Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sj 4000 action cam menu ayarları.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07
    Merhaba arkadaşlar konuyu açmadan önce forumda ve internette konu ile ilgili araştırma yaptım.Forumda daha önceden bu cam ile ilgili bir çok konu açılmış ancak hem tam olarak benim aradığım bilgiyi içermemesi hemde konuları hortlatmamak amacı ile direk amaca yönelik bir konu açma gereği duydum.Konuya gelecek olursak ;

Kameram sj4000 wıfı.2 gün önce geldi kaskın tepesine bağladım.Çekimler yaptım izledim eğlendim falan.Ancak menude birkaç bilmediğim ayar var.

^^Cyclic Record^^,^^WDR^^,^^Video Time Laps^^,^^Exposure^^,^^OSD Mode^^

Bu ayarlar ne işe yarar acaba ?
    Değerleri ne olmalıdır ?
    Video çekerken hangi ayarlar hangi değerde olmalıdır ?

Bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Bende de var aynından konuyu takipteyim.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Cyclic record; video çekim döngüsünü ayarlar, çekimleri parçalar halinde yapar.
    Video lapse; video başlama gecikmesini ayarlıyor.
    Benim bildiklerim bunlar, gerisi biraz profesyonelliğe kaçıyor. Kurcalanması, amatör kullanıcılar için pek mantıklı değil
    StiF bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Youtube'da TR menü videosu vardır mutlaka. Oradakiyle karşılaştırırsanız çözersiniz

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı StiF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar konuyu açmadan önce forumda ve internette konu ile ilgili araştırma yaptım.Forumda daha önceden bu cam ile ilgili bir çok konu açılmış ancak hem tam olarak benim aradığım bilgiyi içermemesi hemde konuları hortlatmamak amacı ile direk amaca yönelik bir konu açma gereği duydum.Konuya gelecek olursak ;

Kameram sj4000 wıfı.2 gün önce geldi kaskın tepesine bağladım.Çekimler yaptım izledim eğlendim falan.Ancak menude birkaç bilmediğim ayar var.

^^Cyclic Record^^,^^WDR^^,^^Video Time Laps^^,^^Exposure^^,^^OSD Mode^^

Bu ayarlar ne işe yarar acaba ?
    Değerleri ne olmalıdır ?
    Video çekerken hangi ayarlar hangi değerde olmalıdır ?

Bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.Teşekkürler.
    Cyclic recordu arkadaş yazmış kayıt döngüsü oluyor orada 2 5 10 min olarak ayar vardır muhtemelen ben kayıtlarımı 10ar dk kayıtlar olarak yapıyorum
    nedenine gelirsek kayıt esnasında ( en pahalı cihazda bile olma ihtimali vardır ) olaki bir hata olur dosya yazılırken veya başka bir sorun olur tüm kayıt çöp olmasın diye ( ki telefonumda oldu ) bunu kullanmak iyidir

WDR olarak yazdığın şey sanırım HDR olacak bu fotoğraf modunda kullanılan bir durum renkleri daha canlı gösterir ama bunun için göz açık kalma süresi daha uzundur buda titreşim varsa bulanıklığa yol açar

video time laps dediğin şey herkesin time laps dediği mevzu normalde çözünürlük ayarlarında fps değerleride yazar 1080e 30 fps / 720e 30fps / 720e 60fps birde bi tane daha var altta
    fps dediğimiz olay saniyede kaç kare fotoğraf aldığıdır. videolarda aslında fotoğraflardan oluşan bunların hızlı bir şekilde gösterim sunumu ile bize hareketi kazandırması yani video gözümüz normalde 25-30 fps arası bir algıya sahiptir standartta tüm videolar 30fps ile çekim yaparlar
    ama slow motion ( yani görüntüyü yavaşlatıp izlemek istediğinde ) videonun kare kare ilerlemesini istemiyorsan fps yükseltilebilir iphone'da slowmo olan özellik daha detaylı bir çekimdir olayları yavaş ve daha net izleyebilmek için yapılır bu senin tercihine kalmış

16gb karta 1080 modunda 2 - 2,5 saat arası kayıt yapabiliyor 720 60fps modunda 2,5 saat kadar yapıyor 720 30fps modunda 5 saate yakın kayıt yapabiliyor hafıza kartını doldurana kadar
    ama 1 pilin şarjıda ortalama 2 saat gidiyor tabi sürekli kayıtlarını geri izlemek veya ekranı görmek için tuşlara basarsan ekranının açık kalması vs bunların hepsi pili yediği için kayıt sürende düşer bende wifi modeli var ama sadece kamerayı yerleştirdikten sonra açı ayarlaması yaparken telefondan ( daha geniş ekran ) görmek için açıyorum sonra kapatıyorum wifi açık ise 40 dk kadar max kayıt yaparsın

diğer 2 ayara ellemene gerek yok bile aynı kamera bende olduğu için yazıyorum
    StiF bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    MT07
    Cyclic record başıma bela oluyor ya 2 defa arkadaşlarla işe çıkışı 4 motor video çekeyim dedim.Yaklaşık 25 dakkalık kayıt yaptım.Ancak hiç birini kaydetmemiş =( En son ben kayıt durdurma düğmesine bastığımda 3-4 dakkalık çektiği birşeyi kayıt etti.2 dir başıma geliyor çok sinir bozucu bir olay okadar şebeklik yapiyoz video komik olsun diye birde bakıyorum hiç kayıt yok

Cyclic record ayarı 10 minde ayarlı iken oluyor bu söylediğim.Acaba o ayarı aktif hale getirdikten sonra başka bir şeyleridemi ayarlamam gerekli ?

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Arkadaşlar merhaba, 3 saniye sonra otomatik olarak kayıta başlıyor bu kamera, durduruyorum tekrar 3 sanite sonra başlıyor kayıta, bu ayarı nasıl değiştirebiliriz?

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Bende wifisiz modeli mevcut. Kameranın aşağı yukarı tuşları bozulduğu için menuye girsem bile hiçbir işime yaramıyor. Ben o ayarları bile göremedim. Kurcalayıp bulma imkanın var.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    yok mu bu cihazı kullanıp aydınlatacak??

AfilliEgzoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns160
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 3 saniye sonra otomatik olarak kayıta başlıyor bu kamera, durduruyorum tekrar 3 sanite sonra başlıyor kayıta, bu ayarı nasıl değiştirebiliriz?
    üzerinden biraz geçmiş olsada yinede cevaplıyayım aynı durumdan şikayetçi arkadaşlar olma ihtimaline karşı. Ayarlardan hareket algılamayı kapalı duruma getirin aksi halde kamerayı hareket ettirdiğiniz anda kayıt almaya başlayacaktır (:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)