Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter ile ilgili sorum olacaktı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorumda kısa devre oldu sigorta patlamadı gösterge panelindeki devir saati yandı biraz öyle gittim lamları acmıştım onlarda simsiyah olmus aküye baktım 20v gösteriyor onları değiştirdim şuan hersey normal çalışıyor sorun olsa çalışırmı acaba ? elektrik tesisatında sorun olmuş olabilir mi acaba ? beyinde sorun olsa elden ateşleme yapmaz dedi servisi

Scooterim : MONDİAL RS 151

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Aynı konuya yorum yaptığımı hatırlıyorum. Konu kirliliği oluşturmayın lütfen.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    RS151 her yaz konjoktör patlatır.. Yani dinamo ile akü arasındaki zamazingo. Ya da benimki öyleydi. Eğer aküyü takarken ŞARJ VOLTAJINI ölçmediyseniz, birkaç gün sonra YENİ BİR AKÜ DAHA almak zorunda kalabilirsiniz. Konjoktörün normal arızası şarjı kesmesidir, nadiren 14.4 volttan fazla gönderir aküye.. O zaman da akü 2 günde emekli..
    Yeri direksiyon grenajında sol kısımdadır. Uzun süre güneşte kaldığı için sanırım bu sıcak aylarda patlıyor..

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RS151 her yaz konjoktör patlatır.. Yani dinamo ile akü arasındaki zamazingo. Ya da benimki öyleydi. Eğer aküyü takarken ŞARJ VOLTAJINI ölçmediyseniz, birkaç gün sonra YENİ BİR AKÜ DAHA almak zorunda kalabilirsiniz. Konjoktörün normal arızası şarjı kesmesidir, nadiren 14.4 volttan fazla gönderir aküye.. O zaman da akü 2 günde emekli..
    Yeri direksiyon grenajında sol kısımdadır. Uzun süre güneşte kaldığı için sanırım bu sıcak aylarda patlıyor..

şuan normal çalışıyor sorun varmıdırki olsa çalışır mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özür dilerim fakat son bir soru sormuştum cevp veren olmadı onun için actım konuyu

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yaptıysan neden buna yazdın mesaj kirliliği yapıyorsun şimdi de

güncel+++++

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

güncel+++++

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Beyinde (CDI) sorun yapmaz çünkü beyine alternatörden ayrı uçlarla besleme geliyor.. Akü ve konjöktörle alakası yok.
    Far ampulleri filan kesmediyse, marş normal basıyorsa, korna normal BİP liyorsa başka sorun yoktur.

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyinde (CDI) sorun yapmaz çünkü beyine alternatörden ayrı uçlarla besleme geliyor.. Akü ve konjöktörle alakası yok.
    Far ampulleri filan kesmediyse, marş normal basıyorsa, korna normal BİP liyorsa başka sorun yoktur.
    teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)