Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha virago 535 elektrik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha virago535
    Herkese merhaba arkadaslar.bira uzun soluklu yazıcağım çünkü motorumu seviyorum ve degistirmek istemiyorum.2 senedir o tamirciden o tamirciye yukleyip goturmekten bıktım ve maliyet olarak tukendim.2 kez blok acıp sıfırlanıp kapandı tekrar motor blogum ve hersey bitti artık binebilicegim derken ben yaparım ben hallederim diyen bir usta daha elektrik konusunda tokezledi.suan elektrik ile ilgili problem yasıyorum.kablolar kopmuş etmiş usta yeni hat cekmekten aciz oldugu icin yeni tesisat istiyor benden komple.buldum evet ama 400 tl istiyolar ona da.mantık en motorun elektrik akısını bilen bi adam o tesisatı kendi çeker ama nafile.yardımcı plabilicek işinin ehli ve bu motordan anlayan bi ustaya ihtiyacım var.(Not:yag pompam arıza yaptıgından yatak sarmadan yakın bir tamirciye el atmısken motor yeniletmeye diye binerek gittigim bir motordan bahsediyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serkan ustamıza danışmalısın >serkanADH13<
    serkanADH13 bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650

Motosikleti
    Yamaha virago535
    Tesekkur ederim ilginiz icin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Burda buldugum tesisat fiyatıyla aynıya geliyo.aslında tesisat almam sart deil iyi bi ustaya ihtiyacım var beni bu tesisat alma isine surukleyen elektrik den bariz anlamayan bir usta yuzunden

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Tesısat sıkıntı neden dolayı?
    Komple yandımı Yoksa aralarda sadece sıkıntımı var?

Komple alev almadan tesısat yenılemek sadece çinli motorlarda mevcuttur,
    50,,,100 lıraya onlardan baska tesısat ısteyen motor yok cunkı,,,

Tabii bu sadece gormeden soylenen seyler,
    Asıl tesısatın basına gelen nedır?
    Elektrık sıkıntısı nedir?
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha virago535
    Bujilere atesleme gonderen bobin in kablosu kopmus onuda enson ben buldum.ateslemeyi neden yapmiyo diye ordan kesip oraya baglayip cok kurcaladilar ve suan durum bu tesisat corba anlıycagınız.meger atesleme kablo kopmuş ondanmış.dedigim gibi onuda ben buldum.bu ustalar nie bole arkadaş.sondurum motor halen calismiyor.tesisat sökük vaziyette

Motosikleti
    Yamaha virago535
    şirinevlerde karizma motor die bir yer buldum orada virago 535 in üzerinden kendim söküp aldığım eletrik tesisatını bağladık ve artık motorum çalışıyor şükürler olsun

Alıntı emregul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şirinevlerde karizma motor die bir yer buldum orada virago 535 in üzerinden kendim söküp aldığım eletrik tesisatını bağladık ve artık motorum çalışıyor şükürler olsun
    Söktüğünüz motorun neyi vardı?

Motosikleti
    Yamaha virago535
    bu bahsettıgım yer cıkma yedek parça satıyo yamahanın genelde ve o vıragoyu da yedek parça ya ayırmışlar tek kalan parçası da iskeleti ve elektrik tesisatı idi onu da ben söktüm aldım.çok araraştırdım 400 500 arası paralar istediler ben 300 e aldım.

böyle süpriz yumurtadan çıkar gibi girdim arnıza çok özür diliyerek başlıyorum Saygıdeğer abiler ve degerli kardeşlerim öncelikle merhaba chopper sevdam yaklaşık 2-3 yıldır sürmekte fakat ailemin izin vermesi maddi manevi bir çok sıkıntıdan dolayı motor alamadım.Uzun süre araştırdım tek tek forumları okudum hiç sıkılmadan gece 3-4 e kadar istediğim motoru araştırdım.Fakat bir türlü kafamdaki bazı kötü yorumları atamadım.Almak istediğim motor yamahanın virago xv250 modeli kesinlikle bu motoru istiyorum aynı zamanda motorlu araçlar teknolojisi mezunu olarak japona güvenim sonsuz.
    Gelelim niye virago ? abi yok böyle bir asalet yok böyle ses yani borber projelerinide çok inceledim ve sonuç kara sevda yani virago 250 olmalı şimdi ehliyet ve güvenli sürüş konusuna gelecek olursak daha önce motor tecrübem olmadı bir kaç hafta içinde motor ehliyeti alıp sürüş konusunda eğitim alacagım ardından kask ceket dizlik vs. malzemeleri alıp motor bakacagım yanlız piyasa malum insanımız 50 binde 93 modele masraflı motora 6-7 bin lira istiyor.bu durumda ehliyet kıyafet ve motora ayırmayı düşündüğüm bütçe max 10 bin lira
    Şimdi ilk motorum olacak ve ben bu motor hakkında onca iyi olumlu güzel hoşş şeyler okudum duydum fakat bir kaç arkadaşın abinin yorumu benim içime kurt düşürdü dedikleri '' o yaşta motor çok masraflı-parçası yok onun yerine 2014 model çin motoru al daha iyi '' dediler ve ben şuan yorumları okumaktan gözlerim pörtledi lütfen kullanan bir abimiz bir kardeşimiz yardımcı olur mu ? şimdiden sonsuz teşekkürler saygılarımla kazasız sürüşler..

Motosikleti
    Yamaha virago535
    Oncelikle mrb vedat kardeş.ben 5 yıldır bu moyora

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Biniyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.ben motorumdan cok memnunum biraz sorunlar yasasamda.suanda sorun kalmadı sorunsuz binmeye devam ediyorum

delilahana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO 535
    merhaba 93 model virago 535im var 3 yıldır kullanıyorum ve son zamanlar akü sarj olcümü iyi olmasına karsin farları yaktıgımda akü 2 günde bitiyor usta tesisat yıla bağlı yorgun dedi tesistı benımde yenilemem gerekiyor tesiatı edindiğiniz yerden banada yardımcı olurmusunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)