Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devir düştümmü tak tak ses devir yukseldımmı skıntı yok ne olabilir motordan anlıynlr

Motovento
    REKLAM ALANI

SA motor devir düştümmü yanı boştayken yavaşlıyınca falan tak tak ses geliyor devir yukseldımmı skıntı yok bu yuzden bayram boyunca kullanamadım tamirci acık degil yanlıs anlasılmasın burdakıler ölü dürtücü slindir yeni 0 herşeyi orgınal yapıldı 500-600 km once sizce bu neyden olabılır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motordan takır takur ses geldiği halde motoru çalıştırmaya neden devam ediyosun. Benim motorun egzantrik dişlisinin arasına metal girmişti, dişliyi döndürmüş subap zamanlamasını kaydırmış. Sesleri fark edince debriyajı çektim durana kadar rölantide çalıştı, sadece 1 dakika içinde emme subabı başından 2mm kadar parça aşındırmış. Öyle binmeye devam etsem 5 dakika sonra subap kesecekti.

hayır bınmeye devam etmedım tamırcıye goturdum dırek bayramdan sonra anca acarım dedı motoru sonra dırek otoparka goturdum yanı 300metre suruldu gıbı dusun 3gundur otoparkda duruyor yanı

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Yatak sesi olabilir. Sibop sanmıyorum. Umarım siboptur.

hocam yatak olsa motor 50-100 metre sonra durup gıtmemesı gerekmezmı benımkı gıdıyor?

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Devrinde kullanmıyorsanda olur 5 ci vitesde 3 bin devirde yüklenirsen gaza yapar

tamamda boştayken bile motor tak tak motordan bişey vuruyor krank mili diyelim devir yükselince duzelıyor alaka olabılırmı motorun ıcınden pek anlamıyorum da bide size zahmet ben baktım ınternetten 250tl krankmili gurubu ondansa usta ne kadar alır ?

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    yağsız kaldıysa sorun büyük olabilir. bu ses yatak sesine benziyor

yatakdansa maliyet ne kadar cıkar motorda az yağ var ama var yenı baktım azda olsa var

Motosikleti
    TVS'nin parçaları çok pahalı, ustanın alacağı paradan çok yedek parça parası tutar. Usta da motor açmaya 250 lira alır. Kendim yaptığımdan biliyorum en az 12 saat işçiliği var, herşey yolunda gitse bile.

ooo 250 tl 250 de krank mili en aşşağı 500lügüm ole bişey cıkarsa yani

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Motorun bi yağını kontrol edermisiniz

hocam ettım dıyorum :D motorda yenıyım cbr1000 olan bı abımız var yardımcı oldu motorun yagına baktı az var ama yağsız degil yağ var motorda dedı

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    ustadan ustaya değişir yeni motor yaptırmak fiyatı. umarım yeni motor yaptırmak durumunda kalmassınız .kullandığınız motor ne bilmiyorum tvs ye göre cevab vermişler tvs de yağ ile ilgili bir sorun 500-700 tl tutabilir.

Motosikleti
    Mondial'im 2 kere yağını bitirdi, birinde 40km kadar, diğerinde 5km kadar eksik yağla sürdüm. Subap ayarının kaçması dışında bi sorun olmuyo İkinci yağ bitirmesinde egzoz geri dönüşüm çıkışı motora üflemiş, ama ilkinin neden olduğunu tam bilmiyorum sanırım eksik yağla uzun yola çıkınca tapagaz da sürünce uzun yolun 350km'si gibi yağını bitirdi. Üstten egzantrikliler yağ konusunda daha hassas oluyo. Üst kapağa yağ gitmezse hemen haşat.

yarın aksam goturcem bı ustaya burdakılerden symnın servısı var burda adamlar başka motorlarada bakıyor aslnda gıtcemde dürterler dıye tırsıyorum

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Sonuc nedir goturdunmu servise

HayırsızOğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Kardeşim çık yüksek tak tak ses geliyosa krank vefat etmiştir. Binmeye devam edersen motor kendini kilitleyecektir. Çıkan dumanın rengine bak. Yağ değişimin en son ne zaman oldu?

servise goturdum motoru yarın acıcaklarmıs bugun yogunmuş falan yeni konu açtım video ekledım anlıyan abilerım bı bakarmısnız https://www.youtube.com/watch?v=ld3SeqTqXTk

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bana krank sesi gibi gelmedi nedense.Krank olsa daha şiddetli çat çat diye vurur .Kendimden biliyorum krank parçalamış biri olarak .Umarım ufak bir şey dir.Motosikletin ufak ama krank ve yatak yinede can sıkıcı boyuta gelebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)