Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper cahiline biraz yardım. QM 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    AhmtuyuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    Merhaba motorcu arkadaşlar,
    hemen hemen 2 ay oldu aldım motoru,
    biraz bilgi verirseniz çok sevineceğim. biraz cahilim bu konuda

Ramzey QM 250 2010 model

ön arka lastik satın almak istiyorum nasıl bulucam ?
    yağ değişimi için en uygun yağ hangisi ve ne kadar sürede değiştirmeliyim ?
    zincir yağlama ne kadar sürede olmalı ?
    bunlar gibi sürekli yapılacak " bakım " adı altındaki tüm bilgilere ihtiyacım var.
    motorun elimde patlamasını yada bakımsızlık yüzünden kaza yapmak istemiyorum.
    motoruma iyi bakmak istiyorum. detaylı anlatırsanız çok sevinirim
    şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    -Lastikleriniz için zenn motoru ararsanız size uygun lastikleri fiyatlarıyla öğrenebilirsiniz.
    -Yağ değişminde benim tercihim her zaman motul 10-40w 5200 yağ olmuştur,1500-2000km arasında da yağ değişimlerinizi yapmalısınız.
    -Zincir yağlamada ortalama 500km de bir olmalıdır ancak aşırı kirlilikden ötürü (yağmurlu havalarda ) temizlik işlemi daha öncede yapılabilir.
    -Motorunuz kaç km de bilmiyorum ama makineniz 10000 km ve üstündeyse ise bir sübap ayarı gerekebilir.
    -Genel olarak 1500-2000 km de bir yağ değişim sürecinde genel motor bakımlarınızı,filitre temizliklerinizi (yağ ve benzin) ve aklınızda kalan diğer işlemleri yaptırarak motorunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @BlackGhost gerekli mekanik bilgileri vermiş. Bunların dışında bir chopper doğal titreşimi gereği bağlantı vidalarında gevşeme yaşar. Bu nedenle haftada bir motorunuzu yıkarken genel anlamda kontrol etmeniz ve bazı vidaları sıkmanız gerekir. Ayrıca önümüz kış olduğu için hareketli parçalara ve elektrik anahtarlarına WD40 sıkarak korozyon ve nemden kaynaklı olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Bazılarına ince makine yağı da damlatabilirsiniz. (Debriyajj ve fren tellerinin bağlantıları, manetler, kontak anahtarı, depo kilidi gibi...)
    Güvenli sürüşler .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)