Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    300 cc ve üzerini günlük hayat için gereksiz buluyorum
    TOTEMONS bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model mt 125 sahibiyim.Motorum 6500 km de.
    Şehiriçi ağırlıklı kullanıyorum.Artçı hariç selesi çok rahat fakat 3 kez 400 km lik ŞA tur yaptım.3 kez mola verdim.Herhangi bir rahatsızlık yaşamadım.Sadece yaşımdan dolayı ayaklarımda ve ellerimde uyuşma meydana geldi.Bisiklet kullanırken daha fazla uyuşma oluyor gerçi.
    11.5 lt benzin alıyor deposu ve Şİ kullanımda 450-500 km yol alabiliyorum.ŞA sürüşlerinde 80-90 km hız ile 30 tl benzin 360 KM yaptım.
    Motor 80-90 lı hızlarda ŞA sürüşlerde çok rahat,dengeli ve stabil gidiyor.Bu hızlarda 6. viteste yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimimi 1.7 gördüm.100 km hızlardan sonra rüzgar rahatsız etmeye başlıyor ama bunun altındaki hızlarda yediğim rüzgarın verdiği zevk gibisi yok.
    Makinadan memnun olmamak mümkün değil.Sıfır almanı fiyatından dolayı tavsiye etmem.Keza rodaj kurallarından dolayı bu makinadan sıkılabilirsin.
    Temiz 2.el mantıklı bir seçim olacaktır.
    Yeni sezonda 940+940 KM gidişli dönüşlü yolculuk yapmaya niyetim var.
    Hocam uyuşma titreşimdendir bi ktm öneririm size

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc scooter lar ve elektri scooter lar şehirlerde karıca gibi türemişken söylediğin çok komik kaçmış.

Şehiriçinde ve şehirdışında uygulanan yasal hız sınırlarınıda düşünürseniz aslında gündelik yaşaa en uygun ulaşım aracı 125 cc ve altındakilerdir.

Aslında 600 cc motor sahiplerinin bile sürüş pozisyonları ortalama 120 km/h ve altıdır.
    600 cc 4 silindir motorla sürüş pozisyonunun % 80 i 120 km altında seyreden çok arkadaşım var.
    Otoban haricinde ülkemiz karayolu şartlarında zaten bu hız üstünde seyretmek tüm makinalar ve sürücüler için risklidir.
    yoğurdum ekşi dememek için bu kadar çabalamana gerek yok bende 125 cc kullanıcısıyım bütün olay son hız değil ara hızlanma yokuş ve yük diye birşey var.
    Hangi şehirdesin bilmiyorum haramidere yokuşunu akşamları iki kişi çıkarken motor 125 cc 70 kmh de zorlanıyor ve arabalar vızır vızır geçerken sen dibine girmiş kamyonla yokuşun bitmesi için dua ediyorsun.
    Yine hızlı seyreden bir yola bağlarken senin 0-100ü 1 saat süren motorun ne kadar sağdanda gitsen senin için tehlike arz ediyor.
    Yazdıklarımı tecrübelerim doğrultusunda yazıyorum. Başlığı açan arkadaşın anladığım kadarıyla tecrübesi yok kağıt üstündeki bilgilerle konuşuyor yanlış yönlendirmeyelim.
    Sepya, Mexico ve isuzuki bunu beğendiler.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kendileri ilk motorumdu mt 125 görünüş kalite hissiyat olarak on numaradır.125 cc lerin şahıdır.örnek.cbr125 0-80 km ye 9.6 saniyede çıkarken bu makine 8.0 saniyede ulaşıyor.Ve yolda kafalar sana döner.diğer 125 likler gibi cücük değildir.kalıplıdır,babayiğittir.Gelelim eksilere:

-Naked olduğu için uzun yolda motordan bıktırır.Rüzgarı şakağına yedikçe affallarsın.Adı üzerinde sokak dövüşçüsü.Şehir içi için biçilmez kaftandır.
    -100 km hızı üstü uzun süre kullanamazsın.Yırtınır, yeter la !! diyerek.Düz yolda son hızı 125 km dir.
    -Artçıyla hafif bi rampa vardı, çıkayım dedim.Motor boğuldu.Vites düşürme gibi bi mallık yaptım.Motosiklet tek tekere kalktı.Artçı yeri öptü bende bacağımı motorun altında sıkıştırdım.Sonrasını boşver.
    -Acemisin benim gibi.Bi mal önüme kırdı.Yamaha buhem de mt dedim asıldım önle arka frene.Sonra arka lastik zınk diye kitlendi yanıma geldi "Abiii naabion !!!" Dedi sonra kirli çamaşır gibi fırlattı üstünden beni.Gözlerimi ambulansta açtım.Sağ kolu hissetmiyorum.Şu an kürek kemiğim eğik...Sonra yedek parça diye giren 480+Nakliyeden bahsetmeme gerek yok sanırım.
    -Öğrendimki motosiklette teker kitleme diye bir mevzu varmış,ilacıda ABS imiş.
    Abs'siz motosiklete binme.Sağlıcakla kal dostum.İnşallah yardımcı olmuşumdur.
    Sepya bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    125CC bir commuter ile 13.500 KM tecrübem var

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendileri ilk motorumdu mt 125 görünüş kalite hissiyat olarak on numaradır.125 cc lerin şahıdır.örnek.cbr125 0-80 km ye 9.6 saniyede çıkarken bu makine 8.0 saniyede ulaşıyor.Ve yolda kafalar sana döner.diğer 125 likler gibi cücük değildir.kalıplıdır,babayiğittir.Gelelim eksilere:

-Naked olduğu için uzun yolda motordan bıktırır.Rüzgarı şakağına yedikçe affallarsın.Adı üzerinde sokak dövüşçüsü.Şehir içi için biçilmez kaftandır.
    -100 km hızı üstü uzun süre kullanamazsın.Yırtınır, yeter la !! diyerek.Düz yolda son hızı 125 km dir.
    -Artçıyla hafif bi rampa vardı, çıkayım dedim.Motor boğuldu.Vites düşürme gibi bi mallık yaptım.Motosiklet tek tekere kalktı.Artçı yeri öptü bende bacağımı motorun altında sıkıştırdım.Sonrasını boşver.
    -Acemisin benim gibi.Bi mal önüme kırdı.Yamaha buhem de mt dedim asıldım önle arka frene.Sonra arka lastik zınk diye kitlendi yanıma geldi "Abiii naabion !!!" Dedi sonra kirli çamaşır gibi fırlattı üstünden beni.Gözlerimi ambulansta açtım.Sağ kolu hissetmiyorum.Şu an kürek kemiğim eğik...Sonra yedek parça diye giren 480+Nakliyeden bahsetmeme gerek yok sanırım.

Bence saydıkların motorun eksileri değil senin eksilerin anlatımından anlaşılan o.Bir motor yüksek viteste boğuluyorsa,küçülttüğündede şaha kalkıyorsa kullanıcı hatasıdır motorun kusuru değil.
    Rampada olsun düz yolda olsun doğru vitese zamanında geçmen gerekir.Arabalardada motorlardada bisiklettede olay aynıdır.
    Sayısız motor kullandım yanlış viteste asla boğulmayan her viteste devirlenen asla nefessiz kalmayan 2 motor var piyasada Suzuki Bandit 1200 ve Honda CBF 1000.Bunların dışında hangi araç olursa olsun yanlış viteste yanlış zamanlama ile yapılan vites değişiklişklerinde araç anormal tepki verecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uyuşma titreşimdendir bi ktm öneririm size
    O duvar yazılarına benzer çubuk şeklinde yazıları olan motordanmı bahsediyorsun?
    Traktöre bindiğim günleri bana hatırlatıyor bana o motor.

Şaka bi tarafa RC 390 modeli tam bana göre ama fiyatı mantıklı değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoğurdum ekşi dememek için bu kadar çabalamana gerek yok bende 125 cc kullanıcısıyım bütün olay son hız değil ara hızlanma yokuş ve yük diye birşey var.
    Hangi şehirdesin bilmiyorum haramidere yokuşunu akşamları iki kişi çıkarken motor 125 cc 70 kmh de zorlanıyor ve arabalar vızır vızır geçerken sen dibine girmiş kamyonla yokuşun bitmesi için dua ediyorsun.
    Yine hızlı seyreden bir yola bağlarken senin 0-100ü 1 saat süren motorun ne kadar sağdanda gitsen senin için tehlike arz ediyor.
    Yazdıklarımı tecrübelerim doğrultusunda yazıyorum. Başlığı açan arkadaşın anladığım kadarıyla tecrübesi yok kağıt üstündeki bilgilerle konuşuyor yanlış yönlendirmeyelim.
    125 veya 250 lik hiç farketmez artçılı sürüşlerde bu motorlardan makul bir performans ve rahatlık beklemek anlamsız.
    Devamlı artçılı kullanım için parası ve tecrübesi olan birisi her zaman touring/sport touring/enduro touring tip motorlar seçmelidir.
    Ben 250 cc Mz 251 motora bile 90 lı yıllarda artçı alıp kullanırken biliyorum motorun dengesi ve karekteri tamamen bozuluyordu.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende bunları anlatıyorum da millet malına toz konduramıyor geçmiş olsun.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ona bir dünya para verme git pulsar al hem 200cc hemde az yakıyor yedek parçasıda ucuz daha ne olsun.

Motosikleti
    -
    Kurbanınız olayım yorumları okumadan yorum atmayın bakın rica ediyorum, 125 cc demiştim.
    snappy x bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kalite olarak MT-07'den bir farkını göremedim. Her yönüyle (artçı konforu hariç) çok iyi bir motor, hatta bana göre 125 cc'de daha iyisi yok fakat fiyatı onu alınmazlar kategorisine sokuyor. İkinci elleri bile alınmaz fiyattan satılıyor. Eğer tecrübe kazanmak ve ehliyet süresini doldurmak için 125 cc alacaksan ikinci el YBR veya sıfır Salcano Wolf gibi klonlarından al geç. YBR'yi aldığın paraya da satarsın.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Ben bu motorla istanbul dan ankaraya gittim oturuş pozisyonu alışık olduğum gibi olmadığı için biraz zorlandım boy 190 iyice bitirdi beni dizlerim, sırtım... Sele bildiğin traka uzun yolda cidden yoruyor ama şehir içi çok güzel şekil falan gitmesi durması... Hız olarak 137 gördüm kaldı sonrası yok dedi üç defa radara girdim cezayı da tabi arkadan yolladılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    bende wr125x ile mt125 arasında kararsızım büyük ihtimal ikinci el düşünüyorum,ikiside çok şık ama farklı tarzlar neyse önce b ehliyeti alalım sonrası kolay

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

işte bu yaa

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Başlangıç motoru olarak en güzel makinedir kendileri fiyatı yüksek evet ama parası olan adam için gayet güzel seçim. Ayrıca ilerde cc büyüten adam bile garajında tutmalı bu motoru bence şehir için performansı gayet yeterli (yokuşta çıkar merak etme) benzin tüketimi son derece ekonomik , ayrıca görüntü gayet oturaklı yanlış anlaşılmasın kafenin önünde güzel görünür şekil yapılır adına söylemiyorum bir ybr ile çık trafiğe bide mt ile bak bakalım hangisinde üstüne üstüne sürecek arabalar.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Bende bununla pulsar 200RS arasında kaldım ikisine de gidip baktım Pulsar'ın abs ve 200 cc olması avantaj gibi geldi sonuç olarak halen karar veremedim : (

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne marka olursa olsun 125 cc uzun yolda veya artçılı kullanımda üzer. aynı fiyatlara 2. el 250 cc japon bakın derim kesinlikle.
    z 250 sl bile yetersiz kalıyor bazı durumlarda 0 - 100 ü 8 saniyenin altında max. süratide 150 km nin üstünde olduğu halde.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)