Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 125-R Hız Arttırma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İyi günler arkadaşlar bende honda cbr 125r var 2005 model benim motorum 21.000 km de aldığım kişi motor açılmadı demişti ben 120 yi zor görüyorum nette araştırdım 135 140 görüyor yazmışlar çıkıyorum düz yolda basıyorum ama 120 yi zor görüyor ne yapmam lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    arkadaş altında ucakmı var o motosıkletle 140 bassan nolcak ? ayrıca rodaj zamanı gecelı baya olmus smdıye kadar acılmayan bıdaha acılmaz. ama sen dersenkı 2 - 3bin verır sıfır motor taktırırım rodajını ben yaparım 140 basarım o zaman tamam :D İstersen motosikletini kitler yardımı ile 150 cc hatta 175cc yapabilirsin

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum 120'yle 130 arasında pek bir fark yok. Yani ne yapacaksın 10 km hızı?

Bakımlarını yaptırırsan belki bir kaç km artış sağlayabilirsin. Hava filtreni yenisiyle değiştir, karbüratör bakımını yaptır, motorunda sübap sesi falan varsa o performansı etkiler onunla ilgili bakımı yaptır, yağını kaliteli bir yağ ile değiştir. Tüm bunları yapsan bile öyle bir hız artışı bekleme. Lastik basınçlarını kontrol et. Ek olarak o izlediğin videolardaki yol-hava-lastik durumuyla seninki bir değil. Karşılaştırırken öyle karşılaştır.
    bulut59 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    kac kg sin boyun kac ?? o yapanların kactı ?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Oncelikle egzostu delmen gerekecek. Egzos delince +10 beygir.
    Aynalari sokmek 5 beygir daha.
    +15 beygir seni 137 kmh ye cikartabilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    dişlileri değiştirebilirsin

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    55 kiloyum ya illede 130 140 yapsın demiyorumda aslında merek ediyorum nasıl artar diye yorumlar için çok teşekkürler

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    İnan kardeşim o hızlar düz yolda değil, rüzgarı arkasına alıp yokuş aşşağı görülen hızlar, 125 cc makineden bişey bekleme sen motoru yeni aldıysan tanıdıpın iyi bir ustaya yada iyi bir honda servisine karbüratör ve subap ayarını yaptır, hava filtreni değiştirt ve uygun iridyum bujiyi taktırt o zaman hız meselesine bak ve motor yağ yakıyormu onu kontrol et, bizim antalyada 9bg cg 100 ile 150 km gps de hız gördüm diyenler var yani pek takma kafana motorunun bakımlardan sonra gaza yüklendiğindeki gidişi seni tatmin ediyorsa sorun yoktur demektir

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Biraz eksiklerim var aslında benimde yağ değişimi yeni yapıldı ama filtreler değişmedi karburatör bakımı felan yapılmadı bakalım zaten kış geldi artık yazı bekleyeceğiz

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düz yolda 120-130 arası bir hızı olur
    100 é kadar ýbr cbf gibi motorları geçiyorsa motor Problem yoktur. Yani nasıl anlatayım ki şimdi :D
    Netten 0-100 sürelerine bakıp kendin de 0-100 denemesi yapıp benzer süreleri tutturup tutturamadığına bakabilirsin. Yarım saniye civarlarına kadar fark kabulumuz. Bi ara da hava filtresini değiştirsen iyi olur, muhtemelen kimse değiştirmemiştir

*lastik havalarını da önerilen değerlerde kullan

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzine amonyak kat

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosikekleti cebere ikiyüzelli ile değiştirmek hız artışı sağlayacaktır.
    wehwetoz, oggomoggo ve asstofear24 bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu yanlış anlayanlar var sanırım, mermi namluda ateş etmeye bekliyor herkes. Konu motorun normal hızlarına çıkıp çıkamadığıyla ilgili

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benzin deposuna biraz tiner ekle, motorun hızı artar. Ama sonra gelme bana pistonu deldim diye

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu yanlış anlayanlar var sanırım, mermi namluda ateş etmeye bekliyor herkes. Konu motorun normal hızlarına çıkıp çıkamadığıyla ilgili
    boş konuşmak varken niye sizin gibi kafa yorsun ki insanlar
    10 yıldır açılmayan motor bu saatten sonra açılmaz. Bakımlarını yapıp devirli kullan öyle dene.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    teşekkürler arkadaşlar aslında illede bassın demiyorum ama merak işte motorda sorun olduğunu ğek sanmıyorum açıkcası aldığım kişi pek kullanmıyormuş zaten aldığımda da pis içindeydi bakımları yaptırıyım tekrar deneyeyim

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Yanlış anlama ama sırf meraktan sordu isen o alet ile de nasıl yaparım merakın varsa yokuş aşağı bir yer bul orada bas merakın dinsin. Şu zamana kadar açılmıştır o, belki bazı parçalarının değişmesi gerekiyor olabilir ama şunu da unutma o hıza çıkınca motorun da ciddi sorunlar da oluşabilir normal hız sınırını çok fazlası ile aşıyor 125 cc sonuçta. 120 yeterli bence.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski kasa cbr125r'ların kadranda 200km/h olunca kullanıcıyı ister istemez hız beklentisine sokuyor demekki.
    Motosikletiniz düz yolda 120 yapıyorsa problem yok, 2005 model motor sonuçta.
    Yokuş aşağı giderken yada arkadan rüzgar eserken daha yüksek hızlara ulaşabilirsiniz, 130-140 yaptım diyenler de mutlaka böyle ulaşmışlardır o hızlara, milletin dediğine de pek bakmayın yani.
    Motosikletin bakımlarını aksatmayın yeter.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni daha buyuk bir motor alarak hizini artirabilirsin

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni daha buyuk bir motor alarak hizini artirabilirsin
    Aradığım cevap işte bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)