Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Neden viraja genis aciyla girmek onemli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Geniş girerersen dar çıkarsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamda size hiç şöyle olmuyormu ;
    virakı geniş açıdan alıyoruz ;
    örneğin sol viraja girerken viraja girmeden iyice en sağa ilerleyip geniş açıdan virajın çıkışına doğru bakıyoruz;
    ve virajı geniş açıdan görebileceğiz ;
    ancak benim korkum şu;
    geniş açı ile alacağız diye bariyerlere doğru kayarsak ne olucak?
    yani hızımız biraz yüksek şekilde sol virajın en sağına doğru yanaştığımızda eğer hızımız biraz fazla ise ve o hızda iken en sağa yanaşırken bariyerle temas edeceğim diye korkudan hızlı giremiyorum virajlara ;

bariyer deyilde uçurumda olabilir kaldırımda olabilir. o geniş açıdan virajı alabilmek için hızımızı ne kadar düşürsekte istemsiz olarak bariyerle temas etme korkusuyla anlık olarak o korkudan bakışım bariyere kitleniyor. bazen kitlenmesede bariyere temas etme korkusu her zaman beni tedirgin ediyor. ve bu yüzden dolayı virajlarda hep yavaşım.
    o korkuyu atman lazım hocam, viraja girmeden gaz kesip, girerken gazı yavaş yavaş açarak virajı tamamladığında yine aynı sorun oluyor mu? Bakışını düşürürsen, nereye bakarsan oraya gidersin diye bir laf var. epeyde km yapmışın psikolojik olabilir...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı isuzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o korkuyu atman lazım hocam, viraja girmeden gaz kesip, girerken gazı yavaş yavaş açarak virajı tamamladığında yine aynı sorun oluyor mu? Bakışını düşürürsen, nereye bakarsan oraya gidersin diye bir laf var. epeyde km yapmışın psikolojik olabilir...
    yok ozaman olmuyor genelde viraja hızlı girince oluyor. bu yüzdende yavaş giriyorum neolur neolmaz diye.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)