Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni chopper tavsiyeleriniz nesir

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle merhaba istanbuldan haldun yas 33 bu zamana kadar scooter kullaniyordum suandada mondial 150 zat var ama choppera gecmek istiyorum bana onerebileceginiz cok pahali olmayan ve az sorun cikaracak ve parca sorunu yasamayacagim modeller nedir
    Mondi mct
    Regal raptor
    Hyosung
    Falcon vs vs vs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Cruiser 250-
    Mct'ye falan hiç bulaşma bence... Sıfır Superlight 200 yada biraz daha pahalı Daystar 250 almanı öneririm..
    halduny bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Kuba Superlight 200
    halduny bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Daelim daystar
    halduny bunu beğendi.

sokakbebesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD - Dyna wide glide
    Hyosung GV250 & Daelim Daystar > Lifan (Bİsan) lifan 250b > Regal Raptor (daytona) > Kuba Superlight 200 şeklinde bir sıralama takip edebilirsin hangisi bütçene uyuyorsa onu tercih edebilirsin hocam. çok hor kullanmayıp, bakımlarını aksatmadığın sürece çok üzmez.
    halduny ve nines bunu beğendiler.

Onerdiginiz modelleri biraz inceledim hyosung ve daelim biraz pahali geldi baslangic icin
    Listemin ilk siralarinda
    Lifan regal ve kuba var suan ama aklima takilan seylerde yok degil
    Mesela bu hava yag ve su sogutma sistemleri hangisi makbuldur iyidir
    Birde parca konusunda bu modellerin kupa haric biraz sikintili oldugu soyleniyor siz ne dersiniz bu konuya

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Mct ye neden bulasma dediniz biraz aciklama yapabilirmisiniz
    Suan benim scooterla kafa kafaya takas yapabilecegim bir mct var almimmi yani

Regal raptor kullaniyorum. guzel motor. parcasi bol. Kubada kullandim oda sikinti cikarmadi hic. Qma guc olarak bi sure sobra yetersiz kaliyor ve tek silindir regal cift silindir 250 lik almani tavsiye ederim.
    halduny bunu beğendi.

Birde bu egzos acma olayini yapinca polisten ve muayeneden yana sorun oluyormu muayeneye giderken yenilemekmi gerekiyor ne gibi islemler yapmak gerekiyor

STEWARD26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Bu kadar motorun arasında tiger i nasıl es geçersiniz. ...mondial mctden bahsediliyor tiger yok...çok enteresan...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Haldun Bey merhaba. Temiz ve bakımlı olduğundan emin olmanız kaydıyla biraz yaşlıca ve büyük hacimli Japon tavsiye ederim.

VN800 Classic motorum bugün muayeneden geçti ve muayene istasyonundaki görevliler dahi hayran kaldı. Düzenli olarak malzeme ömrü tükenmiş parçaların değiştiği, bakımlarının titizlikle yapıldığı cruiserlar, V-Motor binici tarafından aşırı devre vs. zorlanmadıysa gerçekten ömürlük. İlk marşta gürleyerek çalışan, düşük devirde yeterli torku ve konforu sunan, ama ihtiyaç anında da hızlanacak gücü olan cruiserlardan öneririm. (Intruder, Shadow, VN800-900 vs.)

Ağırlıklarını falan da hiç dert etmeyin. Ağırlık merkezleri aşağıda olduğundan ve her biri birer mühendislik başarısı olduğundan dengeli yapıları sayesinde asla o yük hissedilmiyor. Ben de Bajaj Pulsar 200 NS kullandıktan sonra aldım ve çok kısa sürede alıştım. Pulsar'dan çok daha rahat ve kullanışlı geliyor şu an.

Cruiser demek (bence) konforlu gezintiler, günlük kullanım ve orta mesafe seyahatlerde rahatlık demek. Şekil olarak cruiser olup aslen cruiser konforu ve kalitesi sunmayacak yeni, düşük hacimli Çin üretimi motosikletlerden pek çok usta da dert yanıyor, pek önerilmiyor. "Görüntü yeter, yan heybe çantaları bağlayıp, arkaya deri çantayı atıp pek öyle uzunca mesafeli gezintilerle işim olmaz. Ufak hacmiyle şehir içinde yeterli kıvraklıkta bir taşıt arıyorum" derseniz elbette küçük hacimli cruiser tercih edebilirsiniz. Bu durumda da motoru iyi dinlemeli, gevşeklik, dayanıksızlık gösterebilecek parçalara, vidalara müdahale etmeyi alışkanlık edinmeli ve malzeme kalitesindeki ayrıca işçilikteki söz konusu olabilecek küçük aksaklıklar nedeniyle büyük sorunlar yaşamaya meydan vermemelisiniz.
    halduny bunu beğendi.

Cevaplariniz icin tesekkur ederim fakat baslangic icin biraz pahali geldi bana saydiginiz markalar
    Aslinda diyorun bi tane mct alsam acemiligmi onda atsamda daha sonra prof visiy alsam sanki daha iyi olur gibime geliyor hyosung suan benim icin listenin en basinda aslinda ama sanki oda baslangic icin pahali bilemiyorun hala kararsizim tamam senelerdir scooter kullaniyorum ama o cok farkli chopper cok farkli her anlamda

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    mct yi bende baktım. forumda çin malları pek sevilmez o yüzden mct demezler sana ama ben senin derdini anladım. sen mct al ucuz motor işçiliği kolay motor elin anahtar tutar 10 a 20 ye çözüyorsun ufak tefek sorunları sürmesi zevkli makine. ama alırsan elinde çok tutma elin bollaşınca okuttur hemen regal raptora geç. hyosung ta olur
    halduny bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Mct ve tiger dan uzak dur piyasada sağlamları kalmadı
    halduny bunu beğendi.

Ben de ikinci el chopper almayı düşünüyorum. Aklımda birkaç seçenek var:
    -Keeway Superlight 150
    -Regal Raptor DD 150E-2
    -Kuba Superlight 150
    -Ramzey QM 250

Başlangıç için hangisi daha iyidir sizce? En iyisi Kuba Superlight 150 gibi geldi bana. Aradığım motor 2500 ile 3500 lira arası aslında ama biraz zorlayıp 4000 liralık da alabilirim. Bir de yukarda saydığım motorların Mondial Mct'den dayanıklılık, performans ve komfor olarak ne kadar farkı vardır? Çok farkı yoksa ben de Mct almayı düşünebilirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Keewayi önermem.yani onermem derken kubanin yeni revize edilmis hali varken keewayi onermem alirsan kubanin modelini al yag sogutmali balansli modelini almani tavsiye ederim keweeyle horon edersin.
    halduny bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    mct 250 eğer temizini bulursan seni memnun eder ben kullanmıştım hiç sorun yaşamadım ama regal raptor 250 alırsan daha memnun kalırsın hysong gv 250 hepsinden sağlam alabilirsen.seçenek çok sen paradan haber ver ne kadar ekmek okadar köfte.
    halduny bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)