Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Breton Benim Motor Aşkım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Merhaba arkadaşlar ben şafak. 16 yaşıma gireceğim. motor aşkı bende bir abi sayeside başladı . daha doğrusu ben onun kullanışına hayran oldum. ondada kanuni breton 125 lik var 150 lik yapmış ve gaza bastığında çok hızlı gidiyordu bende çok hayran kalıyordum . Ben babamın yanında çalışıyordum. İyide para biriktirmiş . 1.5 ay için 1.200 tl civarı yani bana göre iyi

neyse ben kafaya takmıştım ehliyetim yok :D ama arkadaşlarımda benim yaşımda onlardada ehliyet yok ben motor alıp onlar gibi kullanacaktım. Ama bendeki baba :D babam ehliyetin yok birşeyin yok kaskın yok nasıl alacan sen ehliyetini al ben sana 0'rını alırım gibi laflar söyledide adam haklı :D Doğrusunu yaptı ... Ben kanuni bretona aşık olmuştum gece rüyalarıma giriyordu . Küba çita da onun gibiydi ama benim hep aklımda kanuni breton vardı daha güçlü :D

Babamda napacan bunu scoter alırım ben sana dedi :D Kendinde ehliyet yok kendi benden fazla kullanacak :DD:D: ondan scotter istiyor :D neyse

Motor yasası gelecekmiş 1 ocak 2016 dan itibaren motor yaşları düşüyormuş . Ben 09.10.1999 doğumluyum 10 gün sonra falan hayırlısı ile 16 yaşıma girecem. 125 LİK MOTOR VE 15 BG KADAR A1 EHLİYETİ LAZIM . YAŞ OLARAKTA 16 . BEN HEDEFİM A1 EHLİYETİ ALMAK 3 AY SONRA İNŞ HAYIRLISI İSE ...

Geçen bir forumda dolaşıyodum türkiyede en çok iki tip motor varmış. Çin malı ve Japon malı ... Japon malı çin malına göre çok daha kaliteliymiş . Ve Kanuni çin malıymış - km çabuk bozuluyormuş ve yakıt deposu göstergesi yokmuş Şoka girdim ve hayal kırıklığı yaşadım . Ne yapacağımı bilmiyorum YBR 0'IDA 5 MİLYARDAN BAŞLIYOR ALAMAM. Lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum . OKUYAN HERKEZE TEŞEKÜR EDERİM . BAYRAMINIZI KUTLAR BÜYÜKLERİMİN ELLERİNDEN ÖPERİM ...İYİ GÜNLER
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bişey anlayamadım doğrusu, kanuni breton yahut çita hurda yığınından başka birşey değildir.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    İlk motor ilk heyecan farklı bi duygudur Baban ehliyet kask konusunda haklı ihmal etme korumalarını da edin
    İlla japon diye tutturmanın alemi yok insan gibi kullandıktan sonra sıkıntısız bineceğin bir sürü çin menşeili motor var piyasada biraz araştırman yeterli
    mehmetenis bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    breton candir, sar sen breton'dan!
    kullanmayi bildikten sonra nerelere cikmaz ki o!

1.ehliyeti al
    2. ekipmanini al
    3. bretonu al

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    forzaBJK abi haklısın 3 ay sonra a1 ehliyetini alam ekipmanıda alam breton candır demi abi çok hayran oldum hemdde o siyah böyle 150 likti onunki uçardı . Çoğu kişi hurda diyorda ben hurda falan görmedim
    mehmetenis bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hayırlı olsun. Benim de ilk motorum bretondu.Gücü ,sesi iyidir. Ancak ön fren kampanadır. O motor bu yüzden durmaz, tehlike yaratır. Tavsiyem ön freni disk olan başka bir modele yönelmen. Dikkatli kullan, aileni üzme.
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Seviyorsan git konuş bence
    something123 bunu beğendi.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bence boş hayallere kapılma senin gibi 16 yaşında herkes şuan bu hayali kuruyor . Geçen sende diyorlardı ocakta gelecek gelecek diye hiç bişey olmadı. Hadi diyelim geldi kursa yazılıp sınavlara girip ehliyeti alman en az 5 6 ay sürecek ve ehliyet almak daha da zorlaşacak miş bu yasa gelirse. Bence o zamana kadar aileni dahada ikna et daha sonra adam gibi bi motor alırsın (ybr,cbf ) gibi..

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    blacknaked haklısında . Bu sevda bitmez bende babam söz verdi ocakta girerim ALLAHIN İZNİYLE abi 5 dk nın 3 dk sını bretonu düşünüyorum ya aşık oldum sesi gücü . YBR ALMAM ABİ NEDEN dersen 5 milyar vereceğime 18 yaşımda üniversite için araba alırım

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    a1 ehliyeti yok piyasada.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kardeşim herşey ses ve güç değil inan bak senin gibiyken diyordum ki 2 teker olsun yeter sonra sağdan soldan birilerinin motorunu kullana kullana o heves geçti ve artık işin kalite ve konfor kısmına bakıyorum . Ybr den inip bretona bin anlarsın dediğimi , bretondan 1-2 ayda hevesini alırsın sonra diğer modelleri gözün arar ve elinde kalır satamassın . Ben 2 teker olsun taştan olsun dedim elektrikli bisiklet aldım sıfr ehliyet yüzüne şimdi elimde kaldı duruyor o paraya ikinci el ybr felanda alırımd ama sabrettim ve şuan ailemide ikna edip sabreden derviş muradına ermiş hesabı sıfır pulsar aldım

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    abi. haklisin. babam. 2.el yandasi. degil. ama. bir. bakalım bizim. memlekette. satlik. ybr. varmidir. bilmem. abi. 2016da a1cikacak. galiba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)