Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motor olarak Mt125 - Yzf 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motorcu abilerim, ablalarım, kardeşlerim yaşım 18 yaklaşık 2.5 senedir schooter kullanıyorum son 1 yıldır da trafikte kullanıyorum bu sene üniversite sınavına giricem ve kazanırsam ailem istediğim motoru almak için söz verdi aklımda iki motor var biri yzf r125 diğeri mt125 boyum 170 biraz tecrübem var denilebilir ama bu iki motor arasında kararsız kalıyorum aslında gönlüm yzf125 de fakat daha önce racing kullanmadığım için mt125 ide düşünüyorum hangisini önerirsiniz bu iki motor arasından

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT125 güzel bir motor benimde ilk almayı düşündüğüm model oydu. Ancak şu var ki bu model ABS siz. Bu fiyata 125 CC laflarını bana da söylemişlerdi bende ondan sonra biraz da araştırınca fikrimi değiştirmiştim. Yani ödediğin para tamamiyle görüntüye. O fiyata ABS lisi olsa çok güzel olurdu tam almalık olurdu. Naked diyorsan KTM lere bakmanı öneririm. Birde Kawasaki ZLS250 ydi sanırım bu model var benzer fiyat aralıklarında. RC pek araştırmadığım için diğer model konusunda birşey söyleyemem.

MT 125 kötü değil ama sıfır alınmaz. Alacaksan 2. elden 9 bine güzellerini buluyorsun. 2. el piyasasına bak.

aynı yaştayız ben mondial 125 drift aldım çok güzel tavsiye ederim 3.700 sıfırı

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT125 güzel bir motor benimde ilk almayı düşündüğüm model oydu. Ancak şu var ki bu model ABS siz. Bu fiyata 125 CC laflarını bana da söylemişlerdi bende ondan sonra biraz da araştırınca fikrimi değiştirmiştim. Yani ödediğin para tamamiyle görüntüye. O fiyata ABS lisi olsa çok güzel olurdu tam almalık olurdu. Naked diyorsan KTM lere bakmanı öneririm. Birde Kawasaki ZLS250 ydi sanırım bu model var benzer fiyat aralıklarında. RC pek araştırmadığım için diğer model konusunda birşey söyleyemem.

MT 125 kötü değil ama sıfır alınmaz. Alacaksan 2. elden 9 bine güzellerini buluyorsun. 2. el piyasasına bak.
    0 düşünmüyorum zaten yzf yide mt yide alırsam 2. el alıcam ama dediklerin soğuttu biraz motordan beni bakalım az daha araştırayımda

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    İkisi de ayni gidicek motorların zaten , ben rahatlık açısından mt derim.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Ben ikisine de bindim mt 125 yzf 125 i döver fakat, iki motorunda tarzı farklı, sen hangi tarzı seviyorsan oradan yürü derim. Tarzını alırsan onu seversin bence

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    naked alacaksan direk ktm bak mt125den daha uyguna alırsın. R125in oturuşu sıkıntılı ve fiyatı gereksiz(cbr125 varken). 127 nickli arkadaşın dediklerini dikkate al.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    18 yaşında ve 1.70 boy ile Duruşlarda ve kalkışlarda hakimiyet sorunu yaşarsın bu modellerle maalesef.Sele boyu yerden 1.70 ve altındakiler için çok yüksek.Ayak uçlarıyla nereye kadar düşürmeden motora hakim olursun işte orası muamma.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Ben o boya ve tecrübeye Yzf tavsiye etmem (173-74falan benim küçümseme değil yanlış anlama) aslında ben kimseye Yzf tavsiye etmem hic sevmedigim sevemedigim kullanışı rahatsiz olan bir motor bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mt veya yzf ikisinin üzerinde aynı blok var ve gereksiz pahalılar bence ybr al.

teşekkürler yorumlarınız ıcın baska fikri olan yok mu

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Ben de ilk motorumu alacağım ancak o paraları 125liğe vermeyi düşünmüyorum. 1 sene drift kullandıktan sonra sağlam bulabilirsem ybr250 gibi, gs500 civarı birşeye geçmeyi düşünüyorum. 125liğe o paraları vermeyin bence gene de siz bilirsiniz. Durumunuz çok iyiyse verebilirsiniz tabi ama ekipmanı var bu işin orayı da ihmal etmeyin 3bin civarı ayırın hakkıyla binin. drift aldığımda motordan fazla ekipmana vermiş olacağım muhtemelen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)