Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125 CC RACİNGTEN SIKILIRMIYIM ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Abilerim benim için çok önemli bu konu . Ben 16 yaşındayım yaklaşık 1 senedir motor sevdası var bende.Babamda motor kullandığı için bana motor almayı kabul etti. Honda CBR 125,Yamaha YZF 125 gibi racing tipli motorlara ilgi duyuyurum . A1 ehliyet alacağım içinde 125 cc üstünde motor alamam . Babam 125 cc den çabuk bıkarsın diyor. İstersen 2 sene bekle 250 cc alıyım diyoR. Bense biran önce motorum olsun istiyorum . SİZCE 125 CC MOTORDAN SIKILIRMIYIM ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52

Motosikleti
    YZF R125
    Benim bildiğim orası tanışma yeri soru sorma yeri değil. Yanlış mı biliyorum ?

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı GÖKTÜRK99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim orası tanışma yeri soru sorma yeri değil. Yanlış mı biliyorum ?
    Sıkılırmısın bılmem ama 16 yasında cocuga 250cc racıng verecek kadar sorumsuz bır baban varsa yazık cidden niye sıkılasın kardesım ne yapmak ıstıyorsunuz 200 basıp fırlamak ucmak mı ıstıyorsunuz yzf 137 yapıyor sacmalamayın yeterlı hız ve gorunus var yaşın için bu sekılde dusunursen 250 alsanda senı kesmıcek ondanda sıkılacaksın malının kıymetını bıl
    A.Türker bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    YZF R125
    Bak düzgünce okumamışsın gelip babama sorumsuz damgasını vuruyosun . Ben NE YAZDIM bak bi.Dedimki 2 sene bekle 250 cc ile başla diyo babam dedim.
    Yani babam 18 yaşımda başlamamı istiyor.
    TR_96 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Bak düzgünce okumamışsın gelip babama sorumsuz damgasını vuruyosun . Ben NE YAZDIM bak bi.Dedimki 2 sene bekle 250 cc ile başla diyo babam dedim.
    Bin kardeşim korumanı tam al herzaman gıyın bıze yeter
    A.Türker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    125cc'den sıkılır mıyım? Gibi bir soru olmaz bunun cevabını sen vereceksin

18 yaşını bekle ve 125cc al

16 yaşında başlayacaksan 100cc'nin üzerine çıkma

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    geçen gün forumda 240 km/h hızla kaza yapmış, sonrasında tekerlekli sandalyede vakit geçiren bir arkadaşın hikayesi vardı ...
    Mengu16 ve mozgur bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZF R125
    Abi zaten suan kaskim eldivenim hazir motoru alincada ceket dizlik dirseklik alicam inşallah .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

100 cc uzerine cikmadan motormu var abi heralde mondialin 100 cc motoru vardi baska yokki

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Benim anlamadığım herkes bu yasayı mı bekliyormuş arkadaş önüne gelen 1999 lü racing alıyor 😄😄

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sıkılıp sıkılmaman önemli değil, önemli olan sağlıklı bir başlangıç yapman. CBR 125 ile başla, zaten sen satarken altın gibi değerlenmiş olacağından zarar da etmezsin. Bana kalsa YBR veya CBF ile başla masraf etme derim. Hatta kaliteli bir Çinli ile de başlayabilirsin.

Motordan tek beklentin racing görüntüsü ise yzf 125 yeter sana. Ama sana abi tavsiyesi. görüntü her zaman ikinci planda olsun. Ben senin yerinde olsam ybr, cbf ya da tvs alır onunla iyice tecrübe yapardım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baban doğru söylemiş.
    Türkiyede arabadan daha çok sorumluluk ve yetenek isteyen motosiklet ehliyet yaşının düşürülmesini anlayamıyorum. 125 cc amaç ulaşım ve acemilik atmak ise ekonomik bir seçenektir. Fakat hobi boyutunda yetersiz kalabilir. Benim tavsiyem araba ehliyetin ile birlikte al motosiklet ehliyetini, trafikte biraz araba kullan daha sonra motosiklet kullanırsın. Senin yaşlarında ehliyetsiz motosiklet kullanıyordum yazlık bir beldede fakat araba kullanıp trafiği yan koltuktan izlemiyi bıraktığım zaman kullanmış olsaydım eminim çok daha rahat ederdim, saçma sapan bir kaza yapmazdım

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    16 yasindasin 125 den sıkılır mıyım diyorsun ??
    Hayatinda hic motora binip 140km/s hiza çiktın mi ? Hiç nasıl birsey 140 la gitmek onu hissettin mi ...
    22 yaşındayım hız 121 122 124 diye artarken aklım çıkıyor ...
    16 yasindasin 140 la giderken yolda mazot olsa napacaksin ? 140 la dusunce cekecegin acıları düsündün mü ?? Yok kardesim yok bir abi tavsiyesi dinlersen önce freni güçlü bir makina al motorun trafikteki yerini öğren ... Hız tehlikelidir dostum .. Öğrencisin yakıtı tasarruflu olsun ..
    Git CBR 125 al 20 yasina kadar kullan.. Sonra torku seni tatmin etmezse git 250 al 390 al 500 al ... Ama 250 18 yas icin bile cok erken...

Motosikleti
    YZF R125
    Abi hepiniz cok doğru söylüyorsunuz . Araba tecrübem var zaten ehliyetsiz şekilde kısa mesafelere gidiyorum . Motoru da trafige cikmadan antreman yapiyorum bos alanlarda ( babaminki ile mondial rx3 evo ) . İlk basta mondial drift aliyim diye düşünmüştüm ama ben racing tipi cok seviyorum bu yüzden cbr yzf heves ettim .

Motosikleti
    Hornet 650
    125 lik al bence sıkılıp, sıkılmamanı zaman belirler.

Senin ne istediğine, ne beklediğine bağlı.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Abi hepiniz cok doğru söylüyorsunuz . Araba tecrübem var zaten ehliyetsiz şekilde kısa mesafelere gidiyorum . Motoru da trafige cikmadan antreman yapiyorum bos alanlarda ( babaminki ile mondial rx3 evo ) . İlk basta mondial drift aliyim diye düşünmüştüm ama ben racing tipi cok seviyorum bu yüzden cbr yzf heves ettim .
    16 yasındasın araba tecrubem var dıyorsun senın tecrube dıye bahsettıgın sey gunluk sofurun 1 aylık surusunden daha azdır ve kesınlıkle motorla arabanın trafıktek ıyerlerını karıstırma unutma sen motorsun araba gıbı duramaz araba gıbı vıraj donemezsın motoru bos alanda surmek onemlı degıl bısıklet surmekle aynı mantık fakat iş trafıkte bıtıyor sen 200m ılerıde ne olacagını dusunerek gıtmelısın arabadakıelr telefonla oynayıp muzık dınleyerek gıdebılıyor sen kendını guvene alıp varlıgını onlara fark ettırerek gıtmek zorundasın bana sorarsan tecrubelerın gecerlı degıl

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yasındasın araba tecrubem var dıyorsun senın tecrube dıye bahsettıgın sey gunluk sofurun 1 aylık surusunden daha azdır ve kesınlıkle motorla arabanın trafıktek ıyerlerını karıstırma unutma sen motorsun araba gıbı duramaz araba gıbı vıraj donemezsın motoru bos alanda surmek onemlı degıl bısıklet surmekle aynı mantık fakat iş trafıkte bıtıyor sen 200m ılerıde ne olacagını dusunerek gıtmelısın arabadakıelr telefonla oynayıp muzık dınleyerek gıdebılıyor sen kendını guvene alıp varlıgını onlara fark ettırerek gıtmek zorundasın bana sorarsan tecrubelerın gecerlı degıl
    Abi dediğin tecrübeye sahip olucam inşallah. Babam diyoki motoru alinca trafik fazla olmayan yerlerde beraber sureriz. Sen iyice alisincada beraber yavas yavas trafige gireriz . Oyle oyle tecrüben olur diyo .

Motosikleti
    BMW S1000R
    Abi dediğin tecrübeye sahip olucam inşallah. Babam diyoki motoru alinca trafik fazla olmayan yerlerde beraber sureriz. Sen iyice alisincada beraber yavas yavas trafige gireriz . Oyle oyle tecrüben olur diyo .
    Kendini bilmeni istedim acemı halınle benım tecrubem var dıyıp gazlayıp patlamanı ıstemeyız o yuzden tavır koydum bırazda tekerın duz bassın

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bence cc ye bakma al öğren. zamanı geldiğinde daha büyüğünü alırsın ve yılların tecrübe edinerek geçirmiş olursun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)