Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

5 DK GEÇ GİDELİM, ARAYA DEREYE GİRİP HUZURSUZLUK YARATMAYALIM...

Motovento
    REKLAM ALANI
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bügun hava ruzgarlıydı boğaziçi Köprüsünde hafiften her zamanki gibi vitesimi bir küçükltüp hafif hızlandım, motorun kendimce yere daha tutunmasını sağlamak amaçlı şekilde, köprüdeyken bu havalarda öyle kenardan gitmiyorum rüzgar zaten altımdan öyle bir atıyorki genelde korkuyorum.. normal şeride girmeye çalışırken arkamda ki BEKLEYEMEN diğer motorcu arkadaşlarım ufacık arada beni sollamaya çalıştı hangisine bakacağımı şaşırdım, 10 sn beklesen zaten yol vereceğim, ben bazen arabalardan değil motor kullanan arkadaşların geçme reflekslerinden de korkuyorum... benim 0 manevra motorumun yanından sağıma soluma arkama önüme takip edemediğim şekilde geçen genelde scooterlı arkadaşlara da sitem etmio değilim..

5 DK GEÇ GİDELİM, ama dikkatli gidelim, araba kullanıcılarına da her yere giriyorsunuz sizde dedirtmeyelim.. nacizane fikrim ...
    gokberk6426, Sam@, SuleymanE ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanla alisirsin bu hep boyle surup gider...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Krdş türkiye bura ne beklion
    DamienRice, Mengu16 ve oguzhan6161 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 07
    Adam gibi kullanan insan bi korna çalıor en azından... kut pat cat die geçmior.. bakış açısı ile değişior olay
    nexus7 bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun. motosikletler birbirini de farketmeli.
    something123 ve ak.emre bunu beğendiler.

ibrahim61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 25-cb650f-z1000
    bende diğer motorcu arkadaşları geçerken korna çalıyorum hem selam babında hemde beni farketmesi açısından bu arada scooterli arkadaşlar zaman zaman benide geriyor saçma sapan kullanıyolar lütfen dikkat
    something123 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    something123 ve oluroyle bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZF r25
    Daha az önce kafa kafaya giriyoduk birisiyle. Manyak krosçu kaldırımdan gidiyo önüme bi atladı motoruyla bendekide racing giriyoduk. Kısaca manyak çok .

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. motosikletler birbirini de farketmeli.
    dostum doğru söylüyorsun, dediğin kendi içimizde yada bir takım bilgi sahibi insanlarda var ama yollarda ne insanlar var

ne deliler.

dikkatimi çeken bişey var bu konuda genelde kask takmayana selam vermem ama onlarda vermiyor (önemli dğil) ekipmanlı olanlarda benden önce davranıyor, motosiklet kültürünü bilen insanlar diye düşünüyorum ve bu azınlık olarak gözüküyor şuan.

Türkiye'deki trafik hiç çekilmiyor ama mecbur kalıyoruz işte.
    something123 ve A.Türker bunu beğendiler.
    olacak olacak...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bugun pek rüzgar yoktu ya ) ben 2 kere geçtim hiç etkilenmedim adam gibi açıkcası yada artık ben alıştım bu duruma çok standart geliyor. çünkü bir kaç kez geçerken bildiğim bütün duaları ettiğimi çok iyi bilirim zippom olsa yere sürterek yakıcak kıvamdaydım :D

ben asıl yavaş gidenlere uyuz oluyorum zaten trafik var o küçük arada önümde 20 ile gidinler olunca daha zor oluyor rüzgarda

birde bende sis farları takılı 4 tane motor yüksek olduğu için önümdeki araba ister istemez fark ediyor kenara çekiliyor. baktım çekilmiyor çakar modu var çakmaya başlıyorum o zaman kesin yol veriyor :D ama polis görürse sıkıntı yaşayabilirsiniz aklınızda bulunsun

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Dedigin gibi "çoğunlukla" scooter kullanan arkadaslar boyle hareketler yapıyor benimde sinirim ziplamiyor degil.
    Motosikletle araba gibi surekli seridinden gidemeyebilirsin gecmek isteyebilirsin ama bir korna ,bir isaret birsey yap ,sakin ol yani -.-
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dedigin gibi "çoğunlukla" scooter kullanan arkadaslar boyle hareketler yapıyor benimde sinirim ziplamiyor degil.
    Motosikletle araba gibi surekli seridinden gidemeyebilirsin gecmek isteyebilirsin ama bir korna ,bir isaret birsey yap ,sakin ol yani -.-

İşte aynen bu, onlar arkadan ne tarafımdan geçicek diye tedirgin oluyorum, bugun artçısı olan scooterlı arkada sıkışık trafikte 3 kere önüme geçti demekki neymiş ille aralara girmen gereksiz düz yolu kullanarak ben seni 2 kere geçmişim ki sen hala beni 3. de yakalıosun...

ekipmanlı veya sahilde, karşılıklı trafikte selam bende veriyorum, çünkü biz bir aileyiz, öyle hissediorum,

Önce birbirimize saygı duyalım zaten azınlıgız, scooter racing vs değil olayda arabalardan korkarken birbirimizi de tedirgin etmeyelim fikrimce.. sakin 5 dk geç gideriz eve ama sağlam kavusuruz sevdiklerimize..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:57 ----------

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun pek rüzgar yoktu ya ) ben 2 kere geçtim hiç etkilenmedim adam gibi açıkcası yada artık ben alıştım bu duruma çok standart geliyor. çünkü bir kaç kez geçerken bildiğim bütün duaları ettiğimi çok iyi bilirim zippom olsa yere sürterek yakıcak kıvamdaydım :D

ben asıl yavaş gidenlere uyuz oluyorum zaten trafik var o küçük arada önümde 20 ile gidinler olunca daha zor oluyor rüzgarda

birde bende sis farları takılı 4 tane motor yüksek olduğu için önümdeki araba ister istemez fark ediyor kenara çekiliyor. baktım çekilmiyor çakar modu var çakmaya başlıyorum o zaman kesin yol veriyor :D ama polis görürse sıkıntı yaşayabilirsiniz aklınızda bulunsun

At bir zippo cakalım zamanları gelior, evet bugun gene baya baya iyiydi...

Elham, kulfu hatim indirdigm olmustur benimde.. Hele scooterla hop uça uça gitmişliğim vardır..

Köprüde ruzgardan devrilen olmuş mudur bilmyorum ama, vites kucultup hafif hızlanıp kendimize bir motor ruzgar alanı yaratmak en mantıklısı geliyor...
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500r
    scooter, tam korumalı, enduro, super sport fark etmiyor. sen ondan yavaş gidiyosan plakaya yapışır. korna çalar yetmez aradan geçmeye çalışır. motosikletin motosikletliye saygısı yok ki arabalardan bekleyelim.
    akupunktur01 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Trafikte otobüs, kamyon, araba, taksi ve minibüslerden daha fazla korktuğum birşey varsa oda scooter sürücüleridir. Arkadaş, kamyondan minibüsten bir şekilde sıyrılabiliyorum, hareketlerini öngörebiliyorum, kıvrak bir manevrayla kurtulabiliyorum.

Ancak arkamdan aniden zart diye yanıma giren, manevra yapacağım boşluğa kafa sokmaya çalışan, tabiri caizse sinek gibi her araya dereye olur olmaz yere girmeye çalışsan scooter ve sürücülerinden illallah geldi.

NOT: Tabii ki efendi efendi yolunda giden scooter sürücülerini tenzih ederim...
    akupunktur01, something123 ve A.Türker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Yavaş gidiyor dahi olsa asla bir motosikletin sağından geçmeyelim. ben sürekli aynaları kontrol ederim arkadan gelen bir motosiklet varsa sağa yanaşırım her zaman. Bazen farketmiyorsunuz sağınızdan hızla geçiyorlar çok tehlikeli. Zaten motosiklet aynalarının kör noktası çok fazla o yüzden dikkatli olmak lazım.
    UNdocab bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş gidiyor dahi olsa asla bir motosikletin sağından geçmeyelim. ben sürekli aynaları kontrol ederim arkadan gelen bir motosiklet varsa sağa yanaşırım her zaman. Bazen farketmiyorsunuz sağınızdan hızla geçiyorlar çok tehlikeli. Zaten motosiklet aynalarının kör noktası çok fazla o yüzden dikkatli olmak lazım.
    Bende arkasında yol vermesi için mesafe bırakarak beklediğim ve bana yol veren arkadaşlara mutlaka korna ile teşekkür eder, iyi günler dilerim :-)
    akupunktur01 bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Otomobil sürücülerine kızarız çoğu zaman ama ülkenin tamına yayılmış genel bir medeniyetsizlik var. Otombil, motosiklet farketmiyor.

Ben olayı birazda şuna bağlıyorum; sürekli aynı yolu kulanarak örneğin sabah işine giden bir motosiklet sürücüsü, tahmini olarak belli bir seyir zamanını hesap ederek yola çıkıyor. 10 sn 'de olsa bir gecikme yaşaması ona rahatsızlık veriyor, geç kalacağını düşünüyor ve bu durumu telafi etmek için sabırsızca trafiğe aykırı hareketlerde bulunuyor. Kuryelerde bu psikolojinin özellikle baskın olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende arkasında yol vermesi için mesafe bırakarak beklediğim ve bana
    yol veren arkadaşlara mutlaka korna ile teşekkür eder, iyi günler dilerim :-)
    Evet iste ince centilmence, saygi birazda tebrik ederim, ;)
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Ortalık barzoo dolu ister arabalı ister motorlu bi önemi yok yani.önemli olan onu kullananın şahsiyeti..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)