Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet boya yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese merhabalar...herzamanki gibi yardımlarınızı esirgemeyeciğiniiz bildiğim için buradan yazıyorum.şimdi aşağıda fotoları olan motorumda siyah metal kısımlarda çizikler ve paslanmalr mevcut.ben bunları boyamak istiyorum. küçükken babam sağolsun kaporrtacıda çalştırırdı beni,az çok bilgi sahibiyim ama daha önceden böyle bişeyler yapan varsa bilgi almak isterim nasıl bir yol izleyeceğim hakkında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

kimse yok mu arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

başkan sıkıntı nedir?

kaba demir bölümlerdenmi bahsediyorsun? ayak şase vs?

eğer öyleyse yamuğu deliği (kaynaklık , düzeltmelik işi) yoksa ; zımpara yapılacak.. kalından inceye...

en son ince su zımpara; şaseye akrilik boya atacaksan (kendin yapacaksan) zor iştir , defalarca ince katlar atman lazım.. tinerle çok iyi temizlemen lazım... toz olmaması için kapalı bi yerde, yerler ıslakken atacaksın boyayı. çokta el alışkanlığı gerektiren birşeydir boya atmak. herkesin düşündüğü kadar kolay değil..

ayak gibi yerlere ince pütürlü boya alıp onu uygularsan daha iyi olur. paslanmaya vs daha dayanıklı olur.. daha önce boya yapmadıysan şaseye filan bulaşma derim.. akıtırsın damlatırsn yada toz içinde kalır ya da başlangıçta "olmuş" görünür ama 15 gün sonra atar vs görüntüsü bozulur..

en temizi parasını verip toz boya attıracaksın...

spectre aynen siyah kaba demir bölümerden bahsediyorum...memlekette olsam kaportacı dükkanı var babamın arkadaşının orda atardım da şimdi kendi imkanlarımla yapacağm...sentetik mat siyah sprey boya aldım ve 0 numara zımparayla yapmayı düşünüyorum ama bakalımm deneyeceğim...

kolay gelsin diyelim..

sadece orta ayakla test yap bari önce.. sonra duruma göre davranırsın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)