Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletlerimizin bildiğimiz arızaları :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba 150-25
    Saniyorumki çoğumuzun motosikletinde ufak tefek arızalar vardır Maddi olarak servise şu ara para ayiramadigimdan dolayi arızaları yaptiramadim sadece mutlak yağ degisimlerimi gerçekleştirdim kendim Bu sebeple listem biraz kabarik
    1) Hizli gittigim zaman ön tekerde sebebini bilmediğim nadiren 1 2 kereye mahsus cıklama sesi
    2) Ön frende tekleme sanki abs var
    3) Korkulukta düşmeye bağlı bir kaç çatlak
    4) Devir saati çalışmıyor
    5) Ön fren stop lambası müşürü çalışmıyor
    6) Yakıt göstergesi yakit %50 nin aşağısına indiğinde boş gösteriyor
    7) Motor üst kapak yada subaplardan kaynaklanan şıkırdama
    8) Karbüratör ayarı yada karbüratör bozuk yakıt artmasi var haliyle
    9) Sellektör tuşu içten pas tutmuş çalışmıyor
    10) Debriyaj balatası bitmeye yakın, vitesler zor ve tak tuk geçiyor vitesteyken debriyaji sonuna kadar sıksamda ayırmadığı için harekete meyillenme ve birden ayıramadığı için tekere gelmiyor.
    11) Arka fren balatası bitik asfalta değecek kadar basarsam kaydırıyor mecaz yaptım
    12) Bostayken stop etme
    13) Rolantide dalgalanma
    14) Marş butonunda temassizlik iyice bastirmak gerekiyor.
    15) Yüksek devirde ve max süratte giderken tekleme alıp verme öksürme
    Ve bu motosiklet 2012 model kuba 150 25 yağ değişimi titizlikle önerilen motosiklet yağları konulup bakımları düzenli yetkili servisinde ayni usta tarafından yapılmıştır.Oldukça temiz bindik babam ile. Ve sadece 10.000 km de. Özet olarak ÇİN MALI MOTOR ALMAYIN
    mozgur ve obarey bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    kuba almayın zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motorun sadece yağını değiştirip periyodik bakımlarını yaptırınca motora bakmış mı oluyosun? Motora bakmamışsın motorda sana karşılığını vermiş, tabiri caizse eşşek gibi binmişsin iyi bile dayanmış. Gelip burda bik bik "çinli almayın" demen saçmalık. Çinli alıp japon gibi kullanırsan olacağı budur.
    Mengu16 ve Onurhan D bunu beğendiler.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı kb15025 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saniyorumki çoğumuzun motosikletinde ufak tefek arızalar vardır Maddi olarak servise şu ara para ayiramadigimdan dolayi arızaları yaptiramadim sadece mutlak yağ degisimlerimi gerçekleştirdim kendim Bu sebeple listem biraz kabarik
    1) Hizli gittigim zaman ön tekerde sebebini bilmediğim nadiren 1 2 kereye mahsus cıklama sesi
    10) Debriyaj balatası bitmeye yakın, vitesler zor ve tak tuk geçiyor vitesteyken debriyaji sonuna kadar sıksamda ayırmadığı için harekete meyillenme ve birden ayıramadığı için tekere gelmiyor.
    11) Arka fren balatası bitik asfalta değecek kadar basarsam kaydırıyor mecaz yaptım
    12) Bostayken stop etme
    13) Rolantide dalgalanma
    Ve bu motosiklet 2012 model kuba 150 25 yağ değişimi titizlikle önerilen motosiklet yağları konulup bakımları düzenli yetkili servisinde ayni usta tarafından yapılmıştır.Oldukça temiz bindik babam ile. Ve sadece 10.000 km de. Özet olarak ÇİN MALI MOTOR ALMAYIN
    Motorunun senden sonraki sahibine allah kolaylık versin.
    Sahibindende ilan açar, özellikler kısmına da bunları yazarsan ilginç ilanlar arasına girebilirsin ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    snapynin kronik arızalarını yazayım

-sol ayak pedi çıkıyor sürekli
    -ledlerde temassızlık var lehim ile yaptım ben
    -aynalar sürekli gevşiyor
    -sol sinyal bağlantım sağlam ampul sağlam ama yanmıyor

Motosikleti
    Kuba 150-25
    dostum son 2000 km ye kadar herşeyini yaptırdım en ince noktasına kadar. fakat birini yaptırıyorum biyeri bozuluyor ben bıktım yani arkadaş hafta demiyor biryeri ariza versin. Maddi durumumda yetersiz kaldığı için saldım çayıra.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kb15025 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12) Bostayken stop etme
    13) Rolantide dalgalanma
    Çalışmayan parçalar yerine sen çalışan sağlam parçaları yazasan herhalde liste daha kısa olurdu.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Kuba 150-25
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sadece yağını değiştirip periyodik bakımlarını yaptırınca motora bakmış mı oluyosun? Motora bakmamışsın motorda sana karşılığını vermiş, tabiri caizse eşşek gibi binmişsin iyi bile dayanmış. Gelip burda bik bik "çinli almayın" demen saçmalık. Çinli alıp japon gibi kullanırsan olacağı budur.
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışmayan parçalar yerine sen çalışan sağlam parçaları yazasan herhalde liste daha kısa olurdu.
    Haklısın zira yaptirsamda 1 2 hafta demeden bozuluyor yine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)