Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ZX-636 vs YZF-R6

Motovento
    REKLAM ALANI
    OwnRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC390
    Öncelikle herkese merhaba, foruma yeni katıldım. Yaşım 21 2014 model KTM RC390 kullanıcısıyım.

Artık 600'lük sınıfa geçme vaktim geldi, en azından kendimi hazır hissediyorum...

Arkadaş çevremden R6 kullanma şansım oldu. Fakat test etmek için Kawasaki ZX-636 bulamadım.
    Şimdi size bir soru; (ikisinide kullanmış kullanıcıların cevabını bekliyorum) siz hangisini tercih ederdiniz?

1-2 yıldır ikisi arasında gidip geliyorum. ZX636 daha baskın geliyor, haftasonları kız arkadaşımla uzun yol yapacağım.
    Onun dışında da fazla kullanmam, ktm yi gözden çıkartmam. Üniversiteye gidiş - geliş ktm ile devam.

Bu iki motorun (karşılaştırdığımızda) yol tutuşu, hızlanması, top speed, agresiflik, artçı rahatlığı, viraj kıyaslaması ve uzun yolu
    hakkında...

Soru gayet açık siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ktmyle devam etmelisin bir süre daha bence ama kendine hakimsen hız yapmama konusunda 600lük olur o zaman.

Motosikleti
    KTM RC390
    Dediğim gibi, R6 ile Tekirdağ-İstanbul gidiş geliş yaptım 2 kez bir sıkıntı olmadı. Gaz hakimiyetini sağlayabiliyorum, tecrübemin yeterli olduğunu da düşünüyorum. İşin apaçiliğinde değilim fakat motorun hakkını da veririm. Almayı kafaya koydum. Geriye kalan tek şey hangisini alacağıma karar vermek...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Daha önce bu forumda yazıldı çizildi bir kez de ben yazayım.

600' lük alacak adam ne alayım diye sormaz, o zaten motoru araştırmıştır artısını eksisini biliyordur artık sadece sorması gereken hangi banka ne kadar kredi faizi alıyor diye sormaktır.

Benim yorumuma gelirsen uzun yol yapıcam sevgilimle diyorsan ya bu motorlardan vazgeçeceksin ya da sevgilinden karar senin.
    mostro bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM RC390
    Kendisinin hacimleri ufak ya ..
    R6 çok yakın arkadaşımın olduğu için bol bol sürdüm. Arkadaşım artçılık ta yaptı. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Alışır elbet.
    Dediğim gibi R6 yı çok araştırdım hakkında çok şey öğrendim, sürdüm. Ama ZX-636 konusunda hiç bir bilgim yok. Kawasaki fanıyım, kağıt üzerinde var
    ama pratikte yok. Kısacası bana sadece hangisi ve neden olduğunu açıklayacak biri, birileri lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Uzun yol anlayışımızda farklı olabilir, ayrıca forumda 1500km r6 ve artçı konusu mevcut.
    KaanD bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir arkadaşımın x motorunu sürdüm ekolu.

Bunu r6'sı olan arkadaşına sorsana delikanlı, burada takılan insanlar bende dahil olmak üzere genelde düşük hacimli motosikletler kullanırlar. Dolayısıyla sana verebileceğimiz bilgiler yanlış olabilir. Şahsi kanaatim o motosiklerler için yeterli tecrüben yokki burada soruyorsun. Ayrıca o motosikletlerle uzun yola gitmek kız arkadaşın için pek sağlıklı olmayabilir. Ss görünümlü 4 silindirli sport touring motorlara yönelmen hem senin gözünü doyurur tasarım anlamında, hemde uzun yolda konfor sağlar, hemde ss motorlara göre daha uysallardır. Mesela cbr 650f yada xj6 diverson f.

Motosikleti
    KTM RC390
    Yahu, R6 kullanma fırsatım oldu şuan almaya durumum da var, alsam hiç sıkıntısız kullanırım üstelik buraya kadar bi sıkıntı yok. Ama içimde bi Kawasaki fanlığı, sevdası var. ZX-636'yı tecrübesi olan birinden duymadan R6 alırsam içimde bir burukluk olarak kalacak. Onun için soruyorum...
    Bana motoru sıfırdan anlat demiyorum, ZX-636'yı kağıt üzerinde biliyorum sadece... R6 ile kıyaslayın diyorum!..

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    636, 600 lerin en hızlısı diye biliyorum 636cc yani ordaki 36 cc tork ve hp yi daha verimli hale getirmiş diye biliyorum ben olsam 636 alır geçerdim.

Motosikleti
    KTM RC390
    636'nın viraj çıkışı ve düzlükte daha hızlı olduğunu duymuştum. Ama karşı tarafta viraj delisi R6 duruyor. Düz yoldaki performansa ve yol tutuşuna göre yapacağım seçimimi. R6 hakkında bilgim ve pratiğim var bana bunları kıyaslayacak birileri lazım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    636 da abs ve surus modlari var. Bir ihtimal cekis kontrol de olabilir.

Motosikleti
    KTM RC390
    Malum forumumuzdaki ZX636 bölümünde bir sessizlik mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Çekiş kontrolün 3 seviyesi var. Ama bu kağıt üstünde... Ne kadar iyi ne kadar işe yarıyor bunların cevabı lazım

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Herşey kağıt üstünde kalacak karşında 636 kullanmış fakat R6 kullanmamış olursa ne diyecek ? bulursan git kirala birtane kendin dene...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeşim şurda; https://www.youtube.com/watch?v=lDDR60Y9898 motorcu muhabbeti incelemiş herşeyini anlatıyor, keşke burda soracağına gugılda bir aratsaydın.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    kawasaki heavy industries diyorum
    OwnRider bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    zx636 yı virajda yatırmanın r6dan biraz zor olduğunu duymuştum.(emin değilim)Yol tutuş,hızlanma ve top speed olarak yine zx636 önde. Ben kawasaki derim.

Adamın 600 ccye geçmemesi için elinizden geleni yapıyorsunuz bu nasıl bi kafadır ya gerçekten ben bunun altında bişey ararım.adam kendime hakimim diyor maddi imkanlarıda yerinde demekki 600lük düşünüyor,istiyorsunuzki herkes kalsın 125-250 ccde sizin gibi, kimse geçmesin 600-1000 e.bu forumda cc yükseltmek isteyenlere hep aynı cevaplar geliyor.kardeşim sen kendine hakimsen güveniyorsan çok rahat geçebilirsin.bi kawasakiyide dene sonra kararını ver sanmıyorum bu forumda o motoru dünya gözüyle gören olacağını benim abimde de r6 var bizde abi kardeş yamaha fanıyız ondan kawasakiyi direk elemiştik ama sen 636 yı denemeden karar verme büyük ihtimal onu alacaksın zaten iyi forumlar
    OwnRider ve Enes Bakır bunu beğendiler.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Düşünmeden r6 alırdım sonuçta yıllarca kendini kanıtlamış bir motor. İkinci elide kawasakiden daha iyi hem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    zx636 olur r6 dan biraz dahya güçlü.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600' lük alacak adam ne alayım diye sormaz, o zaten motoru araştırmıştır artısını eksisini biliyordur artık sadece sorması gereken hangi banka ne kadar kredi faizi alıyor diye sormaktır.
    buraya kadar'ki kısmına katılıyorum

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    zx636 alırdım ben de kawasaki fanıyım :D
    OwnRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)