Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

2016 Honda CBR250RR Konsept tokyo Motoshow da görücüye çıktı (BOL RESİMLİ)

Motovento
    REKLAM ALANI
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Cbr250rr ile r25 karşılaştırilmaz cahillik yapmayin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250rr ile r25 karşılaştırilmaz cahillik yapmayin
    R25 ile ybr'yi mi karşılaştıralım kardeş biz cahiliz, bi zahmet öğretiver

Motosikleti
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ile ybr'yi mi karşılaştıralım kardeş biz cahiliz, bi zahmet öğretiver
    R25 ile cbr250r aynı sınıf, karşılaştırılabilir motorlar. Cbr250rr (iki r li) eskiden üretilen şimdi ise prototipi olan racing replica bir motor. 600rr ve1000rr gibi pist performansı dikkate alınarak tasarlanmış bir motor. Bu motoru uretirlerse fiyatı 600rrin çok altında olmayacaktır. R25 ise esas olarak trafikte kullanılmak üzere tasarlanmış bir motordur. Oturma pozisyonu, fren, süspansiyon, sasi safkan pist için değil daha ziyade yolda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bkz. Trail açısı...
    G-Strider bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ile cbr250r aynı sınıf, karşılaştırılabilir motorlar. Cbr250rr (iki r li) eskiden üretilen şimdi ise prototipi olan racing replica bir motor. 600rr ve1000rr gibi pist performansı dikkate alınarak tasarlanmış bir motor. Bu motoru uretirlerse fiyatı 600rrin çok altında olmayacaktır. R25 ise esas olarak trafikte kullanılmak üzere tasarlanmış bir motordur. Oturma pozisyonu, fren, süspansiyon, sasi safkan pist için değil daha ziyade yolda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bkz. Trail açısı...
    Nasıl 600rr fiyatında?

Motosikleti
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl 600rr fiyatında?
    Araştırma yapmazsanız fiyata sasirirsiniz. Bu motor insanın ağzını sulandıran bir motor fakat efsane hancock abi (firebladelerin ve vfr nin tasarım ekibiyle calisan efsane adam) su videoda eden uretilmedigini maliyet açısından cevaplandırıyor. 12. Dakikada
    https://youtu.be/gEGUUnhLZJY

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Daha önce de defalarca yazdım. Honda böyle bir motosikleti niye üretsin.
    Rekabet desen!
    250 cc yarış motosikleti üreten bir tane bile marka yok kime rakip olacak?
    Moriwaki'de falan yarıştırmak için desen 20-30 tane için yapılan masrafa değer mi?
    Üstelik yarışlara hafif motosiklet üretmek için Arge'ye milyonlarca dolar harcayan bir firma 4 silindir motor yapıp kendi ayağına niye sıksın?
    En önemlisi daha önce hepsi 250cc yaptılar ne oldu? Satamadılar. 2 sene sonra üretimi bıraktılar. Kawasaki ve Yamaha 300 cc üretmeye başladı. Honda onu da yapmadı direkt 500cc'ye atladı.
    Yani Honda bu motoru yaparsa 300cc yapar ki diğer markalarla rekabet olsun.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen yaparsa peki!
    İşte o zaman bu demektir ki Honda bu motosikleti prestij için yapıyor. Bu da almaya niyetli veya meyilli müşterinin elini cebine atması demek.
    Çünkü Avrupa satış fiyatı 6-7 bin €'dan aşağıya olmayacaktır ki Avrupa'da 7.000€'ya satılan motosikletin Türkiye fiyatı 8.000€'dan bir kuruş aşağı olmaz.
    26 bin liraya CBR500 var. Aynı paraya bu motosikleti kim alır acaba?
    4 silindirli 250 ve 300cc birden fazla silindire sahip motosikletlerin yarışabileceği bir mecra da yok.

Kısaca ben bu konseptin hayata geçirileceğine inanmıyorum. Geçirilse de alınabilir fiyatlarda olacağını hiç sanmıyorum.

Eğer R25 Honda satışlarını baltalayabilseydi aman pazar elimizden kaçıyor! Deyip belki bir iyileştirmeye giderlerdi ama satış rakamlarına baktığımızda öyle bir şey olmadığını görüyoruz. Bir önceki yıl 770 geçen yıl ise 730 küsürlü rakamlarda CBR250 satılmış. Düşüş %6 civarında oysa bütün pazarda %26 daralma var yani R25 Honda'ya bir zarar vermemiş. Tabi R25 1500 civarı satmış. Demekki ilgi çeken bir model yapsaydı Honda belki de bin tane fazla CBR satacaktı. Bu da onlara ders olsun.

Kısaca bu 1500 adet fazla satış Honda'nın iştahını kabartacak yatırım yapmaya değecek bir rakamsa önümüzdeki yıl bu modelde bir iyileştirme beklenebilir.
    Değilse yeni CBR bilgisarlarda ekran koruyucu olmaktan öte gitmeyecektir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    defalarca yazdım ama son kez yazayım 4 silidir bir motor yaptığınız zaman 250 ,400,600 isterse 1000 cc olsun üretim maliyetleri çok değişmiyor , illa racingde tek silindir 30 bg bandından 600 cc 120 bg civarına geçiş motoru olacaksa veya talep varsa (çok sanmıyorum )derdin dermanı bunlardır

üreticilerin zaten geçmişte ürettiği 400 cc 4 silindir ,150 kg civarı ,yeni teknoloji ve enjeksiyonla 70 bg bandında olabilir yapılırsa 30.000 tl den bir kuruş aşağı olmaz bence

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Vay anasını bee... Adamın yüreğini hop eden resimler bunlar

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de defalarca yazdım. Honda böyle bir motosikleti niye üretsin.
    Rekabet desen!
    250 cc yarış motosikleti üreten bir tane bile marka yok kime rakip olacak?
    Moriwaki'de falan yarıştırmak için desen 20-30 tane için yapılan masrafa değer mi?
    Üstelik yarışlara hafif motosiklet üretmek için Arge'ye milyonlarca dolar harcayan bir firma 4 silindir motor yapıp kendi ayağına niye sıksın?
    En önemlisi daha önce hepsi 250cc yaptılar ne oldu? Satamadılar. 2 sene sonra üretimi bıraktılar. Kawasaki ve Yamaha 300 cc üretmeye başladı. Honda onu da yapmadı direkt 500cc'ye atladı.
    Yani Honda bu motoru yaparsa 300cc yapar ki diğer markalarla rekabet olsun.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen yaparsa peki!
    İşte o zaman bu demektir ki Honda bu motosikleti prestij için yapıyor. Bu da almaya niyetli veya meyilli müşterinin elini cebine atması demek.
    Çünkü Avrupa satış fiyatı 6-7 bin €'dan aşağıya olmayacaktır ki Avrupa'da 7.000€'ya satılan motosikletin Türkiye fiyatı 8.000€'dan bir kuruş aşağı olmaz.
    26 bin liraya CBR500 var. Aynı paraya bu motosikleti kim alır acaba?
    4 silindirli 250 ve 300cc birden fazla silindire sahip motosikletlerin yarışabileceği bir mecra da yok.

Kısaca ben bu konseptin hayata geçirileceğine inanmıyorum. Geçirilse de alınabilir fiyatlarda olacağını hiç sanmıyorum.

Eğer R25 Honda satışlarını baltalayabilseydi aman pazar elimizden kaçıyor! Deyip belki bir iyileştirmeye giderlerdi ama satış rakamlarına baktığımızda öyle bir şey olmadığını görüyoruz. Bir önceki yıl 770 geçen yıl ise 730 küsürlü rakamlarda CBR250 satılmış. Düşüş %6 civarında oysa bütün pazarda %26 daralma var yani R25 Honda'ya bir zarar vermemiş. Tabi R25 1500 civarı satmış. Demekki ilgi çeken bir model yapsaydı Honda belki de bin tane fazla CBR satacaktı. Bu da onlara ders olsun.

Kısaca bu 1500 adet fazla satış Honda'nın iştahını kabartacak yatırım yapmaya değecek bir rakamsa önümüzdeki yıl bu modelde bir iyileştirme beklenebilir.
    Değilse yeni CBR bilgisarlarda ekran koruyucu olmaktan öte gitmeyecektir.
    Siz niye böyle konuya direk atlıyorsunuz ne 8 bin eurosu arkadaşım.3. ve 4. sayfalarda resimler paylaştık.Bir okuyun öyle gelin ilk sayfada ki resimlerden bahsetmiyoruz biz.Motor r25 gibi cbr 250r'ın çift silindirlisi!!!!!!!!!!!!!Ne moriwaki yarışları motor o ilk görsellerde ki gibi üretime girmeyecek tabi bunu söylemeniz bile abes.R25'in ilk prototipini görmediniz mi? İlla ki başka konu açtıracaksın ilk resimlere takılıp kaldınız.
    Beklenen üretim modeli
    [IMG][/IMG]
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf r125
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

35 ps civarı olacakmış tork olarak 28 nm diyorlar çift silindir 250 cc motordan o tork çıkar mı? Yanlışta olabilir. 3 farklı sürüş modundan bahsediliyor çekiş kontrol sistemi olacakmış. Ağustos ayında ki hindistan fuarında veya 2016 ekim ayında ki tokyo fuarında gösterilip satışa sunulacakmış. Bu arada fiyatı r25'den tuzlu olacakmış bu kadar özelliğe göre normal honda bu klasmanda dominant bir motor yapacağını açıklamıştı. 2017 gibi Türkiye'ye gelir artık

Haberleri burdan takip edebilirsiniz.

https://www.google.com.tr/?gfe_rd=cr...r250rr&tbm=nws
    baba akü yok bunu beğendi.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    fiyatının 17-19 bin tl arasında olacağından adım gibi eminim. 20 bin tl demez bekleyip göreceğiz. bakalım.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Şu YanlışI Bi Düzeltelim Motor 45HP deyil 35HP Olucak

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı CanAydın000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu YanlışI Bi Düzeltelim Motor 45HP deyil 35HP Olucak
    Biliyoruz zaten 45 bg olmayacağını. O eski rr'lar

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu bu haliyle 17 ye getirsinler, rekor kırar. 250 cc ler normal fiyatlarına iner. İkinci elde panayır yaşanır. Stok yeterli olmazsa honda cam çerçeveleri iner, isyan çıkar. Bayilerin önünde kendisini yakanların haberine yorum yaparız.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Benim tahminim Max Fiyat: 17.000 TL

Motosikleti
    suzuki address
    Benim tahminim Max Fiyat: 17.000 TL
    gecen sezon honda cbr 250 rr cıkardı alıyorum dedim yamaha r25 cıkardı hondadan vaz geçtim şimdi tam niyeti bozdum yamaha r25 temmuzun son haftası alıyordum. şimdi yine hondaya döndüm iki arada bir derede kaldım. :(
    uzaklar yolcusu.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı SessizGezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen sezon honda cbr 250 rr cıkardı alıyorum dedim yamaha r25 cıkardı hondadan vaz geçtim şimdi tam niyeti bozdum yamaha r25 temmuzun son haftası alıyordum. şimdi yine hondaya döndüm iki arada bir derede kaldım. :(
    .D belkide 300RR da gelicek söylentiler var ben direk almıcam 250RR,'ı Bi adamlar alsın nasıl iyimi bi Vloglar gelsin ondan sonra alıcam Kırmızı Veya Siyahını alıcam

r6nın üstüne alasım geldi çok yılan olmuş

Motosikleti
    suzuki address
    .D belkide 300RR da gelicek söylentiler var ben direk almıcam 250RR,'ı Bi adamlar alsın nasıl iyimi bi Vloglar gelsin ondan sonra alıcam Kırmızı Veya Siyahını alıcam
    http://i.hizliresim.com/J2688Q.jpg
    Şu resimde baya albenisi var hocam yarın bir gün evlenecek oluruz çoluk çocuk oldumu binemeyiz eylül ayı bir gelsin bakalım tanıtım showrumlar da gösterime bir cıksın merakla bekliyoruz.
    uzaklar yolcusu.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı SessizGezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/J2688Q.jpg
    Şu resimde baya albenisi var hocam yarın bir gün evlenecek oluruz çoluk çocuk oldumu binemeyiz eylül ayı bir gelsin bakalım tanıtım showrumlar da gösterime bir cıksın merakla bekliyoruz.
    Ulan bide çıkmassa TÜRKİYE'YE ozaman sen iyi bak milletin haline :D hele bide deli gibi bekleyenleri :d

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)