Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elveda Emniyet Şeridi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Son dönemde metrobüs olan yollardan sonra metrobüs olmayan yollarda da , mesela benim güzergahımda olan O-3 Avrupa Otoyolunda ve Ataşehir Girişinde orta refüj daraltılıp , emniyet şeridi yola dahil ediliyor.

- Benim gördüğüm temel hata , eski yol çizgisi silinirken iz kaldığından ve yeni yol çizgileri net çekilmediğinden bir karmaşa oluyor ve trafik daha düzensiz akıyor.

- İkinci olarak şeritlerde bir miktar daraldığı için psikolojik olarak daha tedirgin bir sürüş oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sokakbebesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD - Dyna wide glide
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gördüğüm temel hata , eski yol çizgisi silinirken iz kaldığından ve yeni yol çizgileri net çekilmediğinden bir karmaşa oluyor ve trafik daha düzensiz akıyor.
    Orada trafik şeritlere göre akıyor demek içimi bir umut kapladı hadi darısı ankaraya
    efendy06 bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Üst geçit gibi bir çalışma vardı. Orası için konuşuyorsan sanıyorum geçici olarak şeritleri değiştirdiler. Eski haline gelecek diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı sokakbebesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada trafik şeritlere göre akıyor demek içimi bir umut kapladı hadi darısı ankaraya
    Aynen, ister 4 teker, ister 2 teker, nedense şerit çizgisini hep ortalamak durumunda kalıyorum. Hatta bir yerde kaldırımla kesişen şerit çizgisi vardı forum civarında, yeni asfalt atılınca kapandı

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Yüreğime indi polisler emniyet şeridinde gidene ceza yazmaya başladı diye..Bu nasıl başlık
    Iron&Road, 40yapar, Green Arrow ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Konuyu tam ifade edememişim O3 Avrupa Otoyolunda edirnekapı'dan , Hurriyet gazetesine kadar emniyet şeritleri iptal edilip yola dahil edildi.Sonuç olarak bu güzergah gidiş gelişte 3'er şeritten , 4'er şeride çıktı her iki yöndede.Teorik olarak trafiğin daha hızlı akması beklenir ama burada iki nokta bunu engelliyor.

Psikolojik olarak daha dar şeritler sürücüleri daha tedirgin ve temkinli bir sürüşe yönlendiriyor.
    Yol çizgileri özensiz çekildiği için , eski alışkanlık iki şeridin ortasından gidenler oluyor.
    Ek olarakta diğer yolların katılım noktalarında yanda emniyet şeridi daha hızlı daraldığından trafik yavaşlıyor.

Bugün Edirnekapı-Hurriyet Gazetesi yönüde tamamlanmıştı , İstanbul trafiği düşük seviyede olmasına rağmen trafik akışı çok yavaştı.Eğlenceli olan ise artık emniyet şeridi olmayınca polisi , görevlisi beklemek zorunda idi.Kötü olan ise geçen ambulansta çok zor ve zaman kaybederek geçti.

Okulların açılması ile bu yoldaki kaza oranlarında ve trafikte ciddi bir artış bekliyorum.
    Evet ülke son senelerde verimlilik artışı ile bir yerlere geldi ama verimlilik artışı bir yere kadar mümkün bir seviyeden sonra ise sistemi düzeltmek şart.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    bende başlığı görünce artık polisler hiçbir şekilde emniyet şeridine girmeye izin vermeyecek gibi bir içerik göreceğimi sandım. yüreğim ağzıma geldi bi an. böyle başlık olmaz.

Daha motosiklet kariyerimi başlamadan bitiriyordu az kalsın öyle başlık mı olur ya şurada sınava 19 gün oldu kaldı inş geçerimde İstanbul da kazasız belasız gazlarım

Motosikleti
    Konu yolu genişletmek için emniyet şeritlerinin iptal edilmesi , emniyet şeridi kalmayınca polisin kimseyi emniyet şeridindesin diye durdurmasına gerek kalmayacak.

Ama asıl konu bunun trafik akışına etkileri ve bunun dolaylı olarak bizlere de yansıması.
    Bu kadar yoğun akan bir trafikte olabilecek bir kazanın sonuçları bile korkutucu ve ben bu konuda kış için görünen köy kılavuz istemez diyorum.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Bir kaç fotoğraf koysan daha kolay anlatırdın.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Geçtiğimiz Cumartesi günü Turing'in eğitiminde bir polis memuru da vardı. Tahtaya yansıtılan sunumda emniyet şeridinden gitmenin her şartta yasak olduğunun kanunlarca belirtilmişti. Ancak memur gelen sorulara "araçlar emniyet şeridini tıkıyor ancak motosikletler hem trafiği rahatlattıkları için hem de istendiği zaman şeridi açabildikleri için onlara tolerans gösteriliyor. Ama herhangi bir ceza yazılması durumunda hiçbir hakkınız bulunmamakta" minvalinde bir açıklama getirmişti.

Sözün özü, şu an için emniyet şeridi kullanmakta bir problem görünmüyor arkadaşlar. Önünüze fırlayabilecek araçlara karşı dikkatli olun yeter.

Tabi bu yazdıklarım var olan emniyet şeritleriyle ilgiliydi. Tasfiye edilen şeritlerin anıları kaldı sadece geriye

Mehmet_SIRLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1290SDGT
    Ben başbakanlığa BIMER den kaç defa talepte bulundum. E5 te emniyet şeridi bari 1 metre falan yapılsın da oraya motosiklet işareti konup motosiklet yolu olduğu belli olsun diye ama sallayan olmadı. Bimer karayollarına gönderiyor o belediyeye gönderiyor o bilmem neye gönderiyor en son talebiniz geçerli bulunmamıştır diyip sallıyorlar. Eğer herkes gönderirse mutlaka bi çözüm üretmek zorunda kalacaklardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)