Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sonunda Racing Geciyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Yahu kullanan adam 6-7 litre yakıyorum diyor sen hayır diyorsun.

Çift silindir cbr falan gelmez honda 750 cc de bile çift silindiri eli titreyerek koyuyor verimlilik diye diye egzoz sesini bile terketti nereye çift silindir cbr yapacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı fthbsbg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ns'de kullanilan motorla ayni vesadece 1.5 hp guclendirilmis. Ne gibi sorunlari var ns'nin bunu ilk defa duyuyorum
    200RS, 200NS ile birebir aynı güçte.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Dun bayideki arkadasin soyledigini soyledim isin acikcasi. Ozaman yalan soylemis arkadas.

Suanlik oyum r25 ten yana. Arastirmaya fikirlerinizi almaya devam edelim yinede.

Lastik olarak rosso2 yada pilot street hangisini oneririsiniz ? Genelde bu ikisini onermis herkes. Farklari nedir ?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    AYnı dertteyiz ben de cb125e'mi sattım bu motorlara bakıyorum.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Cbr daha sessiz sakin uysal kullanimi daha keyifli motor, yamahalar biraz daha fevri oluyor, ama fiyat hakkini verir, ben ikisine de bakip rc 200 almis bir insan evladiyim ;) nedeni sesini sevdim, gorunusunu sevdim, sorunsuz hic bisey yasamadm guze kaliteli alet.. istanbuldaysan servis super cok memnun kaldim...

Motosikleti
    Kuba CR1
    valla hiç birini kullanmadım ama görme şansım oldu kullanıcılar yamahadan ve hondadan çok memnunlar bajajın naked olanını gördüm ondan pek memnun değillerdi zaten malzeme kalitesi biraz düşük gözüküyor belli ediyor kendini o parayı hak etmiyor. kullanıcı arkadaşın dediğine göre 6.5 litre yakıt tüketimi varmış bu benim arabamdan daha çok yaktığı anlamına geliyor ki türkiyede çok önemli bi husus cbr250 alman daha iyi olur diye düşünüyorum ama yakıt benim için önemli değil dersen görüntü güç falan olarak r25 önde gider zaten yamahanın klasiğidir çok yakar çok kaçar

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Öncelikle hayırlı olsun ekipman paranı bir yere ayır. Bana kalsa 3ünüde almazm 2.el 600rr yada az daha koyar hayabusa alırım Ama illede 3ünden birini alcak olsam cbr 250r alırım hem yeterli hem az yakıyor hemde öyle oturuş pozisyonu çok zor değil. R25 2.eli sıkıntılı çünkü pahalı ama hoşuna gidiosa alınır. Pulsar racing değil ama oda fena şekilli makine düşünnülebilirsin.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster

R25 sahibiyim son benzin alışımdan bu yana 50km civarı geçti şu an ki yakıt tüketimim 7 litre üzeri, bunun uzun yolda 4.5' e de düştüğü oluyor ama ev iş arası dik yokuşlar ve sık trafik olduğu için en iyimser 6.5 altına inmiyor tüketim.
    250 cc motor ile 6.5 litre yakmak

Sana gore `racing` surmenin olagan bir bedeli ise, bana gore o motoru yakma nedenidir
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sonunda doğru yolu bulmuşsun

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu kullanan adam 6-7 litre yakıyorum diyor sen hayır diyorsun.
    Kendisinin (yousuffer) bir onceki motoru r25 , birak da yazsin yorumunu

Ben de 500 km kadar kullandim sanirim, gosterge ortalama 4.8 gosteriyordu top speed denerken Tekirdag yolunda.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı fthbsbg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ns'de kullanilan motorla ayni vesadece 1.5 hp guclendirilmis. Ne gibi sorunlari var ns'nin bunu ilk defa duyuyorum
    200NN de zırıldayan denge sensöründen, motorun hareket halindeyken stop edip arka tekeri kilitlemesine kadar geniş bir yelpazede herşeyi var. Forumlarına gir yazar. Ha ama kullancılarına bakarsan süper motor.Hatta Suzuki ve Hondadan da iyi . Ama hepsi de biran önce elden çıkarma derdinde. (:

Kullandığım arkadaşın motorunda bile 5000-6000 devir arasında titreşimden göremiyordun göstergeyi. Servise sorarsan normalmiş (:

+1.5 beygir ile güçlendirilmiş motorsikletin ağırlığı daha fazla oranda da arttırılmış bu arada (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Karma kullanımda r25 5 litre yakar. Bir yerlerinizden uydurmayın....

Kesiciye sokarsanız her motor yakar.

1.4 corsaya 14 litre yaktırıyorum mesela.
    He sakin kullanımda 5.5.

Veya motordan girelim.
    600rr sakinde 5 civarları. Ama kesiciye sokarak vites değiştirir her ışıkta yanlarsam 10u geçiyor.

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karma kullanımda r25 5 litre yakar. Bir yerlerinizden uydurmayın....
    Yakit konusunda bir yerinden deger uyduran yok, forumun aktif kullanicisi ve r25 sahipleri kendi kullanimlarindaki degerleri yaziyor.

Ben 4,8 gordum, Yousuffer 4,4 ortalama ile kullaniyordu, Suleyman E 4 lt, Bune ise Istanbul ici trafikte 6 lt yakiyormus. Bana gore de cok ama sallamayin, su kadar yakarsiniz en fazla demek olmuyor iste.
    A.Türker bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Cbr al sen kafan rahat olsun karisma digerlerine
    Ha biraz daha hizli gitsin sesi cok ciksin dersen r25
    Ninjaya bajaja falan bulasma hic, ktm rc suren gormedim tipinide begenmiyorum
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu sorunun cevabı tabiki r 25 250ccnin en iyi gideni ama en iyi durabilenimi orası soru işareti.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    R25 ortalama 5 lt yakıyorsa fena sayılmaz. Sırf 100 kmde 1 lt yakıt tüketimi içinde cbr 250 almak istemiyorum.

İşin açıkçası racing katagorisinde 250cc için R25 bir çok modele göre bir adım öne çıkıyor. İşin düşündüren kısmı 11 Bin liralık 200rsde abs varken 15 bin liralık r25 te ve cbr 250de olmaması. Yamaha gibi Hondanında en çok bu özelliğini sevmiyorum. Şuanki motorun olan 125 Ace de benzin göstergesini geçtim, devir saati dahi yok. 2 bin lıralık mondial benzin, devir saati hatta vites göstergesi mevcut.

Şuanlık tüm gözüm R25'e dönmüş durumda. Pazartesi ola hayrola

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakit konusunda bir yerinden deger uyduran yok, forumun aktif kullanicisi ve r25 sahipleri kendi kullanimlarindaki degerleri yaziyor.

Ben 4,8 gordum, Yousuffer 4,4 ortalama ile kullaniyordu, Suleyman E 4 lt, Bune ise Istanbul ici trafikte 6 lt yakiyormus. Bana gore de cok ama sallamayin, su kadar yakarsiniz en fazla demek olmuyor iste.
    ermanın xj6 ne yakıyor?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ermanın xj6 ne yakıyor?
    Xj6 ben yogun trafikte sıkıştirarak kullaniyorum 6 yakiyor. Sakin kullanimda 5 litre. R25 e 6 7 litre yaktiriyosaniz motora yazik arkadaslar bende seri kullandim r25 i 5 litre yakti.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 ben yogun trafikte sıkıştirarak kullaniyorum 6 yakiyor. Sakin kullanimda 5 litre. R25 e 6 7 litre yaktiriyosaniz motora yazik arkadaslar bende seri kullandim r25 i 5 litre yakti.
    çok doğru benim xj6 da aynı yakıyor. 6 yı hiç geçmedi . 4.7 yi gördüm . zaten standartı 5.5 lt civarı ortalaması.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    R25 de 7 litre nedir abi ya motoru sakin 6 - 7 bin devirde kullanmam ama motorum 5.2 lerde hep. yağ olarak motul300v kullanıyorm 3.5 4 bin km de bakıma giriyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)