Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk defa kullanacağım Cruiser Motosiklet Tavsiyesi İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim bu arada.
    Şimdi superlight 200 falan düşünmüştüm ama mevzu şu. Ben 192 boyunda 102 kilo bir davarım (afedersiniz) . yani altımda yok gibi duracak meret oyuncak gibi zaten. Kanuni Caracal kafama yatıyor bu aralar, ama daha önce hiç binmedim motosiklet. Bu yaz sonlarında ehliyet alacağım, Baba da ikna oldu lisedeki zamanlarımdan beri uğraşıyorum, sonunda anladı herhalde heves değil de ciddi olduğumu.

Neyse motosikletten beklentilerimi de söyleyeyimde ona göre şeyapın

Üniversite okuduğum şehirle memleketim arası 350 km, bana tatillerde memleketime götürüp getirecek motosiklet lazım. Dediğim gibi boyum cok cok uzun yapımda öyle. Altımda oyuncak gibi durmayacak, tercihen siyah bi başlangıç cruiseri lazım. Aramaya inandım başta googlea bile baktım ama başlangıç için bulabildiğim motosikletler

1- Mondial CMT 250
    2- KANUNİ CARACAL

BU MOTOSİKLETLER HAKKINDA BİLGİSİ OLAN FİKİR SUNARSA SEVİNİRİM, YA DA YENİ MOTOSİKLET TAVSİYESİNE DE AÇIĞIM. ÖĞRENCİYİM KENDİ PARAMLA ALACAĞIM 4-5 BİN CİVARI OLURSA DAHA İYİ OLUR.

TEŞEKKÜRLER.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    downdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam tiger 250 ye baktınmı hiç akrabamda vardı güzel motordu. ve cebinede para kalır fiyatı 2 ile 5 arası degişiyo diye biliyorum

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Şimdi fotoğrafına baktım çok heybetli duruyor güzelmiş. Kullanıcıların yazdıklarını da okurum şimdi kanuni'nin forumunda, şimdilik listeye aldım bakalım başlangıç için ideal olup olmadıgını kontrol eder sorup soruştururum. görünüşü cmt 250 ve caracaldan cok cok iyiymiş asil duruyor. Teşekkür ederim. Yeni tavsiyelere açığım hala.

kanuni tiger hayvan gibi motor seni o götürür

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Evet Tiger iyi suan icin. kullanicilari da pek kotu bisey soylememis fiyat-performans olarak bakinca iyi bi motor. suan tiger dusunuyorum. tavsiyelere hala acigim.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hyosung gv 250 tek seçenek senin için

Motosikleti
    sym joymax
    redal raptor 250 ve 350 cc modelleri var. regal raptor hem kaliteli hem gösterişli hemde servisi bol bir motordur. su sogutmalı olması uzun yol için büyüt artı. aksesuar olarak çanta sisybar ön çift far vs ile çok hoş bir custom görünüme kavusur. ön tekerin digerlerine göre önde oluşu çok güzel bir görünüm sağlar. bir sene kadar kullanmıstım uzun kısa sürüşler yaptım.çok keyifliydi hatta şöyle söyliyim şimdiye kadar gezi anlamında en keyif aldıgım motordu. kromları çil çil parlar dikkat çeker. tam bir gezi makinesi. şimdi spor turing ve supersport kullanınca gideceğimiz yere varmayı hedefliyoruz.güçlü motorlar olunca haliyle hız viraj olaylarıda oluyor. oysa regalimle fıtı fıtı geziyordum.istediğim yerde durup resimler cekiyor kuzu oğlak seviyordum. hız yapmıyordu zaten max 140. hey gidi günler hey. neyse motoru herşekilde kullanmış birisi olarak tavsiyem ve tek geçecegim motor regal raptor dür hadi hayırlı olsun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Caracal, Tiger ve MCT 250... Üçünden de uzak dur. Bunların bir altı da Jinlun 250 oluyor. RKS Cruiser 250 veya Lifan LF250B al, 3000 TL'lik cruiser motorlardan medet umma. Bütçen yetmiyorsa başka tarz motor bak.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    25 daha koy:

oknglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    1- Hyosung gv ve regal tavsiye eden arkadaslar sag olun ama cok pahali makinalar onlar ileride alirim onlari suan ogrenciyim maksimum abimlerden destek alip 5-6 bin lik motosiklet alabilirim

2- caracal ve tiger neden almayayim onu anlamadim? Bana siddetle caracal tavsiye eden bir arkadasim var benim bu yaz birinci yilini doldurdu onunla. Hic sorun cikarmiyor Izmir-istanbul arasi bi kere dinlenerek (ihtiyac molasi icin o da) rahatca gidip geldigini soyledi. Tiger ve mct yi bilemem ama caracala cok sicak bakiyordum ben yani.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Gv 250 hiç motosiklet tecrübesi olmayan kişi için hem külfetli hemde kuvvetli gelir.

Regal rapotor'un 150cc'lik ve 250 cc'lik motorları var temiz ikinci el bulabilirsin o fiyatlara. kuba sl 200'ün fiyatı almış gitmiş zaten. birde şu sıralar falcon freedom furyası çıktı istersen sende bak. 6 bin lira civarı olması lazım.

bu arada caracal, tiger ve mct demişsin ama piyasada temizini bulman lazım. alırsanda büyük ihtimalle son sahibi sen olursun. sana tavsiyem daha yeni model motorlara bakman olacak.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TanerPasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Hyosung gv ve regal tavsiye eden arkadaslar sag olun ama cok pahali makinalar onlar ileride alirim onlari suan ogrenciyim maksimum abimlerden destek alip 5-6 bin lik motosiklet alabilirim

2- caracal ve tiger neden almayayim onu anlamadim? Bana siddetle caracal tavsiye eden bir arkadasim var benim bu yaz birinci yilini doldurdu onunla. Hic sorun cikarmiyor Izmir-istanbul arasi bi kere dinlenerek (ihtiyac molasi icin o da) rahatca gidip geldigini soyledi. Tiger ve mct yi bilemem ama caracala cok sicak bakiyordum ben yani.
    Caracal'ın motoru güçsüz.12-13 bg civarı bir şey olması lazım.O motor o kasaya küçük geliyor.Performansı pek iyi değil,80 km den sonra çok titreşim var,90 km sabit hızla gitmeye kalkarsan 30 km sonra insanın elleri uyuşuyor.Ben yaklaşık 2 yıl kullandım genel olarak memnundum ama bir sürü ufak tefek sorun çıkartıyor bütün Çinliler gibi.Bir de üstüne bu titreşim olayı eklendimi pek iyi olmuyor.Şehir içinde turlamak için iyi ama uzun yolda insanı yoruyor.

Ben illa Tiger istiyorum diyorsan 2008 üstü düşük kilometreli (20.000 km altı),fazla yıpranmamış Tiger S lere bakmanı tavsiye ederim.Normal Tigerlardaki çoğu kronik sorun Tiger S te yok gibi.Ama yine de elektrik tesisatında ufak tefek sorunlar çıkabiliyor.17 bg civarı bir motoru performans ve titreşim konusunda Caracal'dan çok daha iyi.Normal Tiger larda hem sağda hem solda Caracal'da kullanılan egsozlardan vardır,Tiger S lerde sadece sağ tarafta çift egsoz vardır oradan ayırt edebilirsin.

Benim tavsiyem (ki herhalde bu tavsiyeyi düşük bütçeli Çin cruiserı arayan arkadaşlara defalarca vermişimdir.)Yamaha Virago 250 klonu Çinlilerden birisine bakman.Yada yine Virago 250 motoru bloğunun klonunu kullanan RKS Cruiser ve Keeway Land Cruiser modellerine bakman.Bunlarda titreşim çok az,uzun yolda yormaz,sesi hoş,performansı tatmin edici,yakıt ütketimi fena değil..özellikle RKS ve Keeway in (zaten ikisi aynı motosiklet) parça kalitesi ortalama Çinlilere göre çok daha iyidir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.4000-5000 TL bütçen varsa Mondial MCT 250 ye ve Kanuni Caracal'a hiç bulaşma.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Şu forum tüm motosiklet alış seyirimi değiştirdi. Caracal ve mct yi eledik. Regal raptor ikinci el temizinden bulmayı denerim. Ama falcon freedom da iyiymiş çok hoşuma gitti. sıfırı 6.200 e kadar var. Tiger S e örnek olsun diye bir ilan paylaşıcam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-2012-trafik-cikisli-2009-model-tiger-s-ihtiyactan-dolayi-satilik-218248126/detay

bu tarz mı diyorsun?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TanerPasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu forum tüm motosiklet alış seyirimi değiştirdi. Caracal ve mct yi eledik. Regal raptor ikinci el temizinden bulmayı denerim. Ama falcon freedom da iyiymiş çok hoşuma gitti. sıfırı 6.200 e kadar var. Tiger S e örnek olsun diye bir ilan paylaşıcam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-2012-trafik-cikisli-2009-model-tiger-s-ihtiyactan-dolayi-satilik-218248126/detay

bu tarz mı diyorsun?
    Evet bu ilandaki Tiger S ama pek alınacak bir motosiklet değil.Motor bloğu boyanmış,depo boyamış,far değişmişidepoda ezik var.Bunları adam zevkine bile yaptırsa insan şüpheye düşüyor.
    Bu arada arkadaşların dedikleri gibi 250 cc Regal Raptorlara bak bulabilirsen.Benim Yamaha Virago 250 klonu dediğim motosikletleri bir sıralayım;

Bisan Roadstar 250
    Borelli CXM 250
    Keeway Super Shadow 250
    Lifan LF 250
    Monero CMX 250

Bunların yanında;
    RKS Cruiser
    Keeway Land Cruiser

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Borelli CXM 250 ve keeway land cruiser hoşuma gitti benim. Bunun dışında temizinden bi regal raptor arayacağım. Şuan için kafamda bu ikisi var. Tiger kullanan bi arkadaşımız varmış bizim kuzenin. Onunla da bire bir görüşüp kararımı vericem. Sanırım alacağım tavsiyeleri aldım. Teşekkür ederim hepinize.

downdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam valla bizim akrabada var arkadaşlarımda var tiger güzel motor şekli olsun sürüşü olsun. düz yolda tutan yok Güzel bakımlı bir tiger s al derim .

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Sag ol hocam cok tesekkur ederim. Ilk amacim temiz bi tiger s bulmak. Olmazsa 250 lik ikinci el regal raptor ve keeway land cruisere yonelicem. Tesekkurler hepinize.

Farkli bi fikri bilgisi olan varsa sunabilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Öncelikle üretimi, satışı durmuş olan modellere bakmamanı tavsiye ederim. Aldıktan sonra kimseye satamazsın. İstediği kadar parçaları diğerleriyle uyumlu olsun. Falcom Freedom alınabilir. Kendi başlığı var, oradan okuyabilirsin. Dediğim gibi, Lifan'a da bak. Hem çok güzel, hem de fiyatları uygun. 2006 - 2008 model Çinlinin iyisi zor bulunur.

HayırsızOğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Çinli şöyle çinli böyle. Milletin ağzı torba değilki buzesin. Motoruna iyi baktıktan sonra yarı yolda bırakmaz seni. Ben şehir değişikliğinden dolayı gözüm gibi baktığım tigerımı satıyorum mesela.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Falcon freedom cok heybetli asil bi motosiklet. Sislikleri far falan cok hosuma gidiyo ama kullanilan malzeme bildigin plastik diyorlar(kaplamasi icin) sonra sesini hic sevmiyorum o kadar asil bi motosikletin hırrrlamasi lazim. Scoter gibi ses cikariyor o yuzden pek yanasmiyorum ama basliga goz aticam tam emin olmak icin simdi, hatirtlattigin iyi oldu incelersem iyi olur ses onemli olmaz eger kaliteli urunse, actiririz sesi ekleriz biseyler. Lifan ise 215 model 8800 tl. Biraz tuzlu . Onceki modeller 7600. Onu biraz arka planda bulunduruyorum o kadar para cikaramam suan. Kask ekipman derken 10 bini bulur yani.

Uretimi durmus motosikletleri almak mantikli degil bu konuda haklisin. Bi iki kisi de tiger alma dedi sanirkm tigeri eleyecegim. Ama arkadasin dedigi gibi bumca cin mali kullanan insan memnunken milletin agzinda sakiz olmus cin mali kotu diye.

Ben iyisi mi bi falcon freedom basligini inceleyeyim fiyati cok cok uygun almak icin bahane ariyorum zaten. Uzun yolu cekerse eger direkt alirim herhalde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)