Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Sorunu -

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Merhaba MT
    Ekipmanlarımı tamamlıyorum dün prosev mevsimlik mont [250tl] scoyco eldiven [120tl] prosev dizlik [70tl] koruma takozu [90tl] ve alarmlı disk kilidimi[60tl] aldıktan sonra geriye motosiklet botu ve kask kaldı. Elimde zaten nolanın bir kaskı var ama 5-6 yıl oldu ömrünü doldurdu bi bakıma yani.

Bir kaç gündür kask araştırıyorum istanbuldayım şuan 1-2 yer gezdim ve aklımda kalan modeller nolan n64 ve ls2nin karbon kaskı oldu.

Nolan n64

FİYATI : 600tl
    Malzemesi: Polikarbon olarak geçiyor. Sharp 4 yıldız.
    Polikarbon - karbon termoplastik vsvs. şeyler her yerde geçiyor ama pek kafam basmadı tek anladığım karbonun polikarbondan daha iyi olduğu ( umarım onu da yanlış anlamamışımdır )
    LS2 FF396 CARBON

FİYATI : 680tl
    Malzemesi: karbonfiber olarak geçiyor. Sharp 4 yıldız.
    bunun nolandan ekstrası carbon olması(?) ve şişen iç astar el ile ayarlanabiliyor.

Baktığımız zaman diğer markaların karbonfiber kasklarının fiyatları bunun 2katından fazla iken, sizce hangi kaskı almalıyım veya başka kask önerisi olan var mı?
    Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba MT
    Ekipmanlarımı tamamlıyorum dün prosev mevsimlik mont [250tl] scoyco eldiven [120tl] prosev dizlik [70tl] koruma takozu [90tl] ve alarmlı disk kilidimi[60tl] aldıktan sonra geriye motosiklet botu ve kask kaldı. Elimde zaten nolanın bir kaskı var ama 5-6 yıl oldu ömrünü doldurdu bi bakıma yani.

Bir kaç gündür kask araştırıyorum istanbuldayım şuan 1-2 yer gezdim ve aklımda kalan modeller nolan n64 ve ls2nin karbon kaskı oldu.

Nolan n64
    http://i.hizliresim.com/0L00jB.jpg
    FİYATI : 600tl
    Malzemesi: Polikarbon olarak geçiyor. Sharp 4 yıldız.
    Polikarbon - karbon termoplastik vsvs. şeyler her yerde geçiyor ama pek kafam basmadı tek anladığım karbonun polikarbondan daha iyi olduğu ( umarım onu da yanlış anlamamışımdır )
    LS2 FF396 CARBON
    http://i.hizliresim.com/vRaazz.jpg
    FİYATI : 680tl
    Malzemesi: karbonfiber olarak geçiyor. Sharp 4 yıldız.
    bunun nolandan ekstrası carbon olması(?) ve şişen iç astar el ile ayarlanabiliyor.

Baktığımız zaman diğer markaların karbonfiber kasklarının fiyatları bunun 2katından fazla iken, sizce hangi kaskı almalıyım veya başka kask önerisi olan var mı?
    Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim
    Karbon - karbonfiber - composite fibre 3 u farklı dıye bılıyorum
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Nolan sevmiyorum ve tavsiye de etmiyorum, LS2 için de yorum yapamayacağım. Öyle laf olsun diye yazıyorum..
    GB79 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan sevmiyorum ve tavsiye de etmiyorum, LS2 için de yorum yapamayacağım. Öyle laf olsun diye yazıyorum..
    hangi marka önerirsin levent abi sen ne kullanıyosun
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Biraz klişe olacak ama önerebileceğim 2 marka var.

1- Arai
    2- Shoei

Şuanda Shoei GT Air kullanıyorum, gayet memnunum.

Bu markalar dışında da kafama kask takmam. Bundan önceki de Shoei idi.. Ondan önce de Arai kullanıyordum..

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Biraz klişe olacak ama önerebileceğim 2 marka var.

1- Arai
    2- Shoei

Şuanda Shoei GT Air kullanıyorum, gayet memnunum.

Bu markalar dışında da kafama kask takmam. Bundan önceki de Shoei idi.. Ondan önce de Arai kullanıyordum..
    levent abi bütçem bunlara yetmiyor ya en ucuzları 1300 liradan falan başlıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Shoei'nin daha ucuz kaskları var bulabilirsin. LS2'den kesinlikle daha kalitelidir.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Arai shoei takabılecek olsaydık zaten r6 ya bınerdık sıkma canını al nolan fakırın dostudur :D xlite 802r var bendede olmedım daha

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kullandığın cep telefonuna ne kadar ödedin? Hiç yoksa 1.500'den aşağı olduğunu düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai shoei takabılecek olsaydık zaten r6 ya bınerdık sıkma canını al nolan fakırın dostudur :D xlite 802r var bendede olmedım daha
    Keşke senin dediğin gibi para ile binilseydi

Motosikleti
    BMW S1000R
    Kullandığın cep telefonuna ne kadar ödedin? Hiç yoksa 1.500'den aşağı olduğunu düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Keşke senin dediğin gibi para ile binilseydi
    Parasız verılıyorsa bizde alalım levent hocam :D geçen artçı için bile 2000 lıralık kask al dedın bana vardır bunun bi kaynagı :D

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Parasız verılıyorsa bizde alalım levent hocam :D geçen artçı için bile 2000 lıralık kask al dedın bana vardır bunun bi kaynagı :D
    Bence kafanıza takacağınız kaska cep telefonunuza ödediğiniz paradan fazlasını vermek lüks olmamalı. Ben zengin birisi değilim, çalıştığım kadarı ile yapabildiğimi yapmaya özen gösteriyorum. Bunun dışında başka bir özel durumum yok.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Kullandığın cep telefonuna ne kadar ödedin? Hiç yoksa 1.500'den aşağı olduğunu düşünmüyorum.[COLOR="Silver"]
    3 sene önce 600 liraya almıştım bilemedin

Motosikleti
    BMW S1000R
    Bence kafanıza takacağınız kaska cep telefonunuza ödediğiniz paradan fazlasını vermek lüks olmamalı. Ben zengin birisi değilim, çalıştığım kadarı ile yapabildiğimi yapmaya özen gösteriyorum. Bunun dışında başka bir özel durumum yok.
    200 lıralık telefon kullanıyorum

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tamam şuanda 2 Loblu bişi oldum
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Tamam şuanda 2 Loblu bişi oldum
    hahah :D biz seni öyle bişi yapmayalım diye uğraştıkca ustumuze geldın bizden ıstemedık bu sonucu :D

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    hahah :D biz seni öyle bişi yapmayalım diye uğraştıkca ustumuze geldın bizden ıstemedık bu sonucu :D
    Whatsapp var mı?

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    kaskta konfor çok önemli bugün rüzgar sesinden motoru duymuyordum :/ caberg ve airoh modellerine de bak.
    MotoGlock bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Goruyorumki kaska çok para verdikce daha fazla guvende olabileceğini dusunen arkadaşlar hala mevcut

Arkadaşlar bakın bu yanılgı yaygın ve yanlış.
    Yanı;

200 liralık kask 50km/h
    500 liralık kask 100km/h
    1000liralik kask 150 km/h
    2000liralik kask 300 km/h

Diye sizi korur diye bir denklem yok.

Evet materyal maliyeti ve bu materyallerin koruma ve esneklik kapasitesi mevcut.

Genel olarak : plastik - fiber ve karbon olarak genel olarak üçe ayrılır.

Polikarbon- plastiğin bir çeşididir. Kansorejendir ama kulağa 'karbon' kelimesi geldiği için bunu pazarlama taktiği olarak kullanırlar. Damacana su kaplarının yapildigi maddedir polikarbon esasinda. Yüksek ısı ile gevseme ve kansorejen gaz saliminda bulunur.

Fiber daha esnek ve daha dayanıklı bir malzeme olmasına rağmen seri üretim maliyetleri daha yüksektir. Koruma özelliği ve mukavemeti daha üstündür.

Karbon ise uzay teknolojisinde kullanılmaya başlamıştır ilk olarak, çelikten 3 kat daha sert ancak 6 kat daha hafiftir. Karbon kaskı eline alıp karpuz gibi tokatladiktan sonra "bumu koruyacak kafami yeaaa" diyen cahiller cirit atarlar. Oysaki koruması tartışmaya açık değildir
    AH MEN bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goruyorumki kaska çok para verdikce daha fazla guvende olabileceğini dusunen arkadaşlar hala mevcut

Arkadaşlar bakın bu yanılgı yaygın ve yanlış.
    Yanı;

200 liralık kask 50km/h
    500 liralık kask 100km/h
    1000liralik kask 150 km/h
    2000liralik kask 300 km/h

Diye sizi korur diye bir denklem yok.
    Merhaba, merakımı mazur görün, yazdığınız mesaj doğrultusunda üzerinizde oluşan bu algı ''Pahalı kask daha iyi korur'' hangi mesajım sonrasında sizde oluştu. Bunu çok merak ettim.

Teorik olarak herkesin 1. sırada ön planda tuttuğu Sharp test sonuçlarına da bakarak, kullanmış olduğum GT Air'in 3 yıldız, ve konuyu açan arkadaşın sorguladığı LS2 FF396 CARBON kaskın 4 yıldız almış olması ve fiyatının Türkiye şartlarında 700TL (250 USD) ve Shoei GT Air'in ise, 1.800 TL (600-650 USD) olduğunu da göz önünde bulundurmanızı rica eder, sizden cevap beklerim.

Saygılarımla.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Merhaba, merakımı mazur görün, yazdığınız mesaj doğrultusunda üzerinizde oluşan bu algı ''Pahalı kask daha iyi korur'' hangi mesajım sonrasında sizde oluştu. Bunu çok merak ettim.

Teorik olarak herkesin 1. sırada ön planda tuttuğu Sharp test sonuçlarına da bakarak, kullanmış olduğum GT Air'in 3 yıldız, ve konuyu açan arkadaşın sorguladığı LS2 FF396 CARBON kaskın 4 yıldız almış olması ve fiyatının Türkiye şartlarında 700TL (250 USD) ve Shoei GT Air'in ise, 1.800 TL (600-650 USD) olduğunu da göz önünde bulundurmanızı rica eder, sizden cevap beklerim.

Saygılarımla.
    levent abi sana uydum ikisinide almadım agv k5 aldım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)