelerinde toplu taşıma için de sıkça kullanılıyor. Kullanmak için ise motosiklet ehliyeti gerekmiyor yani otomobil ehliyeti tamamen yeterli. Türkiye distribütörü olan Kuralkan Holding’in motosiklet üretimi yaptığından yola çıkarak ‘Acaba bu araç Türkiye’de üretilir mi?” sorusuna yönelik olarak ise şu aşamada gündemde olmadığını öğreniyoruz. Kimbilir kısa sürede belkide üretilebilir.

http://otomobil.haber7.com/yeni-mode...satisa-cikiyor
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arka koltukta mutlaka 2-3 kişi bulundurulmalı, yokuşlarda aracı arkadan itmek için lazım olabilirler
    olcaytoshow bunu beğendi.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Ekrem ata 16800 olacak demişti diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    iyi de bununla sollayamazsın bişi yapamazsın 70 ne lan

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    400kg ağırlığında 217cc motor var bana güvensiz geliyor 15 ona verecegine 10 liraya temiz broadway al 1.4 motor var yokuşta kaldım ettim demezsin

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arabanın kapılarında cam yok

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Son hızı 70 ile sınırlı bir aracı 15 bin liraya satmak da ancak güzelim ülkemde olur. 4 kişi binmiş iken o hıza bile nasıl çıkacağı meçhul. "300CC altını otobana sokmayalım"cılar bunu nerede kullandıracak?

Alıntı savinelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hızı 70 ile sınırlı bir aracı 15 bin liraya satmak da ancak güzelim ülkemde olur. 4 kişi binmiş iken o hıza bile nasıl çıkacağı meçhul. "300CC altını otobana sokmayalım"cılar bunu nerede kullandıracak?
    Tamam haklısın. Ama bunu otobana sokmak için üretmemişlerki. triportör yerine üretilmiş bi araç aslında. Sunuçta zamanında o garip araçlar çok satıldı ve yük taşımak için bile kullanıldı.
    Bu trafiğin çok olduğu yerde. köy ilçe gibi kısa mesafede gideceğin yerlerler için yapılmış bir ulaşım aracı. Konfor araı değil. 16800 tl ye satılmakta. bence o paraya bu araç alınmaz. ama yinede ihtiyaca göre kullanışlı olabilir.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Hayabusa motoru takarlarsa fantezi olsun diye alınabilir

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bence işlevsellik yönünden çok güzel bir araç.Köylerde kasabalarda, şehir içinde kısa mesafeler için hem ekonomik hemde iş görebilecek düzeyde araç.Hintliler yaratıcı insanlar, ve farklı yolları farklı yönleri seviyorlar.Herkesin gittiği yoldan gitmektense kendi yollarından gitmek istiyorlar.Böyle girişimleri her zaman sempatik bulmuşumdur.iyi tanıtılir ise özellikle köy ve kasabalar da talep görebilir.
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam haklısın. Ama bunu otobana sokmak için üretmemişlerki. triportör yerine üretilmiş bi araç aslında. Sunuçta zamanında o garip araçlar çok satıldı ve yük taşımak için bile kullanıldı.
    Bu trafiğin çok olduğu yerde. köy ilçe gibi kısa mesafede gideceğin yerlerler için yapılmış bir ulaşım aracı. Konfor araı değil. 16800 tl ye satılmakta. bence o paraya bu araç alınmaz. ama yinede ihtiyaca göre kullanışlı olabilir.
    zaten o kategoride yük bile taşıyabilen alternatif ürünler mevcut. fiyatları da 4-5 bin tl seviyelerinde. hemde hem elektrikli hemde düşük cc benzinli motorları var. bir şeyin alternatifi üretilecekse 3 katı pahalı üretilmemeli bence. üstelik bu araç otomobil olarak lanse ediliyor ve sürmek için otomobil ehliyeti aranıyor. kanuni olarak da otobana çıkması için herhangi bir yasak yok bildiğim kadarıyla. dolayısı ile "biz bunu bu yol için üretiyoruz" diyemez kimse. alan her yolda kullanmak isteyecektir. buda tehlikeye davetiye çıkarmak demek.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    zaten o kategoride yük bile taşıyabilen alternatif ürünler mevcut. fiyatları da 4-5 bin tl seviyelerinde. hemde hem elektrikli hemde düşük cc benzinli motorları var. bir şeyin alternatifi üretilecekse 3 katı pahalı üretilmemeli bence. üstelik bu araç otomobil olarak lanse ediliyor ve sürmek için otomobil ehliyeti aranıyor. kanuni olarak da otobana çıkması için herhangi bir yasak yok bildiğim kadarıyla. dolayısı ile "biz bunu bu yol için üretiyoruz" diyemez kimse. alan her yolda kullanmak isteyecektir. buda tehlikeye davetiye çıkarmak demek.
    4 5 bin tl'lik alternatifleri merak ettim açıkçası, açarsanız bilgi sahibi oluruz.

Otobanda hız sınırı 30 ile 120-130 arasında. 70 düşük bi rakam değil. Ama herkes otobanda rally pilotu zannetiği için kendini bu sıkıntılar oluyor.

4-5 bin tl olan aracı söylermisin bana ben bilmiyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Naylon Branda germişler hemde fermuarlı...

Parkediyorsun ve
    Baba cam açık kaldı.
    Hasstr..
    Cavalry bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 5 bin tl'lik alternatifleri merak ettim açıkçası, açarsanız bilgi sahibi oluruz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43433005/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...22605223/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...05858585/detay

sonuçta bunlara alternatif değil mi? zaten o bahsedilen hız ve konfor gerektirmeyen köy yollarında da bunların varyasyonları kullanılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanda hız sınırı 30 ile 120-130 arasında. 70 düşük bi rakam değil. Ama herkes otobanda rally pilotu zannetiği için kendini bu sıkıntılar oluyor.

4-5 bin tl olan aracı söylermisin bana ben bilmiyorum.
    valla ben pcx ile yer yer 90-100 lere çıkmama rağmen sıkıntı yaşıyorum. 70 in neler yaşayacağını da tahmin edebiliyorum. korku filmi..

sonuçta bunlara alternatif değil mi? saten o bahsedilen hız ve konfor gerektirmeyen köy yollarında da bunların varyasyonları kullanılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

valla ben pcx ile yer yer 90-100 lere çıkmama rağmen sıkıntı yaşıyorum. 70 in neler yaşayacağını da tahmin edebiliyorum. korku filmi..
    Sence bu gösterdiğin le bajaj aynı kategoride mi?
    tamam yük taşıya bilirisin ama bu araçların maksimum hızı 35km/h
    menzili de öyle bir hayli yüksek değil. Üstü açık. yağmur çamur derdi var. Bence gösterdiğin araçlar ile arasında fark çok.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2

sonuçta bunlara alternatif değil mi? zaten o bahsedilen hız ve konfor gerektirmeyen köy yollarında da bunların varyasyonları kullanılıyor.

Arabaya alternatif olarak atv göstermişsin gibi bir karşılaştırma olmuş.Bence alakasız, bu aracın alternatifi değil bunlar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç lt yakıyo acep merak ettim
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Hindistanda genel olarak düz bölgelerde kullanılmak için üretilmiş bir araç bana göre. Bu araba köy yollarında gidemez arkadaşlar.Tekerlek çapı köy yolları içim hiç uygun değil.. Ayrıca 200 cc 13 hp den bahsediyoruz. bu 150 kg luk motosiklet değil 400 kg luk 4 tekerlekli bir kutlede 13 hp nin neye tekabul ettiğini konuşmaya gerek yok.Bu aracın hindistandaki asıl amacının alternatif 2-4 kişi arasında alternatif ve ucuz ulaşım aracı olduğunu düşünüyorum. Otomobil almaya paran yoksa bunu alırsın vb.vb. Bu araç yokuş engebe içeren coğrafyalarda zaten ilerleyemez..

Fiyat çok yüksek olmakla beraber. Turkiye bu ürünün pazarı hiç değil. Türkiyede otomobil pazarı oturmuş ve beklentileri yüksek bir pazardır. Hoby aracı diye satmaya kalksanız onada tekabul etmiyor..

2008 yılında kanuni HF adıyla kucuk tip ticari arac satmaya soyundu ve başarısız oldu.. Bunu boyle birşey var alıp getirelim satarız kafasıyla getirmişler ama.Satılmaz bu..Samimi olun kim ne amaçla neden alır bunu? Eğlencelik alsan 400 kg 13 hp nasıl eğleneceksin??? 4 kişi binsen nasıl gideceksin. 70 km hız bu motorun canı çıkarak gideceği hız...

Bir dip notu da eklemeden edemeyeceğim. Sitede 20 beygir altı yazıyor???? Bu araç 13 HP 20 beygir altı yazmak hiç iyi niyetli bir ifade degil. Pulsarı 23.5 beygir diye heryerde yazan zihniyet. bu araca net 13 HP demek yerine enden 20 beygir altı diyor onuda etik ve iyi niyetli bulmadım.
    savinelli bunu beğendi.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Bunu alacağıma gider clio, palio veya punto tarzı araba alırım.
    savinelli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)