Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rölanti Ayarı Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bianchi Mach-1 150
    Merhaba arkadaşlar benim motor bianchi Mach-1 150cc scooter.Rölanti ayarı hakkında soru sorcaktım sizlere.Motora gaz verip gidiyorum 50-60 lara geldiği zaman gazdan çekiyorum elimi düz yolda 30 un altına düşmüyor hız bir tarafdan motor kendi kendine gaz veriyor 30 un altına düşürmüyor ve ışıkta durduğumda motor hep öne atılmak istiyor frenle tutuyorum bu normal mi sizce? Motorum çok benzin yakıyor bir de hesaplamama göre km de 20 kuruş yakıyor bu olayın etkisi varmıdır çok yakmasında ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence motorun subap ayarı bozuk, motor stop etmesin diye rölantiyi çok yükseltmişler. Freni bıraktın mı motor alır başını gider tabi. Motor çalışırken durmaya çalışırsan debriyajı da yakarsın. Belki şimdiye yanmıştır debriyaj. Çok benzin yakması da motorun sürekli gaz vermesi, dursan bile. Durum böyle yani arif kardeş.

Motosikleti
    Bianchi Mach-1 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motorun subap ayarı bozuk, motor stop etmesin diye rölantiyi çok yükseltmişler. Freni bıraktın mı motor alır başını gider tabi. Motor çalışırken durmaya çalışırsan debriyajı da yakarsın. Belki şimdiye yanmıştır debriyaj. Çok benzin yakması da motorun sürekli gaz vermesi, dursan bile. Durum böyle yani arif kardeş.
    Teşekkür ederim hocam bugün bi ustaya götüreyim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı arfpiduino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam bugün bi ustaya götüreyim
    Seleyi aç bagajın dibinde küçük bi kapak vardır onu aç. Bi tane ayar vidası vardır onu saat yönünün tersinde çevir, motorun gazını düşür. O şekilde sürme daha.

Motosikleti
    Bianchi Mach-1 150
    Eyvallah teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)