Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Sürücü ihbar edilmelidir. Birden Önüme fırladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ya siz ölün geberin anasını satayım tavsiye verende suç. Ergenlere laf anlatıyoruz burda. Nüfüsü yüzbinli şehirde yaşayan adamlar trafik öğretiyor bize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10.000 km araba surmusumdur şimdiye kadar , yeni sayılırım.
    Ancak senin saçmaladığını sana söyleyebilirim. Arabayı vidasindan tanımakla araba sürmenin alakası yok.
    Sanayideki amele de arabayı vidasindan tanır.

Yukardaki olayda araba karşı şeritten taşıt gelirken sollamaya çıkmış. Bunu yapan adam benim hayatımı riske atiyor. Önünde kamyon varsa yolun müsait olmasını bekleyecek. Beklemezse onda da kamera yok ama silecek var. Bi yerine sokulur elbet.
    Karşısında tır gelseydi ne diceklerdi acaba :D Tır mı suçlu olucaktı şaka gibi boşverin hocam böyle adamlarla ugrasılmaz. Baksana adam biz ne diyoruz o nediyor :D Yok vidadan araba tanırmışta yahu tanısan nolcak hayırdır :D Böyle adamlar yüzünden zaten motosikletlilerin hali meydanda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya siz ölün geberin anasını satayım tavsiye verende suç. Ergenlere laf anlatıyoruz burda. Nüfüsü yüzbinli şehirde yaşayan adamlar trafik öğretiyor bize.
    Hahahaha 100binlimi :D 7 yıl istanbulda yaşadım çapa şehremini o hastane hatta shell varya onun arkasında arabada motosiklette kullandım ama senin gibisine ilkkez rastladım cidden. Bilmeden etmeden yazmalar konuşmalar . Ayrıca ölün geberin lafı banaysa sana yediririm o lafları biraz edepli ol adamı ayar etme .

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    6 senedir izmirdeyim boyle kafa gormedim. Hem de kucukparktayim.
    wehwetoz ve mozgur bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Buna kendi kendine gelin güvey olmak derler herhalde. Yok ihbar edecekmiş de ceza almalıymış da bir sürü geyik. Dümdüz geniş yolda adam sollamış gitmiş ortada tehlikenin t si bile yok. Kaskına kamera takan herkes oyunculuk peşinde. Açıkçası artık kaskta kamera gördüğüm zaman kask takmayan apaçi ile aynı kefeye koyuyorum. O kadar abuk subuk şeyleri video deyip de youtube a koyuyorlar ki, artık iğreti geldi. Bir de bu tipler genelde asabi arkadaşlar olup kameraya da fena oynuyorlar. Sözüm ona başkalarının hatalarını gözönüne serip ders verecekler ama ne yazık ki daha öyle kendisi sıfır hatalı kimseyi görmedim. 90km/h hız da o yolda motosiklete fazla mesela, ayrıca bu tip karşılaşmalarda araba kamyon kim olursa olsun yavaşlar yol verir. Öyle el kol hareketi yapıp kornaya asılmıcan. Eğer bir taraf kazaya davet çıkarıyorsa sen onun hatasını telafi edeceksin trafik böyle birşey. Azıcık hoşgörü sabır centilmenlikle halledilecek şeyler bunlar konu bile değil.
    A.Türker bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    izlemedim çünkü kızacağım , in döv piç kurusunu . Sırf motosiklet diye yapıyorlar

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Sen motosikletlisin, yol verceksin her taşıta, hep kenara geçeceksin, kimse seni beklemez çünkü sen basit bir taşıtsın, hatta sen taşıt değilsin sen can taşımıyorsun, trafiğe çıkmamalısın o derece yani.

Hayır motosiklete binmemiş adamı anlarım hani bu konuda hanzo olabilir ama motorcu adamlar nasıl bu kafada oluyor hayret ediyorum.
    wehwetoz ve mterayes26 bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    1. Görüşlerimiz farklı da olsa uygarca tartışmayı becerebilmeliyiz.
    2. Otomobilin yaptığı güvenli bir sollama değil. Motorun frenlemesine rağmen karşılaştıkları anda hala daha kendi şeridinde değil.
    3. Motosiklet küçük bir taşıt yola sığarlar. Sorun edilmemeli gibisinden ifadeler kural bilgisinin ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor. Tabii ki bilmemek ayıp değildir. Ama bilgi olmadan doğru yorum yapmak imkansız. Sollama ile ilgili kurallara bakarsanız "taşıt" ibaresini görürsünüz. Motosiklet te bir taşıttır. Güvenli bir sollama mesafesi yoksa geçmesi beklenmelidir.
    wehwetoz ve mozgur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Görüşlerimiz farklı da olsa uygarca tartışmayı becerebilmeliyiz.
    2. Otomobilin yaptığı güvenli bir sollama değil. Motorun frenlemesine rağmen karşılaştıkları anda hala daha kendi şeridinde değil.
    3. Motosiklet küçük bir taşıt yola sığarlar. Sorun edilmemeli gibisinden ifadeler kural bilgisinin ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor. Tabii ki bilmemek ayıp değildir. Ama bilgi olmadan doğru yorum yapmak imkansız. Sollama ile ilgili kurallara bakarsanız "taşıt" ibaresini görürsünüz. Motosiklet te bir taşıttır. Güvenli bir sollama mesafesi yoksa geçmesi beklenmelidir.
    Bunu gelde anlat işte hocam hala araba sığmış nevar zaten seninki küçük yer kaplamaz nolmuş tarzı konuşanlar var .

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı wehwetoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu gelde anlat işte hocam hala araba sığmış nevar zaten seninki küçük yer kaplamaz nolmuş tarzı konuşanlar var .
    Şunu da ekleyeyim. 120-130 km/h ile benzeri durumları yaşadığım oldu korna bile çalmadım. Paşa paşa sağa kaçıp devam ettim. Çünkü, karşı tarafın herhangi bir ikazı dikkate alıp "bir daha yapmayayım" demeyeceğini biliyorum. Motosikletçiler bile kendilerini bu durumlarda haklı görmezken adamı bulup konuşsan neyi kabul ettirebilirsin? Kazasız belasız sürüşler...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı toseabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla kardesler... arabayı birden gördüm ben 90la geliyordum gördügüm gibi frene asıldım. zaten en sağa verdim kendimi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

online ihbar ettim. az önce trafikten aradılar şerit ihlali olduğunu telefonla görüşme olduğunu belirtiler.

Kardeşim nereye ihbar ettin de döndüler? Bende oraya şikayet edeyim artık. Bana hiç bi zaman dönüş yapılmıyor.

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Videoyu izledim abartılacak bir şey yok . Ayrıca kamerayı bu tür şeyler için kullanmayalim.
    A.Türker bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Trafik kurallarından bi-haber kamyon sürücüleri doluşmuş yine buraya....Allahtan trafik polisleri bu forumu baz almıyor...

Hacım bir dahakine öl gel o zaman haklı çıkarsın belki.
    wehwetoz ve toseabul bunu beğendiler.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı wehwetoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda nasıl hata yok ? Sollama nasıl yapılır bence bir öğrenin. Karşıdan şeritinden motosikletli geliyor ama sırf motosikletli geliyor diye sollama yapıyor adam. Buna hakkı yok. Motosikletli adam karşıdan adam sollayacak diye sağa yanaşıp gitmek zorunda değil öyle bir lüksü kimsenin yok. Ehliyet sınavında ne diyor hocalar. Şeridin boş dahi olsa asla sağa yaslı gitmeyeceksin daima şeridi ortalayacaksın çünkü araba gibi sende bir araçsın. Eğer motosikletli şeridinden feraget etmese direk burun buruna gelecekler. Eh işte sığmışta vs vsda saçma sapan yorumları gördükçe çıldırıyorum. O yol 2 araç birde motosiklet yanyana geçsin diyemi 2 şerit bırakın bu işleri ya
    Böyle bir yolda arabayla giderken kamyon bunun gibi sağa yanaşmış yol vermiş gidiyorsa, karşıdan gelen motora bi selektör çakar ben de çıkar sollarım. Bi sıkıntı yok videoda. Yayla gibi yol, bi kilometre görüş, dümdüz... KArşıdaki otomobil olsa bile bi selektör çakıp sollama yapılabilir bi vaziyet. Takılmamak lazım fazla
    A.Türker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir yolda arabayla giderken kamyon bunun gibi sağa yanaşmış yol vermiş gidiyorsa, karşıdan gelen motora bi selektör çakar ben de çıkar sollarım. Bi sıkıntı yok videoda. Yayla gibi yol, bi kilometre görüş, dümdüz... KArşıdaki otomobil olsa bile bi selektör çakıp sollama yapılabilir bi vaziyet. Takılmamak lazım fazla
    Yazdıklarımı anlamamışsın kendi çapında yorumlamışsın. O arabanın karşısında bu motosikletli arkadaş değil tır veya kamyon gelseydi ne olacaktı Yine haklı olan araç sürücüsümü olacaktı. Yaylası maylası yok kardeşim 2 şerit orası gözünde sorun mu var ? Bence aç bi trafik kurallarını vs oku.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Evet araç şöförü hatalı fakat çok fazla tehlike arz eden durum yok. Bizim alışkın olduğumuz öne fırlamalar bu tarz olduğundan arkadaşlar reaksiyon gösteriyor

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ten-donme.html
    A.Türker bunu beğendi.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'da sıradan bir günde yaşadıklarımı kameraya çeksem ve bunları ayıklayarak upload etsem.. günümün yarısı giderdi. maalesef trafik kurallarının hiçe sayıldığı, trafikte motosikletin bisiklet gibi algılandığı bir ülkedeyiz. Bunun eğitimle olacağı yok insanımız değişmiyor..

size yaşadığım bir şeyi aktarayım belki istanbulda nasıl insanlar olduğunu biraz daha iyi anlarız;
    Motorum 1 haftalık, altımda Honda pcx var. citroen marka bir aracın arkasında köprü trafiği kuyruğundaydım. yer altunizade.. adam dikiz aynasından bana bakarak (göz gözeyken) aracını hafi hafif geri salıp motorumu yana düşürmemi sağladı(defalarca kornaya bassamda). resmen geri geri salıp çiğnedi desem doğrudur. kendime hakim olamadım ve camının yanına gelip motoru yan ayağa aldım. içindeki paşanın cam yarıya kadar açıktı yanına gelince camı kapatıp hafif aralık bıraktı. suratını görmenizi isterdim. o kadar pişkin bir halde mutlu görünüyorduki.. nefret kat seviyem zirvedeydi.

camına avuç içimle çok sert vurdum ve motosiklerlerle arasında bir probleminin olup olmadığını sordum. bu kez o camını tamamen kapattı. hiç umursamıyordu. arkadaki adam gelip beni sakinleştirdi ama aynasına el korumalı eldivenimle sağlam vurdum.hiç değilse sinirimi sakinleştirmek için.. öylece binip motoruma gittim. bu olay bana kamera aldırdı. o zamandan beridir kamera kullanıyorum. bu tarz bir daha yaşarsam emniyete gideceğim. bunun dışında basit olayları maalesef diyorum şikayet etsek bile birşey olmayacağı için geçip gidiyoruz. bu konunun başındaki de bunlardan bir örnek şasen benim fikrim bu.

biraz uzun oldu kusura bakmayın. tekeriniz düz bassın ve bu tarz ehliyetli canavarlardan her daim uzak olmanız dileğiyle. iyi forumlar.
    yeknet bunu beğendi.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim nereye ihbar ettin de döndüler? Bende oraya şikayet edeyim artık. Bana hiç bi zaman dönüş yapılmıyor.
    http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx buraya kardeş

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Araç nasıl sollanir vs. Diyen arkadaslara lafim. Sanki trafik kurallarini 4 4 luk uyguluyorsunuzda burada ahkam kesiyorsunuz. Motosiklet arac ise arac gibi hareket edecek madem trafikte arabalarin arasindan sagindan solundan gecmeyeksin. Aralardan gecerken arabanin saga veya sola hareket ettiginde kaza yaptiginda aynaya bak gormuyormusun vs. Diye aglaniyorsunuz. Aktif olarak arabada kullaniyorim motosiklette. Trafikte motosiklet motosiklettir araba arabadir. Sizin gibiler hosgorulu davranmadigi icin hosgoruyle karsilanmiyoruz. Her altina motor alip kaskina kamera takan kral kesiliyor...
    A.Türker ve yeknet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bu şarkı videoda kurallara aykırı bir şey yok diyenlere gelsin
    https://youtu.be/ZusAF6aEFXI

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı phns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç nasıl sollanir vs. Diyen arkadaslara lafim. Sanki trafik kurallarini 4 4 luk uyguluyorsunuzda burada ahkam kesiyorsunuz. Motosiklet arac ise arac gibi hareket edecek madem trafikte arabalarin arasindan sagindan solundan gecmeyeksin. Aralardan gecerken arabanin saga veya sola hareket ettiginde kaza yaptiginda aynaya bak gormuyormusun vs. Diye aglaniyorsunuz. Aktif olarak arabada kullaniyorim motosiklette. Trafikte motosiklet motosiklettir araba arabadir. Sizin gibiler hosgorulu davranmadigi icin hosgoruyle karsilanmiyoruz. Her altina motor alip kaskina kamera takan kral kesiliyor...
    elimden geldıgı kadar 4 4 lük uyguluyorum bılmeden atıp tutmayı nerden ogrendın ? ne sacma ınsanlarsınız yahu nıckını gordugun adam hakkında yok kurala uyuyorsun sankı dıye ıthamda bulunuosun. sen benım nasıl kullandıgımı nerden bılıyorsunda bana laf söyluyorsun edep yoksunu bey out siz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)