Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Takip mesafesinin önemi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Mecidiyeköy'de yolda yürüyen martının sebep olduğu kaza arkadaşlar. Takip mesafesi sebebiyle bir sürü araç kazaya karışıyor..

Dipnot: Aracın frene bastığı an arkasındaki araç Fast & Furios'ta falan oynamalı, o nasıl makas, o nasıl güzel kurtarış. Adama hayran oldum, motoru satıp araba aldırır o makas! :D
    zaferce, Shrieker ve Berkec. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    O adam hariç alayı kurtaramamış komik geldi bana :D Takip mesafesi ve dikkat 🚨

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazaya martı değil yetersiz takip mesafesi bırakan sürücüler sebep oluyor. Martının yaşadığı yere yolu yap, üstünde gezinsin hayvancağız. Sonra martı sebep oldu, yok ya
    Shrieker, Berkec. ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    ybr125
    Kusura bakmayın ama ben arkamdakine güvenmem ezerdim o martıyı çünki bidefasında kedi ezmiştim. Canlı ezmek istemem ama kendimide riske atamam
    HayırsızOğul bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama ben arkamdakine güvenmem ezerdim o martıyı çünki bidefasında kedi ezmiştim. Canlı ezmek istemem ama kendimide riske atamam
    Kendini mi arabanı mı

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecidiyeköy'de yolda yürüyen martının sebep olduğu kaza arkadaşlar. Takip mesafesi sebebiyle bir sürü araç kazaya karışıyor..

Dipnot: Aracın frene bastığı an arkasındaki araç Fast & Furios'ta falan oynamalı, o nasıl makas, o nasıl güzel kurtarış. Adama hayran oldum, motoru satıp araba aldırır o makas! :D
    3. aracı kullanan (makası alan dayının arkasındaki) şöför daha iyi geldi gözüme, transit yüzünden şanssız bir ana denk gelmiş. Geri kalanlar facia, Özellikle taksici kamikaze dalışı yapmış. (Buda adamın trafikle alakası yok demek oluyor. Önünde motorcu olsa sevenlerine baş sağlığı dilerdik. Diğerlerinde en azından çarpma hızı daha az olur gibi )

3. abi muhtemelen ha gayret kaçabilirim, kaçabilirim, kaçabilirim, kaçamadım demiştir. :D
    barodi bunu beğendi.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    bütün suç en öndekinin

Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün suç en öndekinin
    Kanuni açıdan arkadan çarpanlar, takip mesafesini korumadıkları için suçlu konumundadır. Öndeki araç isterse keyfi amaçlı / gıcıklığına dursun, sonuç değişmez. Martı yüzünden duran şahıs suçsuz.

Ancak istanbul trafiğinde (hızlı akan trafikte) bu hareket yapılır mı? Bu konu hepimizi aşar. O anki duruma göre değişir.
    Panter emel vardı zamanında, bu videoyu izlese sürücü aradaşa plaket gönderirdi.
    Diğer sürücülerinde kasko, sigorta problemleri varsa eğer, videoyu izledikten sonra konuşmaları yüksek dozda argo içerir.
    Shrieker, Thracian ve kdiner bunu beğendiler.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    istanbul ve takip mesafesi hayatta inanmam

Ben de sanırım martıyı ezmiştim. O hızda akan trafikte takip eden araçların da farkında olman lazım. Ani frende ne olacağını kestirmen lazım. Sürücü dikkatsizdi son anda martıyı farketti ve refleks olarak frene asıldı diye düşünüyorum. Şansa arada motosiklet yokmuş. Takip mesafesi istanbulda bu kadar oluyor malesef.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    O kadar sert akan köprü-mecidiyeköy trafiğinde takip mesafesine kimse dikkat etmez. Allaha emanet genelde. Ama ilk araç gereksiz bir hareket yapmış. Orası bölünmüş ve yaya girişinin yasak olduğu otoyol. Orada keyfi yapacağımız her hareket arkamızdaki ve yanımızdakileri direk etkiler. Özellikle sabah işe gidiş yoğunluğu olan saatlerde. Martıyı geç farketti. Bence direk devam etmeliydi. Haa hayvancağıza yazık tabiki ama yapacak bişey yok. Arkadan gelen gazete kamyonuda olabilirdi.

Yani kısaca vurdugunuzda sizin sürüşünüzü ve aracınızı etkilemeyecek durumlarda basıp geçmek en mantıklısı. Özellikle İstanbul'un bu tarz keşmekeş trafikli bölgelerinde.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    şu kazaya takip mesafesinin önemi diyen arkadaşlar. inşallah sizde birgün sol şeritten giderken öndeki mal ani fren yapar sizde arada kalır, peksimet gibi ezilirsiniz...

arkadakilerin suçu nedir ? mal bir martı yüzünden neden bukadar insanın canı tehlikeye atılıyor ?
    daha düne kadar önüne çıkan köpeği ezmemek için yoldaki otobüs durağına girip 4 kişiyi öldürmedi mi gerizekalı bir bayan şöför ? 1 köpek için 4 insan canı.

yasalara göre haklı olsada öndeki malın yaptığı adam öldürmeye teşebbüstür.

tekrar edeyim beddua mı. inşallah sizde e5 te giderken önünüzdeki mal aniden fren yapar sizde arada sıkışırsınız, ozamanda vücut parçalarınız mezardayken "ee takip mesafesi..." dersiniz.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu kazaya takip mesafesinin önemi diyen arkadaşlar. inşallah sizde birgün sol şeritten giderken öndeki mal ani fren yapar sizde arada kalır, peksimet gibi ezilirsiniz...

arkadakilerin suçu nedir ? mal bir martı yüzünden neden bukadar insanın canı tehlikeye atılıyor ?
    daha düne kadar önüne çıkan köpeği ezmemek için yoldaki otobüs durağına girip 4 kişiyi öldürmedi mi gerizekalı bir bayan şöför ? 1 köpek için 4 insan canı.

tekrar edeyim beddua mı. inşallah sizde e5 te giderken önünüzdeki mal aniden fren yapar sizde arada sıkışırsınız, ozamanda vücut parçalarınız mezardayken "ee takip mesafesi..." dersiniz.
    Benim bakış açıma göre kaskıma çarpan börtü böcek ne kadar önemli ise, martıda o kadar önemli ancak yazdığın mesajı okuduktan bahsettiğin kadının kasıtlı olarak insanları öldürmeyeceğini düşünüyorum. Panik anında salgılanan Adrenalin durmuş kalbin geri atmasını sağlıyor, sen kim oluyorsun ki onun yarattığı etkiyi dizginleyebileceksin?

Kadın, erkek farketmez panik herkese hata yaptırır. Ayrıca şunu açıkça söyleyebilirim ki trafikte araç kullanabilecek psikolojiye sahip değilim diyip, kendini toparlayıncaya kadar ehliyetini iade etmende fayda var.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Bunun benzerini araba kullananlar çok söylüyor.. ''Motor tehlikeli ufacık alet göremiyorsun da ezip geçiyorsun''.. Ee araba aynadan ufacık şeyi görmediyse arabanın suçu ne? Ah şu ölüp duran motorcular yok mu..
    computeus bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    snappy x gelir birazdan, uzman görüşünü alırız. Söz sende snappy x
    svgblg, shooter1, abeciMotoru ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yolda giderken bir şeye çarpmamak için sağa sola kırıp bir yerlere girmek ayrı bir olay düz yolda bir şeye çarpmamak için ani fren yapıp düz bir hat üstünde durmak ayrı bir olay öncelikle bunları karıştırmayalım.Bu olayı karşılaştırdığınız olay çok farklı bir olay.Çok yanlış bir karşılaştırma.

Sonrasında öndeki arkadaş yapması gerekeni yapmış önüne bir canlı çıkınca refleks olarak frene asılmış.Bu köpekte olabilirdi,küçük bir çocuk ta olabilirdi.Asıl mallık yapan öndekini götünün dibinden takip eden mallar.Evet gücünüze gitse de aprısanız da köpürseniz de takip mesafesi.Ehliyet kursunda ilk öğretilen şey,ileri güvenlik sürüş eğitimlerinde ilk ve en çok dikkat edilen şey.Bütün eğitimleri boş verin herşeyi unutun mantıksal olarak ister araba kullanın isterseniz motosiklet kullanın öndeki aracı durabileceğiniz bir mesafeden takip etmek zorundasınız.Trafikte her an her şey olabilir öndeki her an fren sıkabilir önde her an bir kaza olabilir.Bu olasılıklardan kurtulabileceğiniz bir mesafe bırakmanız gerekir arada.Türkiye çapında herkesin göt göte çok kısa aralıklarla öndeki aracı takip etmesi,bu olayın bir çok kişi tarafından kanıksanması ve normal kabul edilmesi toplumsal olarak eğitimsizliğimizin,cahilliğimizin,çok bilmişliğimizin,sabırsızlığımızın bir eseridir.

Şu takip mesafesi ihlali hem araba sürerken heme motosiklet sürerken en uyuz olduğum şeydir.Takip mesafesi ihlal edenlere şu videodaki muameleyi yapmak lazım.
    tozluklu, snnykt, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadan çarpan %90 hatalıdır. iyi bari martı kurtuldu

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    snappy x gelir birazdan, uzman görüşünü alırız. Söz sende snappy x
    konuya bu işin duayenlerinden snappy x bekleniyor

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...

Arkadaş bu olaya karışmış kişilerden biri herhalde... Olay dedim kaza demeye dilim varmadı ne yalan söyleyeyim... Sen takip mesafesini koymuşsundur ve ilerliyorsundur önündeki araç fren yapmıştır seninde dalgınlığına gelmiştir yada başka bi sebeple geç farketmiş ve duramamışsındır buna kaza derim ama bu kaza tanımlamasına uyan bir olay gibi durmuyor...

Leylekle filin hikayesi gibi olmuş madem kanadın yok niye uçaktan atılacağını bile bile benim yaptığımı yapıyorsun demiş ya file... Bu da o misal madem duramayacaksın neden giriyorsun önündeki aracın dibine dibine... Bu kaza değil tren yapma teşebbüsü gibi olmuş biraz kusuruma bakma...

Burada bir çok motosiklet kazası videoları paylaşılır ve motosiklet kullanıcısının hatalarını bir bir sıralar diğer arkadaşlar... Motosiklet kullanıcısı içinde benzer takip mesafesi hatalarının olduğu söylenir vs vs... Önce yaptığın hatayı kabulleneceksin sonra sonra eğer yanlış yorum yapanlar varsa beddua edeceksin. Nitekim bu tür olaylar buradaki gibi martıdan kaynaklı olmayabilir, belirtildiği gibi bir çocuk yüzündende olabilir (şimdi bu yolda çocuğun işi ne diyenler olabilir ki takip mesafesi ihlali sadece burada gerçekleşmiyor her cadde ve sokakta yapılıyor) yada öndeki araç sürücüsünün geçireceği bir rahatsızlıkta olabilir (kalp krizi yada Ebru Gündeşin albüm tanıtımında yaşadığı ve bi anda yere yığıldığı gibi bir beyin kanaması da olabilir veya adını bile söylemekte zorlanacağınız bir çok hastalık sebebiyle olabilir) bu durumlarda martı gibi bir bahaneniz de olmayacak o zaman neyi bahane edeceksiniz? Gerçi takdiri ilahi diyeceksiniz.. Bi dakika ya ben nerde hata yapıyorum da bu olaydan zarar görüyorum demek yok değil mi? Ben tedbirimi aldım mı ki takdiri ilahiye bırakıyorum demek yok... Anca beddua et rahatla... Bu olayı da tut alakasız başka bir "kaza" ile ilişkilendirmeye çalış... Kusura bakmayın bu kaza değil ama anlattığınız kadın şoförün olayı kaza...

Bir de beddua ediyormuş bir de tekrar tekrar söylüyormuş... Senin ben.... diye devam edesim var da neyse... Allah seni ve senin gibileri bildği gibi yapsın...
    snnykt, RAMİREZ, Macabeyi ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı snnykt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni açıdan arkadan çarpanlar, takip mesafesini korumadıkları için suçlu konumundadır. Öndeki araç isterse keyfi amaçlı / gıcıklığına dursun, sonuç değişmez. Martı yüzünden duran şahıs suçsuz.

Ancak istanbul trafiğinde (hızlı akan trafikte) bu hareket yapılır mı? Bu konu hepimizi aşar. O anki duruma göre değişir.
    Panter emel vardı zamanında, bu videoyu izlese sürücü aradaşa plaket gönderirdi.
    Diğer sürücülerinde kasko, sigorta problemleri varsa eğer, videoyu izledikten sonra konuşmaları yüksek dozda argo içerir.
    Beyler çok önemli bir kurallı unutuyorsunuz E-5 gibi otoyollarda en düşük hız sınırı 15 KM/S emniyet şeridi dışında da durmak yasak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Hatta belki emniyet şeridinde de durmak yasaktır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)