Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kurye motorsikletlerin ego problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    acelesi olana yol vereceksin, senin acele isin varsa onlar sana yol verecek. sinir yapma hic.
    bakirkoy sisli gidip geliyorum hep, genelde sakin kullanirim, kicima giren olursa yol veririm.

acele isim varsa zeten beni goremezsin yolda ;p
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    evrak kuryeliğini bilmem ama bana verilen bir süre var siparişi yetiştirmem gerek üstelik 30 dakika gibi kısıtlı bir süre diğer taraftan siparişe hızlı gidip gelmenin önemi siparişlere sırayla çıkılır yani hızlı olup tüm motorculardan önce siparişe tekrar sen gidersin paket başı 75 kuruş çok paket atmak önemli bir şey geç gidince müşteriden yediğin azar ayrı şubeden yediğin azar ayrı bende meraklı değilim sokak aralarında rossi gibi kullanmaya biraz anlayış yeterli 2 saniye yol ver gitsin adam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Allahtan bizim memlekette kurye yok :D

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    ben kuryeyim bu işin içinde epeydir olan adamlar böle şeyler yapmıyo yapmazda böle davrananlar motorculuğa yeni başlayanlar onlar diğer kuryelere de aynı şekilde davranıyolar yol verin gitsinler çok gecmeden başları derde giriyo yüzde sekseni gömüyo bi yere
    zaferce ve mozgur bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    sizlerde benim gibi yapın: yol verin inanın sorun kalmıyor, adamlar haftanın her günü bütün gün motor üzerinde, zamana karşı yarışıyorlar, işleri çok zor, yardımcı olmamız gerekiyor ...

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yol olduğu zaman veriyorum ama zaten banket le araba arasında 70-80 cm lik yerden geçerken makul aniden durabilicekbi hızla geçiyorum. istanbul burası araba bi anda önde ne var diye o boşluktan bakmak isteyebilir. ama yok illa o daracık yoldan 60-70 le gidicek adam.
    bu arada araya mesafe koyan, diyer motorcuların hızlarına, tempolarına uyup yolalan arkadaşları bu saydıklarımın dışında tutuyorum.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Öncelikle kısmen haklı olduğunu söylemek isterim. Hafta içi ve sonu motosiklet üzerindeyim. Bu nedenle benimle ışıklarda muhabbet ettiğimde oldu, bana gaz açalım mı? diyende oldu.(diğer ışıklarda kaza yaptı ilk yardım eden ben oldum). Hepsi için söyleyemesek de çoğu yolların lorenzosu sanıyor kendini.
    t.madde bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    İyiside var kötüsüde bunu ortak fikir olarka kabul edersek en ıyı ornegı bugun feriiik adlı arkadasın actıgı konuda gorebılırız bence

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "kurye milletin efendisidir"
    Floyd Patterson

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -Her gününüzü kuryeymişsiniz gibi yaşayın, bir gün haklı çıkacaksınız-
    Steve Cops

@KUVVETMİRA; böyle değil miydi yahu?
    jackonbir bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu başlığı insanları anlamadıgım ıcın actım aranızda elbet kurye olarka calısan arkadaslarımız vardır trafıkte bız elımızden geldıgınce motorsıkletlı arkadaslarla bırlık olmaya yardımcı olmaya calısırken hep banamı denk geldı bılmıyorum ama kişisel motor suruculerıne karsı kurye arkadasın bı garezi var gibi hareket edıyorlar hep bi sıkıştırma taciz etme gazlama gıbı değişik bakma durumları oluyor bu duyguyu bı tek ben mı yaşıyorum problem bendemı sızdede oluyor mu herkes ufak bi görüşünü belirtirse sevınırım

Birazda motosiklet sürmenin zevkini heyecanını yaşayın,basın gaza gidin.Relax olun biraz.
    İyi valla sizin sürüş keyfiniz bozulmasın diye ağırvasıtalar,arabalar,kağnılar,yabani hayvanlar çekilsin girmesin trafiğe.

Yalnız kendisini düşünen adam, yumurtasını pişirmek için komşusunun evini yakar.
    helin126 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    taksicilerin motorlara ve diğer araçlara yaptığı terörü kurye ve paket motorcuları da arabalara ve motorlara yapıyor. araçların da dibine girip didit didit yapıyor bu arkadaşlar. sadece bize yapılıyor diye üzerinize alınmayın

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı E.Gülbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Her gününüzü kuryeymişsiniz gibi yaşayın, bir gün haklı çıkacaksınız-
    Steve Cops

@KUVVETMİRA; böyle değil miydi yahu?
    gibi sanki

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    kuryeler modern zaman şovalyeleridir.
    elini gılıcına atmasına izin vermeden yol vermen gerekir

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Gazı açıyorum etrafta kimse kalmıyor...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Altında 390 var, taciz ettirme kendini, akrobasi motoru o, sen o kuryelerin üstünden atlaman lazım...

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Güzel bi konuya değinilmiş, İstanbul trafiğinde bu kuryelerin silme geçip, ' öyle gidilmez böyle gidilir izlede öğren' tarzında geçişlerinden hepimize gına geldi. Ezdirme kendini senin motorun daha büyük hacimli demiş arkadaş Sıkışık trafikte yarış icin yola düşmüyoruz arkadaşım, hele kuryelerle it dalaşına hic girmiyoruz. Biz onların emeğine saygı duyuyor, yaz kış bu çileyi çektikleri icin çıtımızı çıkartmıyoruz ama çok saygısız kullanan kuryeler hızla artıyor. İlk zamanlar yanımdan o şekilde gecenin bende yanından o şekilde geçip ' bak benim motorum daha güçlü akıllı ol ' msjı veriyordum, şimdi bırak gitsin , ne hali varsa görsün diyorum.. ( işini hakkıyla yapan efendi arkadaşları kesinlikle tenzih ediyorum )

Motosikleti
    BMW S1000R
    Bugun 600rr inazuma ve benım ufaklıkla surtusme yasadık sınırımıze yenık dustuk rr lı arkadasla aksam 8dekı bogaz trafıgınde araclar dururken bız 120 130la yanlardan basarken onumuze bırı atladı ve ıkımızde stopy yaparak durabıldık ınanın durdugumuzda bırbırımıze bakısımız o korkulu gozlerımız bıze yettı bugun bır ders daha aldım amacımız sadece kuryeyle it dalaşına girmekti ve sonucları bızı uzecektı az kalsın

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Daha bugün dominosun kuryelerinden biri ışıklarda bana bakıp bakıp gaz veriyor. Onda honda spacy , bizde ise bws125 var. Ben ve eşim 77+50=127 kg ız. Kurye arkadaş taş çatlasın 85 kg dır. 15kg da topcase ve pizzalar desek 100 kg eder.
    Neyse hem eğlence olsun diye hemde motorumu denemek amaçlı bende buna uydum ve yeşilde gazladık beraber.
    70 km/h e kadar çıktım ve bıraktım. Ama o arada bile 3 motor boyu fark açmışımdır. Hemde ikiye tek
    Gazlama amacım aslında birazda bu adam gibi altındaki motorun teknik özelliklerini bilmeyip ona buna kafa tutan egolu arkadaşları mors etmekti
    Sonuçta biri 7.6 hp, diğeri 9 hp.
    Bu arada asla ve asla riske girecek birşey yapmadım. Yani aralardan geçmekmiş, silme geçmekmiş falan hiç huyum degildir.
    Sadece düz bir yolda drag oldu. Zaten 9 beygirlik scooter ile tam gaz kalksan ne olur kalkmasan ne olur

Motosikleti
    BMW S1000R
    Bu gidişle kuryeci arkadaşlar bizi görünce direk indircekler :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)