Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 cc 4 Silindir ss Motosikletler Tekrar mı Geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Uzun zamandır bu konunun takipcisiyim.600 cc bir ss almaya ekonomik durumum ondan öncesi tecrübem yetmez ondan öncesi deaçıkcası büyük motorla uğraşmak istemiyorum.Önemli olan 4 silindir sesini alıp çok tehlikeli olmayan bir motor edinmek.Çıkıcağın en fazla hız 140 civarı olur.

Kawasaki'nin bu motor üzerinde çalıştığını duydum.Honda global sitesinde bir motor gördük takip edenler bilir onunda 4 silindir olma ihtimali varmış.Hindistan motor cenneti olmasına rağmen vergi konusunda bizden bile kat kat kötü hemde büyük bir pazar.250-500 cc arası %50 vergi 500cc ve üzeri %70 vergi dilimi var yanılmıyorsam.İlk olarak bu tip pazarlar için üretim yapılacağı bizde dahil duyumunu aldım.
    Sizin bu konuda bir bilginiz var ise aktarırmısınız çoğu kişide benim gibi kuyruğa girmiş zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cahilim bu konuda fakat silindir sayısı artıkça sanırım motorun atakları da değişiyor. 250cc 4 silindirli bir alette büyük bir makina gibi affetmez sanki yanlış mıyım?

TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wantura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahilim bu konuda fakat silindir sayısı artıkça sanırım motorun atakları da değişiyor. 250cc 4 silindirli bir alette büyük bir makina gibi affetmez sanki yanlış mıyım?
    Alt devirlerde tek ve çift silindire göre daha bayık, üst devirlerde gaza daha canlı cevap verir. Fakat 250cc olduğundan mütevellit istediği kadar silindiri olsun affedemeyeceği seviye çok yükseklere çıkamayacaktır. Bir nevi kuru gürültü yapacak yani.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Gün içinde 10 motordan 3'ü kulaklara tecavüz ediyordu, bu sayı artık 7-8'i bulur.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Cevirdikleri devir sayisi yine 20k olursa motor omru ve yakit tuketimi konusunda pek basarili olabilceklerine inanmiyorum... Devir ekonomi devri malesef...

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    R25 gibi gitsin, 600 lük gibi ses versin kafi.
    cemmoto41 bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Küçük cc 4 silindir japonlar 20k ve üzeri devir çevirir 40-45 hp civarı güç üretir (1992 Honda Cbr 250 rr) rahatlıkla 180+ hızlara çıkabilirler , ömürleri kısadır , işletim maliyetleri 600 cc den aşağı kalmaz.

Nadir motosikletler olacakları için fiyatları da 600cc lere yakın olacaktır , parça fiyatlarını hiiç söylemiyorum bile .

Yeni teknolojileri de bütün bunların üzerine eklersek , r 25 in 15 lira olduğu memlekette , 20 liradan aşağı olmaz . (çok iyimser bir tahminle)

Yani, olmayacak duaya amin denmez.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük cc 4 silindir japonlar 20k ve üzeri devir çevirir 40-45 hp civarı güç üretir (1992 Honda Cbr 250 rr) rahatlıkla 180+ hızlara çıkabilirler , ömürleri kısadır , işletim maliyetleri 600 cc den aşağı kalmaz.

Nadir motosikletler olacakları için fiyatları da 600cc lere yakın olacaktır , parça fiyatlarını hiiç söylemiyorum bile .

Yeni teknolojileri de bütün bunların üzerine eklersek , r 25 in 15 lira olduğu memlekette , 20 liradan aşağı olmaz . (çok iyimser bir tahminle)

18-20 arası benim için ideal kuyruğa bile girerim

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    KTM 600cc tek silindir üretiyor neden diye bir düşünün

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynen dediğiniz gibi ve motorların satış yapabileceğini sanmam mt07 ayarında motorlara yönelir insanlar aşağı yukarı aynı para olacağı için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)