Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yüksek devirlerde alıp verme..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba 150-25
    Merhaba arkadaşlar kuba 150 25 motosikletim de yaşadığım bir sorunu sizinle paylaşacağım. Motorumla yüksek devirlerde özellikle 100 km max hızında seyir ederken alıp verme yapıyor anlık birşey bi an hız kesiliyor gibi oluyor sonra hede hüde devam ediyor cekisten de rahat anlaşılıyor zaten. Servise 3 kere götürdüm adam bindi bastı geldi yok birşeyi diyor. Fakat kaç kişiyi artci olarak aldiysam ayni şeyi farketti. Grup sürüsündede arkadaşlarım egzost sesimden anlıyorlar rahatlıkla. Egzost sesi anlık susuyor sonra devam ediyormuş. bu olaylar milisaniyelerde oluyor fakat dikkat edilmedikçe farkedilecek boyutta değil. Cekiş olarak rahatsız ediyor motor boş vitese geçip tekrar vitese geçmiş gibi bir hissiyatı var. Video ceksem belli olmayacağı için ifade edebildiğim kadariyla yazmak istedim. Motorum 10.000 km de şu an bakımları periyodik olarak yapılır ve yağ konusunda titizim opet fullforce 10 40 motosiklet yağı kullanıyorum. Her parçası orjinal bu arada fabrika çıkışı a dan z ye.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Pot diye bi ses geliyor ama senden baskasinin yolda duyamayacagi siddetteyse subap ayari yaptirmani oneririm

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    O benim eski motorumda da oluyordu sonra çaldılar sorun çözüldü. Sende çaldır sorun kalmaz :-D

Motosikleti
    Kuba 150-25
    Tarif ettiğin gibi anormal bir ses gelmiyor dostum sadece egzostta ritim bozukluğu şeklinde seste azalip birden canlanma oluyor.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı kb15025 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarif ettiğin gibi anormal bir ses gelmiyor dostum sadece egzostta ritim bozukluğu şeklinde seste azalip birden canlanma oluyor.
    Onu ustasi anlar, surmus bisey yok demis bukadar o zaman. Gazi kesip tekrar gaza basildiginda o olay gerceklesir zaten. Durduk yereyse bilemem

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Hava ayarından olabilir belki.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    karbüratör sorunu gibi gözüküyor. eski scooterimde de aynısı oluyordu. temizletmeni öneririm.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Vuruntu yapıyo olabilir, motor biran kesilip yavaşlıyomuş gibi oluyo dimi ?

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Madem olay sesle de anlaşılabiliyor, o zaman video çekmektense ses kaydı yapsanız acaba fark edilebilir mi?

Madem artçı aldığınız herkes olayı fark edebiliyor, servisteki adamı artçı olarak alsanız acaba fark edebilir mi?

Bu kadar kısa süren bir teklemenin benzin hattından kaynaklanması zor görünüyor. Elektrik hattı daha büyük bir olasılık.
    Eğer çok sık tekrarlıyorsa ödünç bir ateşleme devresi (kartı, modülü, her nesi ise) takıp denemenizde yarar olabilir.

Motosikleti
    Kuba 150-25
    Aynen dostum zaten subaplar ölü şakır şakır ses yapıyor

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Alıntı kb15025 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar kuba 150 25 motosikletim de yaşadığım bir sorunu sizinle paylaşacağım. Motorumla yüksek devirlerde özellikle 100 km max hızında seyir ederken alıp verme yapıyor anlık birşey bi an hız kesiliyor gibi oluyor sonra hede hüde devam ediyor cekisten de rahat anlaşılıyor zaten. Servise 3 kere götürdüm adam bindi bastı geldi yok birşeyi diyor. Fakat kaç kişiyi artci olarak aldiysam ayni şeyi farketti. Grup sürüsündede arkadaşlarım egzost sesimden anlıyorlar rahatlıkla. Egzost sesi anlık susuyor sonra devam ediyormuş. bu olaylar milisaniyelerde oluyor fakat dikkat edilmedikçe farkedilecek boyutta değil. Cekiş olarak rahatsız ediyor motor boş vitese geçip tekrar vitese geçmiş gibi bir hissiyatı var. Video ceksem belli olmayacağı için ifade edebildiğim kadariyla yazmak istedim. Motorum 10.000 km de şu an bakımları periyodik olarak yapılır ve yağ konusunda titizim opet fullforce 10 40 motosiklet yağı kullanıyorum. Her parçası orjinal bu arada fabrika çıkışı a dan z ye.
    Dostum yaşadığın sorun benim motorda da var.Çin motorlarında kroniktir bu sorun.Yüksek devirlerde vitesleri birer birer geçtikten sonra genelde 4. yada 5. viteste devir 6-7binlerdeyken motor yaklaşık yarım saniye gaz kesiyor sonra devam ediyor.Bunun sebebide bana göre; hava+benzin ikilisinden birinin anlık olarak yetersiz gelmesi ve o anda gaz kesmesi. Bu genelde hayvan gibi şey yapılan çin motorlarında oluyor.Çözümüde sanırım japon bir motor almak..
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba 150-25
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vuruntu yapıyo olabilir, motor biran kesilip yavaşlıyomuş gibi oluyo dimi ?
    Vuruntu zaten var motorumda sicakkende sogukkende subaplar ölü
    Alıntı 35Türk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yaşadığın sorun benim motorda da var.Çin motorlarında kroniktir bu sorun.Yüksek devirlerde vitesleri birer birer geçtikten sonra genelde 4. yada 5. viteste devir 6-7binlerdeyken motor yaklaşık yarım saniye gaz kesiyor sonra devam ediyor.Bunun sebebide bana göre; hava+benzin ikilisinden birinin anlık olarak yetersiz gelmesi ve o anda gaz kesmesi. Bu genelde hayvan gibi şey yapılan çin motorlarında oluyor.Çözümüde sanırım japon bir motor almak..
    Hocam dediğiniz gibi yanma olayi azalıyor gibi oluyor.

merhaba

benzin filtreniz kirli ise yada benzin kanal, hortum ve depoda kirliklik mevcut ise yüksek devirde karbüratörü yeteri kadar besleyemeyeceği için devir düşmesine neden olur. önce benzin filtresini değiştirerek test edin, sonrasını buraya yazın derim.

Motosikleti
    Kuba 150-25
    Alıntı suatatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba

benzin filtreniz kirli ise yada benzin kanal, hortum ve depoda kirliklik mevcut ise yüksek devirde karbüratörü yeteri kadar besleyemeyeceği için devir düşmesine neden olur. önce benzin filtresini değiştirerek test edin, sonrasını buraya yazın derim.
    Benzin filtresi ücreti ne kadardır ki? Kendim yapabileceğim bir islemmidir hava filtremi falan kendim degistiririm fakat benzin filtresi konusunda bilgi sahibi değilim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)