Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç için motosiklet eğitimi tavsiyeleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 CBR 125
    Merhaba 2 teker sevdalısı abilerim, kardeşlerim
    Yaş 23 4 senelik a2 ehliyetim var fakat tecrübem malesef yok.
    Geçtiğimiz CNR motosiklet fuarında arkadaşımında gazına gelerek bir hyo gv250 aldım pek tarzım olmasada,kenardaki nakitinde gücüyle
    Fakat kullanamadım. Yani şöyleki aldıkdan sonra kullandım motoru en fazla 50 km ama tarz sebebiyle kullanımı çok zor ve gaz tepkisi çok güçlü,sert geldi bana. Bi kaç kez düşük hız dönüşlerinde, gazı ani kaçırmayla yatırdım. Yolda giderken bile sürekli bi düşücem yatırıcam korkusuyla sürüyordum.
    Dönüşte istemeden sert ön fren yapıp yatırdığım oldu. Tabi koruma demiri yaptırdığım için hiçbi sorun yaşamadım orası ayrı
    Motoru 1 ayın sonunda sattım toplanda 3 4 kez marşına basıp bindiğim halde.
    Ve sonuç olarak zihnimde motoru kullanamadım, kullanamam, beceremem öngörüsü oluştu.
    Fakat içimdeki 2 Teker sevdası hala bitmedi. Hâlâ bi ss motoruyla başlamak istiyorum.
    Fakat özgüvenim, cesaretim aşırı derecede düştü. Otomobil sürüşü konusunda oldukça iyiyim fakat motosikletde özgüven "sıfır."
    Ve gv250 aşırı ağır gelmişti bana. Şuan almak istediğim motosiklet ise CBR125 başlangıç için ideal ve baya hafif diye okudum.

Gelelim sadede ; bana bu işi düzgün bi şekilde öğretebilicek bi kurs,eğitim vakfı artık ne diye geçiyorsa tavsiye etmenizi istiyorum.
    Kursdan sonra arkadaşlarımın motorlarıyla yada bi şekilde pratik yapmaya çalışıcam ama eğitim almadan özgüvenim düzelmicek sanırım.
    Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, iyi bi eğitim sonrasında kullanabilirmiyim ? bildiğiniz işin ehli bi kurs varmıdır ? ve cbr 125 bana uygunmudur ? gvdeki sert gaz ve ağırlık sorununu yaşarmıyım ?

iyi geceler iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Öncelikle iyi geceler kurs konusunda kesinlikle eğitim belgesi olmayan kişilerden ders almayın tabi bu demek olmuyor belgesı olmadan ders verenler ogretemez diye birşey yok ama işin doğrusu böyle bu konuda bır çok eğitim veren kuruluş var sanırım honda bu konuda ıyı düştügünüzde falanda sıkıntı olmuyor maddi yonden , ilk motor olarak agresif ve ağır bir motor seçmişsiniz anladığım kadarıyla araba kullanıyorsunuz ve trafik okuma tecrubenız var fakat motorda herhangı bi tecrubenız yok bu yuzden burda herkes size bi motor onerecektır siz racing bi motorla surmeyı ogrenmek ıstıyorsunuz fakat bana kalırsa 125cc abs olan bı motorla ogrenmelısınız cunku abs frenleme size çok şey kazandıracaktır emın olun zevkten ziyade şahsen önce güvenlik çok fazla dusuk cc teknık bılgılerını bılmıyorum cbr ve yzf 125te abs yok fakat ktm rc 125 te abs var nakitte sıkıntı çekmedıgınızı varsayarak hafif ve guvenlı bı motor olarak onerebılırım yanlışım varsa düzeltirlerdir

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi geceler kurs konusunda kesinlikle eğitim belgesi olmayan kişilerden ders almayın tabi bu demek olmuyor belgesı olmadan ders verenler ogretemez diye birşey yok ama işin doğrusu böyle bu konuda bır çok eğitim veren kuruluş var sanırım honda bu konuda ıyı düştügünüzde falanda sıkıntı olmuyor maddi yonden , ilk motor olarak agresif ve ağır bir motor seçmişsiniz anladığım kadarıyla araba kullanıyorsunuz ve trafik okuma tecrubenız var fakat motorda herhangı bi tecrubenız yok bu yuzden burda herkes size bi motor onerecektır siz racing bi motorla surmeyı ogrenmek ıstıyorsunuz fakat bana kalırsa 125cc abs olan bı motorla ogrenmelısınız cunku abs frenleme size çok şey kazandıracaktır emın olun zevkten ziyade şahsen önce güvenlik çok fazla dusuk cc teknık bılgılerını bılmıyorum cbr ve yzf 125te abs yok fakat ktm rc 125 te abs var nakitte sıkıntı çekmedıgınızı varsayarak hafif ve guvenlı bı motor olarak onerebılırım yanlışım varsa düzeltirlerdir
    rc250 abstide baslangic icin oneriyolar dukeyle arasinda gidip geliyorum bende bakalim

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rc250 abstide baslangic icin oneriyolar dukeyle arasinda gidip geliyorum bende bakalim
    çok farklı motorlar rc200 un ustune oturdum ınce bı motor bana garıp geldı racıng hıc sevmeyen bırı olarak tabıkı sevmedım :D
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Kesinlikle honda güvenli sürüş 1 eğitimi sizin için. Belki orada kullanınca aklınız cbf'e kayar.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Kardeşim ybr al öğren, vedalaşırken sarılıp ağlarsın :D Çok hata affeder, oturuş pozisyonu ve her şeyiyle başlangıç motorudur, tavsiye ederim.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ybr al öğren, vedalaşırken sarılıp ağlarsın :D Çok hata affeder, oturuş pozisyonu ve her şeyiyle başlangıç motorudur, tavsiye ederim.
    Ya demeyin artık şu lafı valla ya ybr al ybr al ne var arkadas bu ybrde surdum o motoru cbf te surdum yok aga mılletı yanlıs yonledırmeyın lutfen ya
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Ya demeyin artık şu lafı valla ya ybr al ybr al ne var arkadas bu ybrde surdum o motoru cbf te surdum yok aga mılletı yanlıs yonledırmeyın lutfen ya
    Bişey yok işte o yüzden başlangıç motoru
    Bisiklet gibi sürülebilecek bi motor başlangıç için idealdir, gerçi ne kadar kaza yaptıysam 125 cc'de başıma geldi ama, olsun o zamanlar daha büyük bişey olsa belki hayatta olmazdım.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Neden yanlış yönlendireyim arkadaşım? Ben de kullanıyorum ve dinamizm hariç her yönden tatmin edici bana göre.

Motosikleti
    2013 CBR 125
    öncelikle bilgiler için teşekkürler
    trafik tecrübesi konusunda 5 6 senedir aktif kullanıyorum. trafik okuma konusundada iyiyimdir kendimce. fakat doğrudur motorda tecrübem yok..
    maddi yönden şöyleki 7 binin üzerine çıkmamayı planlıyorum bütçe açısından çünki bunun ekipmanıda olacak mont kask vs. ek masraf. Ve evet ilk motorum da yanlış seçim gerçekten ağır ve gaz konusunda oldukça agresifti yatışlarımla tecrübeye sabittir racing konusuda şöyleki ; ss ve kullanımı kolay olarak cbr 125 var şekli şemalide iyi ve planladığım bütçeyi aşmadan alabiliyorum 2.el fiyatlarına bakarsak. abs konusunda motorsiklete olduğu gibi fransızım tabiki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle honda güvenli sürüş 1 eğitimi sizin için. Belki orada kullanınca aklınız cbf'e kayar.
    şahsen hondanın namını duydum, ki bir öneride sizden geldi aslında bi anket topic açıp tanınmış olan kurumları test eden herkezden yorum almak gerek şuan honda daha yattı gibi aklıma. birde şöyle bişey varki ; ben bu eğitimlere gidip gerekirse 1kur 2kur eğitim alıp tam anlamıyla öğrendikden sonra kış bitmeden aldığım motorla eve dönmek istiyorum

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    hondanın güvenli sürüş eğitimini tavsiye ederim gidenler oldukça memnun ayrılıyorlar ve deneyim ve tecrübe sahibi olyorlar bende gitmeyi düşündüm ama drumlar iyi olmadığı için arkadaşların motorlarında alıştım benim gibide yapabilirsin

Motosikleti
    2013 CBR 125
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın güvenli sürüş eğitimini tavsiye ederim gidenler oldukça memnun ayrılıyorlar ve deneyim ve tecrübe sahibi olyorlar bende gitmeyi düşündüm ama drumlar iyi olmadığı için arkadaşların motorlarında alıştım benim gibide yapabilirsin
    aynen oda aklımda bi arkadaşımın 125 liği var onda pratik denicem biraz en azından debriyaj olayını kavramam lazım arabadan motora geçişde garip gelicek
    İlker41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler