Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İLK KAZAMI YAPTIM 20-30 METRE TAKLALARA GEL

Motovento
    REKLAM ALANI

Sa ilk kazamı virajda donerken düştüm ve yaklaşık 20-30 metre taklalar attıkdan sonra durabııldım kask mont ve eldiven işini cok iyi yaptı ancak dizligim olmadıgı ıcın dız kapaklarım damamen sürtünmeden kanamalar falan oldu sizinle paylaşmak ıstedım bıde motordakı skıntıları soylıyım ne kadar tutar sızce.

motordakı sıkıntırlar : sağ sinyal lambası kırıldı , ve arka fren ayaklığı kırıldı yanı ayağımızı koydugumuz frende skıntı yok ne kadar tutar acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    20 30 metre takla attıysan bu kadar az hasar olmamalı yaw.Geçmiş olsun yinede .Hiç mi ezik çizik yok
    40yapar bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Gecmis olsun.motoru bosver buyuk kaza atlatmissin sükür et haline. Macit kardesim sen adama ne olsun istiyon ki
    sezgingulmez ve hakikiteker bunu beğendiler.

egzosda sürtünmeden bıraz erıme var demırde bıde on cam catladı ucları kırıldı farın yanı kırıldı on farkın falan ama onlar onemlı degıl pek sımdılık lazım olanları yaptırmam yeterlı sole dıyım 70 le gıdıyordum zaten bıden kontrolu kaybedınce motor altımdan gıttı 40-50 metre uzaga ben 20-30 metre taklalar attım zaten ustumde ful armor mont elımde eldıven kaskımvar vardı surtunmeden montta falan armor yerlerı falan erımıs bazıları falan ama bide eldıvenın ıcı astarı falan heryerı yırtıldı bu kadarla atlattık cok şükür sadece diz kapaklarım skıntılı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

he abilerım bide telefon paramparça oldu bildıgımız ortadan ıkıye ayrılmış gibi ıcerdekı kamerayı dışardan görüyon cebımde sadece telefon vardı zaten oda hurda oldu

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    geçmiş olsun hocam doktora git diz önemlidir ilerde sıkıntısını çekersin her türlü motor telefon maddi nesneleri alırsın önce manevi ve fiziki olarak iyileş

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motosiklet markasını tahmin etsek ömür yetmez şimdi birde

apache tvs 150 hocam sorsan soylerdım hocam bı skıntı gormedıgımden doktara gıtmedım acıkcası bızımkılere soylemye nıyetım yok kımseye soylemeden yaptırcam motoru dız kapagımdakı kocaman yaralrıda macta halı sahada surttum dıcem yerler heralde

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı alihankvrckk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache tvs 150 hocam sorsan soylerdım hocam bı skıntı gormedıgımden doktara gıtmedım acıkcası bızımkılere soylemye nıyetım yok kımseye soylemeden yaptırcam motoru dız kapagımdakı kocaman yaralrıda macta halı sahada surttum dıcem yerler heralde
    sen bilirsin hocamda bu gün ısınmadan bir hareket yapınca be lif atabiliyor belki ciddi bir şey vardır tedbiri elden bırakmamak gerek

Hocam aman dikkat, geçmiş olsun. En yakın zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileklerimle.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Çok geçmiş olsun. Ancak bence çok şanslısın:
    1- 20-30 metre sürüklenmeni, taklalar atmanı gerektirecek bir kazada korumasız dizinde sadece sıyrık var. Normal şartlarda o kadar taklayı gerektirecek bir hızla düşülünce hayatta kalma oranı %10'dur, bitkisel hayat da dahil. Sen sıyrıkla atlatmışsın. Şanslısın.
    2- Virajda düşüp de 20-30 metre sürüklenmişsin. O durumda senin çoktan virajın dışına çıkıp savrulman gerekir (hareket doğrultusunda sürüklenmen gerekir fizik kurallarına göre). Allahtan bariyer felan yokmuş da sorunsuzca asfalttan çıkıp 5-10 metre daha sorunsuzca takla ata ata gitmişsin. Şanslısın.
    3- Ya da, virajda düşüp 20-30 metre sürüklenip hala yolda kaldıysan sürüklenirken viraj almışsın. Bu tekniği hepimizin öğrenmesi lazım. Şanslısın.
    sp83 bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Ancak bence çok şanslısın:
    1- 20-30 metre sürüklenmeni, taklalar atmanı gerektirecek bir kazada korumasız dizinde sadece sıyrık var. Normal şartlarda o kadar taklayı gerektirecek bir hızla düşülünce hayatta kalma oranı %10'dur, bitkisel hayat da dahil. Sen sıyrıkla atlatmışsın. Şanslısın.
    2- Virajda düşüp de 20-30 metre sürüklenmişsin. O durumda senin çoktan virajın dışına çıkıp savrulman gerekir (hareket doğrultusunda sürüklenmen gerekir fizik kurallarına göre). Allahtan bariyer felan yokmuş da sorunsuzca asfalttan çıkıp 5-10 metre daha sorunsuzca takla ata ata gitmişsin. Şanslısın.
    3- Ya da, virajda düşüp 20-30 metre sürüklenip hala yolda kaldıysan sürüklenirken viraj almışsın. Bu tekniği hepimizin öğrenmesi lazım. Şanslısın.
    Arkadaşın 70le giderken kaza yapip 20 30 metre suruklenmesi de enteresting. Ben 110 120 ile high siding mesafesinide katinca 20 metreyi anca görmüştüm. Bak tekniğini merak ettim şimdi. Adam buz zeminde falan suruyor olabilir
    40yapar bunu beğendi.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

ınanmamışsınız ancak sole soylıyım 70le gıderken kendı hatamdan dolayı yokusun bıtısı gıbı dusunun motor havada kaldı yere deydıgı anda sağa kırmam gerektı fazla kırınca motor ustunden attı benı zateb sırf havada 2-3 metre gıttım

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Gecmis olsun,motoru yaptirmasan iyiymis diyesim geldi...
    Allah beterinden korusun...

Ekipmanlarınız neydi gercekten böyle bir kazadan bu sekilde kurtulmak büyük şans..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Büyük geçmiş olsun. ☺ Allah beterinden saklasın

colombia mont vardı gerçekten mukemmel yaptı 20-30 metre suruklenerek gıttı korumaların yarısı erimiş remsen sürtünmeden

kask nolan 700 küsüre almıştım çizikler haricinde hiç bişey yok

eldiven aldıgım y erden 70 tlye lamıştım astarına kadar herşeyi paramparça ancak elime bişey olmadı korudu

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Geçmiş olsun, motoru boşver de sana bir şey olmamış. Diz için kesinlikle doktora görün, sonra çok sıkıntı olabilir.

Motosikleti
    vespa ET4
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)