Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ve Yamaha neden çok tecih edilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar bu dediğim supersport için bende bir ss alıyorum eylül ayında 2. el piyasaya baktığımda Honda ile Yamahanın Kawasaki ve Suzuki den çok çok daha iyi olduğunu gördüm bunun belli bir nedeni varmı? Bana zx636 lar çok tatlı geliyor ama bende ilerde satmaya karar verdiğimde sorun yaşamamak için r6yı tercih ettim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Corvo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bu dediğim supersport için bende bir ss alıyorum eylül ayında 2. el piyasaya baktığımda Honda ile Yamahanın Kawasaki ve Suzuki den çok çok daha iyi olduğunu gördüm bunun belli bir nedeni varmı? Bana zx636 lar çok tatlı geliyor ama bende ilerde satmaya karar verdiğimde sorun yaşamamak için r6yı tercih ettim
    kawasaki çıkışını z serisi ile yapmıştı

o zamandan sonra cross'lara ve üst seviye ss'lere yöneldiler

suzuki deyince aklıma hayabusa geliyor -birçoğumuzun aklına da- demek ki halka daha inemediler -hayabusa ya binen ver mı? -

not:lütfen alıntılayıp "benim aklıma inazuma burgman vs geldi ezik" yazmayın

suzuki'de kawasaki'de büyük cc motorlar üretiyor başlangıç dostu ybr gibi bir model çıkarmadılar ki milletin ayağı alışsın

Honda hem halka inebilmiş (c70 c90) hem de kalitesini koruyabilmiştir honda bununla

yamaha da halka inmiştir (ybr cbf cb ace) halen kalitelidir

yamaha da bunla başladı

honda'da yamaha'da ilk modellerden kendilerini tanımlamışlar yarış pistinde de varız sokakta da
    Corvo, Thracian, Ertugyigit ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.motorcycle-usa.com/photog...aki_Z1B_11.jpg

o zamandan sonra cross'lara ve üst seviye ss'lere yöneldiler

suzuki deyince aklıma hayabusa geliyor -birçoğumuzun aklına da- demek ki halka daha inemediler -hayabusa ya binen ver mı? -

not:lütfen alıntılayıp "benim aklıma inazuma burgman vs geldi ezik" yazmayın

suzuki'de kawasaki'de büyük cc motorlar üretiyor başlangıç dostu ybr gibi bir model çıkarmadılar ki milletin ayağı alışsın

Honda hem halka inebilmiş (c70 c90) hem de kalitesini koruyabilmiştir honda bununla

http://www.cleanmpg.com/photos/data/...eam_D-Type.jpg

yamaha da halka inmiştir (ybr cbf cb ace) halen kalitelidir

yamaha da bunla başladı

http://japanesenostalgiccar.com/word...ha-YA-1-02.jpg
    güzel bir paylasım teşekkürler zzr serisinin hayranlığıyla geçirdim bende çocukluğumu

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    O tc piyasasinda öyle , oyle garip bir ülkeyiz ki satıcı malını satmak istemez , vergiler belini büker , bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar seni ve tercihini küçük görür vs. vs.

Dolayisi ile 4 japon markasi da ozellikle son 10 yildir cok basarili motosikletler uretiyorlar.

2 markanin daha one cikmasinin sebebi markalarin ne idüğü belirsiz politikalari ve tüketicide oluśan algidan ibarettir .

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Servis ağları yüzünden, Elini sallasan honda ve yamaha servisine çarpıyor ama kawasaki ve suzuki servisi bulmak çölde vaha gibi hele hele kawasakinin başında zmoto gibi bi bela varken bu ülkede hayranı olmadıkça kimse kawasaki almıyor. Servisi olmayan makinayı kimse almak istemiyor haliyle ikinci elini kovalayan olmuyor. Örnek olarak bu sene 14.500' den R25 aldım bakalım seneye fiyatı zamlanacak diyorlar belkide aldığımdan daha yüksek fiyata satabileceğim kim malı değer kaybetsin ister ki? Haliyle herkes değerli olana yürüyor tıpkı milletin bi zamanlar cbr serisine yürüdüğü gibi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belgesel tadında cevap yazıyosun harika oluyo

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Ya soyle bi ornekte bulunanilirim
    Piyasada suan telefon diyince Akla iki Marka geliyo samsung Iphone neden herkesin elinde samsung var her butceye her kisiye uygun olmasindan mesala

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    1. sebep servis ağı
    2. sebep ise honda da parçanın hızlı gelmesi ve kawasakide de malzemelerin ucuz ve bazı malzemeleri bütün değil komple parçayı değilde içindekileri tek tek sipariş verebilmenle beraber ucuzluk

hondada ucuz sayılır

ama gelgör ki
    honda en iyi servis iken milletin ve servislerin her parçayı acil posta hizmeti ile talep etmesinden honda tr fabrikası bu hizmeti kapattı
    çünkü bu hizmet aslen sadece motorun çalışmasına ve yürümesine engel teşkil eden parçalar için uygulanması gerekirken bizler en ufak vidayı bile tr depoda yok ise yurt dışından acil sipariş ettiğimizden geçtiğimiz yıl acil posta servisini iptal ettiler artık bir parçayı gelmesi için zaman zaman 2 3 ay bile bekleyebiliyorsunuz

arkadaşın cbf 500 debriyaj tası 1.5 ayda anca geldi ki 2 ay bile denebilir benim zamanını doldurup motoru patlatmadan değiştirmek istediğim yağ pompamda keza 2 ayda anca geldi

kawasakide parçalar nispeten ucuz olabiliyor ama bu iş birazda serviste bitiyor. usta ile kanka olmuşsan işçilik ve parça ucuz ama yok değil ise o zaman maddi olarak problem 636 nazik 1000 ise gerçekten ciğerli bir makina düzgün bakıldığında honda kadar sağlamlar

yamahanın yedek parçaları en ucuzu denebilir aslında çok hor kullanılmadığı sürece pek sorun yaşatmazlar ama servis ağı soru işareti
    servisten se gerçekten anlayan usta bulmak daha iyi denebilir

suzuki için fazla bir bilgim yok yorum yapmam pekte doğru olmaz bu yüzden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belgesel tadında cevap yazıyosun harika oluyo
    böyle daha iyi anlatıyorum

gelelim işin sosyolojik yanına

biz millet olarak sahiplenmeliyiz sahiplendiğimiz şey poqdan bir araba olsa bile onu göklere çıkarırız yeri geldiğinde

kawasaki ve suzuki daha az sahiplenildi ülkemizde

düşünün

peugeot 103 olarak geldi

pejo yüzüç dedik

yetmedi

leylek pejo dedik

sahiplendik

jawa 250 classic olarak geldi

cava ikielli dedik

yetmedi kara cava dedik

sahiplendik

mz trophy olarak geldi

yetmedi

"mez" dedik

yetmedi "domuz burun" dedik

kawasaki veya suzuki'yi sahiplendik mi hayır

Türkiye'de başarının yolu sahiplenilmekten geçer biz dünyaya aile kavramını vermiş milletiz bizde kayınço vardır elti vardır görümce vardır dıdısının dıdısı bile sahiplenilir

gavur tüm baba ve annenin kardeşlerine uncle der onlar sever beğenir biz sahipleniriz

suzuki ve kawasaki sahiplenilmedi çünkü hayri emmi onları bağa giderken kullanamazdı onlar pist araçlarıydı

honda c90 getirdi sahiplenildi

yamaha ybr ile sokaklarda

suzuki hayabusa ile hayalleri süslüyor

kawasaki anca cross yarışlarında görülüyor

sonuç:kawasaki ve suzuki havada kalıyor

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    soruya cevap ikiside türkiyede kurumsallaşmıştır.en küçük yerde bile servisleri ve ikinci el piyasasına sahiplerdir ancak suzuki gibi kaliteli bir markada bile malesefki yetkili servislerini bisikletciden bozma motorcular üstlenir satış yerinde apuk sapuk motorlarla birlikte satılırsa insanların zihninde pek olumlu yerde bulunmaz

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    servis ağı.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Servisleri bi dolaş anlarsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)