Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motosikletli Genci Öldüren Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz, Serbest!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda pcx
    Polissiniz sanirsam , herkezin kendi hakli oldugu yanlari var . Olayda neler oldu kimse net bilmiyor. Siz burda polisleri istediginiz kadar savunun yada hakli gostermeye calisin bu sadece sizin gostereceginiz gayretle duzelmez. Eger gercekten duzelmesini istiyorsaniz butun polisler isini duzgun yapacak ki halkta sevip bagrina basacak. Guneydoguda gorevini yapanlara boynumuz kildan ince . Ama bunun haricindekilere herseyini hakkiyla yapiyor diyebiliyosaniz size lafim yok. Burdaki arkadaslarda yorum yapabilirler. Arkadaslar sizce guneydogu haricindeki polisler gorevlerini hakkiyla yapiyorlar mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık yazık bilmeden konuşan bu kadar budala bir arada ben diyalog ile tüm problemlerin çözülebileceğine inanırdım. Ama karşınızdakinin niyeti eğer haddini aşmışsa meslektaşlarımın hakkı var. Ortada olan bir olaya bu kadar hak hukuk bilmez yorum yaparken yahu memlekette o zaman hakime savcıya ne gerek var? Ben polisin haklı olduğu durumlarda dahi onu haksız göstermeye çalışan ve polisi itibarsızlaştırmaya çalışan bu dümbüklerin polisin olmadığı bir yerde ne tür suç işlemeye meyilli olduklarını çok merak ediyorum. Hırsızların ahlakı yoktur. Ahlaksız olduklarından her türlü gayri ahlaki ilişki yada iş onlara becerebiliyorlarsa haktır. Bir tek hırsızlar kadar ahlaksızlar bu kadar polisi itibarsızlaştırmak isterler. Oluşturdukları kamuoyu ve özgürlükler söylemi ile polisin elini kolunu bağlamak isterler. Kimileri ona korkak der. Kimileri yavşak ve ben anladım ki bu insanlar ile diyalog kuramazsınız. Jopunuzu gazınızı silahınızı çekeceksiniz gereğini yapacaksınız. Kanun önüne çıkıp hesabınızı vereceksiniz. Onlar ne yaşadığımızı biliyorlar!, ne yediğimizi, ne içtiğimizi ne haklarımızı ne sıkıntılarımızı biliyorlar. Hiç birinden haberleri yok 2 türküleri var bir 3000 tl maaş alıyorsun ve benim vergilerim haram olsun. Olsun ulan senin verdiğinde haram olsun benim verdiğimde haram bakalım ahrette şemsiye kime kaçacak. Kimin hakkı kime ağır basacak. Müdür bey sonuna kadar haklı bana silah doğrultan değil 30 santim 30 metreden bile olsa hedef gözetmeksizin oturturum. Yatacaksam yatarım çıkacaksam çıkarım. Benim de bir ailem var sevenlerim var sevdiklerim var. Kim canıma kast ederse bende ona kast ederim. O safhada ne kanunu hangi kanun! Adam canıma kast ediyor anlamıyor musun yaşamaktan doğan en temel tanrı tarafından bana bahşedilen her yasa ile korunan en doğal hakkıma kast ediyor diyorum anlamıyor musun. Boşuna laf ı güzaf sen önce kendini namlunun ucunda gör. Boş silah ile ha doldurma bile istersen bakalım kalp atışların değişiyor mu. Sen ölümü kış uykusu mu sandın Yok efendim onunda anne babası varmış. Biz ağaç kovuğundan mı çıktık? Güvenlik hizmetleri dediğiniz şey sizin bu mudur. 'Polis öldü efendim... normaldir zaten onlar ölmek için yaratılmış bir şey olmaz ammmaaan onlardan daha çok var maksat vatandaşa bir şey olmasın nasılsa bugüne kadar 3000 lira maaş alıyorlardı.' Bu mudur olay? eeee asker? o zaman asker de dünyaya ölmek için geldi adı üstünde asker değil mi? ona niye demiyorsun aman efendim 5000 tl. maaş alıyordu. ölüversin canım. diye Sevmeyin ulan sevmeyin bizi severseniz namertsiniz istediğiniz kadar sövün ama bilin biz bu işi ne 3000 tl. maaşına ne de analarımızın karılarımızın gözünün yaşına yapmıyoruz. Allah aşkına hak aşkına, evinde hasta yatağında huzurla namazını kılan hasan amca aşkına ineğini sağan tarlasını eken mehmet emmi aşkına elden ayaktan kesilen hatice teyzemi dolandırıp evini sattırmaya çalışan şerefsizlerin boynunu önüne düşürmek için hakkıyla kazanmış yemiş içmiş insanların hakkı için PKK itinden 30 yıldır çeken diyarbakırlı seyit amca için Lapa lapa karın altında bütün kış hayvan bakan karslı erzurumlu dadaşlar gakkoşlar için yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Senin gitmeye korktuğun yerlerde benim meslektaşlarımın bir tarafında bomba patlıyor. 3000 tl için mi? İstanbulda bana solculuk oyna antalyada plajdan siyaset yap. ohhh be ne güzel hayat
    Çocuk mu kandırıyorsun sen. Meslektaşın layığını bulmuş. Bu vicdansız katil gibi ne kadar meslektaşın ve bu katilleri savunan senin gibiler varsa, ümit ediyorum sonunuz aynı olur.
    VESPERA bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık yazık bilmeden konuşan bu kadar budala bir arada ben diyalog ile tüm problemlerin çözülebileceğine inanırdım. Ama karşınızdakinin niyeti eğer haddini aşmışsa meslektaşlarımın hakkı var. Ortada olan bir olaya bu kadar hak hukuk bilmez yorum yaparken yahu memlekette o zaman hakime savcıya ne gerek var? Ben polisin haklı olduğu durumlarda dahi onu haksız göstermeye çalışan ve polisi itibarsızlaştırmaya çalışan bu dümbüklerin polisin olmadığı bir yerde ne tür suç işlemeye meyilli olduklarını çok merak ediyorum. Hırsızların ahlakı yoktur. Ahlaksız olduklarından her türlü gayri ahlaki ilişki yada iş onlara becerebiliyorlarsa haktır. Bir tek hırsızlar kadar ahlaksızlar bu kadar polisi itibarsızlaştırmak isterler. Oluşturdukları kamuoyu ve özgürlükler söylemi ile polisin elini kolunu bağlamak isterler. Kimileri ona korkak der. Kimileri yavşak ve ben anladım ki bu insanlar ile diyalog kuramazsınız. Jopunuzu gazınızı silahınızı çekeceksiniz gereğini yapacaksınız. Kanun önüne çıkıp hesabınızı vereceksiniz. Onlar ne yaşadığımızı biliyorlar!, ne yediğimizi, ne içtiğimizi ne haklarımızı ne sıkıntılarımızı biliyorlar. Hiç birinden haberleri yok 2 türküleri var bir 3000 tl maaş alıyorsun ve benim vergilerim haram olsun. Olsun ulan senin verdiğinde haram olsun benim verdiğimde haram bakalım ahrette şemsiye kime kaçacak. Kimin hakkı kime ağır basacak. Müdür bey sonuna kadar haklı bana silah doğrultan değil 30 santim 30 metreden bile olsa hedef gözetmeksizin oturturum. Yatacaksam yatarım çıkacaksam çıkarım. Benim de bir ailem var sevenlerim var sevdiklerim var. Kim canıma kast ederse bende ona kast ederim. O safhada ne kanunu hangi kanun! Adam canıma kast ediyor anlamıyor musun yaşamaktan doğan en temel tanrı tarafından bana bahşedilen her yasa ile korunan en doğal hakkıma kast ediyor diyorum anlamıyor musun. Boşuna laf ı güzaf sen önce kendini namlunun ucunda gör. Boş silah ile ha doldurma bile istersen bakalım kalp atışların değişiyor mu. Sen ölümü kış uykusu mu sandın Yok efendim onunda anne babası varmış. Biz ağaç kovuğundan mı çıktık? Güvenlik hizmetleri dediğiniz şey sizin bu mudur. 'Polis öldü efendim... normaldir zaten onlar ölmek için yaratılmış bir şey olmaz ammmaaan onlardan daha çok var maksat vatandaşa bir şey olmasın nasılsa bugüne kadar 3000 lira maaş alıyorlardı.' Bu mudur olay? eeee asker? o zaman asker de dünyaya ölmek için geldi adı üstünde asker değil mi? ona niye demiyorsun aman efendim 5000 tl. maaş alıyordu. ölüversin canım. diye Sevmeyin ulan sevmeyin bizi severseniz namertsiniz istediğiniz kadar sövün ama bilin biz bu işi ne 3000 tl. maaşına ne de analarımızın karılarımızın gözünün yaşına yapmıyoruz. Allah aşkına hak aşkına, evinde hasta yatağında huzurla namazını kılan hasan amca aşkına ineğini sağan tarlasını eken mehmet emmi aşkına elden ayaktan kesilen hatice teyzemi dolandırıp evini sattırmaya çalışan şerefsizlerin boynunu önüne düşürmek için hakkıyla kazanmış yemiş içmiş insanların hakkı için PKK itinden 30 yıldır çeken diyarbakırlı seyit amca için Lapa lapa karın altında bütün kış hayvan bakan karslı erzurumlu dadaşlar gakkoşlar için yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Senin gitmeye korktuğun yerlerde benim meslektaşlarımın bir tarafında bomba patlıyor. 3000 tl için mi? İstanbulda bana solculuk oyna antalyada plajdan siyaset yap. ohhh be ne güzel hayat
    1-En başta senin hizmet ettiğin Adalet Sistemi bu adamı "Adam Öldürme" den suçlu bulmuş,cezasını kesmiş.Hem adalet sistemi için çalışıyorsun hem o sistemin verdiği kararlara saygı göstermiyorsun.Bu biraz iki yüzlülük olmadı mı?Adam cinayetten hükum giydi.Varmı ötesi berisi.

2-Gezi olaylarında da,bu olayda da gördük ki polisimiz kanunları bilmiyor bilse de uygulamıyor.Nefsi Müdafa ile ilgili kanun maddelerini bir göz gezdirdim ve bu adamın yaptığı haraket nefsi müfahaya girmiyor ve ceza alır diye yazdım daha önceki konularda.Polis ve polise emir verenlerin kanunlara bilmediği uymadığı bir ülkede vatandaşların kanunlara uyması beklenemez.Bir kanun adamı olarak sizin kanunlardan bir haber beliniz de silah ile sokaklarda dolaşmanız ayrı bir olay.Kanunları bilmeyen bir kanun adamı olarak milleti hak hukuk kanun bilmemek ile suçlamayarak kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.
    3-Öyle hırsızlı mırsızlı konuşmayın zaten 17 Aralık yaklaşıyor sizin patronlarınız "hırsız" kelimesine karşı çok alıngan direk kendinizi kapının önünde bulursunuz.

4-Bizim verdiğimiz vergiler olmasa 0 3000 TL maaşınızı alamazsız.Siz bizim vergilerimizden kesilen para ile aldığınız maaştan vergi veriyorsunuz.Mevçut suç oranlarına bakacak olursak işinizi de pek düzgün yaptığınız söylenemez.

5-Bu ülkede suç oranları günden güne artıyor.Bu forumda daha önce onlarca çalıntı motosiklet konusu açıldı.Polisler ya hırsızları yakalayamıyor yada yakalasa bile ceza almıyor.Kısaca hem adalet sistemi hem polis işlevsiz yada işlevini tam olarak yerine getiremiyor.Özellikle motosikleti çalınmış onlarca hatta yüzlerce kişinin üye olduğu bu forumda sakın polis işini yapıyor biz size hakkımızı helal etmeyiz gibisinden saçmalıklar yazıp kendinizi komik duruma düşürüp şimşekleri üzerinize çekmeyin.

6-Diğer yazdığınız saçmalıkları ciddye bile almıyorum.Biraz solculara b.k atmışınız,biraz Anadolu insanından bahsetmişiniz.Ortaya karışık din-duygu-Anadolu sömürüsü yapmışınız.Benim size diyeceğim madem bu kadar zayıf bir psikolojiye sahipsiniz,madem bu kadar korkaksınız neden polis oldunuz?Bence polisliği bırakıp politikaya başlarsanız çok daha başarılı olursunuz.Meydana çıkıp Mehmet emmi,Hatçe teyze Hasan amca diye palavralar sıkmaya başladınız mı oyları götürürsünüz.Daha önce denendi çalışıyor.

Aslında size diyecek çok şeyim var ama kendimi yorduğuma değmez.Cidden aklım almıyor sizin gibileri.Göreviniz bizim can ve mal güvenliğimizi korumak bu basit görevinizi beceremiyorsunuz bir de üstüne bizim can ve mal güvenliğimizi tehtid ediyorsunuz bir de üstüne gelip burada millete hakaretler tehtidler savuruyorunuz.Allah akıl fikir versin sizin gibi polislere.Sizin gibiler yüzünden olan teşkilatta işini yapan düzgün polislere oluyor.Onların da adı kötüye çıkıyor.
    linkinpark20, bilginozi ve VESPERA bunu beğendiler.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar polisleri normalde pek sevmem egoları nedeniyle ancak, polise silah çekiyorsan kurşunu yersin bu kaçınılmaz birşey intihar etmek gibi birşey. olay çok kötü sonuçlanmış ancak dünyanın neresinde olursanız olun polise silah çekemezsiniz. ha kızdığım bir nokta var bu teröristlerede aynısını neden yapmıyorlar
    jackonbir bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bakın arkadaşlar, olayın bu kadar uzaması zaten sonunun hayır olmayacağının göstergesi.

Senin ne isin var adamın peşinde, takip etmiş birde.Elinde de silah olunca bu adamın trafik teröristinden ne farkı var?

Kesinlikle suçsuz polis, yapılması gerekeni yapmış.Eğer silah olmasaydı motosiklet sürücüsünde o zaman kesinlikle polis suçluydu.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu ara ara giriyorum okuyup şaşırmadan edemiyorum. Adamın elinde silah var, namlu yere bakıyor, yüzü vuran kişiye dönük değil ve onunla kobuşmuypr. Vuran kişi yakın mesafeden silahını doğrulturken mermiyi namluya sürüyor. Kafasına ateş ediyor. Toplamda 3 el mermiler nerede bilmiyorum.
    Etkisiz hale getirmek diye bir şey yok mu, hadi birinciyi sıktın, kafaya mı olmalı? 2. ve 3. Neden? Öldürdüğünden emin olmak için neden olacak.
    Haberlerde millet yıkılacak büfenin üstüne silahlarıyla çıkıp(gerçek) bir de havaya ateş ediyor. Onları da vursalar ya, herkesi vurun işte.
    Elini beline attı,silah var sandım vurdum. Elinde silah varsandım, çakmakmış vurdum.
    Hapşırınca çok korktum, vurdum. Ne güzel olurdu demi
    bilginozi ve VESPERA bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    acıdığınız savunduğunuz insanlar için kendinizden utanın.
    bir çoğunuz hakarete bile laiksiniz.
    eline silah alan pkk'nın, eline silah alan motorcudan farkı yoktur.
    olası durumlarda, "haklı bile olsan arabadaki adamın üstüne yürüme, silah çıkarıp çıkarmayacağını bilemezsiniz" gibisine sözleri bir çok defa duyduk gördük ve söyledik.
    böyle yabanı, insan dışı olan insanları savunmak sizin karakterini rezil rüsva etmekten başka bir şey yapmaz.
    hiç kimse kusura bakmasın,
    eline kuru sıkı dahi silah alsan, o silahın evrağı yoksa ve sen bunu taşıyorsan ölümü dünden haketmiştirsin.
    ve şunu da bilesiniz, kimse elinde silah olan birisini savunamaz.
    bir tarafta emniyet müdürü, öteki tarafta serserinin bir tanesi.
    annesinin yapmış olduğu açıklamayı siz okudunuz mu?
    " benim oğlum yaralar ama öldürmez " diye bir cümle kurmuştu.
    oğlu değil,anasıda ölmeyi haketmiştir.
    kimse burada motorcu diye savunmasın kimseyi. nasıl pkk bir terör örgütü ise, eline silah alan ve trafikte polise veya vatandaşa tutan bir insanda teroristtir.
    ve ölmeyi haketmiştir.
    anayasamızda nefsi müdafa denen birşey vardır.
    o an kafası sağlam birisinin, sana uyarı ateşi yapıp yapmayacağını bilemezsin. ki, kafası sağlam birisi uyarı ateşi yapmaz direk sıkar vurur. adı üstünde " kafası sağlam "
    sizler bunu anlayamayacak mısınız?
    olayın tutanağını okudunuz mu?
    o emniyet müdürünün yanında ki polislerin bir çoğu benim arkadaşım. durumu tarafsız bir şekide izah ettiler. hatta onu sevmeyen bir polis arkadaşımız bile, hakkı hukuku gayet net bir şekilde görmüştür.
    bu forumda ki, cahil insanların adaletine kaldıysa bu dünya vay halimize.
    size kalsa herkes silahını taşır trafikte magandalık yapar.
    yok öyle dünya kardeşim.
    ben huzur istiyorum huzur. iki tane g*t lalesi eline silah alıp bana aileme silah doğrultsun istemiyorum.
    bu olay yarın bugün, trafikte kavga ettiğinizde; arabada aileniz varken size silah çeken birisi olduğunda gayet iyi anlarsınız.
    savunduğunuz adamları özetlersek;
    bunlar pazar kavgası yüzünden 2 kardeşi öldürenlerle aynı.
    bunlar sırf yol kavgası yüzünden, aileyi vuran katledenlerle aynı.
    bunlar daha 3 ay önce, istanbulda restorant zinciri olan; motorcu kardeşimizi sıkıştırmaya çalışan bilmem neyin çocukları ile aynıdır.
    sizler;
    motorcuysanız; herkesden daha adaletli davranın!
    eli silah tutan adamın ölmesi zaten hakediliyor. hele ki kafası sağlamken buluyorsa, ona tedarik edende haketmiştir.

ben büyüyene kadar, 21 yaşıma gelene kadar; annem beni geceleri dışarı çıkarmadı. çıkarmadı ki; belaya bulaşmayalım diye. alt mahalleye göndermedi, göndermedi ki kötü alışkanlıklarımız olmasın diye.
    şimdi kimse konuşmasın daha fazla; herşey yetiştirmekle alakalıdır. anne babadır sorumlusu.

ayrıca, polisimizin silahı otomatikte olduğu için 3 kurşun birden sıkmıştır.
    ve ifadesinde kendisi de bunun farkında olmadığını söylemiştir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Güzel haber.
    Adaletten umudu iyice kesmeye başladığımız son yıllarda böyle haberler umudumuzu tazeliyor.

Burada sapla saman birbirine karışmasın. Olayın sevindirici kısmı emniyet müdürüne ayrıcalık yapılmaması. Henüz suçlu ilan edilmiş değil. Yargı sonuçlanmadan bir şey söylemek yanlış olur.

Hepimizin bildiği gibi çok daha hafif suçlamalarda vatandaş yıllarca tutuklu yargılanıyor. Hatta mahkemesi yıllar sonra görülenler var.
    Bu anlamda ayrıcalık yapılmaması sevindiricidir.
    Gerisi adalete kalmış.
    bilginozi ve VESPERA bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yazdıklarıma kızacaksınız belki;

Adamın boynuna kadar silahını sokuyorsun, O kadar yanaşmışken vur kafasına dipçiği yığ yere artis şey.
    Ne diye tetiği çekiyorsun ? Niyetinde olan kişi silahı eline alınca tetiği çeker, polemiğe girmez.
    Bakın örnekteki POLİS taklidi yapan militan. Adam müsvettesinin niyeti zaten motorcuyu öldürmek. Geldiğiyle köpek gibi vuruyor şerefsiz.

Polis miş..
    Eniştemde polis hepsi aynı bunların, silah mı taşıyor illaki kullanacak bir yer arar, kaşınır,
    üniformamı var illaki baskı kurup otorite gösterisi yapacak,
    telsiz mi var elinde kısmaz sesini cart curt öttürüp varlığını belli edecek illaki..

Ya bana süzmeler denk geliyor, ben olayı abartıyorum,
    yada gerçekten hepsi aynı

----------------------
    Gece 00:30 civarı arkadaşla işlek bir caddede dondurma aldık oturacak yer yok PTT nin merdivenlerine oturduk lak lak ederek yiyoruz.
    Sivil bir araç yanaştı önümüze cam indi;
    "Sen..!! gel buraya..!!"
    Arkadaş ayağa kalktı
    "Sen otur, diğeri sen gel.."
    Anladım ki beni çağırıyor, Kalktım gittim.
    Kimliğini ver
    "-Sen kimsin önce ben sorayım" dedim.
    Devriye sivil ekip..
    Ehliyeti verdim,
    Kimliğin yok mu ?
    Yok yanımda taşımıyorum.
    Ne iş yapıyon, nerde çalışıyon, adres ver, ev adresi, telefon vs. derken kaybolun buradan uzaklaşın hadi..
    Suçumuz ne..?
    La havle vela kuvvete..
    ----------------------

Lisenin önünden arkadaşla kütüphaneye gidiyoruz.
    Biri arkadan geldi koluma, diğeri arkadaşın koluna girdi
    ses çıkarma yürü 50 mt ileride sivil bir araç..
    Kafamızı basarak minibüse tıktılar bizi.
    Ne geziyonuz lan burda..?
    Ben:
    -Lan mı ?
    Arkadaş:
    Sen kimsin birader hayırdır konu ne ?
    Soru sordum lan size niye kıvranıyonuz burada ?
    Ben:
    Usta konuyu bilmiyoruz sen kimsin
    Polis sivil.. Derken araçtaki telsiz ötmeye başladı. Anladık..
    Derken konu uzadı tartıştık
    Araca 2 sivil polis daha geldi hep beraber sorgu sual..
    Arkadaşımı epey tartakladılar (yumrukladı) yanımda bana ilişmedi.
    Siktirin gidin lan diyerek araçtan atıldık 20 dk. sonra..
    Suçumuz ne..?
    ------------------------

Aracımla gidiyorum herkes geçiyor beni durdurdu..
    -Evraklar..
    Buyrun
    -İnin araçtan
    İndik
    Aracın dağıtmadık yerini bırakmadılar, stepnenin altına, torpido, koltuk altları, paspas altları..
    Memur bey şikayet mi var ?
    -Rutin kontrol..
    Höö..? Herkes geçip gidiyor..
    -Elinizde telefon varmış
    Evet konuşmuyordum
    -Kemer takılı değil
    Evet
    -Hangisine ceza yazalım..? Kemer mi ? Telefon mu ? Yoksa ikisinede mi ?
    Anladım ki yemleri az gelmiş
    Hangisi daha az ?
    -Yada sen bize benzin al gel ? Biz seni görmemiş olalım.
    Tamam öyle yapalım. -Bidon var mı sizde ?
    Yok
    Bende de yok.
    Evraklar elinde ekip aracına bindi bizi takip et.
    Gittik benzinliğe depoyu doldurdu pompacıya beni işaret etti yürü gitti.
    Pompacıya dedim ben ilk miyim birader yoksa daha öncede böyle bir manzarayla karşılaştın mı ?
    Vallağa abey hım cak hök vuk gak guk..
    Neyse tamam boşver borcumuz ne..
    -------------------------

Duramayacak kadar yaklaştığım ışık Geçerken sarı oldu
    İlerde çevirdiler
    -Kırmızıda geçtiniz.
    Memur bey yeşil yanıyordu geçerken sarıyı gördüm ben kırmızıyı bile göremeden lambaları terkettim.
    -Bize öyle söylenmedi. Kırmızı ihlali..
    Kim dedi.
    -Işıkta sivil var.
    Kamera kayıt vs.. Hiç bir şey yok..
    Ben yazayım da git nereye şikayet edeceksen..
    -Allah hepinizi bildiği gibi yapsın..
    Suratıma bakıyor..
    Yazdı bende lanet okuyarak uzaklaştım..
    smiles ve VESPERA bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acıdığınız savunduğunuz insanlar için kendinizden utanın.
    bir çoğunuz hakarete bile laiksiniz.
    eline silah alan pkk'nın, eline silah alan motorcudan farkı yoktur.
    olası durumlarda, "haklı bile olsan arabadaki adamın üstüne yürüme, silah çıkarıp çıkarmayacağını bilemezsiniz" gibisine sözleri bir çok defa duyduk gördük ve söyledik.
    böyle yabanı, insan dışı olan insanları savunmak sizin karakterini rezil rüsva etmekten başka bir şey yapmaz.
    hiç kimse kusura bakmasın,
    eline kuru sıkı dahi silah alsan, o silahın evrağı yoksa ve sen bunu taşıyorsan ölümü dünden haketmiştirsin.
    ve şunu da bilesiniz, kimse elinde silah olan birisini savunamaz.
    bir tarafta emniyet müdürü, öteki tarafta serserinin bir tanesi.
    annesinin yapmış olduğu açıklamayı siz okudunuz mu?
    " benim oğlum yaralar ama öldürmez " diye bir cümle kurmuştu.
    oğlu değil,anasıda ölmeyi haketmiştir.
    kimse burada motorcu diye savunmasın kimseyi. nasıl pkk bir terör örgütü ise, eline silah alan ve trafikte polise veya vatandaşa tutan bir insanda teroristtir.
    ve ölmeyi haketmiştir.
    anayasamızda nefsi müdafa denen birşey vardır.
    o an kafası sağlam birisinin, sana uyarı ateşi yapıp yapmayacağını bilemezsin. ki, kafası sağlam birisi uyarı ateşi yapmaz direk sıkar vurur. adı üstünde " kafası sağlam "
    sizler bunu anlayamayacak mısınız?
    olayın tutanağını okudunuz mu?
    o emniyet müdürünün yanında ki polislerin bir çoğu benim arkadaşım. durumu tarafsız bir şekide izah ettiler. hatta onu sevmeyen bir polis arkadaşımız bile, hakkı hukuku gayet net bir şekilde görmüştür.
    bu forumda ki, cahil insanların adaletine kaldıysa bu dünya vay halimize.
    size kalsa herkes silahını taşır trafikte magandalık yapar.
    yok öyle dünya kardeşim.
    ben huzur istiyorum huzur. iki tane g*t lalesi eline silah alıp bana aileme silah doğrultsun istemiyorum.
    bu olay yarın bugün, trafikte kavga ettiğinizde; arabada aileniz varken size silah çeken birisi olduğunda gayet iyi anlarsınız.
    savunduğunuz adamları özetlersek;
    bunlar pazar kavgası yüzünden 2 kardeşi öldürenlerle aynı.
    bunlar sırf yol kavgası yüzünden, aileyi vuran katledenlerle aynı.
    bunlar daha 3 ay önce, istanbulda restorant zinciri olan; motorcu kardeşimizi sıkıştırmaya çalışan bilmem neyin çocukları ile aynıdır.
    sizler;
    motorcuysanız; herkesden daha adaletli davranın!
    eli silah tutan adamın ölmesi zaten hakediliyor. hele ki kafası sağlamken buluyorsa, ona tedarik edende haketmiştir.

ben büyüyene kadar, 21 yaşıma gelene kadar; annem beni geceleri dışarı çıkarmadı. çıkarmadı ki; belaya bulaşmayalım diye. alt mahalleye göndermedi, göndermedi ki kötü alışkanlıklarımız olmasın diye.
    şimdi kimse konuşmasın daha fazla; herşey yetiştirmekle alakalıdır. anne babadır sorumlusu.

ayrıca, polisimizin silahı otomatikte olduğu için 3 kurşun birden sıkmıştır.
    ve ifadesinde kendisi de bunun farkında olmadığını söylemiştir.
    İyi de dostum önüne ardına bakmadan bu adamların elinde bu silahların bulunmasına izin veren devlet. Madem dediğin gibi elinde silah bulunan birisi ölümü hakediyor(ölümü haketme kısmına katılmamakla beraber o riski aldığı konusunda hemfikirim) devlet bu silahların uyduruk kıytırık adamların elinde bulunmasına neden izin veriyor o zaman?

Farkındayım olayın bir tarafısın , istesen de tarafsız gözle bakamazsın ama öyle acayip bir ülke ki burası adamı olan işini götürüyor bu ülkede. O yüzden haklı da olsa haksız da olsa emniyet müdürü her halükarda sıyıracaktır paçayı. E adaletin şansa kaldığı bir ülkede ben devlet kurumlarına neden güveneyim?

Hatırlarsın Mersin de(ya da adanada tam hatırlamıyorum şimdi) bir AKP milletvekillinin oğlu sıraya dizdirmişti polisleri. Bu görüntüler eminim bizim kadar seni de rahatsız etmiştir.

Bunu yapabilmesinin nedeni besin zincirinde AKP milletvekilinin oğlunun oradaki gariban polislerden daha üst sırada bulunması.

Şimdi bu olaya uyarlarsak bensin zincirinde AKP milletvekilinin oğlunun yerine emniyet müdürünü, oradaki polislerin yerine de motosikletli genci koy. Sanırım artık bir parça empati yapabilmişsindir umarım.

Buradaki yorumların ve tepkilerin çoğu kimin haklı kimin haksız olduğuna değil, haklı da olsa haksız da olsa eninde sonunda polis müdürünün haklı çıkacak olmasına...

O yüzden kimin neye layık olduğuna karar vermeden önce bir parça empati kurabilmek lazım....

Hala burada ölen motosikletliyi savunduğumuzu zanneden kıt anlayışlı arkadaşlar var.Artık kaçıncaya yazıyorum bilmiyorum ve tekrar tekrar yazmaktan cidden sıkıldım.Motosikletli büyük orada hatalı ama komiser çok daha fazla hatalı.Komiserin yaptığı haraketler ne yazık ki Nefsi Müdafa yada Meşru Müdafa(savunma) olarak bilinen kanunlara uymuyor açın okuyun.Bu yüzden henüz beraat etmedi.Burada bizim karşı çıktığımız olay polisin kafasına göre haraket etmesi,yargılamayıda,infazıda kendi kafasına göre hukuk dışı yapması.Hukukun düzgün işlediği ülkelerde polis sadece kanunları uygular,yargılama ve infaz polisin yetkilerini aşar.

Bu olaydan bağımsız olarak.. Evet bu ülkede polis vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak yerine hükumetin paralı korulamalığını yaptığı için hatta hatta bazı durumlarda(Gezi Parkı gibi) hükumetin paralı tetikçiliği yaptığı için,ruhsal olarak sağlıksız bireylerin o üniformayı giyip silahı beline koyduğunda bütün ezilmiş egoları gün yüzüne çıkıp vatandaşı küçük görüp,ezmeye çalıştığı için,kanunları tam olarak bilmediği için,son dönemde bir kaç aylık yetersiz eğitim ile politik yollarla teşkilata giren polislerin sırf işsizlikten polisliği tercih ettiği için,trafik polislerinin millete haksız yere ceza kesme yarışına girdiği ve milletin güvenliği için değil yukarıdan onlara dayatılan koya doldurmak için ceza kestikleri için,polisle bir sorunumuzun olması halinde onu şikayet edecek yerimiz olmadığı için,haklı olsak bile polislere karşı her durumda haksız sayılacağımız için bu millet polisi sevmiyor.

Ben şahsım adına konuşayım şimdiye kadar polisin bana bir zararı dokunmadı ama yararının da dokunduğunu görmedim.Polislere konuşup bir çift laf edip tanıyana kadar her zaman şüphe ile yaklaşırım.Şimdiye kadar konuşup tanıştığım polislerden kötü olana rastlamadım.
    smiles bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    karar dün sonuçlandı. emniyet müdürü tutuklandı ve hakkında 18 yıl hapis cezasına çaptırıldı. iyi halde 10 yıla düşecek. ama 10 yıl yatacak. hak etti mi peki? bunu değerlendirmek lazım...
    müdürlük kısmı çok ayrı, orada polis değil sıradan vatandaş olsa bile; onun arkasında durmamız lazımdı. çünkü bu trafik terörüne, gençlerin silahlanıp kendini birşeyler sanmasına ciddi anlamda önüne geçmemiz icap ediyor.
    bende karşıyım silah getirilmesine, bende karşıyım hükümetin bu şeylere göz yummasına. lakin, konumuz bununla alakalıdan ziyade, eli silah tutan ve terör estiren uyuşturucu içipte artistlik taslıyan bir insanın sırf motorcu diye arkasında durulmaması gerektiği var.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen bir haber vardı bir genç Sarıyer'de esnaf tarafından dövülüyor sonra pompalı ile gelip ateş açıyor. O sırada kaldırımda yürüyen iki kadına da göz göre göre iki el ateş ediyor. Bu iki kadının suçu ne? Bu iki kadın sizin anneniz teyzeniz kardeşiniz karınız olabilirdi.

Keşke orada bir polis olsaydı da elinde pompalıyı görünce sorgusuz sualsiz direk kafasına sıksaydı orada hemen ölseydi. Yoldan geçen iki masum kadın vurulmayacaktı.

Her dayak yiyen, haksızlığa maruz kalan, eline alsın silahı gider yapsın OLDU! İnsan kalmaz memlekette insan! Elinde silah ile dolaşan herkesi keşke tek tek vurup öldürseler. Sokayım onun kullandığı motosiklete sokayım öle motosikletliye.

Her gün İstanbul trafiğinde motosiklet kullanırım daha bu sabah büyük bir kazadan kıl payı kurtuldum. Şimdi ben alıyım elime bir silah geçeyim karşısına hele hüle höde yapayım.

Zaten eline silah alıp gider yapan adam ADAM değildir. Silahla adamlık delikanlılık olsaydı cebinde 300 TL si olan herkes adam delikanlı olurdu.

Bırakın vuran polisi sorgulamayı onun cezasını devlet veriyor zaten. Eline silah alıp gider yapan sözde adamları delikanlıları sorgulayın.
    atillatopal9 bunu beğendi.

Sivil polisler haksız yere aracımı durdurup sırf egolarını tatmin etmek için bana silah doğrultup "neden bana yol vermiyorsun ben mi sana yol verecem" diye hayatımı tehdit ediyorsa söylermisiniz bana bu polislerin teröristlerden ne farkı var?

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı occv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivil polisler haksız yere aracımı durdurup sırf egolarını tatmin etmek için bana silah doğrultup "neden bana yol vermiyorsun ben mi sana yol verecem" diye hayatımı tehdit ediyorsa söylermisiniz bana bu polislerin teröristlerden ne farkı var?
    Söylediğin şeyi ispatlarsan eğer,
    o polis görevinden de olur davayıda kaybeder.
    ama söylediğin doğruysa tabi.
    ben açıkcası inanmıyorum bir polisin silah dayayacağına. ;)

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Motorcu elbette hatalı, ne işin var senin adamın evinin önüne kadar takip vs ne işsin sen? Ama polis ilk kurşunu sıktı, kafaya sıkmak zorunda değildi ama hadi diyelim panik anında sıktı. Tamam artık daha ikinci ve üçüncü kurşunu neden sıkıyorsun? Yerde yatarken üzerine sıkmasa tamam dicem kendini savundu amacı oydu, ama diyemiyorum yani bu nedir?

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Yahu bu yukarıda yazanları ne zaman ve nerede yaşıyorsunuz? Ben 40 senedir İstanbulda yaşıyorum. Hiçbir polis bana bu şekilde muamele etmedi. Tamam artisttir, egoludur, havalıdır falan ama o kadar da kötü değiller. Beni de sivil ekip çevirdi, trafik çevirdi. Yahu arkadaş bekliyorum biride terslesin, abuk sabuk konuşsun...

Müdür efendi orantısız güç kullanımı ile adam öldürmekten ceza almış. Evet olması gereken zaten o. Ama ölen kişi de o kadar masum değil arkadaşlar.

Her zaman söylerim; el yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanırmış. Biri gelir işte sıkar kafana, sonra anan baban ağlar arkandan.

Dostum en başından beri bahsettiğimiz bu.Adam nasıl kanıtlayacak,görgü tanıkları korkudan polisin alehine ifade vermez.Kamera kaydı var mı yok mu bilinmez.Bu olay medyada çok yer bulduğu,millet çok tepki gösterdiği için o polise hakkı olan cezayı verdiler.Aksi durumda polisin karışıp ceza almadığı bir dünya dava var.Biz diyoruz ki polisin iyiside var kötüsüde var ama polis teşkilatının durumu ve adalet sistemimizin genel durumu içler acısı.Sen diyorsun ki bütün polisler melektir.Bu polisler bize cennetten inmiyorki,bu toplumun içinden çıkan şahıslar polis oluyor bu toplumun da genel yapısı belli.Çok fazla Arka Sokaklar izliyorsun yada polis olupta çok sevdiğin birileri var.Ne yazık ki bütün polisler Rıza Baba gibi değil.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Eğer yanımda silahımı taşıyor olsaydım, bana silah doğrulttuğu için onu kafasından vururdum. Peki o zaman ne olacaktı bu sefer ben mi haklı olacaktım?

Daha genç yaşlardaki bu kendini bilmez veletlerin saygısızca bana bu şekilde davranmalarını bu yaşımdan sonra gururuma yediremiyorum.

ayrıca, polisimizin silahı otomatikte olduğu için 3 kurşun birden sıkmıştır
    Silahlardan az buçuk anlayan biri olarak bu söylediğinizi anlayamadım?
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)