Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Beni Motosikletten Vazgeçirdiler !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Barutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Kaç yaşındasın bilmiyorum ama dostum diye hitap edeyim. Benim durumum senden şu şekilde farklı. Benim çevremde motosiklet almama ve kullanmama karşı çıkan hiç kimse yok ve bu forumda taş çatlasa 10 gündür varım. Senden ricam, benim açmış olduğum iki konuyu da okuman. Ben daha yeni tutuldum bu motosiklet sevdasına ve başlangıç olarak motosikletimi de seçtim lakin henüz a2 ehliyetim olmadığı için kimseyi riske atmamak adına motosikleti henüz almayacağım. İkinci mesajda bilginozi isimli arkadaşın da dediği gibi şu anda kendimi teorik anlamda yetiştiriyorum. Altın elbiseli adamı izliyorum, bu forumdaki bilgilendirme ve ipuçlarını okuyorum, kafama takılan her ama her sorunun cevabını buluyorum ve zihnime yerleştiriyorum. Ehliyetimi almam birkaç ay sürecek ve ben bu süreçte kendimi teorik anlamda yetiştirdikten sonra ilk motorumu alıp, şehrimdeki motosiklet eğitim merkezlerinden birine kaydolup, pratik aşamasına geçeceğim. Ha şöyle bir durum da var. Benim de çevremde engel olan ve nasihatler verenler olsaydı dinler miydim? Tabi ki hayır. Bildiğimden şaşmazdım lakin ona göre de temkinli, dikkatli olurdum her zaman. Benim nacizane tavsiyem, motosikletten vazgeçme ve en layıkıyla bin. Ehliyetin olsun, eğitimin olsun, pratiğin olsun, ekipmanın olsun ama yeter ki motosiklete bin. Hayatının geri kalanını başkalarının görüş, istek ve önerileri doğrultusunda değil, kendi bildiğin gibi yaşa.
    HopeCool bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Barutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç yaşındasın bilmiyorum ama dostum diye hitap edeyim. Benim durumum senden şu şekilde farklı. Benim çevremde motosiklet almama ve kullanmama karşı çıkan hiç kimse yok ve bu forumda taş çatlasa 10 gündür varım. Senden ricam, benim açmış olduğum iki konuyu da okuman. Ben daha yeni tutuldum bu motosiklet sevdasına ve başlangıç olarak motosikletimi de seçtim lakin henüz a2 ehliyetim olmadığı için kimseyi riske atmamak adına motosikleti henüz almayacağım. İkinci mesajda bilginozi isimli arkadaşın da dediği gibi şu anda kendimi teorik anlamda yetiştiriyorum. Altın elbiseli adamı izliyorum, bu forumdaki bilgilendirme ve ipuçlarını okuyorum, kafama takılan her ama her sorunun cevabını buluyorum ve zihnime yerleştiriyorum. Ehliyetimi almam birkaç ay sürecek ve ben bu süreçte kendimi teorik anlamda yetiştirdikten sonra ilk motorumu alıp, şehrimdeki motosiklet eğitim merkezlerinden birine kaydolup, pratik aşamasına geçeceğim. Ha şöyle bir durum da var. Benim de çevremde engel olan ve nasihatler verenler olsaydı dinler miydim? Tabi ki hayır. Bildiğimden şaşmazdım lakin ona göre de temkinli, dikkatli olurdum her zaman. Benim nacizane tavsiyem, motosikletten vazgeçme ve en layıkıyla bin. Ehliyetin olsun, eğitimin olsun, pratiğin olsun, ekipmanın olsun ama yeter ki motosiklete bin. Hayatının geri kalanını başkalarının görüş, istek ve önerileri doğrultusunda değil, kendi bildiğin gibi yaşa.

Konunun ana teması güzel, duygu düşünce fikir yapısı hepsine okey, fakat hala ailesi tarafından hayatını idame ettiren bir arkadaşın kendi bildiği gibi yaşayabiliyor olması ne kadar mümkün ? Bence namümkün. Basit düşünmek lazim, sizin bu söyledikleriniz ayakları yere temas eden, ve kendi hayatını kazanan bir birey için %100 doğru ve onayladığım bir bakış yani bu noktada sana yanlışsın demiyorum. Ama benim de söylediklerimi bi düşün isterim.
    HopeCool bunu beğendi.

Barutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun ana teması güzel, duygu düşünce fikir yapısı hepsine okey, fakat hala ailesi tarafından hayatını idame ettiren bir arkadaşın kendi bildiği gibi yaşayabiliyor olması ne kadar mümkün ? Bence namümkün. Basit düşünmek lazim, sizin bu söyledikleriniz ayakları yere temas eden, ve kendi hayatını kazanan bir birey için %100 doğru ve onayladığım bir bakış yani bu noktada sana yanlışsın demiyorum. Ama benim de söylediklerimi bi düşün isterim.
    Elbette senin söylediğin benim fikrime göre daha mantıklı ve olması gereken. Ben kendime göre kıyaslayarak fikrimi belirttim. Bahsi geçen arkadaşın muhtemelen yaşı itibariyle ailesinin kanatları altında olup onları dinlemesi gerekir katılıyorum. Buna sebeple senin söylediklerini yapmalı. Benim söylemimde anlatmak istediğim nokta şuydu aslında; Motosikletten vazgeçmemeli. Evet yakın zamanda motosikleti unutmalı ama vazgeçmemeli.
    HopeCool bunu beğendi.
    Uçurumları sevenin, kanatları olmalı...

Motosikleti
    Cbr250r
    Acele etme. 21-22 yasina kadar bekle. O sirada para biriktir. Motoru alirken butun ekipmanlarin kiralini al madem gosteris meraklisisin kasinda en iyisinden olsun montunda digrerleride. Emin ol o yasa geldiginde hem teorik bilgjn cok articak hemde ailen artik olgunlasdigini dusunerek daha iliman yaklasacaklar
    HopeCool bunu beğendi.

Sanırım sizler haklısınız.Ben kimse için yaşamıyorum.Onlar bana karışamaz ama ta ki kendi ayaklarımın üzerinde durana kadar.Ben ailemi şu şekilde ikna etmeyi deneyeceğim ve bunları uygulayacağım.İlk olarak ehliyetimi almadan hemen önce bir motosiklet bulup daha önceden planladığım kapalı yerde sürüş yapacağım.Dediğim gibi gösteriş meraklısıyım ama o sokak apaçileri değilim.Küçük bir yerde yaşıyorum yapabileceğim en yüksek hızda 50 olur.Ekipmanlarımı nereden alacağımı, fiyatı , markaları vs hepsini daha önceden ayarlamıştım tek yapmam gereken almak olur.Baktım olmadı, alışamadım motora (hiç sanmıyorum) aldığım fiyata satarım.Yani aslında dikkatli sürmek konusunda kendime güvenim tam.Orda burda aragaz veren sokak apaçileriyle uzaktan yakından ilgim yok.Ama yinede işte insanı tehlikeli oluşu korkutuyor.Hele ki bor söz vardır "Motorcular ikiye ayrılır; Düşmüş olanlar , düşecek olanlar". Bu söz beni herzaman korkutmuştur.Ya düşersem? Şuan ölümden bahsetmek istemiyorum , ya bacağım veya başka yerlerim kırılırsa, ameliyattan korkan ben platin taktırmak zorunda kalırım.En kötüsü: Ya ömür boyu sakat kalırsam... Daha da bahsetmek istemiyorum.Beni hep herzaman bu sorular yordu ve hala yormaya devam ediyor.Sanırım motosiklet bana göre bişey değil fakat insan bırakamıyor işte.Sürekli video arayışındayım inceleme vs. arayışındayım.Sigara icenleri hep merak etmişsimdir nasıl oluyorda bırakamıyorlar diye.Şimdi daha iyi anlıyorum sanırım.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı HopeCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sizler haklısınız.Ben kimse için yaşamıyorum.Onlar bana karışamaz ama ta ki kendi ayaklarımın üzerinde durana kadar.Ben ailemi şu şekilde ikna etmeyi deneyeceğim ve bunları uygulayacağım.İlk olarak ehliyetimi almadan hemen önce bir motosiklet bulup daha önceden planladığım kapalı yerde sürüş yapacağım.Dediğim gibi gösteriş meraklısıyım ama o sokak apaçileri değilim.Küçük bir yerde yaşıyorum yapabileceğim en yüksek hızda 50 olur.Ekipmanlarımı nereden alacağımı, fiyatı , markaları vs hepsini daha önceden ayarlamıştım tek yapmam gereken almak olur.Baktım olmadı, alışamadım motora (hiç sanmıyorum) aldığım fiyata satarım.Yani aslında dikkatli sürmek konusunda kendime güvenim tam.Orda burda aragaz veren sokak apaçileriyle uzaktan yakından ilgim yok.Ama yinede işte insanı tehlikeli oluşu korkutuyor.Hele ki bor söz vardır "Motorcular ikiye ayrılır; Düşmüş olanlar , düşecek olanlar". Bu söz beni herzaman korkutmuştur.Ya düşersem? Şuan ölümden bahsetmek istemiyorum , ya bacağım veya başka yerlerim kırılırsa, ameliyattan korkan ben platin taktırmak zorunda kalırım.En kötüsü: Ya ömür boyu sakat kalırsam... Daha da bahsetmek istemiyorum.Beni hep herzaman bu sorular yordu ve hala yormaya devam ediyor.Sanırım motosiklet bana göre bişey değil fakat insan bırakamıyor işte.Sürekli video arayışındayım inceleme vs. arayışındayım.Sigara icenleri hep merak etmişsimdir nasıl oluyorda bırakamıyorlar diye.Şimdi daha iyi anlıyorum sanırım.
    Şifayı kapmışsın kardeşim
    sakat kalmak, kaza geçirmek, düşünmek istemeyiz bunları, bize düşen riski en aza çekmek, karşı şeritten fırlamış bi araç üzerine geliyosa ölürsün, tıpkı metrobüste yaşanmış bir kazada ölen yolcular gibi.

Ben biraz farklı bakıyorum buna, evet tehlikesi yüksek bir iş, defalarca kaza atlattım ve yaptım, hiç biri de ağır kazalar değildi çünkü motorum ufaktı, yol tecrübem yoktu, hangi öküzün nerden çıkacağını bilmiyordum.

Bunu eğitimciler veremez teorik olarak görürsün, ancak yolda olduğun sürece bakış açın gelişecek. şuan bu şekilde tedirgin olman normal, bundan kaçamayız motoru alana kadar kendine süre ver, kaza videolarını izle biraz, keith code'un bileği bükmek adlı kitabını, videosunu anlamaya çalış, kendine en uygun başlangıç motorunu tanı, yol seni istediğin yere götürecektir.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Alıntı ulassscannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormak lazım onlara hayatında kaç kez motora oturdun diye. Gerçi cevabı tahmin etmek zor değil; bızdı ıltıyız ırır vırdı kızı yıpıncı sıttık .s.s
    okurken kör oldum ya la
    oggomoggo bunu beğendi.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alma arkadaş. Ben yaklaşık 20 yıl kullanmamışken ailemin engellemelerine, karşı çıkmalarına karşın herkes kendi çukurunu dolduracak ve bu dünyaya bir daha gelmeyeceğim" diyerek gittim 600'lük spor touring aldım. 32 yıl kullanıp onu sattım ve gerçek tarzım olduğuna inandığım naked olan MT-07 aldım (biraz da cadde makinası) gayet mutluyum. Ben vade tarihimizin olduğuna ve o gün motosikletle çıkmasam bile başıma kiremit düşmesi suretiyle öleceğime inanırım. Gerisi artık beni bağlamıyor. Ama lütfen sen alma.. Böyle bir konu açmışsın ya, nooluur alma... Ne zamanki kendi kararlarını vermeye başlar, araştırıp sana uygun başlangıç motorunu alır kullanmaya başlarsın, işte o zaman iyi yapmışsın, almışsın derim. Lütfen o zamana kadar alma..
    oggomoggo bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Bence sen babanı dinle arabaya yürü kardeş. Hava orada, kız orada. Zaten sen tamam motosikleti tamamen unutuyorum desen de caddeden hayalindeki motosiklet geçse kendini bayiide bulursun. :D Sen şimdilik arabaya yürü sonrası gelir.

Sana böyle diyorum ama babam altıma araba verdi ben almadım 1-2 yıldır harçlıklardan ve yazın çalıştıklarımdan para biriktirdim motosiklet için. Bazen düşünüyorum ulan bu kadar eziyet çektin değer miydi diye açıkçası bilmiyorum.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Hangimize al dedilerki. Bende anneme konuyu ufaktan çıtlatmıştım baktım pek yanaşmıyor motoru aldım kapının önüne çektim. 1 ay sonra beraber gezmeye başladık çarşşıya pazara götürüyodum :D Tamam ailenin rızasıda önemli ama , şimdi eskiden beri öyle bir algı yerleşmiş motosiklet tehlikelidir , binersen ölürsün falan diye, bunu yıkmanın en kolay yolu nasıl güvenli sürdüğünü kurallara uyduğunu ailene gösterebilmen. Böyle hemen alma deyip kestirip atılacak bir konu değil bu. Sana alma diyenler büyük ihtimalle 4 teker al da demişlerdir. Hani onlarla kaza yapılmıyor ya , aileler telef olmuyor ya o yüzden onuda tavsiye etmişlerdir
    Neyse ama eğer nasip olurda alırsan sakın öyle apaçilikler yapmaya kalkma korumalarını giy adam gibi sürki ailende sana güvensin o konuda. bak biz sana söylemiştik dedirtme yani. gösteriş bilmemne bunlar boş iş zamanla anlıyorsun.

bu arada 30a merdiven dayadık 3 sene oldu ilk motorumu alalı. Yani şuan alamasanda herşeyin sonu değil. İçindeki heves değilse,zamanla geçmezse elbet bir gü girersin bu camiaya :D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bi filmde replikti: "ölüme ne kadar yakın yaşarsan, hayattan o kadar keyif alırsın!".
    oggomoggo ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadasim ailenin arkadaslarinin fikirleri tabiki onemli ancak senin ne istedigin hepsinden onemlidir.Araba alirim pasa pasa gezerim diyorsun.Turkiyede araba ve otobus gibi arac kazalarindan olen insanlar motor kazasinda olenlerden 10 kat fazladir.Aradaki fark araba kazasinda asiri surat can aldi ,direksiyon basinda uyudu vs derler.Ancak olay motor olunca motosiklet can aldi denir.Cunku herkesin asiri bir garezi var bu aletlere.Motor kazalarini fazladiyla abartiyorlar.Babanin ogrendigi cub kazasinda adam ekipmanli olsa yuzune bir sey olmazdi.
    Benim ailemde karsiydi.Suanda karsi degiller.4 sene oldu 1 kez arazide motor devirdim onun haricinde kazam yok.Suanda 1000cc ss aliyorunda desem ailem sen bilirsin der cunku o guveni verdim.Sana tavsiyem aileni tabiki dinle ama kendi isteklerin ve heveslerinide cope atma.Cbr 125 guzel motor al motorunu ekipmanini giy ve dikkatli,bilincli ol.Daha iyi kullanmak icin kitaplar oku egitim al.Gerisi takdiri ilahidir kaza olum sadece motordan gelmez..
    oggomoggo bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gösteriş meraklısısın hiç binme

oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Ben 40 yaşımda başladım güzel kardeşim. (Şu an hala 40'ım) Eninde sonunda olacak şey belli zaten. Kendine ve çevrendekilere biraz zaman tanı. Çünkü başladıktan sonra yaşam biçimin olacak.

motoru 10 gün önce aldım ehliyetim var ama hala deneme sürüşü yapıyorum araba gibi değil çünkü emin olmadıkça trafiğe çıkmayacam

Burdaki apaçiler sürdükçe içim içimi yiyor.Kask yok bişi yok sürerler, saçma bir egzoz takıp gezerler.Ah bi bende sürsemde şunlara doğru sürüş nedir göstersem... Dayanamıyorum artık en geç 6 ay içinde bir motosiklet sahibi olmayı düşünüyorum.Binme, Alma diyenleri duydukça, gördükçe daha çok moralim bozuluyor.Aslında içimden çılgınlık yapıp size ne benim hayatımdan istediğimi sürerim demek gelmiyor değil.Ama herhangi bir kaza sonrası arkamda bırakacağım kişilere üzülüyorum.Benim sorunumu şimdi anladım.Motosikleti çok istiyorum fakat korkumdan dolayı binemiyorum. (Kaza, yaralanma , ölme , sürememe korkuları)

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    bak ben 18 yaşındayım geçen sene aldırmadılar ehliyeti tamam dedim üniversite sınavı var zaten teorik bilgiye ihtiyacım var ben Ducati hastasıyım ve hemen bir Monster alacağım diyordum 1 yılda çok yol kat ettim şimdi sınavı kazandım ailem bana ybr aldı ehliyeti aldığım zaman uzun yol yapacağım birde bu şekilde baka bilirsin duruma sen teorik olarak oku ben her gün kaza yapan adamları okurum 1 yıldır her boş vaktimde nasıl yaptılar ben olsam ne yapardım çoğu zaman karşıdakinden daha kötü duruma düşerdim artık geliştire geliştire diyorum anında durur işimi şansa bırakmazdım falan diyorum bu durumlara göre farklılık gösteriyor tabi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Bazı şeylere 40 ından sonra heves etmek daha iyi. Kimse karışamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    niye almayasınki bence al erken yaşta öğren arabada ölünmüyormu sankide araba kullanırım tehlikesiz diyorsun bence motor tutkun varsa al ama ben gösteriş yapıcam dersen hiç bulaşma gerek yok ona buna hava yapmaya bu düşüncelerim aynı şekilde araba içinde geçerlidir.

-GÜNCEL-
    Tam böyle motosiklet hevesimi bırakmaya başlamısken , bisiklet sürmeye başlamışken, yine doğuyor bu heves, yine istiyorum.Ailem almamam konusunda ısrarlı.Ama malesef bendeki bu heves bitmiyor.Ne yapıcağımı bilmiyorum.Ilerde alırım diyorum ama yine yaranamıyorum bu hevesime.Desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)