Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar; İstanbul'da motorsiklet eğitim merkezi gibi bi yer var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar; İstanbul'da motorsiklet eğitim merkezi gibi bi yer var mı?(sürücü kursu gibi değil ,öğrenene kadar sürebileceğim bi yer) Motorisklet kullanmayı bilmiyorum, istanbul'da vitesli motorsiklet öğrenebileceğim bir yer arıyorum(A2yi de hallederim o sıralarda).. Motorsikleti kullanmayı öğrendikten sonra motoru almayı düşünüyorum, ve 250 cc jinlun veya regal almak istediğim modeller, engin ve değerli fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    en çok bilinen Honda Motosiklet Eğitim Merkezi.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

BRUCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT 750 C4
    HONDA ve BMW'nin eğitim merkezleri var.HONDA fabrikasında veriyor eğitimi,fabrika Gebze'de Şekerpınar köyünde.....
    BMW'nin eğitim merkezi ise İstanbul'da İstinye'deki satış merkezinde.

Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    en çok bilinen Honda Motosiklet Eğitim Merkezi.
    Teşekkür ederim bu arada ,Honda motosiklet eğitim merkezi hangi semtte? ve burada sadece race motor eğitimimi veriyorlar
    bir de eğitim fiyatları ortalama ne kadardır sizce ?

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Gelişim'in de ayrıca temel sürüş eğitimi ve ileri sürüş eğitimi başladı sanıyorum. Onlarla da irtibata geçebilirsin.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

hvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom K6

Eğitim.

Honda 2006 sezonu komple dolu. BMW'yi bilmiyorum ama bildiğim çok pahalı olduğu.

Aşağıdaki adreslere de bakabilirsiniz.

Selamlar.

www.lamatech.com
    www.suleymanmemnun.com (Ben buradaki eğitime katıldım.)
    www.emok.org

Honda 2006 sezonu komple dolu. BMW'yi bilmiyorum ama bildiğim çok pahalı olduğu.

Aşağıdaki adreslere de bakabilirsiniz.

Selamlar.

Haydar Varol
    YBR'06

www.lamatech.com
    www.suleymanmemnun.com (Ben buradaki eğitime katıldım.)
    www.emok.org

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Ben Süleyman MEMNUN yamaha eğitimi vitesli motosikletlerin ilk aşaması, sonrada Honda Motosiklet eğitimi güvenli sürüş 2 ye katıldım. Görüşlerim şöyle:

Öncelikle her iki firmada katılanlar ile oldukça ilgililer. Eğitmenler motosikleri tabiri caizse yemiş bitirmiş adamlar. Size aktardıkları bilgileri, yollarda uzun süre kullansanız bile kendi tecrübenizle yeteri kadar öğrenemeyeceğiniz türden.

Yamaha eğitiminde; ilk gün scooter ikinci gün vitesli (ybr 125) motosiklet. Eğitmen hoca daha önce önce hiç binmediğiniz gibi kabul edip motosikleti baştan sona anlatıyor. Sonra akşama kadar pratik yapıyorsunuz.
    İçerik şöyle; motosikleti sehpaya alma, vites değiştirme, devrilen motosikleti doğru biçimde kaldırma, slalom parkurları, doğru viraj dönme, motosiklet ile bütünleşme, ani fren gibi.. sitelerinde de açıklamalı olarak yazıyor. Buradan Tayfun hocaya teşekkür ediyorum.

Honda güvenli sürüş eğitiminde ( yamahanın bir üst kuru kabul ediyorum); ilk gün bir kaç saat teorik eğitimden (yine motosikletin herşeyini anlatıyorlar) sonra direk cbf150 ile başlıyorsunuz, bir arkadaşımız vitesleri bilmiyordu hemen öğrettiler ve aramıza katıldı. (Açıkçası bende vites değiştimeyi yamaha da öğrendim.) Parkular çok çeşitliydi, kukalar sayesinde çok dar virajları ( atıyorum 320 derece gibi) 10 km ile 20 km hızla dönmeyi bile öğreniyorsunuz. Hızlı gelip yavaşlıyor ardından viraja yatırıyorsunuz motoru. Hepsini eğitmenler anlatıyor. 15 kişiydik ve tek tek ilgilendiler. 2. günde, bir önceki günün hataları belirgin bir şekilde yok olmuştu. Size bol bol viraj döndürücekler ve başınızı nereye çevirmeniz gerektiği konusunda baya bir söylenecekler çünkü çok önemli bu kural!
    Denge parkuru vardı, yokuşta motosikleti hareket ettirme, değişik slalomlar..
    Yani yamahada öğrendiğimi burada bir üst seviyede kullandım. Güvenli sürüş 3 için eğitmenler, mevcut motorunuzla 2000 3000 kilometre yapın, öğrendikleriniz iyice otursun, çok daha fazla verim alırsınız, hemen katılırsanız bir faydasını görmezsiniz dediler. Sonra noldu biliyormusunuz..

Eğitimin son günü son saatlerde önce cbf 500 kullandık.. ardından cbf 600 kullandık.. ve cbf 1000 kulandık.. Parkurda 3 tür attı herkes. Harika makinalar, çok seri çok güçlü, çok rahat.. Fakat onlara geçmeden önce mutlaka küçük bir motorlar tecrübe edinmelisiniz. En ufak bir hatayı kabul etmeyebilirler özellikle 1000 lik bir motor.

Motosiklete yeni başlayanlar, sakın ama sakın! 500 lük ve üstü motosikletlere heves etmesinler! Ya nolcak ben yarışçıyım abi, karizmamı yaparım elimde kaskım altımda CBR1000 kızlar bana hasta modundaysanız zaten bir an önce vaz geçiniz. Sizi sevenleri düşününüz.. Eğitimin son saatleri bana bunları hatırlattı.

Unutmayın motosiklet bir kültürdür. Her durumunu öğrenmeye çalışmalı ve tecrübe etmeli, zamanla öğrendiğiniz bilgiler zaten bilinçaltınıza yerleşecek. İster istemez motora verdiğiniz tepki zamanla reflex halinde olacak. Fakaaat! İlkokul öğrencisi üniversite kitaplarından birşey anlarmı?? Önce kendi derslerini vermesi ve öğrendiği temel bilgileri hayatında tecrübe edinmesi gerekir. Ardından üniversite, öğrenci istiyorsa o zaten gelir..

Kaç kilometre yapmışsanız yapın, kaç sene kullanmışsanız kullanın bu eğitimlerde kendi eksiğiniz olduğunu mutlaka farkediyorsunuz. Lütfen katılınız, parayı hayatınızdan daha önemli görmeyiniz!

Her iki eğitimde de inanılmaz keyif aldım. Arkadaşlıklar ve geçirilen zaman verdiğiniz ücretin tamamına değer. Sormak istediğiniz sorularınız varsa cevaplayayım.

Buradan hayatımda her zaman kullanacağım bilgileri bana ısrarla öğretmek için can atan hocalarıma sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Saygılar,
    Mithat ONAN
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    vespa academy var
    takip edebilirsin
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    evet gebzede var öyle biryer ve çok faydalı daha evvel bi arkadaşı götürmüştüm oraya.

-geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Bana da bu hocalar eğitim vermişlerdi Allah yollarını açık etsin.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    www.vespaacademy.com buna da bir bakmanı tavsiye ederim..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    bu işin alaylısı olmak sadece motosiklet sürmeyi sonuç verir. mekteplisi olanlar ise olmayanların kurtulamayacağı kazaların çoğundan kurtulabilmeyi, onların yavaşlamak zorunda olduğu virajlı yollara hız keyfinden ödün vermeden girebilmeyi, motoruna nasıl iyi davranabileceğini öğrenir. ve daha öğretilen pek çok şey vardır.

fakat hocam gel gör ki bu ülkede iki yer var bir istanbul bir de diğerleri. bizim buralarda (Türkiye'nin en kalabalık üçüncü vilayetinde) ileri sürüş teknikleri kursunun olup olmadığını bile bilmiyorum. bu yüzden istememe rağmen mektebine gidemiyorum. o avantajlardan hiçbirine de sahip olamıyorum.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Villa Levent Sürücü kursuna bağlı olarak Vespa Academy'i tavsiye ederim. Bende başladığımda ancak bisiklet kullanabiliyordum. İşlerini gayet disiplinli ve titizlikle yapan insanlar. Gayet memnun kaldım.

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Villa Levent sürücü kursunu bende duydum, işlerini disiplinli yapıyorlar.

Bende oraya gitmeyi düşünüyorum ama orayi bitirince noluyor yani tamam vitesli motor kullanmayı ögreniyorsun ama ben yarışçı olmak istiyorum onun için bisey yapabiliyolar mı giden insanlar memnun mu halinden yoksa memnun degil mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Eger vespa academy'i bitirdiyseniz orayı bitirenler noluyor yani önleri aciliyor mu mesela bir yarış olsun onun haberini felan veriyolar mi ? Bende vitesli motor kursuna gidip yarışçı olmak istiyorum cünkü

www.gisakademi.com ehliyet ile başlayan,motosiklet ve ekipman temin edilen,kendi eğitim alanına sahip (GiS Park),daha sonrasında da eğitimlerinize devam edebileceğiniz,yurtdışı akreditasyonlar (RoSPA,DIAmond ve IVV ) ile yol eğitimlerine devam edebileceğiniz eğitim hizmei veren bir kurumdur.Ayrıca Uluslararası Sertifikasyonlu EĞİTMEN EĞİTİMİ programları da mevcuttur.

volkantour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r yakında :)
    Kilyos ta Bike My World var hem egitim hemde turları felende var öneriririm burak abi yardımcı olur mutlaka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler