Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sorum var! YZF R25 YAMAHA

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bişey de var hepimiz biliyoruz ki motora yeni başlayan herkesin içi içine sığmaz bakalım kaç yapıcak nasıl yapıcak denemeleri dürter insanı :D özellikle r25 gibi bi makina varken altta acemi adam için gaz açmamak gaza gelmemek pek olası değil
    Bu durumda da yaş ve bilinç ön plana çıkıyor. Bu noktada yorum şansı yok çünkü karşıdakini tanımıyoruz. 18-19 yaşlarımda 250cc motorum olsaydı, ki oldu sanırım fakat kısa bir süre bol bol top speed görürdüm

Tony-; Korkmayın r25 ten. TOp speed var üst devir var fakat 6. vites 100 civarı giderken o gücü hissetmek için 1 değil, 2 değil tam 3 vites düşürmek gerekiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışınız var r25 en torklu motosiklet değil, hatta hissettiğm kadarıyla 9-10 devirlere kadar gaza tepkisi çok az. 7 bine kadar uyuz eşek
    O yüzden motorun canını almadıkça aslında en uysalı r25. bir cbr250 nin gaza tepkisi ALT devirde çok daha güçlü.
    250 ile başlanmaz diye bir şey yok başlanır fakat eğitim de yok ise 100 km üstüne çok fazla çıkmamak gerek. Sıkıntı 150,60,70,80 tapa gaz yardırırken olur. Sıkıntı büyük olur
    arkadas tork derken mecazi kullandı sanırım guc anlamında dedıgınız dogru acc olarak cok etkılı degıl dusuk devırde fakat altınızda 250cc bı ss var ve motora yenı baslamıssınız ve 20lı yaşlardasınız gazlamamak elde degıl bence

Tony- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en kötü mesaj at bakım kitapçığı var mı diye sor :D 20.000 de falan motorun daha ömrü vardır iyi bakmışsa bakımları tamsa zamanında yapılmışsa 30.000e kadar bakabilirsin. en iyisini aramak yerine içine sineni bulmaya çalış. bitanesi zaten belli eder kendini hepsi aynı model olsa bile tek bitanesine aşık olursun
    İşin kötüsü zor bir motora aşık oldum galiba tecrübesizken tecrübeli birine aşık olmak gibi hahaha

46BatuhanK, ya ben hız seven bi insan değilim adrenalini pek sevmem yani biraz rahatsız eder beni dediğim gibi normal hızında seyrederim zaten dedim chopper tarzı motorlar düşünürdüm gezi motoru gibi ama sanki r25 daha şekilli geldi bana ki Altın Elbiseli Adamda önerince aha dedim bu motor benim motorum çünkü bazı motorlar kesinlikle ve kesinlikle başlangıç motoru olamıyor ya ağır geliyor yorumları var yada dengesiz zor falan filan bu motor başlangıç için gerçekten kusursuz gibi..

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda da yaş ve bilinç ön plana çıkıyor. Bu noktada yorum şansı yok çünkü karşıdakini tanımıyoruz. 18-19 yaşlarımda 250cc motorum olsaydı, ki oldu sanırım fakat kısa bir süre bol bol top speed görürdüm

Tony-; Korkmayın r25 ten. TOp speed var üst devir var fakat 6. vites 100 civarı giderken o gücü hissetmek için 1 değil, 2 değil tam 3 vites düşürmek gerekiyor
    sizde görmüşsünüz top speed ve eminim görmeyen yok gibidir çok çok istisnadır. askerlik falan var dediğine göre arkadaşında yaşı 18-20 :D özellikle çevrede güzel hatunlar veya başka bi motor varsa o gaz kolu kendiliğinden döner

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadas tork derken mecazi kullandı sanırım guc anlamında dedıgınız dogru acc olarak cok etkılı degıl dusuk devırde fakat altınızda 250cc bı ss var ve motora yenı baslamıssınız ve 20lı yaşlardasınız gazlamamak elde degıl bence
    söylediğiniz gibi mecazi olarak kullandım ben onu acemi birine göre güçlü ve seri olabileceğini belirtmek için. özellikle kasa itibari ile insanı gazlamaya gayet ikna eden bi motor kendisi :D

Alıntı Tony- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin kötüsü zor bir motora aşık oldum galiba tecrübesizken tecrübeli birine aşık olmak gibi hahaha
    bence sen daha olur bi aşka yelken aç zorun peşinden koşma :D
    2M is my life
    Music & Motorcycle

sizde görmüşsünüz top speed ve eminim görmeyen yok gibidir çok çok istisnadır. askerlik falan var dediğine göre arkadaşında yaşı 18-20 :D özellikle çevrede güzel hatunlar veya başka bi motor varsa o gaz kolu kendiliğinden döner

söylediğiniz gibi mecazi olarak kullandım ben onu acemi birine göre güçlü ve seri olabileceğini belirtmek için. özellikle kasa itibari ile insanı gazlamaya gayet ikna eden bi motor kendisi :D

bence sen daha olur bi aşka yelken aç zorun peşinden koşma :D

O zaman kawasaki 250r uygundur heralde 2008de mi ne üretilmişti en azından kolay deniliyor ve 6 bin liraya 2. el gördüm sadece "GRENAJ HASARLI" demiş ama çok büyük bir sıkıntı yaratmaz inşallah :D

Motosikleti
    O zaman kawasaki 250r uygundur heralde 2008de mi ne üretilmişti en azından kolay deniliyor ve 6 bin liraya 2. el gördüm sadece "GRENAJ HASARLI" demiş ama çok büyük bir sıkıntı yaratmaz inşallah :D
    link varsa at bizde bakalım bi belki tanıyan motoru bilen biri çıkar aramızdan fikir verir sanada
    2M is my life
    Music & Motorcycle

link varsa at bizde bakalım bi belki tanıyan motoru bilen biri çıkar aramızdan fikir verir sanada
    bir bu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-acill-bos-muhabbet-yapmayin-ameliyat-nedeniyle-satilik-219361189/detay

bide bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kazasiz-temiz-ninja-acil-ihtiyactan-223180461/detay parlıyor bu resmen beni al diye ve bana yakında çok iyi sanki

Link atmak yasak değildir umarım

Motosikleti
    BMW S1000R
    Motorun hiçbir türlü hasarlısını almayın cunku motor her dususunde saside problem yaratmaya yüz tutar motor sola yattıysa bıle sagda onde problem olabılır yatmasız kalkmasız motor alın

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hiçbir türlü hasarlısını almayın cunku motor her dususunde saside problem yaratmaya yüz tutar motor sola yattıysa bıle sagda onde problem olabılır yatmasız kalkmasız motor alın
    Ya çok zahmet olmazsa hani aklınıza yatan bi kaç ilanı bana atarmısınız bakabilecek olanlar çok memnun kalırım çünkü yok dese bile düşürüp bişey yapmış olabilir dediğim gibi pek anlamam o konuda da,

ama sanki bu temiz gibi http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23180461/detay

Motosikleti
    bir bu var http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-acill-bos-muhabbet-yapmayin-ameliyat-nedeniyle-satilik-219361189/detay

bide bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kazasiz-temiz-ninja-acil-ihtiyactan-223180461/detay parlıyor bu resmen beni al diye ve bana yakında çok iyi sanki

Link atmak yasak değildir umarım
    1.Link atmak yasak değil onda problem yok. Ayrıca link atarken mesaj yazdığın yerin altında linkleri URL ye çevir yazısına tıklarsan daha iyi olur direk siteye girer

2.6000 TL olan izmirdeki ninjanın iki tarafında da hasar var motorun kazalı olma ihtimali gayet yüksek geldi bana. İstanbulda olan daha mantıklı gibi km fazla gibi ama iyi görünüyo bakımları falan iyi yapıldıysa pek sıkıntı olacağını sanmıyorum
    2M is my life
    Music & Motorcycle

1.Link atmak yasak değil onda problem yok. Ayrıca link atarken mesaj yazdığın yerin altında linkleri URL ye çevir yazısına tıklarsan daha iyi olur direk siteye girer

2.6000 TL olan izmirdeki ninjanın iki tarafında da hasar var motorun kazalı olma ihtimali gayet yüksek geldi bana. İstanbulda olan daha mantıklı gibi km fazla gibi ama iyi görünüyo bakımları falan iyi yapıldıysa pek sıkıntı olacağını sanmıyorum

Benimde aklıma yattı fiyatı 8 bin değer mi acaba?

Motosikleti
    Benimde aklıma yattı fiyatı 8 bin değer mi acaba?
    eder gibi duruyo ama motora yakından bakmak lazım tabi
    2M is my life
    Music & Motorcycle

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Yani zaten o yüzden 20 bin çekmeyi düşündüm 15 buçuk araca gider 1000 sigorta cartı curtuydu 3000 dediğin gibi ekipmanlar arai kask düşündüm hatta o konuda çok titizim güvenlik en üst düzeyde olmalı artı şu motorlarda en güvenlikli zincir inşaat demiriyle bile kesilmeyen 350€ civarında onlardan düşündüm kafamda yavaştan bi plan oluşturuyorum bide ehliyet yerinde bu tarz küçük motorlar bulunur mu r125 tarzı hani en azından scooter değilde normal vitesli yarı yarış motoruna benzer sokak motoruyla alışayım diye düşündüm
    Olmayan parayı harcamak ne kadar zevkli ve kolay öyle değil mi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmayan parayı harcamak ne kadar zevkli ve kolay öyle değil mi
    Olacağı bu yani plan her zaman iyidir boş kafayla gidersem plansız en maliyetlisini çıkarttım ki zorluk çekmek istemiyorum güvenliğimde yüksek olsun yani olmayan parayı harcamak biraz abzürt kaçar bu cümleye plan demek daha mantıklı ve ilk defa motor alacak adamın illa ki plan yapması gerekir yoksa sıkıntı

Aaa bide bu aracın vergisi vardır heralde 125liklerin ne kadar olur araçtan araaca değişir heralde örneğin kawasaki ninja 125r veya honda cbr 125

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Plan-program diyon iyi güzel de; planı imkanlar dahilinde yapmak akıllıca olanı.

Ben de kredi çekecem; ama iş, maaş, sigorta garantim var, askerlik işi aradan çıktı.

Ya sen?

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plan-program diyon iyi güzel de; planı imkanlar dahilinde yapmak akıllıca olanı.

Ben de kredi çekecem; ama iş, maaş, sigorta garantim var, askerlik işi aradan çıktı.

Ya sen?
    Şuan ki işimde problem yaşıyorum normalde 3 aydan fazla çalıştığım bi yer vardı fakat ordan çıkıp buraya geldim burasıda sigorta yapmıyor ya şikayet edicem başka yere gidip en az 3 ay çalışıp başvurucam çünkü en düşük 3 ay istiyolarmış garantiyle konuştum en az 3 ay dediler ona görede programlama planlama yapıyorum tabikide ama herşeyide kesinleştirmedim en kötü 3.500TLye honda 125lik olanı alırım onlarda 2. el kredi çekmeme bile gerek kalmayabilir ama aksesuarları düşününce yine kredi çekmek şart oluyor.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    En iyisi krediye hiç bulaşmamak; ama para biriktireyim desen bu sefer motor gene kredi parasına denk gelecek.

Önünü göremediğin yola hiç çıkma. Motorsuz gezmek, hacizli borçlu gezmekten iyidir.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi krediye hiç bulaşmamak; ama para biriktireyim desen bu sefer motor gene kredi parasına denk gelecek.

Önünü göremediğin yola hiç çıkma. Motorsuz gezmek, hacizli borçlu gezmekten iyidir.
    Bakınız ben paramı bırıktırdım herşeyimi aldım borcum harcım 1000 lıra falan var fakat motorun zıncırını yaglayacak paramız kalmadı ogrencı adama fazla bu ısler :D

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    merhaba,

motorumu yeni aldım ben ilk motorum bu. r25 ile başlanmaz diye bir şey yok. başlarsın alıp 70 80 90 km hızlarda kullanırsın falan iyi hoş ama ben aldığım günden beri daha trafiğe çıkmadım yaklaşık 2 hafta oluyor alalı. yani motorda gazı açıyosun gitmek istediğin yerdesin ilk başlayan için :D
    ben şu konuda hiç mütevazi olamam tamam acemiyim ama gaza gelmem düşünmeden motor üzerinde hareket etmem. eğer sen de böyle düşünüorsan al. ama vicdannı dinle,
    ama öyle bir illet ki üstündeyken BASIYIMMI LAN diye içten gelen bişey var yaşıtız seninle sanırım bu normal ama saniyeler içinde 60 70 80 uzuyor gidiyor motor, eğer kendini GERÇEKTEN biliyorsan al kullan, ama gaza gelecek biriysen başka bi motora bakabılirsin.
    Haa unutmadan, motora acemi biri için gerekli ne varsa fazlasıyla koymuşlar abi rahatlıksa rahatlık boyun kısaysa yine rahatsın öyle yani sonuna kadar güzel motor hayırlısı olsun hakkında.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 kendi başına güzel bi makina ama ss değildir. gerçek bir ss motorun oturuş pozisyonuna sadece gücü için katlanılır. r25 de en fazla yarış için yetiştirilecek olan çocuklar tarafından sadece pistte antrenman amaçlı kullanılabilir. yani demek istediğim yapılacak en mantıklı iş 250-300 cc vitesli olucaksa bu ktm duke gibi birşey olmalı en azından
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)