Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet otopark giriş kartınızı iptal ediyorum - çıkışta bırakın

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar şirketin 7 katlı kapalı otoparkı var, afedersiniz öküz gibi bina komple otopark.
    Bize çalışanlar olarak servis kullanmamamız kaydı ile (bunun için imzalı belge alıyorlar, otopark kartın varsa servis kullanamazsın) otopark ücretsiz. Mesai saatleri dışında da bir gün kullanmışlığım yok bu otoparkı.

Neyse, bugün ulaştırma şefi arıyor ve kartı kapattığını söylüyor.
    İdari işleri arıyorum, "karar yönetimin, bunu siz sorgulayamazsınız ben de bir şey yapamam" diyorlar.

İçimden geçen küfürler...

Ya arkadaş, zaten bina sütunlarının arasına araçları rahatsız etmeden zorluk çıkarmadan park ediyorum. Sığışıyoruz bir yere.

Bu dört teker sevdası nedir, adam bana otomobil al kartını açalım diyor.

Ev Anadolu yakasında, iş Avrupa (İST). Nasıl bir köprü trafiği olduğunu tahmin edersiniz...

Yönetimden tanıdığım samimiyetimin olduğu biri yok, kaldım böyle daha dün yeni bir motosiklet almıştım.
    Acayip bir heyecan vardı içimde şu an yıkıldım kaldım masaya.

Sokakta yer bulurum bırakacak elbet ama burası Beyoğlu, makineme gözüm gibi bakan adamım ben ne yapacağım :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    BEN OLSAM ARABA KARTI ALIRDIM INADINA KOSEYE DEGILDE ARABA GIBI ORTAYA RAHAT RAHAT PARKEDERDIM
    xawa bunu beğendi.

Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN OLSAM ARABA KARTI ALIRDIM INADINA KOSEYE DEGILDE ARABA GIBI ORTAYA RAHAT RAHAT PARKEDERDIM
    Adamlara motosiklet - bisiklet kullanımı artmalı, hatta mümkün mertebe hayatlarını kolaylaştırmak lazım 2 tekerin diyorum, adam bana bön bön bakıyor. Ağzının ortasına kafayı göm diyor şeytan, sonra direkt insan kaynakları
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    uğraşırım ve riskleri göze alabilirim diyorsan,(işsiz kalmak gibi) iş mahkemesinde mobing davası açabilirsin. motosikletin otoparka girmesiniz yasaklayan bir kuralları yoksada kazanırsın davayı. kafamdaki öneri riske girip girmemek senin alabileceğin bir karar. sonuçta bu ekonomik şartlar altında kimseye böyle bir riske gir tavsiyesinde bulunamam.

Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğraşırım ve riskleri göze alabilirim diyorsan,(işsiz kalmak gibi) iş mahkemesinde mobing davası açabilirsin. motosikletin otoparka girmesiniz yasaklayan bir kuralları yoksada kazanırsın davayı. kafamdaki öneri riske girip girmemek senin alabileceğin bir karar. sonuçta bu ekonomik şartlar altında kimseye böyle bir riske gir tavsiyesinde bulunamam.
    Dediğiniz doğru, bunlarla uğraşabilirim ama sonuçta öyle bir sektörde çalışıyorum ki kısa mesajla işten çıkarılanlar var. Değersiz hissettim kendimi bugün. Emeği geçenlerin...

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    değersiz hissetiğiniz yerde durmayın, ik yok mu sizin şirketinizde? kurumsallık yok mu? benim şirketimde böyle bişey olsa fırtına çıkar valla şirkette öyle bi hak hukuk yok
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250
    kartı niye kapıyorlar anlamadım? servis de mi kullanıyorsun? açıklama nedir?

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüzükte böyle bir madde mi varmış ne saçma ! Sebebi öğren ? İnsan kaynakları bakmaz ama idari işler kısmına git durumu burada anlattığın üzere kibar bir dille bulunduğun bölgenin tehlikesinden ve motosiklet hırsızlarının kol gezdiğinden haber ver. Kimseyi rahatsız etmediğine , yer kaplamadığına dair birşeyler söyle. İdari işler buna çözüm getirecektir. İnsan kaynakları her zaman beladır. Gerçi beyaz yaka olmadıktan sonra kimseye değer verilmiyor bu bi gerçek

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değersiz hissetiğiniz yerde durmayın, ik yok mu sizin şirketinizde? kurumsallık yok mu? benim şirketimde böyle bişey olsa fırtına çıkar valla şirkette öyle bi hak hukuk yok
    İK var olmasına da, yönetim kararı diyor kısa ve kibirli bir ses tonuyla. Randevu isteyeceğim bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma üstat hem de nasıl içim kıyıldı... Burada güler yüzlü, herkesle enerjiyi yüksek tutarak dialog kuran, saygılı hiç ses tonunu yükseltmemiş motosikletçi arkadaşlarım da var, 4 kişiyiz. Hepimizin kartını çat diye iptal ettiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı demirteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartı niye kapıyorlar anlamadım? servis de mi kullanıyorsun? açıklama nedir?
    Ya servis kullanacaksınız ya da otopark kartı vereceğiz demişlerdi vaktiyle, abi servis tam 2 saat sürüyor köprü trafiğinde. O kadar sıkılıyorum ki minibüsün içinde tırnaklarımı yiyorum. Zaten panik atak giriş seviyesinde sağlık sorunum var. Bunun ilgisi olur mu konuyla bilmiyorum gerçi.

Şimdi kartı aldılar, servisle gelin diyorlar.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Araba kartı verip motosiklet için kullanılmıyor muymuş ? Ne saçma ?! Benim çalıştığım şirketin olduğu plaza otoparka arabadan 5 tl motosikletten 4 aldığı için kaçak giriş-çıkış yapıyorum. İçim de oldukça rahat bu konuda.

Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba kartı verip motosiklet için kullanılmıyor muymuş ? Ne saçma ?! Benim çalıştığım şirketin olduğu plaza otoparka arabadan 5 tl motosikletten 4 aldığı için kaçak giriş-çıkış yapıyorum. İçim de oldukça rahat bu konuda.
    Kaçak girmek imkansız, kavga dövüş tatsızlık olur hiç bulaşmak istemiyorum. Güvenlikler duruyor girişlerde.
    Otoparkı motosikletlilere tamamen yasaklamışlar, mesela siz de gelseniz ücret verip giremiyormuşsunuz artık.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Forumda sonuç alamazsın. Gideceksin gerekli yere, konuşacaksın.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Ben sana olayı anlatayım, bir motorcu arkadaşınız motorunu bir arabalık yeri işgal edecek şekilde park ediyor. Yönetimden birisi de bu durumu görüp delirincee..... :D

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Bir çok sebebi olabilir;

1- Ülke karışık, motosikletler de bomba vs olayı için büyük risk.

2- Motosikletlerden birinin egsoz açık olabilir, müdürlerden biri sesi duyup rahatsız olmuş olabilir.

3- Motorculardan biri müdürlerden birinin arabasıyla kafa kafaya gelmiş, atışmış olabilir.

4- Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi motorlardan biri ortaya özensizce bırakılıp gitmiş ve bir müdür o yüzden uzun süre yer bulamamış olabilir.

Bu böyle gider... Biraz bekle olay soğusun, ondan sonra bir randevu alıp derdini sakin ve mantıklı bir şekilde anlat bakalım.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    kapalı otoparklara sıkıstırılmıs gaz ıle calısan ve boyutları buyuk olan araclar alınmayabılır. bu anlasılabılır ama motosıklet ortalama bır arabanın kapladıgı yerın yarısından daha az yer kaplar. Tuhaf.

Isyerınızde paket servıs yapılan bı ısletme varsa onlar da kapalı otoparka koyacaklardır 2tekerlılerı... Emsal gosterebılırsınız.

Yonetımın kararı dedıklerı de palavradan ıbaret. Yonetıcı ısı gucu kalmadı da 4 motosıkletle mı ugrasacak!

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok sebebi olabilir;

1- Ülke karışık, motosikletler de bomba vs olayı için büyük risk.

2- Motosikletlerden birinin egsoz açık olabilir, müdürlerden biri sesi duyup rahatsız olmuş olabilir.

3- Motorculardan biri müdürlerden birinin arabasıyla kafa kafaya gelmiş, atışmış olabilir.

4- Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi motorlardan biri ortaya özensizce bırakılıp gitmiş ve bir müdür o yüzden uzun süre yer bulamamış olabilir.

Bu böyle gider... Biraz bekle olay soğusun, ondan sonra bir randevu alıp derdini sakin ve mantıklı bir şekilde anlat bakalım.
    Bunlar olmuş olabilir evet, motosikletlinin biri ile tartışmış olabilir bir yönetici.
    Otopark o kadar büyük ki yer olmaması söz konusu değil. Bomba vs belki... Ama araçla da sokar isteyen.

Çok rahatsızım park konusunda, oturduğum sitede de not yazıyorlar "buraya park etme" diye. Yılların birikimi var içimde, sinir patlaması yaşayacağım bir anlık diye korkuyorum. Evde ayrı iş yerinde ayrı uğraşıyorlar ki o kadar özen gösteriyorum. Görseniz ezik gibi park etme dersiniz. Buna rağmen...

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Çok rahatsızım park konusunda, oturduğum sitede de not yazıyorlar "buraya park etme" diye. Yılların birikimi var içimde, sinir patlaması yaşayacağım bir anlık diye korkuyorum. Evde ayrı iş yerinde ayrı uğraşıyorlar ki o kadar özen gösteriyorum. Görseniz ezik gibi park etme dersiniz. Buna rağmen...
    Dostum yaşın kaç bilmiyorum, ama öfkeyle kalkan zararla oturur. Ne zaman aşırı reaksiyon göstersem gene döner bana patlar, hep öyle oldu yani. Biz motorları alırken bizim toplumun ne şekilde düşünce yapısına sahip olduğunu bilerek giriyoruz bu işlere. Evet bazen tepe atıyor, ama her zaman sakin olmakta fayda var. Çok kafayı takıp iş yerinde öfke patlaması seni çok daha kötü pozisyona sokar. Piyasa berbat, iyi-kötü bir işin var. Bence kimsenin gazına gelip de "sayılmadığın yerde olma" falan gibi düşüncelere kapılma.

Sitedeki park sorununu site toplantısında ortak bir paydaya varıp aşarsınız. İşteki durumu da dediğim gibi biraz zaman geçtikten sonra, hem de otoparka koymadığın zaman hangi sorunları yaşadığını somut örneklerle ortaya koyarak, çözüm yollarını da önerine katarak halledebilirsin. Çok takılma, şunun şurasında kaç sene daha ömrümüz var?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    arkadaş ben adliyede çalışıyorum, benim motor da bir çok kişiye batıyor. normalde burda üstü sundurma ile kapalı bi kısım var, genellikle hakim ve savcılar araçlarını oraya koyuyo, sona doğru da personel koyuyor, yani herkese açık bir yer, bende yağmur çamur güneş görmesin diye oraya koyuyorum motoru, araçların arasına 1 metre mesafe olacak şekilde koyduğum halde, oraya motor konulmazmış, yok devrilirse aracı çizermiş felan diye bi ton terane işittim. hadi araba olsa oraya koy ama motosikleti niye koyuyosun dedi savcının biri. bende çektim resti en sonunda, hakime de savcıya da, dedim nasıl ki o araba sizin aracınız ve orada park edebiliyorsa bu motosiklet de benim aracım dedim. sonuçta araba gibi orta yere de koymuyorum dedim. biraz mızmızlandılar, şimdi kimse bişi demiyor.
    biraz arıza olucan ki sana pek ilişmesinler.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Şu istenmediğin yerde durmama konusu hakkında; evet istenmediğiniz yerde durmayın kesinlikle, kendinizi ezdirmeyin AMA bu pat diye çıkın gidin anlamına gelmez. En güzel iş, başka işte çalışırken aranır

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben senin yerinde olsam zorla sokarım o motoru oraya.
    Şimdiye kadar 6 iş değiştirdim. Hepsinin kapalı otoparkı vardı.
    Sadece 1 bina yönetimi zorluk çıkardı, onda da İK'nın tepesine binerek aldırttım motorumu içeriye.
    7 katlı otoparktan bahsediyorsun sen. Muhtemelen büyük bir plaza yani.
    Her türlü saygı gösterip motorunu almak zorundalar. Hemen tamam deyip cayma, bastır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)