Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Polis egzozumu istiyor ve ruhsatimi vermiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav arkadaş uzun süredir siteye girmiyordum iyi ki girmiyormuşum. Şu ana başlığa girince bir kötü oluyorum. .... insanların bize hayatı dar etmek için yaptıkları şeyleri gördükçe.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Artık türkiye eski türkiye değil bunu her alanda herkes yaşayacak. Daha neler göreceğiz. Koyun değilsiniz ki akıldan düşünceden mahrum değilsiniz. Allah insana akıl vermiş kendi çobanıni seç demiş. Sürünün çobanı kurt olursa vay halimize
    Mengu16, mozgur ve sagat bunu beğendiler.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    sen cok yanlıs kısılere denk gelmıssın egzoza ceza kesıp otoparka cekmek nedır sana bunu yapmaya hakları yok en fazla modlu araclar ve performans egzozlu araclara kesılen cezayı kesebılırlerdı ve gecıcı trafıge cıkma ıznı verırlerdı o ızın suresınce egzozu degıstırıp trafık ılce mudurlugune gıdıp ben egzozdan ceza yedım gecıcı olarak trafıge cıkıs ıznı verdıler egzozumu degıstırdım dıyıp gostermendı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Polislerin birçoğunun daha kanunlardan haberleri yok, yaptıkları işi bilmiyorlar, keyfi uygulamalar yapmaya çalışıyorlar.Burası muz cumhuriyeti değil kanun var hüküm var,bir avukata danışıp kesinlikle olayın üstüne gitmelisin.

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polislerin birçoğunun daha kanunlardan haberleri yok, yaptıkları işi bilmiyorlar, keyfi uygulamalar yapmaya çalışıyorlar.Burası muz cumhuriyeti değil kanun var hüküm var,bir avukata danışıp kesinlikle olayın üstüne gitmelisin.
    kardeş muz cumhuriyeti değil diyorsun da hadi seni kırmamak için muz değil diyelim fakat bir gerçek var ki artık burası cumhuriye ile yönetilmiyor padisahlik mi dersiniz diktatörlük mu dersiniz armut cumhuriyeti mi dersiniz bilemem ama artık türkiye eski türkiye değil. Gerçi daha önce de cumhuriyeti tam yaşayamıyorduk fakat şimdi daha kötü oldu herşey. Polise sınırsız yetki verildiğini duymadım galiba isterlerse hiçbiryerden izin almadan şüpheli şahıs diye evine girip darmadağın edebilirler ve hatta yine şüpheli şahıs diye sana dur çekip durmadın diye kafana sıkıp beynini dağıtabilirler. Yeni yasalar böyle ve daha neler neler var araştır sonra konuş
    Mengu16, aquarist4 ve farcob bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Boşuna dememişler "Karakolun, mahkemenin, hastanenin iyisi olmaz" diye. Türkiye'de yolunuz bunlardan 1iyle kesişirse geçmiş olsun. Mağdur olmak çok kolay hukuksuz ülkemde

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Kusura bakmayın ama sizi ayak ustu sapmislar.. Hadi durdurur ceza yazar ama motoru baglayamaz, ruhsati alamaz, egzosu isteyemez. Siz he dedikce tepenize cikmis bunlar

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    benim bildiğim çevreye rahatsızlık veren aracın üzerindeki orjinalinden farklı takılan egzozlar trafikten men sebebi. yani aracınızı bağlaması tamamen yasal. araç üzerindeki egzozu söküp orjinalini taktırmalısınız. taktırdığınıza dair faturayıda trafik şubesine götürmelisiniz orasıda otopark görevlisine telefon eder sizede bir kağıt verir onunla aracınızı alabilirsiniz. egzoza el koyma gibi hakları yok bunu bilesiniz
    leokaplann bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Sallamışlar muz cumhuriyeti bilmem ne falan diye.Bilader polise askere yetki vereceksin ki suç işleyenin cezasını versin, motosikleti bağlaması kanunen uygun olan zaten.Egzoza el koyması ordaki polislerin kişisel yanlışları ne padişahlık bilmem ne saçma sapan konuşuyorsunuz, eskiden şikayet bile edilemiyordu devlet memurları.Şimdi şikayet ile açığa alınma vs bin tane yaptırım var haybeye politik konuşmayın.
    Ms_TunC ve Fyz.01 bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sallamışlar muz cumhuriyeti bilmem ne falan diye.Bilader polise askere yetki vereceksin ki suç işleyenin cezasını versin, motosikleti bağlaması kanunen uygun olan zaten.Egzoza el koyması ordaki polislerin kişisel yanlışları ne padişahlık bilmem ne saçma sapan konuşuyorsunuz, eskiden şikayet bile edilemiyordu devlet memurları.Şimdi şikayet ile açığa alınma vs bin tane yaptırım var haybeye politik konuşmayın.
    Dostum İzmir'in genel anlamda mülk fiyatı en yüksek ilçesinde oturuyorsun. Etrafındaki herşeyin toz pembe olması normal. Biliyorum çünkü ben de aynı yerde oturuyorum. Ama Türkiye'nin genelinde durum öyle değil.

Postunun rahat olduğu yerde atarlı konuşman kolaydır. Bin tane yaptırım dediğin şey senin iktidarın kafa yapısına uygun olup olmamasıyla filtreleniyor.

Bak sana yakınlardan örnekler vereyim. Bir abla vardı konsmatris. Karabağlar da polis karakolunda işkence gören. Bak şu anki durum:

Olayın ardından, polislere, “zor kullanma yetkisini aşarak basit yaralama” suçunu işledikleri iddiasıyla 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılırken, yediği feci dayak karakolun güvenlik kameralarınca kaydedilen Fevziye Cengiz hakkında ise polisleri yaraladığı ve hakaret ettiği gerekçesiyle 2.5 yıldan 6.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
    http://www.hurriyet.com.tr/asil-iske...sladi-22353399

diyorsun ya görevden alınma vs. diye. Soma protestolarında yerde yatan eylemciye görevi sırasında tekme atan danışmana ne oldu? Normalde açığa alınır değil mi? Hani eğer kanun varsa ve uygulanıyorsa bu ülkede.

Bergama-Kozak'ta çalışan Koza altın madenlerinin işleyişi durdurma kararı taa 2004 te alındı. Bu pararlel maralel mevzuları çıkmasaydı da uygulanacağı yoktu. Ne zaman bu pararlel mevzuları çıktı anca o zaman uygulamaya konuldu bu karar. Ha ama iş işten geçti geçmiş olsun. Yurt dışına artık fıstık satamıyoruz yüksek siyanür miktarı yüzünden.

Kanunun kişilere ve iktidarın eğilimine göre uygulanması, yukarıdaki bu uygulamalar nerede olur biliyor musun? Muz cumhuriyetlerinde.

Bak bu örnekler hemen yanıbaşından uzaklardan değil. Daha böyle binlerce örnek var. Ama eğer sen bunları göremiyecek kadar kafanı kuma gömmüşsen kusura bakma ama saçmalayan sensin dostum....

Şimdi yukarıdaki bilgiler ışığında arkadaşın karakolda atarlı konuşması durumunda muhtemelen dayak yiyecektir. Veya tartaklanacaktır.

Efendi gibi derdini anlatmaya kalkarsa da üç olasılık var:

1) Egzosu isteyen gibi polislere denk gelir, egzosunu alır ama görüldüğü yerde de ceza yemeye başlar(Fethiye küçük yer).
    2) Efendi bir polis memuruna denk gelir, es kaza derdini anlatır.
    3) Artık hayattan bezmiş umursamayan bir polis memuruna denk gelir memur git başımdan beni uğraştırma der....

Bu olasılıkla çoğaltılabilir ama çoğu kötü yönde....
    Mengu16, BatuhanK, sagat ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fazla ugrasıyorsun kardeş.... 100 lira daha cebinden düş. git savcılıga suc duyurusunda bulun. varsa polisin yaka sicil numarası yaka sicil numarası. yoksa sicil numarası olayın tarih saat ve motorunu alan polislerin plakalarını dilekcelerinde belirt. 20 gün sonra savcılık emniyete gerekli dosyaları dökümanları isteyecektir. emniyet bu dosyaları tam olarak savciliga teslim etmediği taktirde emniyetin o birimi hakkında soruçturma açılacaktır. ki o olaylar olurken emniyetten rütbeli yada bir müdür sizinle iletişime gececektir.. "dinsizin hakkında imansız gelir" derler..

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Mözgür
    "Dostum İzmir'in genel anlamda mülk fiyatı en yüksek ilçesinde oturuyorsun. Etrafındaki herşeyin toz pembe olması normal. Biliyorum çünkü ben de aynı yerde oturuyorum. Ama Türkiye'nin genelinde durum öyle değil."

Demişsiniz ama yanlış bir tahminde bulunmuşsunuz.Karşıyaka Şemiklerde Carrefoura giderkenki gecekonduların olduğu yerde çöp toplayarak geçinen romanların içinde bir gecekonduda büyüdüm yani toz pembe değilde toz toprak içinde.
    Buradaki fakir insanlar Cevat Durağın belediyeciliği ve mal varlığını 40 katına çıkarma sevdası sayesinde evsiz kaldı koca semtte bütün gecekondular yıkıldı ve millet sokaklarda kaldı. (mevcut belediye partisinden olan kişilere para yediren komşularımıza daireler verildi burda yaşayanlar varsa bilir)
    Konuya dönersekte devriye gezen polislerin tavrını halini iyi biliyorum, insanlara yaklaşımını da iyi biliyorum.Bu onların kişilik bozuklukları kişisel yanlışları.Her hatalarını hükümete bağlamak çok doğru bir açıklama değil.

(Verdiğiniz örneklerde doğru yerler katıldığım yerler var, polis veya yöneticilerin haksız olduğu halde doğru yargılanmaması konusunda haklısınız.Ayrıca açıkçası polisleri pek sevmem ama bazen yetkilerinin artması gerektiğini düşünüyorum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Konunun çok dışına çıkmışız beyler özür dilerim 😀

Egzozu alabilirsiniz İnşallah karakteri düzgün olan bir polis ile karşılaşırsınız

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    kendi motoruna takacaktır ibne
    mozgur ve sagat bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses kaydı alan bır kamera al ve cebıne koy,

kayıt ettıgınden emın olduktan sonra,
    egsozu aldıgınıza daır evrak verın de,

ve sonrasında ekle,

x marka ..x model eksozumu sıze teslım edıyorum,
    ve sizi dava edeceğim bu kanunsuz bir işlem diyerek aklına gelenı say FAKAT SÖZLERİNE DİKKAT ET KİBAR OL ;)

sonrada çık,
    onlardanda yazılı ımzalı evrak ıste aldıklarına daır,

çık ve aradan 10,,15 dakıka gectıkten sonra gerı gelerek,
    bu yaptıgınız hakkında yasal işlem uygulatacagım hepsını kaydettım dıye bildir,

sonrasında olacakları bekle...

bildiğim kadarı ıle eksozu almak gıbı gorevlerı yok,,,
    sonra dertsiz başına dert alsın, değil mi? gizli görüntü ve ses kaydı almak suç.

sonra konuyu açana hitaben;
    parça değişimlerinin, senin durumunda egzoz, ruhsata işletilmesi gerekmiyor mu? diyelim işlettin, polis elinde desibelmetre olmadan "çok ses çıkarıyon" diye ceza-meza yazamaz: "senin kulakların hassasmış" der geçersin.

ha egzozu ruhsata işettirmedin, o zaman bağlama yetkileri var; diye biliyorum. yanlışsam düzeltin?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra dertsiz başına dert alsın, değil mi? gizli görüntü ve ses kaydı almak suç.

sonra konuyu açana hitaben;
    parça değişimlerinin, senin durumunda egzoz, ruhsata işletilmesi gerekmiyor mu? diyelim işlettin, polis elinde desibelmetre olmadan "çok ses çıkarıyon" diye ceza-meza yazamaz: "senin kulakların hassasmış" der geçersin.

ha egzozu ruhsata işettirmedin, o zaman bağlama yetkileri var; diye biliyorum. yanlışsam düzeltin?

Tamamen doğru. Yalnız esas sorun egzosa el koyma yetkileri var mı yok mu. Orası muallak. Mantıken bu yetkileri yok gibi dursa da emin olmamakla beraber kanunen var sanırım.

Öncelikle ilgili kanunu bulup irdeleyin. Elinizde kanuna atıf yapan dilekçeniz bulunsun. Daha sonra karakola gidip egzozu isteyin, vermeyeceklerini söyledikleri an yazılı belge isteyin. Onu da vermezse dilekçeyi verin, dilekçeyi almak istemezse kardeşim al işleme sok egzozu vermeyeceksen de ona göre yazılı bildirin diyin. Muhtemelen dilekçeyi görünce geri adım atacaklardır. Atmazsa da elinizde artık yazılı belgeniz var. Bimerden müdürlüklere hatta savcılığa şikayet edebileceğiniz her yere şikayet edin.

iamros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr
    Ses kaydı alıp sizi dava ediyorum diyin

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    egzoza el koyma ilk defa duyuyorum.
    arkadaşım ben savcılıkta çalışıyorum, el koyma işlemi mahkeme kararıyla olması gerekli, eğer durumun aciliyeti var ise savcı buna karar verir, yalnız bu savcı onayının 24 saat içinde mahkemeye sunulması gerekir.
    eğer bu egzoz isteme olayı üzerinden 24 saatten fazla geçtiyse hiç egzozu vermene gerek yok.
    ruhsatı vermiyorlarsa o da kalsın.
    yaz bimer e ruhsatımı bu emniyet müdürlüğünden şu şu polisler aldılar vermiyorlar diye, 2 gün sonra seni çağırıp paşa paşa teslim ederler.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Detaylı cevaplarınız icin cok teşekkürler.
    Çalıştığımdan ve mobil girdiğimden bazı seyleri yanitlayamadim.

Ortak kani benim de oyle bildiğim gibi egzoza kesinlikle el koyma hakkına sahip olmadıkları. Bu sanırım fethiye ilce emniyetin motorsiklet yoğunluğundan dolayı ve ceza tekrarı sebebiyle bulduğu kökten ve lokal bir çözüm. Tamamen keyfi.

Ancak bildiğim son birkaç yıldır bu egzoza el koyma olayi var. Burada bir haber bile var,

Fethiye ile ilgili bu el koyma işlemini marifetmis gibi anlatan çeşitli gazetelerde keşke işlemin kanunsuzluguna da deginselermis.

Yarin egzozu onlara vermeyeceğimi ve ruhsatimi bana vermiyorlarsa yazılı metin isteyecegim. Ondan sonra bu kanunsuz düzeni değiştirmek yönünde gerekli girişimleri yapmayı düşünüyorum.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yerinde bir uygulama..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)