Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boyun Fıtıgı Oldum ( motor surmeme engel olurmu )

Motovento
    REKLAM ALANI
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    arkadaslar bır suredır boynumda agrılar vardı ve son on gundur siddeti cok arttı ben motorda ruzgar aldık tutldu herhalde deyıp kas gevsetıcı ve agrı kesıcıler kullanıyordum ama care olmadıgı gıbı gıderek agrılar arttı. en sonunda dun doktora gıttım ve mr cektırıp fıtıgı teshıs ettı dırek amelıyat dedı ayrıca omurların arasındakı dısklerden bırınıde kırmısım oda sınıre degıyor onuda protezle degıstırecekler. sımdı sıkıntım aslında bu degıl ne amelıyatttan korkuyorum nede verdıgı sıkıntıdan tek korkum amelıyat sonrası bundan sonrakı hayatımda motosıklet kullanabılecekmıyım yada bana sıkıntı yaratacakmı. tecrubesı olan ve boyle bır rahatsızlık gecıren amelıyat olan varsa benle bılgı paylasırsa cok sevınırım . ne yapıcam bılemıyorum cunku motosıklet sız bır hayat dusunemıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Ben motor kullanmak boyun kaslarını güçlendiriyor diye biliyorum ama size en doğru bilgiyi doktorunuz verir. Şahsen motor kullandığım zamanlar boyun ağrılarım azalıyor

Motosikleti
    boyun fıtıgı olmamın sebebini bilemiyorum ne zaman basladı neden oldu ne tetıkledi belli degıl . su anda zaten kullanamıyorum ama amelıyat olduktan sora yaklasık 3 hafta motora bınme dedı doktor ben sonrasını merak edıyorum acaba tamamen benı engellermı dıye korkuyorum acıkcası . boyle bır rahatsızlık gecıren varmı ve su anda nasıl kullanabılıyormu be sıkıntı varmı onu merak edıyorum.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ortalama 1.5 kg kask boynun icin sagliksiz olacaktir

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama 1.5 kg kask boynun icin sagliksiz olacaktir
    kaskım 1400 gr daha hafıf bır kaska ayarlarım o sorun degıl .

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ruzgarin etkisini de kesmeniz lazim hocam tur cami vs ile.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bır suredır boynumda agrılar vardı ve son on gundur siddeti cok arttı ben motorda ruzgar aldık tutldu herhalde deyıp kas gevsetıcı ve agrı kesıcıler kullanıyordum ama care olmadıgı gıbı gıderek agrılar arttı. en sonunda dun doktora gıttım ve mr cektırıp fıtıgı teshıs ettı dırek amelıyat dedı ayrıca omurların arasındakı dısklerden bırınıde kırmısım oda sınıre degıyor onuda protezle degıstırecekler. sımdı sıkıntım aslında bu degıl ne amelıyatttan korkuyorum nede verdıgı sıkıntıdan tek korkum amelıyat sonrası bundan sonrakı hayatımda motosıklet kullanabılecekmıyım yada bana sıkıntı yaratacakmı. tecrubesı olan ve boyle bır rahatsızlık gecıren amelıyat olan varsa benle bılgı paylasırsa cok sevınırım . ne yapıcam bılemıyorum cunku motosıklet sız bır hayat dusunemıyorum...

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Neden oldu, nasıl oldu konularını geçip sadede gelicem.. Öncelikle fizik doktoruna gittim. Boyun fıtığım olduğu ortaya çıktı ve doktor fizik tedavi verdi. Sonrasında karşılaştığım bir aile dostumuz bir arkadaşından röntgenlerime bakmasını istedi (konuşurken bu aradaşının beyin cerrahı olduğunu öğrendim). Röntgenlerime bakan arkadaşı, fizik tedavime başlamamı ancak kendisine bu arada en kısa zamanda bir emar çektirip getirmemi söyledi ve bunun için bir de not yazıp kayıda götürmemi söyledi arkasından da şöyle bir açıklama yaptı. "Ben beyin cerrahıyım, ilaç ve tedavi ile iyileşecek hastaları kesip biçmem, benim zamanım paradır. Ancak ilaç ve tedavi ile durumu düzelmeyecek hasta için bunlar zaman kaybıdır ve kesin sonucu ameliyat verir" dedi. Emar sonucu bana söylediklerini hatırlattı ve ameliyat olmam gerektiğini söyleyip kararımı sordu. Tabii cevabım ameliyattan yanaydı. Ameliyat olduktan sonra bana yasaklarını sordum( sadece ameliyat olduğum günü hastanede kontrol altında geçirdim, estetik dikiş yapmışlar pansumana bile gitmedim ). Güldü ve yasak olmadığını spor yapabileceğimi, sorum üzerine ağırlık da kaldırabileceğimi söyledi. "Ne istersen yap sana yasak yok" dedi. Yaklaşık 6 sene önce ameliyat olmuştum. 3 sene önce motorumu Çanakkale'den satın alıp İzmir'e berbat bir kış havasında fakat uygun teçhizatla kullanarak geldim. O zamandan beri sadece bir kere otomobil kullanırken klima yerine çok terlediğim için camı açtım ve boynum tutuldu, bu da iki günde ilaçsız ve tedavisiz kendi halinde geçti. Sağlıklı insanlar kendilerini nasıl koruyorsa sen de kendini öyle koruyacaksın. Boynun terli iken rüzgar yemeyeceksin, ıslak saçla dışarı çıkmayıp başını, boynunu kurutup çıkacaksın. Boynuna ıslak mendil, havlu v.s. sarıp çıkmayacaksın. Bu arada sadece ağır kaldırmak ya da herhangi bir kaza değil stres bile boyun fıtığına sebep olabiliyormuş. Bunu duyunca çok şaşırmıştım. Geçmiş olsun şimdiden..

Motosikleti
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle geçmiş olsun. Neden oldu, nasıl oldu konularını geçip sadede gelicem.. Öncelikle fizik doktoruna gittim. Boyun fıtığım olduğu ortaya çıktı ve doktor fizik tedavi verdi. Sonrasında karşılaştığım bir aile dostumuz bir arkadaşından röntgenlerime bakmasını istedi (konuşurken bu aradaşının beyin cerrahı olduğunu öğrendim). Röntgenlerime bakan arkadaşı, fizik tedavime başlamamı ancak kendisine bu arada en kısa zamanda bir emar çektirip getirmemi söyledi ve bunun için bir de not yazıp kayıda götürmemi söyledi arkasından da şöyle bir açıklama yaptı. "Ben beyin cerrahıyım, ilaç ve tedavi ile iyileşecek hastaları kesip biçmem, benim zamanım paradır. Ancak ilaç ve tedavi ile durumu düzelmeyecek hasta için bunlar zaman kaybıdır ve kesin sonucu ameliyat verir" dedi. Emar sonucu bana söylediklerini hatırlattı ve ameliyat olmam gerektiğini söyleyip kararımı sordu. Tabii cevabım ameliyattan yanaydı. Ameliyat olduktan sonra bana yasaklarını sordum( sadece ameliyat olduğum günü hastanede kontrol altında geçirdim, estetik dikiş yapmışlar pansumana bile gitmedim ). Güldü ve yasak olmadığını spor yapabileceğimi, sorum üzerine ağırlık da kaldırabileceğimi söyledi. "Ne istersen yap sana yasak yok" dedi. Yaklaşık 6 sene önce ameliyat olmuştum. 3 sene önce motorumu Çanakkale'den satın alıp İzmir'e berbat bir kış havasında fakat uygun teçhizatla kullanarak geldim. O zamandan beri sadece bir kere otomobil kullanırken klima yerine çok terlediğim için camı açtım ve boynum tutuldu, bu da iki günde ilaçsız ve tedavisiz kendi halinde geçti. Sağlıklı insanlar kendilerini nasıl koruyorsa sen de kendini öyle koruyacaksın. Boynun terli iken rüzgar yemeyeceksin, ıslak saçla dışarı çıkmayıp başını, boynunu kurutup çıkacaksın. Boynuna ıslak mendil, havlu v.s. sarıp çıkmayacaksın. Bu arada sadece ağır kaldırmak ya da herhangi bir kaza değil stres bile boyun fıtığına sebep olabiliyormuş. Bunu duyunca çok şaşırmıştım. Geçmiş olsun şimdiden..
    Acıklayıcı ve rahatlatıcı yazınız için cok tesekkur ederim merak ettiğim tam olarak buydu cunku motordan uzak kalmak benim için cok korkutucu zaten kendimi koruyan bir adamımıdır uyarıların için tesekkur ederim

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Hocam bana da boyun fıtığı teşhisi kondu, hatta 3 adet fıtık başlangıcı dediler fıtık bile değil. Ameliyatlık olmadığını boyun kaslarını güçlendirirsem düzeleceğini söylediler(egzersiz veya yüzme ile). Motor ile ilgili bir şey sormadım ama yukarıda bir arkadaşın dediği gibi motor kullanınca sıkıntılar azalıyor. Rüzgar basıncı kasları güçlendirme konusunda etkili oluyor sanırım.

Bir de benim merak ettiğim ben fıtık bile olmadan bu kadar sıkıntı çekiyorsam sen amliyatlık olmuşsun nasıl dayandın bu zaman kadar ilginç valla.

Geçmiş olsun, motor kullanımıyla ilgili yeni bir bilgi edinirsen doktordan paylaşırsan sevinirim, bizim de kulağımıza küpe olur.
    2013 Mondial MCX150 (06.2013-10.2013/1000km) -- 2015 Hyosung GV250 (06.2015-..)

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Arkadasim gecmis olsun. birde baska bir doktora gorun, ameliyat durumu var derlerse ben isimi garantiye alirdim.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    geçmiş olsun sorun olacağını sanmıyorum. ama ben başka birşey diyeceğim ameliyat olmadan birkaç doktor gezin derim malum artık doktorlarda ticari kaygıdan yok yere kesim biçim yapıyorlar.
    ben bugün aynısını bel ağrısı olarak yaşadığımdan doktora çıktım ve iki eğdi bir büktü adam fıtık olabilir hemen mr dedi. az sıkıştırdım adamı da önce ilaç kullan geçmezse gene gel bakalım dedi. yoksa ayak üstü fıtık teşhisi koyuveriyordu. ilaçları daha yeni başladım ama şuan yumuşama var gibi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağrıdığı zamanlar kullanmazsınız, hızlı bir motosiklet değilde bir enduro alıp yüzyirmiyi geçmezsiniz olur biter niye buna bu kadar takıldınız ki? Rahat olun, Allah başka dert vermesin. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Arkadaslar yorumlarınız için tskr ler ameliyat oldum Dr demesine göre baya bir zorlamışım 10 gun Boyunlu k ve ev istihratı verdi sonra kontrole gidicem 4 gündür evde yatıyorum haftaya kontrol var inşallah iyi olurum da yollara geri dönerim
    Dr kontrolden sonra ne zaman motor kullanıcamı söyleye cek inşallah olumsuz bişey söylemez

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Öncelikle geçmiş olsun ;
    Yakın bir arkadaşımdan biliyorum, doktorunuz kullanma derse bir süre ara verin ama kullan derse ki umarım öyle der 3 şey önemli ;
    1-hafif kask kullanın
    2-boyununuzda her daim buff tarzı birşey olsun, rüzgarı kessin ve terin boyunuzda kurumasına engel olsun,
    3-touring cam takın ve üstüne de rüzgarın yönünü başınızın üstüne atacak ek bir aparat takın, böylece sürüşte boyna gelen yük azalsın ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)