Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Ülkemizde motosikletlerin bakım(sızlığ)ı üzerine düşünceler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Ali Çimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun hocam. Allah belasını versin gerçekten bela okuyorum şuan. Diske WD-40 sıkmak nedir ya? O motor 130 milyar olsa ne 5 Bin TL'lik Çinli olsa ne üzerinde can taşımıyor mu?

Ülkemizde kesinlikle bu sözde servisleri, ekspertizleri denetleyen bir kurum olmalı. Bu düzen böyle yürümemeli.
    Çok sağolun hocam. İşte adamın amacı başından savmak. Sonra ne olursa olsun. Banane kafasında.
    Ali Çimen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela servis ses yapan ön diske wd 40 sıktı balataları değiştirmek zorunda kaldım.
    Sizin usta da tam hayvan çocuğuymuş. Benim bakım işlerine elim yatkın olmadığından kendim yapmıyorum. Ustam var, lakin ona da "bakım yap kardeşim" desem eksik iş yapar. Hangi parçanın ne zaman değişeceği servis manuelinde yazılı, o parçaları alıp "al bunu bunu değiştir, şunu şunu ayarla" diyorum. Tabi ki sıkıntım varsa ve kaynağı elektronik, enjeksiyon, blok gibi komplike birşeyse mecburen yetkili servise güvenmek durumundayım çünkü ustam cortlar.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin usta da tam hayvan çocuğuymuş. Benim bakım işlerine elim yatkın olmadığından kendim yapmıyorum. Ustam var, lakin ona da "bakım yap kardeşim" desem eksik iş yapar. Hangi parçanın ne zaman değişeceği servis manuelinde yazılı, o parçaları alıp "al bunu bunu değiştir, şunu şunu ayarla" diyorum. Tabi ki sıkıntım varsa ve kaynağı elektronik, enjeksiyon, blok gibi komplike birşeyse mecburen yetkili servise güvenmek durumundayım çünkü ustam cortlar.
    Abi bilerek zaten ilk başta servis dedim. İsmi servis ama alakası yok. Umanın servisleri böyle oluyor. Aralarında iyi olanlar da vardır da ben iyisine denk gelemedim.

Daha ustam diyebileceğim biri olmadı. Sağolsunlar kendi ustam kendim oldum.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)