Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marş Basmiyor Lutfen Bi Yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Herkese Meraba ya motorun marsi basmiyor el marsi calismiyor farlar sonuk yaniyor kornada sessiz caliyor aku yeniydi yani bi gun gezdim tozduk biraktim tekrar aldim yokus indik komple elektrik calismiyor. hic ses yok ama ne civcic ne tirrtir kontaktordemi sikiti var acaba.
    motor calisir haldeyken marsa bastigimda boyle ziiit ziitt ses geliyo beyin eror benim yardim lutfen 😢😢

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Anlattıklarınız aküyü işater ediyor. Öncelikle akünün kutup başlarını kontrol edin gevşekse sıkıştırın. Akü yeni olsada eğer şarzla ilgili bir sorun varsa çabuk biter. Serviste konrtol edilmesi gerekir...

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    birebir anlattıkların benim de başıma gelmişti mondial 150 mcx ile . Ayak marşıyla çalıştırıp 30-40 km turlayınca düzeldi kendi kendine. Sanırım arkadaşında da dediği gibi aküde veya akü bağlantılarında sıkıntı var.
    2013 Mondial MCX150 (06.2013-10.2013/1000km) -- 2015 Hyosung GV250 (06.2015-..)

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Ayak marşı varsa öyle çalıştır gez dolaş.Yeni akü almışsınız motorun şarj ını ölçtûnüz mü ?

sök aküyü şarj ettir - kutup başlarını temizle - tekrar tak

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşı varsa öyle çalıştır gez dolaş.Yeni akü almışsınız motorun şarj ını ölçtûnüz mü ?
    Zaten ayak marsiyla takiliyorumda korna far onlar yanmiyo sikinti yarinda sarjina bi baktirim tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı geeklanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sök aküyü şarj ettir - kutup başlarını temizle -
    tekrar tak
    Peki gene calismazsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Yarin gidim bi sarjina baktirim ozaman cok tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birebir anlattıkların benim de başıma gelmişti mondial 150 mcx ile . Ayak marşıyla çalıştırıp 30-40 km turlayınca düzeldi kendi kendine. Sanırım arkadaşında da dediği gibi aküde veya akü bağlantılarında sıkıntı var.
    yok genelde oyle kendi kendini sarj etmesi lazim ama etmiyo bende kontaktorde falan sikinti oldugunu dusundum

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    biri vurdurmayı seviyorum der, öteki marş basmıyor der.
    LGBT.net oldu burası
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri vurdurmayı seviyorum der, öteki marş basmıyor der.
    LGBT.net oldu burası
    sen ne diyosun ya ne yazim a.k basmiyo iste nasil tarif edim. sen ismini yanlis yazmissin o motorkafa degilde y.rak kafa olmasi lazim onu bi ara degistir. Daha uygun olur.

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı Germ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ne diyosun ya ne yazim a.k basmiyo iste nasil tarif edim. sen ismini yanlis yazmissin o motorkafa degilde y.rak kafa olmasi lazim onu bi ara degistir. Daha uygun olur.
    Burada saygisini bozan çiğ insanlar yardim edilmeyi haketmiyor.senin deyiminde defol git

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Saygi bozan benmiyim yoksa o arkadas mi biz burda ne yazmisiz herif kalkmis ne diyo.

sen bir biçimde sök aküyü bir akücü ya da motorcu bul şarj ettir - orada voltaj - amper durumunu ölçerler ( multimetre sanırım cihaz ) neyse.tak dene. eğer sıkıntı olmazsa en kısa zamanda bir akü alırsın. olacağı bu. hadi kolay gelsin.

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Alıntı geeklanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bir biçimde sök aküyü bir akücü ya da motorcu bul şarj ettir - orada voltaj - amper durumunu ölçerler ( multimetre sanırım cihaz ) neyse.tak dene. eğer sıkıntı olmazsa en kısa zamanda bir akü alırsın. olacağı bu. hadi kolay gelsin.
    eyvallah saolasin verdigi bilgiler icin tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler