Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 cc lik motosiklet 125 cc ye düşürme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125
    Merhaba arkadaşlar biliyosunuzki yeni yasa gereğince 125 cc altı motorlar için a1 ehliyeti 16 yaş sınırına getirildi . Arkadaşlar bende 16 yaşında ehliyet almayı düşünüyorum ve aklımda motor olarak kuba PARS motoru var konuyu uzatmadan hem ruhsatta hemde performans olarak motorun cc sini düşürebilirmiyiz ayarlama vb gibi bir şey ile
    şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşşekürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Mengu abinin söylediğine göre yeniden proje çizdirmek vs gerekiyormuş, uğraşılacak iş değil anlayacağın

Motosikleti
    YBR 125
    bana linkini atabilirmisin bi bakıyım

Motosikleti
    -

Motosikleti
    YBR 125
    ya ben yeni motor taktırmıcam motor ayarlaması yaptırsak olmuyomu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

cevaplarmısın lütfen ?
    Sepya bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    olmaz.(on karakter)

Motosikleti
    YBR 125
    :D hadi ya lütfen bilmiyosan bilmiyorum fln bişi söle biliyosan nasıl olduğunu söyle

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ali, bir motorun silindir hacmi, silindir (yanma odası) çapı (fotoğrafta bore olarak belirtilmiş) ile pistonun hareket ettiği mesafe (fotoğrafta stroke olarak belirtilmiş)çarpımı ile bulunur. Her ikisini de imal edilmiş bir motorda sonradan değiştirmek çok masraf isteyen bir çalışmadır. Senin alacağın 4.000 TL'lik Kuba Pars motoru için bu işe girilmez. Belki senin motorun parasını geçer. Vazgeç bu işten. Git kendine 125 cclik bir motor bul. Hayatta her zaman her istediğini elde edemezsin.

Cavalry, Mengu16, Yasak ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali, bir motorun silindir hacmi, silindir (yanma odası) çapı (fotoğrafta bore olarak belirtilmiş) ile pistonun hareket ettiği mesafe (fotoğrafta stroke olarak belirtilmiş)çarpımı ile bulunur. Her ikisini de imal edilmiş bir motorda sonradan değiştirmek çok masraf isteyen bir çalışmadır. Senin alacağın 4.000 TL'lik Kuba Pars motoru için bu işe girilmez. Belki senin motorun parasını geçer. Vazgeç bu işten. Git kendine 125 cclik bir motor bul. Hayatta her zaman her istediğini elde edemezsin.

http://i.hizliresim.com/ngnyd1.gif
    al bak bu abimin cevabı yeterli. üşenmiştim yazmaya.
    Cavalry bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Sat 125 lik al

Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat 125 lik al
    Ben aslında "Motorunu sat, üstüne biraz daha koy YBR al" diye bilindik sulu espriyi yapacaktım ama, profilinde zaten motoru YBR olarak görünüyor, "Kuba Pars motorum var" diyor. Ne iştir anlamadım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hayatta her zaman her istediğini elde edemezsin.
    Hayatta her zaman her istediğini elde edemezsin ile son darbeyi vurdun abi. Bu kadar acımasız olma

Motosikleti
    YBR 125
    Ben aslında "Motorunu sat, üstüne biraz daha koy YBR al" diye bilindik sulu espriyi yapacaktım ama, profilinde zaten motoru YBR olarak görünüyor, "Kuba Pars motorum var" diyor. Ne iştir anlamadım.
    aklımda motor olarak kuba PARS motoru var yazdım :DD yanlış anlaşılma olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

http://i.hizliresim.com/ngnyd1.gif
    öyleyse 150 cc lik bir motor alcam ehliyet yaşıma kadar kulanıcam hem ehliyet sınavı için alışmış olurum sonra 150 cc lik motoru satıp 125 cc lik alcam yapcak bişi yok

[/COLOR]

öyleyse 150 cc lik bir motor alcam ehliyet yaşıma kadar kulanıcam hem ehliyet sınavı için alışmış olurum sonra 150 cc lik motoru satıp 125 cc lik alcam yapcak bişi yok[/QUOTE]

Ali, Sevgili Ali, sen yeni bir devrim yaratmak üzeresin. Binayı temel yerine, çatıdan inşa etmeye başlıyorsun. Millet önce 125, sonra 150 cc alır, sen tersini yapıyorsun. Gecenin şu vaktinde niye bizi üzüyorsun, sevgili Ali.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125
    abi bana discover 125 st dışında 4000 tl ye yakın ve eli ayağı düzgün 125 cc veya altı :D motor önerirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

cevap verseniz bi hani :/

Ali, kafadan 4.000 TL'lik motora heveslenme. 4.000 TL'nin 1.000 TL'sini ekipmana, 1.000 TL'sini ehliyet masraflarına ayır. Geri kalan 2.000 TL ile bir motora bak.

Motosikleti
    YBR 125
    ehliyet yaşına çok var :DD

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

bu arada ekipmanıda düşünerek yazdım zaten 5000 tl sınırım var ve 4000 tl den fazla ederse zaten çalışıp geri kalanını öderim yani

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Yamulmuyorsam bu ehliyet işi motor hacmine göre değil kw (kilowatt) üzerinden bakılıyor. Yine Yamulmuyorsam bu kadar tartışma boşa oldu. xd xd

Motosikleti
    YBR 125
    yamuluyorsun :DD 125 cc ve 11 kw geçmeyen motorlar a1 e giriyor bide gücün ağırlığına oranı 0,1 i geçmeyen

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

ben çıkıyorum yarın cevap yazarım iyi akşamlar

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ALİ B. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar biliyosunuzki yeni yasa gereğince 125 cc altı motorlar için a1 ehliyeti 16 yaş sınırına getirildi . Arkadaşlar bende 16 yaşında ehliyet almayı düşünüyorum ve aklımda motor olarak kuba PARS motoru var konuyu uzatmadan hem ruhsatta hemde performans olarak motorun cc sini düşürebilirmiyiz ayarlama vb gibi bir şey ile
    şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşşekürler
    düşürürsün ama semeriyle seksene patlar.

Bunda YBR150 tipi motor var, 57mm piston var, 54mm'lik olanından taktırırsan 125cc olur.

Ama bununla iş bitmiyor, plan çizdirilecek ruhsata işlenecek vs vs

Zaten motor kaç para ki? Git bir tane Salcano Wolf al bin gitsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)