Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

125cc motosiklet ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    100km ya da 1 saatten hangisi önce gelirse mola vermelisin. 80-90 aralığında dolanırsan hem motoru hem kendini yormamış olursun -ki 5km hız artışı 2dk mı ne ediyordu, hesaplamıştım bir ara-. Gidilmesine gidilir ama yol bu belli olmaz, her motosiklet için geçerli olan tedbirleri almalısın. Yanında bir öğünlük erzağın ve bir takım yedek giysin olmalı mesela, sigorta ve bir litre su da iyi olur.

125 cc ile otoyol kullanılabiliyor, emin olmadan bu kadar kesin yorum yapmayalım. Ama otoyol hızlarında motor sıkışacağından ve seni de yoracağından geze göre şehirler arası yolları kullanmak daha mantıklı. Hem mola vermek için daha güvenlidir ve yemek vs. ihtiyaçlar için otoyoldakinin aksine istemediğin kadar alternatifin olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    başlıkta uzun yol denip içinde 250 km deniyor. 250 km ye uzun yol deniyor en çok buna takıldım ben.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    250 kilometreden bahsediyor ya, hadi gel de gülme

kardeş ben cup motorlarla 1000 lerce km yolculuklara çıktım. yeter ki motorun honda yamaha vb gibi seni yolda bırakmayacak motorlardan olsun. o büyük motorlarla aşırı hızla gidenlerden de daha iyi gidersin merak etme. sadece acele etmeyeceksin zevkini çıkararak gideceksin. tabii motorla uzun yol yazın yapılır.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı cy27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sorum bu tarz motor kullananlara;

YBR 125 ve CBF 150 gibi hava sogutmalı motosiklet ile 250KM lik bir yola gidilebilir mi? Ne gibi sorun yaşanabilir?
    Ybr 125 için günde 450-550 km yol yaptım,sadece yemek ve su için durdum, toplamda 30 dakika mola verdim,10 saat motosiklet kullandım
    Hava soğutmalı olduğunda korkma,depoyu doldur,depondaki benzin bitene kadar yoluna devam edebilirsin ortalama 60-80 km hızla sorun yaşamaz
    Yüklü ağırlık sürücü+yakıt+malzeme 250 kg yükle 8060 km yol yaptım tık demedi.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...s-ukrayna.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    ybr ile doğu avrupa turu yapan var.ayrıca bir kişi de 150 cc mondial xtreme max la avrupayı geçip cezaire gidecekti.videoları you tube da var sanırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)