Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kötü bir kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki z750 2008
    http://m.liveleak.com/view?i=a4d_1435073108

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    az önce feysten izledim sonu ne oldu çok merak ettim

Videonun tamamı bu.
    "Broken femur, tibia, fibula, ulna and humerus. My arm is almost back, it's still stiff from the cast and I will be able to walk again. I got very lucky. No real permanent injuries."
    Bayağı kırığı var.Kalıcı hasarı yok anladığım kadarıyla.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Uyluk kemiği, kaval kemiği, baldır kemiği, dirsek kemiği ve kol kemiği kırılmış, kolunu tekrar hissedebilmeye başlamış ama hala bi uyuşukluk varmış alçıdan dolayı sanırım. Çok şanslıydım tekrar yürüyebileceğim ve kalıcı bi hasarım olmayacak demiş.

Bu video nereye bakarsan oraya gidersin lafının en büyük örneklerinden biri, Allah kimseye yaşatmasın.
    sdirer bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    13 dakikada helikopter iniyor...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Aynen oyle, rahat donebilecekti viraji. Ancak panige kapilip, kamyona odaklandi ve daldi.
    Kamyona bakti kaldi ve kurtaramadi. Nereye bakti oraya gitti motosiklet.
    sdirer bunu beğendi.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Tam virajı dönerken cukurami geliyor hakimiyeti kaybediyor. Korkunç bi kaza gerçekten

Motosikleti
    ybr125
    Abi çok kötü oldum ya. Ya arkadaş o viraja niye okadar aptalca girersin geniş alsa kurtarırdı yavaş olsa kurtarırdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

kazanın suçlusu %100 motoru kullananda viraja yanlış ve hızlı giriyor. Doğal olara motoru döndermeye çalılıyor ama nafile bikere motor sola kaçmaya başlamış

şuçlu tabiiki motorcu bizim kurallara göre. şeridini koruyamadı. karşı şeride geçti. kamyonu görünce paniğe kapılıp hemen ön frenlere asılınca dengesi bozuluyor.belkide hiçbişey olmamış gibi dönüşe devam etse dönecekti.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok kötü oldum ya. Ya arkadaş o viraja niye okadar aptalca girersin geniş alsa kurtarırdı yavaş olsa kurtarırdı.
    Tabi,

Adam zerre umrumda olmadı, insana verilen değeri, insan olmanın bilincini ve eğitim seviyesinin önemini iliklerime kadar hissettim. Gözlerimden yaşlar aktı, titredim.

15 gün önce trafik kazası yaptım. Kazadan sonra 5,5 saat karakolda bekletildim (gözaltı). Kaza tek taraflı yaralamalı. Yani mağdur da şüpheli de benim. 5. saatin sonunda bu yaşta acıdan neredeyse ağlıyordum, ticari taksi çukura girdikçe dişlerimi kasmaktan 1 hafta çenem ağrıdı ama 2 yıllık myo mezunu polisler beni hastahaneye götürmediler.

Kendi imkanlarım ile hastahaneye gittim, yaklaşık 1 - 1,5 saat beklemenin ardından kolum alçıya alındı. Trafik kazasından hastahaneye 6 saat geç gidip, müdahalenin 2 saat geç başlamasından bahsediyorum.

Ortopedi doktoru sandalyesinden neredeyse hiç kalkmadı, kolunu sıyır dedi. Tek elimle, ezilmiş büzülmüş olan kolumdan gömleğimi çıkarmaya çalışırken absürd bir şekilde gömleği çekti ( tüm konuşmalarında bu saatte seninle mi uğraşacağız ifadesi vardı), benim milim oynatamadığım kolumu olanca gücü ile çekti, döndürdü en son alçıya alındığında bayılacaktım. Daha MR falan filan anlatsam bu hikaye hiç bitmez.

Ben yolda köpek yada kedi gördüğüm zaman kucağıma alıp severim, okşarım. Hatta bu öğlen ekmeğimin içindeki tavuk pirzolayı kediye yedirdim, kendim ekmekle salatasını yedim. Ama hastahanede bir köpekten daha beter bir muameleye maruz kaldım.

İzlediğim bu video'da 10 dakikada helikopter geldi, onu geçtim, işçi dediğimiz tulumlu adamlar yaralıyı yerinden kıpırdatmadılar bile. İngilizce bilenler sağlık ekibi ile yaralı arasındaki konuşmayı bir kez daha dinlesinler, yapılan her müdahele yaralının rahatlaması için ona açıklanıyor. Ve 50 mil, 70-80 km/h hızla kamyona kafadan dalan bu eleman şu an hayatta.

Biz, yok başörtüsü, yok benim inancım, vay benim hemşerim, benim köylüm diye adam seçmekle, vakit kaybederken, elin gavurunun yaşam şartlarına bak. Bu eleman Türkiye'de olsaydı kesinlikle yaşamazdı. Oraya ne ambulans gelirdi ne de o kamyon sürücüsü ve işçi arkadaşları yerde yaralıyı koruma altına alırlardı, kamyon kaçardı olay yerinden.

Onurunu, haysiyetini ve şerefini günden güne yitiren, sözüm ona %98'i müslüman şu ülkede bana reva görülen hayata bak, bir de adamlara bak.

Bir daha kimseye köpek diye hakaret etmeyeceğim, şu an anladım ki benden daha iyi şartlarda yaşayanları var.
    mozgur, hakikiteker, sdirer ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gerizekali gibi giderse olcagi budur. Ayrica mt 07 zayif suspansiyonlu zayif saseli bir motor. Sasesi birakin viraji duz yolda bile esniyor.

helikopter ormanın içine 10 dkkada geliyor. adamlar uçsuz bucaksız ormanda. burda şehirin göbeğindeki kazaya yetişemiyorlar o kadar zamanda. insanın ağlayası geliyor. oturup milletin nelerle uğraştığına bakınca bu manzaralar karşısında oturup ağlayasım geliyor halimize

Motosikleti
    ybr125
    Geçen yaylaya gittim yollar hep buna benzer. Keskin virajlarda yavaşlayıp korna çalıyordum kimseyi görmüyorum ya belki karşımdan gelen benim şeride girmiştir. Benim kaza lüxüm yok kolumu kırsam aylem aç kalır.
    GhostTurk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Viraj girişinde gaz açmış ve kendi sonunu hazırlamış arkadaş, viraja girerken gaz açılmaz viraj çıkışında gaz açılır böyle tatlı bir viraja böyle girersen sonuçları bu olur. Umarım bişeyi yoktur.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşı da tam ib.. yalnız, adam yerde kıvranırken: "kurtaramazsan gopro'n benim olabilir mi?" diye soran bir gerizekalı!

Motosikleti
    kuba cg-100
    Bizim burada ambulansin hastaneden cikmasi 10 dakika var sen düşün

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burada ambulansin hastaneden cikmasi 10 dakika var sen düşün
    ambulanslar genelde hastane dışındaki ıstasyonlarda bekler. Azami hareket süresi 60 saniyedir. 90 saniye üzeri çıkışlar soruşturma sebebidir.
    Bir vakaya ambulansın ulaşma süresi
    vakanın uzaklığına,
    bölge ekibinin başka vakada olmasi sebebiyle uzak bölgeden ambulans yonlendirilmesine,
    Trafik yoğunluğuna,
    Doğru Adres verilmesi
    gibi sebeplere bağlıdır.
    Türkiye genelinde vaka ulaşım suresi % 90 üzeri oranda 10 dakikanın altındadır.

Bu arada bir AMBULANS GEÇ GELIYORSA bunun sebebi kesinlikle içerisindeki Personel DEĞİLDİR.
    videoda 15 dk içinde helikopter gelmesine ben de hayran kaldım.
    bizde ise bürokrasi sebebi ile 4 saatlik yola karadan gidiliyor.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Vizörünü kapattıktan sonra öndekine yetişme çabasına giriyor sanki... nalet kader işte hepte bi anlık hata sonucu olur...
    Kalıcı hasar olmaması iyi haber.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Bir an hadi bee dedim neyseki ucuz atlatmış

lac1vert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z300
    Bakışın önemini bir kez daha anladım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)