Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    125 cc racing aşkımdan vazgeçip bu motora ilgi duymaya başladım, sormak istediğim sorular var. Bu motora sahip olup uzunyola çıkmış birileri var mı? Konforu nedir nasıldır? Uzun yol için yeterli mi? Yakıt sarfiyatı nedir? R125 in çıplak versiyonu denmişti tahminimce yakıt tüketimide benzerdir diye süşünüyorum fakat sormak istedim. Ve son olarak sahibi olsanızda olmasanızda motor hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

İyi forumlar, tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    2014 model mt 125 sahibiyim.Motorum 6500 km de.
    Şehiriçi ağırlıklı kullanıyorum.Artçı hariç selesi çok rahat fakat 3 kez 400 km lik ŞA tur yaptım.3 kez mola verdim.Herhangi bir rahatsızlık yaşamadım.Sadece yaşımdan dolayı ayaklarımda ve ellerimde uyuşma meydana geldi.Bisiklet kullanırken daha fazla uyuşma oluyor gerçi.
    11.5 lt benzin alıyor deposu ve Şİ kullanımda 450-500 km yol alabiliyorum.ŞA sürüşlerinde 80-90 km hız ile 30 tl benzin 360 KM yaptım.
    Motor 80-90 lı hızlarda ŞA sürüşlerde çok rahat,dengeli ve stabil gidiyor.Bu hızlarda 6. viteste yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimimi 1.7 gördüm.100 km hızlardan sonra rüzgar rahatsız etmeye başlıyor ama bunun altındaki hızlarda yediğim rüzgarın verdiği zevk gibisi yok.
    Makinadan memnun olmamak mümkün değil.Sıfır almanı fiyatından dolayı tavsiye etmem.Keza rodaj kurallarından dolayı bu makinadan sıkılabilirsin.
    Temiz 2.el mantıklı bir seçim olacaktır.
    Yeni sezonda 940+940 KM gidişli dönüşlü yolculuk yapmaya niyetim var.
    Sepya bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Bence o motora o parayı vermek biraz acımasızlık gibi (paraya acımasızlık ) Zenginseniz paranız çoksa alın binin tabi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim grupla beraber cok uzun olmasa da 200km+ yol yapmis arkadaslar var. Hic bir sorunu yok motorun, ayrica bir cogumuzun gozunde MT-07lerden bile guzel detaylara sahip bir alet MT-125.
    oguzhan6161 ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    Kalıplı bir motor arkadaşımda vardı istanbul izmir yapmıştı sürekli mola vermek zorunda kaldığından bahsetmişti yakıt tüketimi 2 lt civarında olması lazım dengeli hoş motor fakat sıfır alacaksan pahalı bir alet

Bilindiği üzere Yamaha diğer markalara oranla daha hesaplı ama diğerleri kadar performanslı makinalar üretiyor eğer bir naked 125 e bu kadar fiyat veriyorsa bence vardır bi hikmeti

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    aramaya inanmak diye bir şey var. forumun mt 125 kullanıcıları başlığına bakarsan merak ettiğinden çok daha fazlasını öğrenirsin bence... (al sen bu motoru al)

Motosikleti
    -
    Yorum atanlara teşekkür ederek sormak istediğim bir şey var,artçı oturuş pozisyonu racingeki gibi depodan tutunma usulü mü yoksa, commuter şeklinde mi?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    depoya tutunamaz ama 90 derecede gidemez. zaten artçıya göre de değildir. binmeyeceğim hatta yolda görünce dikkatimi dahi çekmeyecek bişey. yeni pcx gayet güzel düşün bence
    Sepya bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Yorumun için teşekkür ederim fakat naked isteyen adama pcx önermekte güzelmiş

Dostum mt 125 gercekten guzel motor. Tipi, durusu falan bence 10 numara. Ama 125 cc motor 13 bin tl insaf yahu. O motorun hakki su anki piyasaya gore en fazla 9, bilemedin 10 bin. Yokusta bayilacak, sollamada dua okutturacak bir motor. Zorlasan 2 pulsar alirsin yahu yuh.

Motosikleti
    -
    O motora 13 verecek bir insan değilim, istesemde veremem :D Hem muhabbet olsun hemde ehliyet alınca kafamda bir şeyler otursun diye açtım başlığı ehliyetim olduğu zaman şöyle 8.5 veya 9 a bulursam alırım bulamazsam hayırlısı

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    kısa da olsa sürme imkanım oldu, her şeyiyle güzel ve rahat bir motor. sürüş pozisyonu çok eğik değil, süspansiyonlar güzel, şekil, malzeme kalitesi epey iyi. tek sorun neticede 125cc olması, 3-5'in hesabını yapmayacak ekonomik durumun varsa ve illa 125'lik isterim dersen bence alınacak bir motor. yoksa fiyat/performans açısından bakılırsa işler değişir, o neredeyse yarısına aşağı yukarı aynı işi yapacak kaliteli aletler var piyasada.

uzun yola gelmez (bence 250'likler bile uzun yolda anca idare eder), yakışı da epey az. bence en kaliteli 125cc motosiklet piyasadaki, yani mümkün olsa, 125cc'lük bloğu söksen 500cc blok taksan geri kalan aksam yeterli olur gibi bir hissiyat veriyor bana.

Motosikleti
    -
    Yaştan dolayo 125 cc süreceğim 2 sene, düşüncem şudur 125 cc naked ile iki yıl geçirip ardından bir R25. Uzun yola gelmeyecek bir motor bile yoktur. Doğru devir ve doğru kullanımda isterseniz bir 100lük ile ülke turu bile yapabilirsin. Cgler ile şehirler arası yol yapan insanlar tanıyorum. Teşekkrler yorum için

Motosikleti
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaştan dolayo 125 cc süreceğim 2 sene, düşüncem şudur 125 cc naked ile iki yıl geçirip ardından bir R25. Uzun yola gelmeyecek bir motor bile yoktur. Doğru devir ve doğru kullanımda isterseniz bir 100lük ile ülke turu bile yapabilirsin. Cgler ile şehirler arası yol yapan insanlar tanıyorum. Teşekkrler yorum için
    Sepya kardeş eğer imkanın varsa ne yap et bu makinayı mutlaka al.
    Mt 125 yüksek cc ye geçmek için bile satılabilecek bir motor değil bence.
    Evet makina 125 cc ama kendisinden beklenmyecek performansı var.(Diğer 125 liklerle kıyaslanamaz)
    Top speed beklentin yoksa bir uzun yol aracı aynı zamanda.Türkiye turu atan bir arkadaşımız var.
    Naked yapısı sebebiyle tabiki rüzgar alıyor ama 100 km hızlara kadar bu rüzgar çok eğlenceli.
    Yakıt sarfiyatı muazzam ekonomik
    Göze çar en ufak kalitesiz malzeme yok.
    Dashboard şiir gibi çok fonksiyonel.
    Ön far çevresinde ki led aydınlatma ayrı bir güzellik ve ihtişam katıyor motora.
    Bence tek kusuru artçı konforu iyi olmaması.
    Allahaşkına bir pcx ile mt 125 i yanyana getirin pcx e tövbe edersiniz.
    PCX de üst ayak bırakma yeri bile tam değil ayak sığmıyor maalesef.Kaporta çizgilerinde birleşme noktalarındaki işçilik ve kalite çok kötü

Motosikleti
    -
    İçten ve samimi yorumun için teşekkürler abi. Artçı konforu nasıl iyi değil? Uzun yolda bu çözülebilir mi (ek yastıklar mı ne vardı konusu açılıyordu) açıkçası 110 ve 120 arasında sabit gitmesi yeterli benim için. Birde üzerinde fotoğrafınız varsa ve atabilirseniz efsane olur.
    TOTEMONS bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    çok yanlış düşünüyorsun. 200 cc altı şehiriçinde bile yetersiz.

Motosikleti
    -
    http://www.mehmetorhan.net/ybr-125-ile-dunya-turu-yapan-gustavonun-mukemmel-hikayesi-fotograflarla/

Saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

http://www.mehmetorhan.net/ybr-125-ile-dunya-turu-yapan-gustavonun-mukemmel-hikayesi-fotograflarla/

Saygılarımla

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumun için teşekkür ederim fakat naked isteyen adama pcx önermekte güzelmiş
    rica ederim. naked kuvvetli olmazsa naked değilde ybr sürüyomuş gibi hissedersin. oysa ki 'aynı' hızlarda pcx ile bacakları uzatıp keyfine bakarsın. yardımcı olabildiysem ne mutlu, yada okuyacak başka arkadaşlara..
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yanlış düşünüyorsun. 200 cc altı şehiriçinde bile yetersiz.
    50 cc scooter lar ve elektrikli scooter lar şehirlerde karıca gibi türemişken söylediğin çok komik kaçmış.

Şehiriçinde ve şehirdışında uygulanan yasal hız sınırlarınıda düşünürseniz aslında gündelik yaşam için en uygun ulaşım aracı 125 cc ve altındakilerdir.

Aslında 600 cc motor sahiplerinin bile sürüş pozisyonları ortalama 120 km/h ve altıdır.
    600 cc 4 silindir motorla sürüş pozisyonunun % 80 i 120 km altında seyreden çok arkadaşım var.
    Otoban haricinde ülkemiz karayolu şartlarında zaten bu hız üstünde seyretmek tüm makinalar ve sürücüler için risklidir.
    Sepya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)