Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 Cbr 250 R" Stop etme sorunu.!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayarlı.pense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    Bütün motosiklet.net ailesine selamlar saygılar. 2 ay önce honda bayiinden 2015 model tricolor cbr 250 aldım. Stop etme sorunum ilk zamanlardan beri var. İlk başlarda rodajdan dolayı,veya farkında olmadan debriyajı gevşetiyorumdur falandır gibi avuntularla umursamadım. Sonradan sonradan can sıkmaya başladı bu durum.1 yıl boyunca büyük heveslerle bekleyip aldığım, yamahaya tercih ettiğim honda beni mağdur ediyor üzüyordu. 2. Ve 3. Viteslerde oluyor hep ve motor sıcakken. Hararet normal,arıza ışığı hiç yanmadı,farklı bi motor sesi yok,normal stabil cadde veya sokaklarda ilerlerken, bir sokak çıkışı veya ışıklara yaklaştığımda 2. Viteste debriyajı sıkıyorum, motor rolantiye geliyor ve birden puf diye bi ses çıkartıp stop ediyor. Motor frenini de debriyajı da aynı karar kullanırım yavaşlama ve durma durumunda. Servis rodaj bakımından sonra olmaz heralde dedi pislik gitmiş olabilir falan dedi,bakım yapıldı şu an 1300 kmde hala aynı sorun. Ele güne karşı insanların ortasında puf diye stop ediyo motor,acemi durumuna düşüyorum kendimce utanıyorum,korkar oldum Allahım nolur stop etmesin şurda diye diye gezmeye başladım. Korktuğum konu 120 130 giderken stop ederde ben rüzgardan duymazsam? O zaman ne olur? Serviste hiç bi sıkıntı bulamadılar birşey yok dediler. 1300 km boyunca belki 50 kez stop etti çoğu var azı yok. Şimdi değerli abilerim kardeşlerim ben servise sıfır motor bırakıp yaya gezmek istemiyorum,honda dan ayıplı mal sattıkları için değişim talebi yapabilir miyim? Veya başına gelen varsa nedendir,tahmin yürütecekler varsa onlarıda dinlerim. Ben ne yapayım yani,sezon açılmış motoru servise ver. Kendimden daha çok bakıp ilgilenip değer veriyorum o derece hastalık seviyesinde motorcuyum bu durumlar beni deli etti. Bana akıl verin ne yapalım,haklarımız neler? Şimdiden çok teşekkürler saygılarımla.
    Hayattaki en büyük hobim nefes almak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Honda Türkiye yi arayıp durumu anlat..yardimci olacaklardır,sonuç alacağını dusunuyorum

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle gecmis olsun kotu bir durum bende motorumu yikamadiginda sikisik trafikte cok ara gaz verip kullandigimda bikackez stop etti seyir halindeyken ama toplasan 5 olmamistir bile oncelikle yuksek hizda gittiginde basina gelirsr korkmaman ve debriyaji bianda birak o hizla vurdurmus olursun tekrardan calisir yani benzin aldigin yeri deistir once boyle dene bak bakalim yine boyle bir sorun oluyomu yada katki maddeleri var benzin istasyonlarinda depoyu temizlemek icin bi kutu ondan alip yakita karistir bak bakalim tekrarliycakmi problem baktin olmuyo ayni sorun devam edio o motorun 4 yil garantisi var o servis ilgilenmiyosa baska servise gotur mutlaka bir cozum bulurlar

Motosikleti
    Hornet 650
    120-130 la giderken yanlışlıkla elektronik ateşleme düğmesine basmışım stop etmiş.

Noldu, başta anlamadım gaz verdim tık yok bidaha tık yok, baktım stop etmiş vites düşürerek kenarda durdum baktım ateşleme kapalı açtım, marşa bastım devam.

Yani 150-160' lada giderken stop ederse, bi fark olmayacaktır.

Ancak senin stop etme durumun normal değil servise göstermelisin. Ya debriyajda kavramada bir sorun var, yada ayarını tutturamıyorsun.

ayarlı.pense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    Eski kasa cbr dahil olmak üzere toplam 15 bin km tecrübem var,acemi sayılmam yani. İlklerde evet acaba debriyajı mı kullanamıyorum falan sordum kendime ama asla öyle birşey yok çok dikkatli kullanıp vites geçişlerimi şıkır şıkır yapıyorum.Cidden çok üzücü bir durum moral bozukluğu tavan yaptı. Mesela bugün 25 km gezdim 2 kez stop etti. Servis bulamadı birşey. Ki stop sesi,,normal kendim stop ettiğimde duyduğum ses değil,enteresan tarafı bu. Bugün 2 kez stop ediyo yarın etmiyo mesela. Ama hergün bindiğimden bazen iki gün üst üste bazen 1 gün ara veriyo gayet iyi gidiyo. Yani serviste 2.3 gün kalması ve binmeleri lazım. Ben servis taraftarı değil direk honda tryle muhatap olup değişim isteme taraftarıyım,tüketiciyim,mağdurum,ayıplı mal, tam mevsimi binemiyosun o canımı sıkıyo,hevesle alıp stop ettikçe canını sıktımı gözünden düşüyo, 14 bin buna mı verdim güya honda diyorum. Yarın arayacaklar bakalım genel merkezden değişim talebimi isticem.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı ayarlı.pense adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasa cbr dahil olmak üzere toplam 15 bin km tecrübem var,acemi sayılmam yani. İlklerde evet acaba debriyajı mı kullanamıyorum falan sordum kendime ama asla öyle birşey yok çok dikkatli kullanıp vites geçişlerimi şıkır şıkır yapıyorum.Cidden çok üzücü bir durum moral bozukluğu tavan yaptı. Mesela bugün 25 km gezdim 2 kez stop etti. Servis bulamadı birşey. Ki stop sesi,,normal kendim stop ettiğimde duyduğum ses değil,enteresan tarafı bu. Bugün 2 kez stop ediyo yarın etmiyo mesela. Ama hergün bindiğimden bazen iki gün üst üste bazen 1 gün ara veriyo gayet iyi gidiyo. Yani serviste 2.3 gün kalması ve binmeleri lazım. Ben servis taraftarı değil direk honda tryle muhatap olup değişim isteme taraftarıyım,tüketiciyim,mağdurum,ayıplı mal, tam mevsimi binemiyosun o canımı sıkıyo,hevesle alıp stop ettikçe canını sıktımı gözünden düşüyo, 14 bin buna mı verdim güya honda diyorum. Yarın arayacaklar bakalım genel merkezden değişim talebimi isticem.
    Hayırlısı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Hayat onda

Motosikleti
    Bmw Z4 2.5 2003 : )
    Aku kutup baslarini gresleyip bi gevsekse kontrol etseniz ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    2013 model benım motosiklette yapıyordu bu hatayı. Hatta 3-5 sefer yaptı delirmiştim. Sonra Sabit bi yerden yakıt almaya basladım . 1 daha yapmadı. Tam ısıklarda duracakken depriyajı sıkıyosun PUFFFF ediyr duruyo. Aynen bendede böle oluyodu.

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    125R tricolor'um var. İlk zamanlar biraz alıştıktan sonra benim başımada geldi.

Yolun ortasında 2 ve 3 viteslerde stop ediyordu.

Bir gün göztepede arkamda artçım varken öyle kala kaldım şok olmuştum. Benzin muhabbetini okudum PO'dan almıyorum o gün bu gündür.

Bir sorunda yaşamadım hiç stop etmedi o zamandan beri.

Motosikleti
    2015 CBR 250

2015 Cbr 250 R" Stop etme sorunu.!

Merhaba arkadaşlar ve özellikle "ayarlı pense" 2015 hrc kullanıyorum ben de ve anlattığın sorunların aynısını bire bir yaşıyorum. Üzerinden çok zaman geçmiş farkındayım ama bu soruna bir çözüm bulundu mu veya bilen arkadaşlar varsa çok sevinirim.. Teşekkürler herkese..

Motosikleti
    2015 CBR 250
    Alıntı Atalay_Atala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ve özellikle "ayarlı pense" 2015 hrc kullanıyorum ben de ve anlattığın sorunların aynısını bire bir yaşıyorum. Üzerinden çok zaman geçmiş farkındayım ama bu soruna bir çözüm bulundu mu veya bilen arkadaşlar varsa çok sevinirim.. Teşekkürler herkese..
    Tekrar merhaba herkese..
    Bu sorunla ilgili ustama gittim, Enjektör/benzin ayarını kontrol etti ve düzeltti. Artık sorun yaşamıyorum. Bilginize..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)