Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Varili Ucuzlayan Petrolün Fiyatı Neden Ucuzlamıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

bu konuya istinaden yazılmıştır.***

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan Allahınız yok mu be herkes şehitleri düşünür diye çaktırmadan benzine zam yaptınız vallahi helal olsun ne hale geldik bu yaz petrolün fiyatı 140 dolardan 48 dolara düştü benzine sadece 1 tl indirim geldi umarım 1 Kasımda Gidersiniz
    hep işkembeden sallayanların argümanı da bu. bakın güzel motorcu kardeşlerim bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.

1 Varil petrolün en pahalı olduğu dönem: 2008 yılı - 139,00 USD (tıklavegör) - 1,00 USD = 1,244 (tıklavegör)

devam edelim.

1 Varil petrolün şuan piyasası: tıklavegör - 1,00USD = hadigelbunadatıkla

şimdi bilale anlatır gibi anlattık. aradaki matematik işlemini de mi ben yapayım yoksa siz yapar mısınız?

gelelim başka bir konuya, TV'de her gördüğünüze duyduğunuza inanmayın. nasıl hdpkk barış güvercini diye gösteriliyorsa varil piyasasıda böyle gösteriliyor. yani dolardan bahseden yok. gelelim doları ben mi yükselttim diyene, hükümet elde ne var ne yok sattı yükselir tabi. yine gelelim e biz mi sattık diyenlere, ilk çıkan iphone samsungu al, durmadan japon al alman al diyip dur, ufak cc'leri beğenme burun kıvır, parayı gösteriş için dışarı gömenler, evet sizlerde bizlerde suçluyuz.

teşekkürler
    ibrahim61, hasansonmez ve tyrung bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı surmenajetki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya istinaden yazılmıştır.***

hep işkembeden sallayanların argümanı da bu. bakın güzel motorcu kardeşlerim bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.

1 Varil petrolün en pahalı olduğu dönem: 2008 yılı - 139,00 USD (tıklavegör) - 1,00 USD = 1,244 (tıklavegör)

devam edelim.

1 Varil petrolün şuan piyasası: tıklavegör - 1,00USD = hadigelbunadatıkla

şimdi bilale anlatır gibi anlattık. aradaki matematik işlemini de mi ben yapayım yoksa siz yapar mısınız?

gelelim başka bir konuya, TV'de her gördüğünüze duyduğunuza inanmayın. nasıl hdpkk barış güvercini diye gösteriliyorsa varil piyasasıda böyle gösteriliyor. yani dolardan bahseden yok. gelelim doları ben mi yükselttim diyene, hükümet elde ne var ne yok sattı yükselir tabi. yine gelelim e biz mi sattık diyenlere, ilk çıkan iphone samsungu al, durmadan japon al alman al diyip dur, ufak cc'leri beğenme burun kıvır, parayı gösteriş için dışarı gömenler, evet sizlerde bizlerde suçluyuz.

teşekkürler
    Devlet bu yüzyılda domates satarak hazine dolduracağını sanıyorsa elin Amerikalısının yahut Japon'unun yaptığı telefonu almak bizim suçumuz değil. Şimdi burada bana Vestel de telefon yapıyor diye kimse gevezelenmesin. Nasıl Türk markası adı altında dandik Çin motorları satılıyorsa Vestel'in telefınları da aynı b*kun laciverti.
    eroceto bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Artis arkadaş sen git 20 tl lik almaya devam et senin gibiler güdülmeye ihtiyacı var tamam şuan dolar 3 tl benzin fiyatıda iyi bir rakamda diyelim ulan doların fiyatı 2 tl ye yakın olduğu zamandan da benzin 5 tl değildi de 4.30 tl civarıydı. Bir litre benzin 5 tl ise bunun 2.5-3 tl civarı vergi
    Kıbrısta bile benzinin fiyatı 5 tl değil ha bazı ülkelerde benzin fiyatı bizim ülkemize göre pahalı olması normal bizim askeri ücret 900 küsür onlarda 2000 tl ye yakın şimdi sağ üstten çıkışa tıkla ve kaybol

Alıntı TrailBraking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet bu yüzyılda domates satarak hazine dolduracağını sanıyorsa elin Amerikalısının yahut Japon'unun yaptığı telefonu almak bizim suçumuz değil. Şimdi burada bana Vestel de telefon yapıyor diye kimse gevezelenmesin. Nasıl Türk markası adı altında dandik Çin motorları satılıyorsa Vestel'in telefınları da aynı b*kun laciverti.
    ayrıca bu vestelin ithal ürünlere ekstra ekstra vergi istemesi de cabası. vestelin son teknolohi telefonunu alacağıma iphone 4s alırım ki aldım zaten daha mantıklı. bizim suçumuz üretememek. sen ben o ayrımı yapmadan üretememek. sırf popülarite ve sınıf atlamak için ilk çıkanı en güçlüsünü en iyisini almaya çalışanlara söylemek istedim biraz.
    Mengu16 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    çok doğru dedin ya vestel falan çok iyi telefonlar üretiyor biz almıyoruz
    bunlarrrrrr hep marka ile göz boyamaya çalışan japon lobisinin işleri vestel kardeşimi batırıp her yere japon pazarı açtılarrrr!1!

zaten Mondial Ducatinin fabrikasında yapılıyor dimi?
    TrailBraking bunu beğendi.

oooo asgari ücret alırım iki dal.

Türkiye de asgari ücret 900 Türk lirası
    Avrupada Asgari ücret 2000 TL (buda sallamasyon sonucu yazılmış. Olsun gerçek bilgi bak burda bide bu var bakıver hadi

Bilale anlatır gibi anlatmaya devam. 1,00 Euro = 3,354 (bakburda)

2000/3,354=Avrupa bölgesi asgari ücreti. Bir de Almanya/İngiltere/İtalya ülkelerinde ki normal tüketim mallarına gir bak kaç Euro? Onuda TL karşılığına çevir bi zahmet.

Allahımm sana geliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

allasen sen ne anladın ne anlattın, bide neyin esprisini yaptın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    allasen sen ne anladın ne anlattın, bide neyin esprisini yaptın
    kimse akıllı telefonu sınıf atlamak için almıyor zira sınıf atlatacak kadar kudretli değil altı üstü tüketiciye ve özellikle de orta sınıfa sunulmuş bir tüketim malı kimsenin herhangi bir objeden daha fazla değer verdiği de yok telefonlara ha kafede barda şak diye masanın üzerine koyuyorsan o senin tercihin

kısaca vesteli kimse savunmasın diyorum paramı sokağa atmak istemediğim için "hava atma derdinde" damgası yemek istemiyorum

Motosikleti
    Al bunlar 1 litre benzindeki vergi oranı

Al bu da askeri ücretin DOLAR bazındaki fiyatı

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Araştırın

USA'da benzine en son vergi zammı 1993 yılında geldi

yalnız ASKERİ ücret değil o Asgari ücret. Ayrıca Asgari ücretin Dolar bazındaki fiyatı diye bir tabir olmaz. O olsa olsa Asgari ücretin dolar bazındaki karşılığıdır. Asgari ücret bir madde/eşya olmayıp, dolar bazındaki fiyatı diye birşey olamaz. Ekonomi bilgisi dersini geçtikten sonra bu bilgiyi neden verdin anlamadık. 900TL'yi 3'e bölersek zaten 350gibi bir rakama ulaşıyorduk. Yani:
    900TL/3(bak bu dolar kuru) = 325 350 küsür Euro. ufak hesaplamayla zaten bulunuyor. e tamam da sen resimle bu bilgiyi niye verdin anlamadık. peki neyse hadi dursun bi köşede.

resim Zaman gazetesinden alınma biliyorum. Zaman gazetesini de severim o ayrı ama hükümetle ters düşünce rörörö dolar benzin el yakıyo oldu. E güzel kardeşim el yakar tabi. Hükümetten yer içerken iyiydi dimi yakmıyordu seni doların ateşi. Aynı şekilde hükümet Zaman gazetesi ve malum şahıstan beslenirken paralelci değillerdi dimi. neyse bu konular buranın yeri değil. ama senin verdiğin resimlerde çok anlamsız oldu yahu. açıklayıcı bilgi ver argüman dök ama dimi
    Sj's bunu beğendi.

Tamam kardeşim haklısın...

Motosikleti
    İstediğim gibi yazarim ister askeri ister asgari burda gösteri yapmaya mı geldin eminim yazdıklarımdan sonra epey bir araştırdın cevap bulamayınca yazacak birşey bulamadın
    Her lafa da bir cevabın var ufak veletler gibi sidik mi yarıştıriyorsun

Al bunlar 1 litre benzindeki vergi oranı
    http://i.hizliresim.com/lyGNpQ.png

Al bu da askeri ücretin DOLAR bazındaki fiyatı
    http://i.hizliresim.com/VLnzGB.jpg
    İstediğim gibi yazarim ister askeri ister asgari burda gösteri yapmaya mı geldin eminim yazdıklarımdan sonra epey bir araştırdın cevap bulamayınca yazacak birşey bulamadın
    Her lafa da bir cevabın var ufak veletler gibi sidik mi yarıştıriyorsun
    allah aşkına ne yazdın araştırılacak hemde epey araştırmam gereken ne yazdın ki. Varil petrol 48 dolara düştü ama benzin fiyatları düşmedi demişsin. bende o günkü kurla bugünün kurunun aynı olmadığını belirttim sana. bu yüzden fiyat farkının devam ettiğini belirttim konu bundan ibaret değil mi? 1 kasımda giderler inş demedin mi? bende istiyorum gitmelerini ama bari araştırarak tutarlı örnekler vererek gitmelerini sağla. böyle boş boş işkembeden sallayarak uydurma şeyler yazma.

Motosikleti
    allah aşkına ne yazdın araştırılacak hemde epey araştırmam gereken ne yazdın ki. Varil petrol 48 dolara düştü ama benzin fiyatları düşmedi demişsin. bende o günkü kurla bugünün kurunun aynı olmadığını belirttim sana. bu yüzden fiyat farkının devam ettiğini belirttim konu bundan ibaret değil mi? 1 kasımda giderler inş demedin mi? bende istiyorum gitmelerini ama bari araştırarak tutarlı örnekler vererek gitmelerini sağla. böyle boş boş işkembeden sallayarak uydurma şeyler yazma.
    Yav he he he...
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

bu kafayla nice 1 kasımlar sana. he bu arada istediğim gibi yazarımla olmuyor maalesef, hükümette istediği gibi vergiyi koyar oturur kalırsınız

Motosikleti
    Burası forum herkes buraya istediğini yazabilir
    Oy verenlerin suçu... En fazla vergi bizde elektronik eşyasından tutta yediğin ekmeğe kadar kimse tepki göstermedikçe vergiyi koyar tabi ki...

istediğini yazabilirler tabiki ben terimler, kelimeler yanlış yazılmamalı diyorum. üreten toplumlar sınıfına geçmedikçe bunun bir yolu yok maalesef. bu vergileri ödemeye mahkum olacağız, zaten oldurtacaklar.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istediğini yazabilirler tabiki ben terimler, kelimeler yanlış yazılmamalı diyorum. üreten toplumlar sınıfına geçmedikçe bunun bir yolu yok maalesef. bu vergileri ödemeye mahkum olacağız, zaten oldurtacaklar.
    Yorma kendini Birak askeri yazsin. Bunlar karter'e kartel, keylessgo'ya kelesko, distributore tispiritor ve tubeless lastige dubleks diyenlerle ayni kabileden.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorma kendini Birak askeri yazsin. Bunlar karter'e kartel, keylessgo'ya kelesko, distributore tispiritor ve tubeless lastige dubleks diyenlerle ayni kabileden.
    tubeless dubleks he gece gece güldüm yahu valla gösteri/gösteriş yapmaya gelmedim, istiyorum ki bir şeyler gösterebileyim hemde taraflı olmadan. destek için teşekkür ;)

Motosikleti
    Görende sanacak her kelimeyi dört dörtlük yazdığını

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)