Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

cbr 500r neden gitmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mt 07
    Alıntı isra... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 sahibi bir arkadaşımla birlikte çok yola çıktık. bende cb500f var. cbr500 ile aynı motor.
    defalarca hızlandık yavaşşladık, trafiğe girdik.
    son hızlar arasında fark yok ancak ara hızlanmalar, rampada performanslar ve fren mesafeleri çok farklı.
    bir kere r25i 12bin devirin altına indirmeyeceksin, yol hep yokus aşağı olacak ve durmak gibi bir fikir aklına bile gelmeyecek. ancak böylesi bir durumda berebar gazlayabiliyoruz.
    arkadaş 6-7 bin devirlerde gezerken ben 3bin devirde bile olsam gazı açınca r25i aynada bile görmem. rampaya dayandığımızda 120den sonra bende ivme kesilmez, o rampayı çıkacam diye uğrasır durur.
    bir de önümüze birşey çıkarsa ben frene basar yavaşlar ve r25in arkasından ona birşey olmasın diye dua ederim.
    bu iki motoru niye karşılaştırdığımızı tam anlamadım aslında. r25 den aynı performansı vermesini beklemiyoruz ki zaten.
    CBR500 tabii ki 4silindirli 600lük lerden çok daha düşük performanslı. ama beklenen herseyi veren bir motor.
    ayrıca abs li ninja 300 ün fiyatı ne kadar?
    r25 de abs olsa ne kadar isteyecekler?
    abs li cbr500 ün fiyatı nedir? 3 sorunun cevaplarına bakınca 2bin TL vicarı bir indirim durumu kurtarır gibi. CBR500 ün az satmasına sebep olan sey aslında mt07 nin fiyatı. 20bin liralardan bahsedince mt07 almadan duramıyo insanoğlu. benim için fazla heyecanlı fazla sıçrayan bir motor olacağı içi, kendimden korkup mt yerine cb500 almıstım.
    saygılar.
    isra... bulmuşken sorayım. Bu motoru alıcı niyetiyle geçen sene ciddi şekilde incelemiştim. Oturuş pozisyonu 250 r 'a göre daha rahattı. Sesi, gücü vs çok yerinde ki beni en çok ilgilendiren 100km/h kaç devirde yaptığı. Sanırım 5 bin devrin altında bu hızı yakalıyor. Bir de uzun yolda titreşimini test edemedim bu konuda yorumunu merak ediyorum. Cbr 250 de beni canımdan bezdiren titreşim ve 100km/h üzerine çıktığındaki yırtınması.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bu cbr500r 100 km de kaç litre yakıyor?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

isra... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB500F
    Soruya cevap vereyim. 5bin devri görmeden 100kmyi görüyor düz yolda. titreşim ise redline a doğru başlıyor.
    ben 100kg 1.80 biriyim. benim motorum F modeli. önde cam yok. rüzgarda yelken gibi olduğumdan 165km nin yukarısına çıkarken ivme düşüyor. depoya kapanınca 170 e kadar ıkınma zorlanma yok motorda. son hızı r25 kadar deniyor ama motor hep rahat hızlanıyor.
    yakıt tüketimi başta biraz daha fazlaydı. 8bin km den sonra düşmeye başladı. şimdi motorum 10binde.
    hergün işe gidip geliyorum, köprüyü geçiyorum. işe gidip gelirken ortalama tüketim 4lt.
    uzun yolda 110km hızı geçmezsem 3 lt civarı yakıyor ortalama. ama gidemiyorum. dayanamıyorum ben. genelde 130küsürler, duruma göre hızlanıp yavaşlıyoruz tabi uzun yolda. sonuçta gene ortalama 4,5 lt yakıyor.
    A.Volkan, forumcu, A.Türker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mt 07
    Alıntı isra... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruya cevap vereyim. 5bin devri görmeden 100kmyi görüyor düz yolda. titreşim ise redline a doğru başlıyor.
    ben 100kg 1.80 biriyim. benim motorum F modeli. önde cam yok. rüzgarda yelken gibi olduğumdan 165km nin yukarısına çıkarken ivme düşüyor. depoya kapanınca 170 e kadar ıkınma zorlanma yok motorda. son hızı r25 kadar deniyor ama motor hep rahat hızlanıyor.
    yakıt tüketimi başta biraz daha fazlaydı. 8bin km den sonra düşmeye başladı. şimdi motorum 10binde.
    hergün işe gidip geliyorum, köprüyü geçiyorum. işe gidip gelirken ortalama tüketim 4lt.
    uzun yolda 110km hızı geçmezsem 3 lt civarı yakıyor ortalama. ama gidemiyorum. dayanamıyorum ben. genelde 130küsürler, duruma göre hızlanıp yavaşlıyoruz tabi uzun yolda. sonuçta gene ortalama 4,5 lt yakıyor.
    Çok teşekkürler cevap için. Ninja er6f de listemde aslında yakıt tüketimi açısından çok fark yok. Ancak servis işi düşündürüyor. Cbr 500 alıp huzurlu ve sakin yaşamak ile ninja er6f alıp aksiyona atılmak arasında gidip geliyorum. Bakalım zaman ne gösterecek.

cbr 500 r ömürlük makinayken r25ler en fazla 3/4 yıl sonra çöp cennetine döncektir. ne kadar fazla güç o kadar kısa ömür. örneğin bknz; 1100 motor arabamız 60 beygir çıkartmaktadır. ne kadar az demi. 315 binde sorunsuz devam etmektedir ama 100 km de 5 en fazla 7,5 8 l yakmaktadır. r25 le aynı sürate sahiptir. mantıken bakıldığında kat kat az yakar 1,5 ton- 250 kg biri 5,5/6 biri 7,5/8 yakmakta. o zaman koy biyerine öyle makinanın

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    R25 600 tokatlayann ooarak bilinir. CBR 500 rakip olamaz !!

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    r25 ile iki kişi 180 zorlanmadan yapılıyor tabi maşallahım va rbenım 195 100 klo ufak tefek bişey olsam daha fazla yapardım bu motor la (tek başıma 190 yapardım küçük bişey olsam :D )

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzyılın asırlık yorumu
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Cbr500 ile r25 arasında 11 beygir güç farkı az gibi görülebilir ama tork değerlerine baktığımızda cbr500 ün torku r25 inkinin tam 2 katı.
    Son hızlarının aşağı yukarı aynı olmasının nedeni ise cbr500r max gücünü 8500 devirde verirken, r25 in ise 12000 devirde veriyor olması. Üst devirleri güçlü olan motorların son hızları herzaman yüksek olur.
    Bu yüzden aradaki güç farkına rağmen aynı hızlardalar aşağı yukarı.
    Ikiside 190 km /h ile giderken honda 11000 devir çevirse gücü bu devirde belki 36 beygire düşüyor olabilir. Ama r25 bu hızda 12000 devir görse zaten bu devirde 36 beygir üretiyor olacak. Aslında daha birsürü farklı algoritmalar içeriyor bu olaylar
    obarey ve Monty bunu beğendiler.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    tokatlayan hangisi anlayamadım?
    Monty bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tokatlayan hangisi anlayamadım?
    r25, 600lükleri tokatlıyormuş cbr 500de neymiş diyor. tamam r25 iyi de abartının bir sınırı var. biraz daha zorlarsak r25 1000lik sınıfına çıkacak.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Chopper sinifinda tokatlar

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ne motormuş arkadaş! anıtını dikin de tapın bari.
    Memory42 bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bu arada belirteyim Ben r25 kullanicisi degilim
    Forumlarda goruyoruz r25 soyle Boyle diyenleri

isra... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB500F
    hep aynı senaryo. 125cc motor alıp 170 yapılırdı artık 250cc alıp 200 yapılıyor.
    bazılarımız beygir değil tork seviyor. düşük devirlerden itibaren elimin altında güç olsun da lazım olunca fırlayıp kaçabileyim diyoruz. her saniye 10bin devir çevirip motoru koşturalım biz koşturalım derdinde değiliz. sıkıştırmadan belli sürat ve ara hızlanmalarla seyir eylemek istiyoruz. huzurlu sürüş istiyoruz, itişmek değil.
    edebiyle giden, yerliyerinde bir motor türü bu 500cc lik seri. tek sıkıntısı aynı paraya 700cc MT satılması.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yesilcimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr500R n son hızı neden 187-190? bi R25 195 yaparken 500 cc motor neden bu kadar az sürat yapabiliyo

http://images.motorcycle-usa.com/Pho...da_cbr500r.jpg

İbredeki hızlar gerçek değil, gps ile ölçüm yapmak lazım.

49bg motor için 200km/saat hiç de düşük değil (eğer gerçek ise). Yüz küsür beygirlik makineler kaç yapıyor?

CBR500 torklu olsun, rahat gitsin, eknomik olsun diye yapılmış bir makine değil mi?

O klasmandaki diğer motorların benzin tüketimi ne alemde?

Oynanmamış bir r25'in 190 yaptığına inanmıyorum. ibre öyle gösteriyor olabilir.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 750 cc ben de bu hızları geçemiyorum ya ben ne yapayım beni de kazıkladılar :((

keşke hondaya mail atıp durumu iletseydin de senin isteklerine özel bi makine çıkarsalardı, biz buradan bir değişiklik yapamıyoruz ne yazık ki
    4000 devirde 140 yapıyorum )

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Vay anasını... Adamlarda cbr500 var bide utanmadan şikayet ediyor :D lan bende motorun msi vardı 125 cc çin onu da çaldılar zaten :D bizimki birde hızlı gitmiyor diye şikayet ediyor :D

Motosikleti
    Mt 07
    CBR 250 gerçek son hız 162 km/h düz yolda 155 geçmiyor.

CBR 500 gerçek son hız 170 km/h rüzgardan, yokuştan pek etkileneceğini zannetmiyorum.

Ninja 300 gördüğün en iyi kalibrasyona sahip. Sanırım 180 km/h üzerine çıkıyor.

R25 hakkında en ufak bir fikrim yok. Rüzgarsız ve yokuş aşağı cbr 500 ile başabaş gider diye tahmin ediyorum.

Son hızlarıyla kıyaslamak için değil de kalibrasyon farklılıklarını gösterme adına paylaştım. Eğer hız açısından değerlendirilecekse bu değerler de dikkate alınmalı. Diğer kıstaslara bakılacak olursa CBR 500 ile kıyaslanabilecek bir sınıf da yok sanırım.

Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 gerçek son hız 162 km/h düz yolda 155 geçmiyor.

CBR 500 gerçek son hız 170 km/h rüzgardan, yokuştan pek etkileneceğini zannetmiyorum.

Ninja 300 gördüğün en iyi kalibrasyona sahip. Sanırım 180 km/h üzerine çıkıyor.

R25 hakkında en ufak bir fikrim yok. Rüzgarsız ve yokuş aşağı cbr 500 ile başabaş gider diye tahmin ediyorum.

Son hızlarıyla kıyaslamak için değil de kalibrasyon farklılıklarını gösterme adına paylaştım. Eğer hız açısından değerlendirilecekse bu değerler de dikkate alınmalı. Diğer kıstaslara bakılacak olursa CBR 500 ile kıyaslanabilecek bir sınıf da yok sanırım.
    kardes o bılgıyı nerden aldın bılmıyorum ama cbr500 top speed yaz ızle ordan bıle 188de kesıcıye gırdıgını gorebılırsın 170 son hız degıl yanı ve 188e cok rahat cıkıyo r25 dedıgın makıne 250 cc 160 km den sonra gotunu yırta yırta 190 kusure cıkıyo nerdeyse dıyeceklerkı hayabusaları satın r25 alın o daha ıyı
    bıde eklemek ıstrım ayas yolu ankarada cbr 250 ıle 173 yapıyorum ben ayas yolu dumduz yoldur egımsız torekent ıle sıncan arası

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)