Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet Sınavındaki Platform

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba,
    ehliyet için kursa yazıldım kasım başı sınava giricem
    kursdaki görevli, direksiyon hocası çok ilgili sağolsunlar
    mesela direksiyon hocası istediğin kadar eğitim verebilirim dedi, onun dışında buz gibi havada 2 tur eğitim almama rağmen
    istersen biraz daha turla bile dedi, anlayacağınız ilgi alakada sorun yok
    ancak eğitim verdikleri alanda bu uzun platformdan yok düz bir sarı çizgi var onun üstünden geçerek eğitim yap dedi
    ama bana pek mantıklı gelmedi, sizce durum nedir, platformu simüle etmiş olur muyum gerçekten?
    son olarak motor kazalı, önceki eğitimde kursiyer duvara toslamış, ön göbek möbek hep sallanıyor manetler yamuk :D
    buda sıkıntı yaratır mı sınav anında?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motorun dengesi bozuksa platforma girince çizgiden çıkabilir. böyle bir sıkıntısı olabilir sonuçta aletin gidonu düz çizigiyi takip edebiliyor olması lazım.

valla gidon ileri geri inanılmaz sallanıyor, kazayı kafadan yapmış zaten.
    gösterge mösterge hiç bişey çalışmyor, hatta kursiyerin parmağı kopmuş o derece sert bir kaza
    ha bide gidonun üstünde mili tutan vida varya o yok resimdeki vida

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Dağcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla gidon ileri geri inanılmaz sallanıyor, kazayı kafadan yapmış zaten.
    gösterge mösterge hiç bişey çalışmyor, hatta kursiyerin parmağı kopmuş o derece sert bir kaza
    ha bide gidonun üstünde mili tutan vida varya o yok resimdeki vida

http://img.prntscr.com/img?url=http:...om/hBGYzxv.jpg

Sürücü kurslarının eğitim motorlarının denetime alınması gerektiğine inanıyorum, kardeşimde sınava giriyor sabah motoruna baktım cuba motor, gelen carpmış giden çarpmış, hoca hala iyi yawww iyi sorun yok dior... motor mö 500 taş devrinden..

o uzun platformu da gördüm, çizginin sana aynı hisse vermeyeceğini düşünüyorum 4 5 cm yüksekliğinde demir bişi, telaş yapılabilir,
    8 den dönerken kardeşim ayagını koydugu içinde önceki sınavda kaldı..
    oguzhan6161 bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

al başına iş
    en yakın zamanda arayayım o zaman sürücü kursunu

Motosikleti
    MT 07
    al başına iş
    en yakın zamanda arayayım o zaman sürücü kursunu
    çok büyütme kafanda hafif hızını alıp geçersin ama sınava girmeden tecrübe etmemezlik etme, çünkü o sınav anı hafif bir heyecan yanlışlığa sebep olabiliyor,,,,,

ya kolaydır zor demiyorum ama
    önceden pratiğini yapmak çok faydalı olur die düşünüyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sürücü kurslarının motorları öyledir kaç tane acemi geçiyor üstünden pratik yaparsan daha iyi olur her fırsatta git pratik yap bi tur 3 tur daha atayım de seslenmiyorlar

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Platformda bende çok zorlanıcağımı düşünmüştüm ehliyet almadan önce ama inanılmaz kolay hiç kendini sıkıntıya sokma, benim sınava girdiğim motorun on fren maneti yoktu platforma çıktığında hızını biraz yükseltip ve yere değil ileriye bakman yeterli oradan aşağı düşmemen için

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dandik motorla işi öğrenmen senin hayrına. Platforma 2. vites ile kompresör yapmayacak devirde gir, ileri bak geçer gidersin dert olmaz.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ileri bak gazi hafif ac, on teker duserse platformdan sakin geri cikmaya calisma direk duser motorun altinda kalirsin.. olay bakis ve hafif gaz acma olayi..

Motosikleti
    MT 07
    ya kolaydır zor demiyorum ama
    önceden pratiğini yapmak çok faydalı olur die düşünüyorum
    tabi tabi aynen,, neden pratik yapmayasın..

benim sınava girdiğim motorda vites 1 de takılı kalıodu hoca vuruodu falan bi kendine geliodu.. ne demek kotu motor hayrına olsun, herseyin bir omrü var.. bakımı var, yası var km'si var, yenisini almayalım die insanları zorlamanın anlamı yok.. bozuk motorlarla acemi die iteliolar, ön fren yokmuş, neden bakımı yapılmıor? sacma..

oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    İleri bak ve motor kompresör yapmasın platform üzerinde. Yani gazı kapatma.Girdiğin hızla çık.

Emre Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200 Alacak
    2.viteste hızlı bir şekilde geç. Sana geçen hafta direksiyon sınavına girmiş birisi olarak kafan ileriye baksın geçersin diyorum.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Çizgiyle pratik yapamazsın. Mutlaka platformda çalış. İleri bakıp kollarını serbest bırak ve gazı hafif aç.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi yawww iyi sorun yok
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    O platform ve ayağını yere koyma kuralı kadar saçma birşey yok. Platformun üzerinden hızlı geçersen düşmeye vaktin kalmaz merak etme :D 8 çizerken çok dar dönmemeye çalış yoksa ayağını yere koyarsın.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi tabi aynen,, neden pratik yapmayasın..

benim sınava girdiğim motorda vites 1 de takılı kalıodu hoca vuruodu falan bi kendine geliodu.. ne demek kotu motor hayrına olsun, herseyin bir omrü var.. bakımı var, yası var km'si var, yenisini almayalım die insanları zorlamanın anlamı yok.. bozuk motorlarla acemi die iteliolar, ön fren yokmuş, neden bakımı yapılmıor? sacma..
    Arkadaş, sen önce bir Türkçe yazmayı öğren, "kalıodu", "vuruodu", "geliodu" bunlar ne? Ondan sonra Türkçe yazılmış yazıları okuyup anlamayı öğren. Anca ondan sonra başkalarının yazdığına bir şeyler de bence. Dandik motorla bu işi öğrenmesi bu çocuğun hayrına. İstediğin kadar şikayet et, veryansın et o motor değişecek mi? Değişmeyeceğine göre aptal gibi sadece mızmızlanmanın anlamı yok. Zarar gibi görünen şeyi avantaja çevirmek gerekir. Bu da kötü motorla, eğitmen gözetiminde mümkün olduğunca çok pratik yapmaktır. Böylece kendi motorunu aldığı zaman onunla çok rahat edecek.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    platformdan gecerken kilon ve altındakı motosıklet onemlı eger boyun uzun ve altında cg varsa kesınlıkle ya ayaklarınla depoyu sıkıstırcan yada ayaklarını acıp denge saglayacan 2. vıteste yarım debrıyaj onune bakcan platforma bakmdan gecersın :D

Ben daha motor kullanmayı tam bilmiyor iken aldım ehliyetimi. Dediğin platformdan gidemiyordum ama geçtim.

Slalon ve trafikte ki hal ve hareketleriniz iyi olsun geçersiniz merak etmeyin. Aynalarını düzelt, kontrol et, hızlan-yavaşla, geçersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)