Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Abs ve sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Slm forumdaşlar yeni motosikletime kavuştum şükür.yamaha jx6 f aldım daha önceki motosikletlerimde hep abs vardı bunda yok.fren yaparken kombine yapıyorum ama biraz arkaya fazla basınca kitleniyo arka tekerlek sadece ön freni kullanan varmı.sadece ön freni kullanırsak sıkıntı olurmu.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklette fren tekniği

Mt'den bir arkadaşımız yazmış sağolsun ;

http://www.motosiklet.net/forum/alpa...n-teknigi.html

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sadece ön fren değil 70/30 ayar çekeceksin aynı anda gazı kapatıp vites düşüreceksin yoksa durum tehlike

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Abicim abs li motorlar birakilip abs size mi gecilir .... bak daha frenaj konulari tam oturmamis 4 silindir motor almissin... cok banel olacak ama egitim alman gerekiyor orada sana gercek frenaji anlatacaklar.. bu arada bu egitimlerde de bol bol yeri openleri gorebileceksin...

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Ani durumda 70/30 yapacak bi ben varim bir de Rossi Keske abs den devam etseydiniz.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Burada ne okursan oku ani bir durumda hepsini unutacaksın, yapabileceğin tek şey hazır okullarda kapalıyken depona koy iki litre benzin çık bi okulun bahçesine ani fren çalışması yap. Ben sıkıldıkça yapıyorum eğlenceli oluyor
    k_ayhn ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bence de abs den vazgecmeseydiniz keske diyorum. Sadece onu kullanmaniz durumunda arka tekeri yaninizda gorme ihtimaliniz var.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim abs li motorlar birakilip abs size mi gecilir .... bak daha frenaj konulari tam oturmamis 4 silindir motor almissin... cok banel olacak ama egitim alman gerekiyor orada sana gercek frenaji anlatacaklar.. bu arada bu egitimlerde de bol bol yeri openleri gorebileceksin...
    hocam 2 sene cbf600 1 senedeye yakın cbf1000 kullandım ikisindede abs vardı.4 silindirde sıkıntı yok ama abs ve abs olmayan motosiklet arasında dünya fark var yok diyende muhtemelen hiç kullanmamıştır.bir iki kere ani fren yaptım baktım götünü başını sallıyor makine.
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 2 sene cbf600 1 senedeye yakın cbf1000 kullandım ikisindede abs vardı.4 silindirde sıkıntı yok ama abs ve abs olmayan motosiklet arasında dünya fark var yok diyende muhtemelen hiç kullanmamıştır.bir iki kere ani fren yaptım baktım götünü başını sallıyor makine.
    Motosiklette zaten esas olay yürütmek veya sürmek değil durabilmek ve kaçabilmek. ABS çok büyük nimet ben ABS'siz motor kullanan birisi olarak bir daha ABS'siz motor almam çok netim.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Arka freni sadece otoparkta, motoru parkederken kullanırım.*

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Xj6 f süper makine ama bende bir daha abs olmayan makineye hayatta binmem.yıl olmuş 2015 arka teker kitlemek nedir.

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    abs firen yeni sürücüler içinde çok yararlı bence öncelik görüntü ve ccden çok güvenli duruş bana göre

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Şu da bi gerçek hep absli motor kullanan arkadaşlar fren yapmak bi haber oluyorlar, hep otomatik vites sürenin manuel, kullanamaması misali. Bu durumda absye alışan arkadaşların abssiz motor almamaları veya frenleri kuvvetli motosikletleri tercih etmeleri gerek.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu da bi gerçek hep absli motor kullanan arkadaşlar fren yapmak bi haber oluyorlar, hep otomatik vites sürenin manuel, kullanamaması misali. Bu durumda absye alışan arkadaşların abssiz motor almamaları veya frenleri kuvvetli motosikletleri tercih etmeleri gerek.
    Frenleri istediği kadar kuvvetli olsun bence abs olmazsa kayar abi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Panik durumunda ihtimal yüksek. Ancak işi bilen kaydırmıyor hocam... Ama hiçbir insan ABS beyni kadar tutarlı ve dozajlı fren yapamaz buda bir gerçek

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Desene biz şansa kullanıyoruz Uzatmayayım şöyle özetleyim bir aracın fren sistemi ne kadar iyiyse o kadar zor tekeri kilitler. Yani seninle s1000rrın aynı şartlarda tekeri kilitleme noktası çok farklıdır.O yüzden "frenleri kuvvetli motosikletleri tercih etmeleri gerek" demiştim. Sen absli bişey al abi o motor sana göre değil.
    aquarist4 bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fren konusunun forumda tartışılmasını doğru bulmuyorum. Ben de yorumda bulunmuştum zamanında ama mantıklı gelmiyor. Birinin canına istemeden kast edebilir insan. Burada fikir danıştığın insanın geçmişini bilmiyorsun, niyetini bilmiyorsun. Adam klavye başında alkollüyken bile tavsiye verebilir. Hele ki bu konu fren yapmaksa vay soru soranın haline. Bu işin en doğrusu akredite bir kurumdan eğitim alarak çözmek olmalıdır. Hatta birden fazla kurumdan alıp kendi doğrunuzu oluşturabilirsiniz. Öyle yazmakla oturacak şeyler olsaydı herkes İstanbul parkı 2 dk nın altında dönerdi. Saygılar

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desene biz şansa kullanıyoruz Uzatmayayım şöyle özetleyim bir aracın fren sistemi ne kadar iyiyse o kadar zor tekeri kilitler. Yani seninle s1000rrın aynı şartlarda tekeri kilitleme noktası çok farklıdır.O yüzden "frenleri kuvvetli motosikletleri tercih etmeleri gerek" demiştim. Sen absli bişey al abi o motor sana göre değil.
    Hocam kacımızda s1000r var genel motosikletlerin hepsi böledir.siz abs'size alışmış olduğunuz için daha iyi fren yapabilirsiniz ama hiç kaydırmadım diyenede açıkcası inanmam.

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    ABS'yi dışlayan kesime hiç anlam veremiyorum. Arkadaşım bu bir teknoloji ve her otomobilde stock bir özellik olarak sunuluyor artık sürüş güvenliği için. Motorda da bir sürü video bulabilirsiniz ABS'nin normal frenden daha güvenli olduğunu (yağmurlu havalarda vs).

ABS'yi o kadar mühendis boşuna icat edip her yere koymamış. ABS bir teknolojidir ve sürüşte kullanılacak her türlü teknoloji faydadır.
    Sonuç olarak ABS bir artıdır ve güvenlik için tercih edilmesi gereken bir şeydir.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Kaymayı önleyebileceğim herhangi bişey yapabilirmiyim.(moyotoru satmak ve frene az basmak fren yapmayı öğrenmek dışında)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)