Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ve enson korkutuğum başıma geldi. (KAZA)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    öncelikle geçmiş olsun. sonrasında biraz yükleneceğim size. burada kismeyi tanımam etmem, kusura da bakmayın ama anlattığınız kadarıyla siz ezik kalmışsınız. zaten adamların ve arkadaşlarının durumun üstünü örtmek istediği ortada. neticede ehliyeti olmayan biri direksiyona geçmiş ve kaza yapmış. diyelim işlem yapmadınız affettiniz. yarın o kişi eşinizi çocuğunuzu ezip öldürse ne hissederdiniz? en hafifini düşünerek işlem yapmamayı gerekli kılan kendinizce gerekçeleriniz var diyelim. ben gene de o insanları mahkemeye vericem vs diye korkutur o kadının bir daha direksiyona geçmeyecek kadar korkması için elimden geleni yapardım. aksi halde nasıl rahat uyunur, ya da siz bir suçluyu koruduğunuz, bir suçun cezasız kalmasına yardım ve yataklık ettiğiniz için yastığa başınızı koyduğunuzda nasıl rahat ediyorsunuz bilemiyorum. çünkü o bayanın bundan sonra trafikte dökebileceği her kan damlası sizin de elinize bulaşmış demektir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı toseabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle arkadaş. yetmedi önümdeki araçta zarar gördü motorsiklet tamponuna çarptı çatlak oluştu oda şikayetçi oldu ama nafile. 15 kişi var orda olayı anlatıyoruz polisler tamam dedi beni hatalı gösterdiler. ne ilginc yavşak herif ehliyet ruhsat bile sormadı ya.
    motor sürenlere nefret çok bu ülkede
    toseabul bunu beğendi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Tutanak tutmayan polisler kim oluyor ara 155 i durumu anlat bakalım 155 arandığında her konuşma kayıt altında.işlem yapmadılarmı savcılığa ver. olay basit mişte sen şok ha girmişşsin galiba

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    O
    Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maddi hasarlı kazalarda vatandaş kendi arasında rapor tutar. polis gelirse sadece aranızda tutacağınız raporu tarif eder bu kadar.

kendi arasında tutulan raporda kimin haklı olduğuna polis karar vermez haklısınız. eksper karar verir
    Kazaya karışanlardan birinde ehliyet sigorta herhangibir evrak eksiği varsa tutanağı polis tutmak zorunda
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben son kaza yaptığımda polis geldi, hiç fotoğraf çekmedi. Öğleden sonra karakola gidip kendim aldım kaza raporunu. Polis altına benim ve karşı tarafın neleri ihlal ettiğini yazmış.

Yani polis tutanağa kim ne kadar suçlu yazıyor. Olay yerinde kamera yoksa veya şahit yoksa polis raporu kesindir.

Dşahit veya kamera varsa dava açman lazım. Polisten şikayetçi olursan sonuçlanması en az 4 yıl sürer. Ben yönetmelikte yazan işlemi yapmayan devlet dairesine dava açtım, 2000 TL cebimden para çıktı, icraya vermişler beni bi de

Mezun olup tez elden bu memleketi terk etmek gerektiğini bir kez daha anladım. Uzun lafın türkçesi bu işten bişey çıkmaz, boşuna uğraşma. ANAYASADA YAZAN MADDEYİ HAKİM KENDİ İNSİYATİFİ İLE TAM TERSİNE YORUMLAYABİLİYOR BU ÜLKEDE, takip eden 5 yıl içinde AİHM'de kazanacağımı ve bu olayı basına taşıyacağımı saygılarımla sunarım :D

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motoru bu sabah servisten aldım. ustaya ne kadar tutugunu soırdum borcun yok dendi. gerekli merciden ödeme yapıldıgını söyledi. arkadaş sözünde durmuş cok güzel....
    ve diğer konu ise kaza yaptıgım aynı yerde aynı ışıkta bu sefer dayının biri arkadan hafiften dokundurdu. mıknatıs gibi cekiyorum adamları kendime sanırım..
    buyrun video :

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)